Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

stastenka42
25. feb 2014

@sarasota krasne.. 🙂

lienka_1
25. feb 2014

@speranza1 Predbeznu fakturu sme mali na 16000CZK. Tentokrat to bolo uplne "lacno" 😕 A asi mi pride faktura na e-mail. Som pisala Koudasovi, ale sa mi uz neozval. Ja ho vzdy tak vystrasim, ked mu chcem telefonovat, ze radsej neodpoveda 😀

tinkatinulka
25. feb 2014

@lienka_1 a ako bolo na pohovore?

lienka_1
25. feb 2014

@sara1 My sme makali skoro 10 rokov v zahranici s cielom naskreckovat co najviac, aby sme sa mohli pustit do domceka, ked sa raz vratime. Ale medzicasom prislo na to, ze velka rodina nebude. Tak teraz tahame uspory a investujeme do reprodukcnych centier. Uz ma ten dom ani tak nelaka. Hlavne ta predsatva, ze v nom budeme iba my dvaja.....ale terasu a zahradu by som brala.

lienka_1
25. feb 2014

@ria191 Nezufam a ver! Ved este nehadzeme flintu do zita. V piatok budeme tak, ci tak v Brne a idem donutit Fesiho, nech si na nas najde cas 😉 Mu ukazem kolaciky a mozno sa aj on ulakomi a zamaka tak, ze to nabuduce vyjde!!!!!

lienka_1
25. feb 2014

@tinkatinulka
@mimika1973 Na pohovore bolo dobre. Ak to bude moja sefka, tak sa musim pripravit na poriadnu davku odfiltrovania, lebo vela a rada rozprava. Uz som si sondovala u byvalej spoluziacky a viem, ze ma berie vsetkymi desiatimi. Ale najkor musi poziadat, aby jej navysili mzdove prostriedky a tak mi da vediet. A ja by som uz najradsej sla do prace, lebo toto sedenie doma mi nerobi dobre a zaoberam sa samymi hlupostami, typu depka a podobne. V praci by som na taketo "glupociny" nemala cas.

sara1
25. feb 2014

@lucka_220809 aj ja som dostala fakturu a platila som kartou. Fakturu davaju asi v kazdom pripade 😉

lucka_220809
25. feb 2014

@lienka_1
@sara1
u nas je to kocky inac s tym domom uplne detto. 3 roky mame kupeny pozemok, najskor rychlo-rychlo ze hned ideme stavat, a teraz , ked sme stale dvaja a nevieme,ci sa to vobec niekedy zmeni, je to na ani neviemkolkej kolaji .... cloveku sa vsetky plany pomotaju a rozsypu len taky fukot....

sara1
25. feb 2014

@lienka_1, @lucka_220809 presne to som mala na mysli. Dietatko sa neda nahradit nicim, ani domom, ani peniazmi. Hovori sa, ze bez penazi je tazko, ale bez dietatka este tazsie. To prazdno nicim nevyplnis, my snazilky to vieme 😔 Tiez tahame z rezerv, ale nie je co lutovat, ruky a nohy mame zdrave a zase tak vela nam netreba.

sarasota
25. feb 2014

@gaga83 ale ved ty tam mas dve babatenka tak musi byt vacsie.Zatial som pribrala 6kg teraz nejako stagnujem s vahou v pondelok mam poradnu preradila ma do rizikovej verim ze bude vsetko v poriadku.Trosku nam vyskocil cukor a este k tomu moje dalsie diagnozy tak nechce nic riskovat budem chodit kazde 2 tt na poradnu.Verim ze to dotiahneme do uspesneho porodu tak velmi sa tesime na drobceka.Drzkajte sa aj vy. 🙂

sarasota
25. feb 2014

@stastenka42 no ved vy to mate uz iba za chvilocku a bambulka bude uz s vami 🙂 .Budes rodit prirodzene?

zibi
25. feb 2014

baby ako samate ? co mate noveho? pribudaju tehule? ja momentalne liecim tu imunitu tak dufam ze mi tie bunky klesnu ...a aj stitka sa umudri... nebavi ma to uz takto cakat a cakat stale a nic z toho 😒 no musim byt pozitivna 😉

sara1
25. feb 2014

@zibi da sa imunita liecit 😕 ? Tiez som sa dnes objednala do Prahy na tu reprodukcnu imunologi, ale vobec neviem co mam ocakavat. Tebe co zistili? prepac, ze sa pytam, ale necitala som vsetky stranky dozadu.

stastenka42
25. feb 2014

@sarasota Ano..velmi sa tesime,,uz sa nevieme dockat 🙂 budem rodit sekciou..malinka je otocena koncom panvovym ale ja som aj chcela sekciu..tak gyndoska mi slubila ze urcite pojdem ,ze nebudeme nic riskovat.. 🙂 a ty sa ako cítiš ? Vyzeráte s drobcekom uzasne.. 🙂

gaga83
25. feb 2014

@sarasota neboj bude vsetko ok. Radsej nech ste pod dozorom. Ja mam problemi s tlakom tak beham po doktoroch a strasne ma bolia rebra a pod prsiami mam taku hnusnu bolest ze sa mi neda ani lezat ani stat ani sediet. Tak som zvedava ci sa s tym bude dat nieco robit v utorok idem na poradnu tak som zvedava. Asi sa mi moc rozsiruje hrudnik.

zibi
25. feb 2014

@sara1 no silna imunita urcite ani ..da sa znizit..len treba cas a ja uz dajako nervy stracam po tom vsetkom nemam trpezlivost 🙂 a myslim konkretne tie nk bunky .... tak to sa dal liecit
neviem co v prahe robia sa mi vidi ze baby hovorili ze tie nk bunky nie tak neviem 😒
skus aj tu medirex blavu oni robia vela veci

sarasota
25. feb 2014

@stastenka42 takze budeme spolu v tom aj mne odporuca sekciu.Papkanie nam robi problem z rana je to v pohode ale cim postupuje den a ja nieco zjem tak som plna a citim sa taka nafuknuta .Zato asi vobec nepriberam.Dufam ze chobacik je v poriadku a ma dost vyzivy.V pondelok to budem musiet povedat doktorke.Drzime palceky 🙂

sarasota
25. feb 2014

@gaga83 ja si hovorim ked boli ze nech boli len nech je vsetko v poriadku. 😉

sara1
25. feb 2014

@zibi dakujem, pozriem aj medirex a musim popozerat aj tie nk bunky, este som o tom nepocula.

buba08
25. feb 2014

@zibi ake mas NK bunky? zase vysoke? co ti na nich dali? ja beriem prednison 10 mg, ale nezabera ☹

buba08
25. feb 2014

@sara1 ked mas vysoke NK bunky, tak znamena, ze mas silnu imunitu a ta zabija embryjko (takze bud sa neuchyti, alebo dojde v prvých tyzdnoch tehotenstva k potratu), daju sa znizit uzivanim kortikoidov

stastenka42
25. feb 2014

@sarasota neboj urcite je v poriadku..maly si zoberie z tvojich zasob co potrebuje 🙂 mna teraz casto bolia triesla a spodok bruska..ale to bude tym rychlym rastom bruska..ale my sme vsetky tak silne,ze pokial je miminecko ok tak nech boli co chce 😉 🙂

zibi
25. feb 2014

@buba08 no vies co ja ten medrol ale neberem ho 😝 mne strasne robi problemy so srdcom a zvysuje tlak a hrozne napuchhnem tak beriem ten ryby olej 2 tebletky denne plus vitamin E prirodny
k tomu bereim agapurin ten sa ma s tym eckom brat a pojdem na tie intralipidy a uvidime

zibi
25. feb 2014

@buba08 ake mas nk bunky vysoke a ktore ? ja 40 percent a norma je do18 na tehu do 12 😖

sara1
25. feb 2014

@zibi inak, mne v Heliose robili vysetrenie na protilatky voci embryu a spermijam a niekam to posielali, len rozmyslam, ze spermie pri tom nevysetrovali, hlavne ze zaver bol, ze protilatky proti manzelovym spermiam su hranicne pozitivne. Ako vedia, ze proti manzelovym, ked tam posielali iba krv na vysetrenie 😀 .

zibi
25. feb 2014

@sara1 hej napis do medirexu nech ta objednaju na ich imunologicke vysetrenie je to zadara a chod aj do prahy ked uz si objednana ...
ja uz ale nechcem zbytocne vyhazdovat peniaze
protilatky proti spermosom a ostatnym vedia spravit aj na sk a vedia to aj liecit
a ked mas nk bunky zvysene a cytoxiny k tomu tak mas aj nejake protilatky mozno proti troboblastu pretoze nk bunky vysoke narusaju tym padom cele embryjko a aj tu nidaciu 😖
a plus stitka TSH by malo byt do 2,4 a mne povedali na endo ze do 1

gaga83
25. feb 2014

@sarasota ja vydrzim vela som proti liekom ale toto uz je aj na mna dost a ked ta to boli cely den nie je to bohvie co 😝 😝 😝

zibi
25. feb 2014

@sara1 to sa berie ako vseobecne nie len partnera ..proste tvoje telo vytvara protilatky cize sa ani nemozu dostat k vajicku a tvoje telo ich ako keby zlikvidovalo tvoja imunita tak to je myslene to sa zistuje z krvi ... na imunologii plus sa na to mozu robit aj testy myslim ze ot je postkoitalny test ci ako sa to nazyva..robia to napr. v tkanovovej banke
mas dobre vysetrenu stitnu zlazu? nemas endometriozu alebo caste zapaly? niekedy sa to aj z toho moze vyvinut ...
ja by som skusila ten medirex najprv a uvidis co ti povedia dobru liecbu vie girovska nasadit tiez a nebudes nic platit
viem ez na tie spermie sa robi ivf icsi a obchadza sa tak vlastne ta alergia kvazy...ale ty si uz bola na ivf?
inak na protilatky davaju tu kondomovo-prednisonovu leicbu..ze 6 tyzdnov bereis prednison alebo aj viac a za tu dobu sa mozete milovat len s kondomom ... a potom sa to zasa zoberie a uvidi sa ci to zabera ci nei...myslim ze potom uz mozete skusat cez plodne dni bez kondomu ale je tam nejaka doba kedy musite len s ochranou neviem ot presne lebo som tieto problemy nemala tak som sa nejako o to nezaujimala

buba08
25. feb 2014

@zibi mne robili vysetrenie v januari, ale bola som pod prednisonom, takze to nebolo objektivne, sice vysli ok, lenze tym ze som brala prednison, nie je to objektivne. pred 2 rokmi som mala vysoke tie CD16+56TLy, aj ty mas tie vysoke? bola si v medirexe v BA alebo v KE?

sara1
25. feb 2014

@zibi ved uz ani nevieme, za co platime 😠 je to na nervy, stale patrat a patrat a co sa nedozvies tu a nevybehas si to sama, tak to nemas, no hroza. Ked sa uz podari po predlzenej Pk embryjka vypiplat a nic z toho pre taketo veci, tak je to hrozne. Clovek, aby si vsetko zistoval sam 😠 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre