Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
30. máj 2011

@jada1 tak to sme na tom asi rovnako...len mna nebolia.aj mna nejak optimizmus opustil a skor rozmyslam,co dalej 😢
@tonytony tak to je super,nech sa drzi 😉

lenka_21
30. máj 2011

@cecil36 My sme mali podobny nazor, ale potom sa to zmenilo ....
Prv sprava, ze koli mojmu stavu, kt.som schytala prave po tych vsetkych hormonoch uz nemozem uvazovat nad dalsim IVF v kratkej dobre (min 2- 3 roky) a to ma hned posunulo na hranicu 35 rokov ☹
Potom sme stretli 2 pary a obidva maju adoptovane nadherne deticky, fakt uzasne a pritom sa im podarilo splodit aj vlastne 🙂 😉
MM ma syna - 13 rocneho z predchadzajuceho manzelstva ... maly nie je moj, ale mam ho rada ako vlastneho a preto som bola presvedcena, ze by som dokazala lubit aj adoptovane dietatko 🙂
No a ako posledne zavazil fakt, ze teraz kym sme este "mlady" mame kopec aktivit na vyplnenie volneho casu, ale postupne vieme, ze by nam tie deticky chybali a radi by sme niekomu odovzdali to vsetko co mame....

A psychologicka na priprave nam dala peknu otazku, ze aky je rozdiel medzi dietatkom, kt.bude adoptovane a nase vlastne .... samozrejme sme tam vymyslali koooopec "mudrych" odpovedi a nakoniec to bolo jednoduche ... iba to, ze adoptovane som neporodila ja 🙂 😉 🙂

lenka_21
30. máj 2011

Ten mamatest 10 sa kupuje v lekarni, alebo sa da aj v drogerii (napr.DM) ... boze ja som fakt laik, ja som netusila, ze testy predavaju aj v drogerii 😀 😝 😀

naduska
30. máj 2011

@rienok a aky mate vy probleeem ?vlastne ?? bola si uz niekedy tehotna???alebo nie?kolko x v R.?

naduska
30. máj 2011

@lenka_21 no tak ale vacsina parov to nepripusta a pohrava sa z genetikou 😝 .

rienok
30. máj 2011

@naduska mne vybrali vajcovody a inak sme absolútne zdraví 😝
U mňa nie je problém s adopciou, že by to nebolo moje (genetika), ale že by som to dieťa nemala tých 9 mesiacov v brušku a neporodila. Ja som taký typ... manžel už navrhoval aj darcovske spermie či vajička, možno by sme pristupili aj na embryá ...len teraz je to veľmi boľavé

lulu10
30. máj 2011

@rienok draháááá ved to je krásna správička ze uvazujete aj nad niecim darcovskym ci uz vajka alebo rovno embryá a jasne ze je to bolave, daj tomu cas, ved to nemusite riesit hned dnes, ja som pol roka po poslednom potrate a este stale je to veeeeeelmi bolave 😔

naduska
30. máj 2011

@rienok ani ja nemam vajcovody , ja ked som to ,, vzdala;; a pripustila si adoptovane dietatko ,tak som hned na dalsi mesiac oteho a o 2 mesiace znova 😀 ale to bolo mimomaternicove ....tak uz len ivf ,ale tiez sme 2 -hy v poradi na adopciu .....ale chcela som este skusat v Repraku ,ked kazdy to tam chvalil....manzel uz nechce ist do dalsej stimulky a ja neviem kam 🤐 ked ze preco sa to nevydarilo ani teraz s 3 -mi ...odpovede sa nedockam ,mozno len ze treba skusat ...alebo dam darcu ....no ja sama tiez neviem co robit ,mala by som sa objednat na konzultaciu do R,ale asi mi ani nebede vediet odpovedat ,preco????
minule som tu pislala ,ale nikto sa neozval ,ze na kolky x to kockam v RP.vyslo ????

leamax
30. máj 2011

ahojte dievcata. nejdem vas ani citat, lebo dnes ste boli aktivne ako zivocisne uhlie 😀
dakujem vam vsetkym, co ste na mna mysleli...ale nemam dobre spravy ☹ hcg stuplo len na 180 ☹ doky mi povedal, ze pri tejto hodnote by uz v maternici bol vidiet aspon vacok, ale nevidel nic, preto je presvedceny, ze ide o mimomaternicove tehu ☹ ☹ ☹ volala som hned aj do rf, kurecova mi povedala, ze aj tak by este nebolo nic vidiet, ale ze aj tak podla toho ako to ide hore pomaly, tak nejde o dobre prosperujuce tehotenstvo ☹ ☹ ☹ mam vsetko vysadit a ak do konca tyzdna nezacnem krvacat, tak do nemocky ☹ ze sanca uz neni, ze to bude dobre, lebo uz je to dost davno od ET (21dni) ☹ ☹ ☹
este som rozmyslala, ze by som zajtra skocila k inemu dokymu, nech ma pozrie, ale uz nemam ani fragmin, poslednych par guliciek utrosu ☹
revala som celou cestou domov, ani neviem ako som to odsoferovala. nasi nic netusili, mamina ma volala na obed a ked som dosla a videla aka som, tak som jej povedala o co ide. ze to neni uz ani pravda aku mame smolu ☹ ☹ ☹
je mi luto, ze som vas sklamala, snazila som sa... 😔

ninockaskv
30. máj 2011

@rienok.. joooooj.. tazke to je.. mne to behaju tehotne kolegyne, kazdu chvilu nejaka, kazda kamaratka caka minimalne prve alebo druhe dieta, niektore pracuju na tretom.. a ja mam presne ten isty pocit, ze som zaseknuta v zlom filme a nie a nie sa z toho dostat...
treba to nejak prekonat, posunut sa .. moja psychologicka ma tiez adoptovane deticky, 10 rokov sa snazili a potom jedneho dna povedala, ze uz nevaldze a uz to nechce robit, rozhodla sa a bol pokoj.. a ten stav uz by som teda chcela mat aj ja.. ani nie ze rezignovat, proste sa zmierit a vykaslat sa na to 😔 😔 😅 😅 a mat svaty pokoj a tesita sa zo zivota a neratat kazdy mesiac na cykly a dni cyklu 😠 😠 😠

som toho popisala ☹

lulu10
30. máj 2011

@leamax drz sa moja, je mi to luto, myslim na teba 😔

ninockaskv
30. máj 2011

@leamax ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ je mi to luto 😔

lulu10
30. máj 2011

@ninockaskv pekne si to napisala 😵

miminkad
30. máj 2011

@leamax to mi je moc luto ☹

lulu10
30. máj 2011

@leamax ktoremu gynekologovi v TO chodis?

leamax
30. máj 2011

@lulu10
@ninockaskv dakujem.
ja len dufam, ze nebudem musiet do nemocky, toho sa bojim ☹ ale ako kukam na tu moju smolu... ☹
v auguste by sme chceli ist do dalsieho IVF - myslite, ze to bude mozne?

leamax
30. máj 2011

@lulu10 nebola som v TO, ale v PN, v TO mam pospisilovu a ta by nic nevedela

lulu10
30. máj 2011

@leamax pokial to bude bez kyretu tak urcite ano ale ak to bude s kyretom tak asi nie, tam je dobre nechat aspon 3 mesiace pauzu ale potom je to pohnojene pole 😎

leamax
30. máj 2011

@lulu10 prosim ta, pohnojene pole...som mala kyret pred dvoma rokmi...

miminkad
30. máj 2011

@leamax dnes je nejaky nestastny den,ta holka,co som tu pisala,ide zajtra na kyret.pokym babo nedrzis v rukach,nic nie je iste a ani vtedy nie...zlatino,vela sil ti prajem

lulu10
30. máj 2011

@miminkad dnes je fakt zly den, same zle spravy 😖

leamax
30. máj 2011

@miminkad hrozny den, fakt. aka holka, neviem?
@lulu10 nechcela som byt hnusna, ja len ze to iste mi hovorili po kyrete pred dvoma rokmi a aha ☹

rienok
30. máj 2011

@leamax je mi to naozaj veľmi ľúto 😢 a teraz budem držať palčeky nech príde mrcha čo najskôr, keď už je teda toto to najlepšie z toho zlého 😒 . FUJ aký je ten život hnusný 😠

lulu10
30. máj 2011

@leamax neni si hnusna, zabudla som ze to uz tiez mas za sebou, zivot je PES!!! moc ti prajem nech pride mrcha a nech si hlavne v poriadku

leamax
30. máj 2011

@rienok
@lulu10 dakujem, babulky. strasne sa bojim, ze pri tej nasej smole bude treba nemocka. som sa pytala mojho gynda, ze ak to, nedaj Boze, bude treba, tak kam mam ist? a ze do TN - co vy na to? do TO urcite nie

miminkad
30. máj 2011

@leamax hcg jej stupalo,len na sone bola prazdna dutinka,vraj anembryola.
dnes je zacarovany den a to ma svokor 60tku a uz ma stihla trosku podrazdit aj svagrina a moja mama 😠

lulu10
30. máj 2011

@leamax mohla by si skusit aj TO , doktora Čaradskeho-nezhovorcivy ale ucite odbornik, TN vobec nepoznam

miminkad
30. máj 2011

idem naspat do mojej cukrarskej dielne tvorit 😝

@leamax a co bojnice?pe a nidala tusim nemusis

lulu10
30. máj 2011

@miminkad to som mala aj ja prvy krat 😖 hcg som mala cez 4600 a na sone len dutinka

rienok
30. máj 2011

@naduska som nepochopila keď nemáš vajcovody ako si mohla otehotnieť? lebo mne ich normalne vybrali, ja nemám inú cestu ako OPU a IVF 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre