Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zufalka
14. dec 2010

@kajka39 to dúfam aj ja,nerada by som rodila na geriatrii 😀 😀 😀 😀 a nieje to imuno zbytočné? Tak či tak vám predpíšu prednison,a preto si ho dajte hned pred ET. Aj ja som to chcela absolvovat a gyndoška ma odhovorila od toho,že sú to zbytočne vyhodené peniaze...pri poslednom ET som brala prednison a vyšlo to 🙂 tak neviem...

kajka39
14. dec 2010

@zufalka - ved prave, takto vtipkujem aj ja, a vsetci mi zato nadavaju. 😀 😀 😀 Napriek tomu veku sa teraz citim ovela lepsia ako v tridsiatke, len tie moje embryjka to nechcu pochopit, a nie a nie chytit sa!! 😝

zufalka
14. dec 2010

@kajka39 áááále neboj,všetko má svoj čas a ked budú mať mimi príst tak prídu 😉 raz na to budeme spomínat zo smiechom,ja tomu verím 🙂

shandy
14. dec 2010

zdravim zienky, co tu nove? idem vas docitat... 🙂

balinka
14. dec 2010

@kajka39 volala som tam v novembri a termin nam dal az na 27.01.11,skor nic volne nebolo 😒 ja som momentalne po KETku,tak uvidime,ako to dopadne a mozno tam uz ani nepojdem 😝

kajka39
14. dec 2010

@balinka - tak nech to dopadne tak, ze tam uz nebudes musiet ist a najdes vytuzene // 😵 😵 potom svoj termin prenechas mne? 😀 😀 😀
@shandy ako sa mas novomanzelka? babätka uz kopkaju, alebo cakaju na vianoce.... 😉

balinka
14. dec 2010

@kajka39 dakujem 😉 dufam,ze sa z troch uchyti aspon jedno 😉 ked to nahodou vyjde,tak termin prenecham 😉

shandy
14. dec 2010

@kajka39 asi cakaju na vianoce 😀 😀 😀, zatial nist 😅
babulky my sme boli v Podoli u Madara a platili sme okolo 4 tis. czk a cast mi preplatila poistovna. sice uplne nejaku trapnu sumu, ale aspon cosi 🙂 . Oni vam asi nebudu robit vysetrenia, ktore netreba, takze podla toho je aj cena. Inak mam skusenosti aj s inymi kockami co boli v KE, ale dost sa im to natiahlo co si spominam, uz presne neviem kde bol problem, ci nemali nejake testovacie sady alebo co. Ja by som sla urcite do Prahy, su to fakt profici, ide to tam ako po masle. My sme boli tento rok v januari a urobili sme si zaroven peknu prechadzku po Prahe. Vysledky prisli presne ako slubili...

martini
14. dec 2010

Ahojte. Hlásim, že som po KETku. Cesta z Brna únavná, ale doniesli sme si 2 hatchujúce blastocysty v "brušku".

martini
14. dec 2010

@balinka Takže predsa tri? Tak tentokrát to už vyjde 🙂

balinka
14. dec 2010

@martini ahoj 🙂 vkladali mi tri stvorbunkove a nemala som ani PK,tak uvidime ako to dopadne,nechame sa prekvapit a ty ako? 🙂

martini
14. dec 2010

@kajka39 Aj ja som uvažovala o imuno testoch. Zvažovala som, že skúsim zistiť čo a za koľko urobia v KE, keď budem mať výmenný lístok od gynekológa a na to jedno vyšetrenie by som tiež šla do Prahy alebo Brna.

martini
14. dec 2010

@balinka a to štvrté z mrazené čo? Nechala si im ho tam? My fajn, v Brne boli milí, nakázali mi nepokaziť im štatistiku a pochválili, že rozmrazené embryá sú ako čerstvé a sliznica je ako podľa návodu. Moje embryjká sú po PK, ktoré bolo ešte pred zmrazením. Tak si držíme prsty a pekne si tehotnieme. Sestrička nakázala manželovi, aby mi každý deň urobil niečím radosť ;) .

balinka
14. dec 2010

@martini tak to je super 😉 to stvrte sa tiez rozmrazilo a bolto stvorbunkacik a vo stvrtok im mam zavolat,ako sa delilo a ci ho daju zmrazit.drzat si palceky a verit,ze to vyjde 😉 ako som sa tu k Vam prikradla do tejto temy,ja tu nepatrim 😲 mne to robili vcera.

rebeka33
14. dec 2010

pekný večer,
@martini gratulujem k 2 blastocystám. To je veľmi nádejné. Škoda ,že to sestrička nepovedala aj môjmu 😀 tak pekne tehotnejte.
@ninocka to pozorovanie u mňa tak isto.Najhoršie ,že testy už nič neukážu a na HCG tiež nemôžme chodiť každý deň 😀 Ja zajtra ráno idem na hcg 😀 a budúci týždeň na usg.Ja viem tak ,že v 6tt sú viditeľné bublinky a v 7tt už aj srdiečka.
@kajka39 ja som neplatila v Ke nič ,len musíš mať výmenný lístok .Výsledky máš za 4-6 týžd. ,ale súhlasím myslím s zúfalkou, že aj tak vám dajú prednison. ja mám výsledky na hrane ,ale ešte v norme a aj tak mi teraz dali prednison.

maticap.
15. dec 2010

ahojte babulky, vyzera to, ze je to v haji... od predmenstruacny priznakov sme sa prepracovali k spineniu. 😔 Nas posledny akcny hrdina to asi vzdal....a ja tiez. ☹

callex
15. dec 2010

@kajka39 ja uz si pisem aj same sebe..to mal byt tebe ten jeden prispevok. 😀 aj ja som zvazovala prahu ale kedze som si nedavala urobit vsetko tak ak by aj praha bola lacnejsia na benzine sa to dozenie. na sk ti preplatia imuno..to co sa tu robi a to co sa tu nerobi by mali tiez.myslim ze to nie je podmienene vekom ako pri IVF.ale ako pisu babulky ak aj budete mat imuno probem daju vam prednison..takze skoda peniazkov. ak tak tak si daj urobit na sk protilatky na spermie alebo post koitalny test aby si vedela ci mate pouzivat kondom.

callex
15. dec 2010

@balinka @martini drzim palce aby to vyslo a nemuseli ste uz riesit dalsie vysetrenia.thuj thuj pre stastie.
@rebeka33 som zvedava na to hcg 🙂
@maticap. mnoho bab spinilo a boli tehu,...takze to este nevzdavaj. a aj keby to nevyslo tak to nevzdavaj.vyskusaj RF.za pokus to stoji. my zeny sme silne a ked si mysline ze nevladzeme tak vladzeme este raz tolko. to mi vravel aj trener ked som mu fucala v posilovni 🙂

pikha
15. dec 2010

ahojte babulky 🙂 vsetky vas silno pozdravujem a drzim palce do dalsieho boja. Tieto neuspechy su hnusna vec na psychiku, ale raz sa ten bordel skonci. Nas mali dlho za beznadejny pripad, nikde si s nami nevedeli rady.. a teraz som tehu a ani neviem ako 🤐 🙂
@rebeka33 ja som bola na UZV v 6tt a mali sme krasne srdiecko 🙂 skus, kludne tam uz moze byt 🙂
@callex hodim ti IP, len teraz nestiham lebo tu mame ranny pracovny pohyb osob, uloh a nariadeni 😝
@maticap. tebe je sudeny RF, tak je to 😉 😀
@shandy ako? brusko rastie? 🙂

yaya3
15. dec 2010

ahojte,
takze nakoniec som rano volala do Reprofitu, lebo nesiel konik, a nakolko som vzdy mala problemy s transferom, povedali mi, aby som si dala jednu tabletku diazepamu a cipok na uvolnenie svalstva. Islo to celkom v pohode, bol pri mne aj manzel, mozno to ma ukludnovalo, uz mam u seba jedno osembunkove a jedno sestbunkove. Dufam, ze aspon jedno sa udrzi. 🙂 Dakujem vsetkym za rady. Uplne iny pristup ako v GF.

maticap.
15. dec 2010

Ahojte, rano som volala do Ferticentu, ze ci cakat na 14. den po ET alebo ist na krv. Sestricka povedala, ze mam ist hned na krv. Vysledok hcg 0,1 U/l. Tak som volala spat do Ferti, ze teda ako dalej. To uz si ma zobral na paskal dr., ze som bola prilis skoro na krvi a ze sa im stalo, ze takto skoro to vyslo negativne a po par dnoch pozitivne. Argument, ze ma tam vyslala jeho sestricka ma nenechal dopovedat. Takze mam ist znova na krv, aj keby som spinila. Moj nazor/pocit je, ze to vyjde aj po par dnoch negativne. Ale urobim mu radost, a na krv pojdem. Nech si ma co zalozit do karty ... Neviete po akej dobe sa moze opakovat IVF-ko?

mircalla
15. dec 2010

@maticap. uf to neviem, ale asi dost skoro, 2-3 mesiace, soft sa da ist aj na dalsi mesiac. zial asi musim suhlasit, ze to bude zrejme negativne, uz by tam dake male HCG bolo.
@martini @yaya3 drzim palce

pikha
15. dec 2010

@maticap. ktory den si od ET? ale aj ja si myslim, ze to HCG nijak zavratne neporastie. Mna poslal Pinter s HCG 30 do nemocnice, ze mam mimomaternicove. Prisla som tam a pozerali na mna ako na idiota 😖 Rob ako myslis, ale netreba brat vsetky prikazy az tak vazne.

shandy
15. dec 2010

ahojte zienky 🙂
@martini gratulacie, tfuj, tfuj, tfuj, nech sa krasne zahryzkaju 🙂
@rebeka33 ako sa citis tehulka? 🙂
@maticap. je mi luto, ze tentokrat to nevyslo, ale mozno ti je naozaj sudeny Reprofit 🙂 . Inak pred uspesnym IVF, co som bola na softe som mala take iste HCG ako ty...negativne... 😒 . ale urcite to nevzdavaj. treba na ten boj vela sil, ale mas si z koho brat priklad a aj podporu, je tu x dlhodobych snaziliek, ktore su uz teraz stastnymi maminami. hlavu hore...matica dalsie IVF, no zalezi v akom stave mas vajecniky a tak, doki by mal skontrolovat a povedat. Ale tie 2-3 mesiace ako pise mircalla asi budu treba...
@pikha ty uz si v 10tt? no kraaaaaaasa, uzasne 😵 😵 😵 , ako sa citis? o chvilu ta taka NT co?
pekny den 🙂

shandy
15. dec 2010

@pikha rastie veru rastie, to este bude sranda, hlavne vecer je doost velke 😵 😵

pikha
15. dec 2010

@shandy dakujem dakujem, no 😵 som.. ani neviem ako shandik.. tak to vsetko nejak ide same 🙂 🙂 Citim sa uplne v pohode, tiez som taka ta bezpriznakova tehulka vdakabohu, malinke brusinko sa mi uz dviha 🙂 a hrudnik sympaticky vacsi o jedno cislo 😀 inak nic. Dnes idem na kontrolu a na odbery.. a prosim ta, to NT je co 🤐 nieco suvisiace s tymi odbermi?

falin
15. dec 2010

@balinka @martini @yaya3 -babulky, drzim silno palceky, nech sa babulka pekne zahryzkaju

@maticap. - ktory den po ET si?

balinka
15. dec 2010

@falin
@callex dakujem 😉 😉 😉

shandy
15. dec 2010

@pikha tak hlavne ze sa dobre citis 🙂 . ano z hrudniku sa tesi aj moj drahy, aj ked z dotykania uz velmi nie, lebo mu to nedovolim 😀 . su take dake citlive na dotyk, teraz uz ani nie, ale na zaciatku...ufff. NT Je meranie sijoveho prejasnenia a zistovanie pritomnosti nosovej kosticky, tu je viac http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=gene... su tam k tomu aj odbery...zistuje sa pravdepodobnost downovho syndromu..

mircalla
15. dec 2010

@shandy shandik ty si uz 18tt? ale to letiiii. a co @olympia? mozno uz ma babo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre