Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mia_15
29. okt 2011

@miminkad aj mna hlavne vecer 🙂

miminkad
29. okt 2011

@mia_15 a som stale hladna a nechuti mi sladke a to som bola zavislak od cokolady a sladkosti

lenkalienka01
29. okt 2011

@mia_15 tesim sa s tebou 🙂 HCG bude v pondelok ??
@miminkad drzim palceky, bude to dobre, uvidis 😉
@lenka_21 som happy, ze sa tak krasne drzkate 😉

No a ja som 6 den po ET , takze stale cakam ......vcera som zacala mat bolesti v podbrusku ako pred ms, dnes to ustupilo a zacali ma pobolievat prsia , takze neviem ci je to dobre, alebo nie ☹ Najradsej by som to obdobie do testu prespala , nech sa prestanem pozorovat 😅

mia_15
29. okt 2011

@miminkad ja to iste 🙂 ja som cely zivot zrala same cokolady, sledkosti a keksy aj na ranajky a teraz nic... a ani si neviem predstavit,ze si mam nieco sladke dat.... mame to rovnake. ja by som teraz jedla len same maso 🙂 uz 3 dni jem do nemoty parky.

mia_15
29. okt 2011

@lenkalienka01 ano vysledok HCG budeme vediet v pondelok,ale mozno dnes skusim zavolat do labaku,mozno mi to povedia. aj ja som mala bolesti ako pred ms, aj som tu babam pisala a doma revela jak decko,ze ja uz dostavam tu hnusnu mrchu a to bolo presne 3 dni po ET, ale mali sme PK. Vy ste nemali PK,ze?

lenkalienka01
29. okt 2011

@mia_15 nie, PK sme nemali, toto cakanie ma zabije 😖

mia_15
29. okt 2011

@lenkalienka01 no to cakanie je uplne najhorsie,ja by som vsetko chcela vediet hned a teraz v tejto sekunde 😕 toto je vas prvy pokus,ze? my sme absolvovali 3.

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 to obdobie prespania poznam,aj ja by som teraz najradsej vsetko prespala.dnes som ako mechom prastena
@mia_15 mne ani maso nechuti.toho zjem minimalne.ale strasne slane a kysle.a paradoxne zavarane uhorky.alebo olivy

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 my sme terfaz tiez nemali PK a uhniezdovali sa asi nejak 8,9 den.a asi tak nejak ako tebe ma zacali na dotyk pobolievat prsia.a neuveritelny hlad.

lenkalienka01
29. okt 2011

@mia_15 no ako sa to zobere 😀 2 x stimulka v MT prerusena , dali mi konske davky , takze som nereagovala a toto prve dotiahnute az tu. Ty si mala aky protokol ?? A testovala si na ktory den ? Ja rozmyslem netestovat, pojdem asi len na krv, lebo ak by tam druha ciara nebola, tak ju vypalim ocnym laserom 😀 😀

leamax
29. okt 2011

ahojteeee
@lenka_21 veru, kupele su isto prijemnejsie ako nemocka. to by som po prichode z nemocnice na tvojom mieste asi aj zem bozkavala od radosti
@mia_15 ahoj tehulka - zavislak 😀 vitaj v klube zavislacok 😀 😀 😀
dakujem, relaxujem, relaxujem 🙂
ny sa snazime uz dost dlho - 5 rokov a veru - vsetko na svete pre to robime, ako aj vy isto. vy ste sa kolko snazili?
zacat chceme hned po novom roku, 29.11. ideme ku koudelkovi a hned po novom roku by som chcela zacat so stimulkou. skor mi ju aj tak nepovoli asi...

idem na obed, potom si vas precitam

lenkalienka01
29. okt 2011

@miminkad kolko a ake ti vkladali ??

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 davali nam dve osembunkove

lenkalienka01
29. okt 2011

@miminkad super a zadarilo sa 😉

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 nuz hej,este nas caka tazky boj k radosti

lenkalienka01
29. okt 2011

@miminkad ano, pozitivnym testom ten boj len zacina, ale treba verit, ze to bude OK, ved tolke baby si tu drzime palce , ze to musi byt dobre 🙂 😉

mia_15
29. okt 2011

@lenkalienka01 😀 😀 odpadnem z teba, ze ju vypalim ocnym laserom 😀 😀 ja som testla 1X na 8 ci 9 den. Skus aj ty tak 😕 ja som do konca, teda testnut az na 14 den dokazala len ked sme absolvovali 2 stimulku. Inak tu na slovensku je to cista katastrofa tusim na kazdej urovni.... ci si tehu,alebo len vo faze ked si ho planujes... ti nasi lekari (cest vinimkam) si neskutocni odbornici 😠 a to ti 2x dali taku istu stimulku? ja som mala teraz clostil.3x/d. od druheho dna mc plus merional 1amp. az do 11 dc a pak Orgalutran a Pregnyl

mia_15
29. okt 2011

@leamax aj my sme sa snazili 5 rokov a az teraz sa to podarilo,len aby to bolo dobre..... a ak ti to nevadi,tak sa ta opytam,ze preco ti to dr. skor nedovoli?

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 ved hej.a tebe ake velke vkladali,jedno,ci dve?

lenkalienka01
29. okt 2011

@mia_15 veru na SK katastofa, nedavali mi ziadne sance na vlastne vajicko, rec o vlastnom dietati ani nebola. 2 x dali turbo stimulku, najprv s Puregonom a potom s Merionalom. V RP mi dal len clostil, 2-2-2 od 2 DC do 6 DC a nic som uz nedopichavala, prekvapila som reakciou aj Stelca 😀

lenkalienka01
29. okt 2011

@miminkad mne vlozili dve, jedno 6 bunkove a jedno 8 bunkove 🙂

mia_15
29. okt 2011

@lenkalienka01 no tak to je super!!! tu na slovenku ta odpisu hned na zaciatku a nedavaju ani sancu skusit nieco ine.... 😠 uplne mam z toho nervy,ze preco je to tak... uplna hruza!!!aj ty chodis ku Stelclovi?

leamax
29. okt 2011

@mia_15 lebo u nas sa v juni podarilo, ale skoncilo to anembryomolou a kyretom. a sam koudelka mi napisal, ze urcite nie skor ako o pol roka. takze preto. ty nemas nic taketo za sebou, ze?
neboj, dobre to dopadne. o 8 mesiacov si maminka 😵

mia_15
29. okt 2011

@leamax boze tak to mi je luto ☹ a to je pravda,daj si prestavku a pak sup do dalsieho pokusu. My zeny sme silne,my to vsetko zmakneme. A ja si ta tusim pamatam z cias ked som sem len zacala chodit 😨

leamax
29. okt 2011

@mia_15 dakujem. jasne, ved aj tak nemozem ist hned do dalsieho pokusu. som si skocila aj na infekcne a zistili mi miernu boreliozu, tak to musim najskor preliecit, s tym by som do dalsieho pokusu urcite nesla, teda vedome urcite nie.
no neviem, ja sem dlho nechodim, mozno rok 😀 a od toho juna som az doteraz sem nechodila, ma to trosku deptalo. a mozno sme sa tu uz aj stretli, ja uz ani neviem 😀
jasne, sme silne, zmakneme to, kazda tu asi mame toho za sebou dost...ale nevzdame to a cochvila budeme vsetky tu maminky 🙂 😵

miminkad
29. okt 2011

@lenkalienka01 neboj,urcite zabojuju 😉

lenka_21
29. okt 2011

@lenkalienka01 Ahoj moja, no ono je najhnusnejsie, ze tehu priznaky su uplne rovnake ako mrskove a tak naozaj iba cakat ... no ja verim, ze bude dobre ked uz si tak kazdeho prekvapila 🙂 😉 🙂 A vies, chcem aby sa to volalo po mne 😀

@mia_15 V pondelok cakame na HCG ... dufam,z e ho tu hned napises ... 🙂 Hej pocit je to supeeer, uz mi tusim aj trosku vyskocilo brusko, no obcas ma prepadne strach ☹

@leamax Neboj moja, buduci rok je tvoj ... zacnes papat Prednison a sup na IVF 😅

Baby, tak ja k tym kontrolam pridavam aj endokrinologicku ... vcera som si volala pre vysledky z krvi ... potvrdili mi zvysene Anti TPO a tak buduci tyzden ficim na endokrinologiu ... Dufam, ze mi este nejaka krv zostane , 😀 lebo za 5 dni to bude moj 4 odber (poradna, hematoska, specialny skrining a endokrinologicka)
Dr.tvrdila, ze norma je 60 a ja mam 114 - vraj mierne zvysene ...

leamax
29. okt 2011

@lenka_21 😵 dakujem moja, ja tomu verim, ze to tak bude 😵 😵 😵 uz teraz sa tesim normalne na prednison a pichacky 😀 ze sado-maso, ze 😀 😀 😀

no tak to nezanedbavaj, urcite chod k endokrinologicke. inak jedna holka mi spominala, ze ona ma tiez anti TPO a prednison jej dobre urobil na stitku, lebo jej tie protilatky asi utlmil trosku. ale tak ty budes asi papat thyroxin, alebo nieco podobne - to je v pohode, da sa na to zvyknut, ja sa nim tiez napchavam 😀

lenkalienka01
29. okt 2011

@mia_15 ano, kočky mi doporucila Stelca. Je tak trosku rychly, co je pre mna velmi pozitivna zmena, lebo na SK boli zas ako lekvare 😀 a Stelc na konzultacii mi povedal, ze aj napriek mojim vysledkom by to chcel skusit s mojimi vajkami, takze u mna zabodoval 😀 😀

lenkalienka01
29. okt 2011

@lenka_21 🙂 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre