Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
21. aug 2009

taky dockas sa ver mi, anjelik to tam hore zariadi len uz treba naskocit na vlak stimulantiek

babulky kolko si mam dat toho ascorutinu 3X1 bude ok

ja len co oci otvorim po dlhej noci a splipka spinanva lezim no berie ma stres neviem neviem co tam bobaci robia ale aj tatino im dohovara, mam ist k DR alebo to sama zvladnem

tani veduci pije z flasky alebo sa prisaje sam, no cim dlhsie ho kojis tym lepsie, musim si najst nejaku literaturu ako kojit dvojky to bude zabava 😀 aj ja by som chcela tak dlho ale uvidime ako dlho to vydrzime

avaka ja som bola ako dieta tam ale este sa to volalo ze Calovo ale uz vtedy bolo super no je to tak 30 rokov, hlavne ze ste si oddychli ja oddychujem v posteli a ake plany som mala na dovcu ☹

pekny den babulky ja som uz z tej postele zufala ale co, musim vydrzat

julietka
21. aug 2009

zdravim vsetky babulky reprofitacky 🙂

miri ja som to tak nejako tusila ze na tu dovcu nepojdete, len som ti to predtym nechcela pisat..naozaj musis urobit vsetko preto aby si deticky donosila, vsetok aj zdravy egoizmus musi ist bokom, zdravie deti je prednejsie, pretoze si musis uvedomit ze je mozne ze dalsie uz mat nebudete, takze si to musis uzit a vychutnat naplno..ak spinis uz dlhsie a nezda sa ti to tak radsej chod k dokimu,tuto ziadne samoliecitelstvo neplati, si zodpovedna za dalsie dva zivoty.. tvoj doki je naozaj si myslim dobry odbornik, takze odloz nabok vsetky predsudky a pekne chod k nemu, on sam posudi ci je to v norme, alebo prinajhorsom ta posle na par dni do nemocky a daju tie nejake infuzky, ale to si myslim v tvojom pripade nebude treba, niektorym babenkam pri spineni nasadia duphaston, aj ten ascorutin

julietka
21. aug 2009

tanitka tesim sa z vasich uspechov z veducim, normalne som si to zivo predstavila ako mu lejes ten poharik na hlavicku a ako sa pritom tvari, urcite zatvara ocka a otvara pusinku pri tom, jooj tie zlata deti 😵
potom prihod nejake foto, ale nechaj ho tam aspon do zajtra 😉 neviem ci sa mi este dnes podari dostat sa k PC

julietka
21. aug 2009

tanitka este som chcela k tomu dojceniu..moja svagrina kojila malu asi do dvoch rokov, ja to tu nemozem hodnotit lebo som to este nezazila, no verim ze tak ako je to na jednej strane krasne, na druhej strane je to asi aj casom otravne, no ak by mal byt veduci vase jedine dietatko, tak si to vychutnaj naplno a co najdlhsie aby ti to raz nebolo luto ze si to skoro ukoncila 😉

tanitta
21. aug 2009

Ahhoooojky...
doora..... 😀 😀 😵 neda mi nic nenapisat 😉 ...vizera to slubne 😉 🤐 😵
jullie, miri.. ja nekojim...veduci papa flaskou...odnarodenia...odsavam...inak ma to oficialny nazov vola sa to kulturne kojenie 😨 😉 .....veduci bol dnes velmi dobrucky... spolupraca na 1***...zaodmenu som ho dala spinkat 😀 😅 ...spraskal jogurtovu predsnidavku, hned nato nalozil a zalomil... 😵 ....
taky... uz pomalicky sa to blizi;)...

tanitta
21. aug 2009

Miri... mne sa zda ze som ascorutin papala len 2xdenne...ale nie som si ista...čalovo mi ani nepominajte 😅 .. boli sme tam este za komousou... nikde nebolo miesto a tak ludia chtivy zaroblu prenajimali svoje dvory na stany... takze na jednom dvore sme stravili jednu noc a sli sme domov... sme otvorili stan a hned oproti dalsia spalna 😀 jak sardinky do prcic.. 😅

konfi
21. aug 2009

ahojte baby prosím Vás o radu v júni som podstúpila umelé oplodnenie,ktoré bolo neúspešné 25.júna som mala silné krvácanie a odvtedy som nedostala menštruáciu tak Vás prosím o pomoc alebo radu či ste mali tiež po neúspešnom oplodnení takéto dlhé meškanieod poslednej menštruácie je to 57.dní a neviem ako ďalej.Vopred Vám všetkým ďakujem. 😉

mirinda10
21. aug 2009

tanitka takze mas stale po ruke odsavacku, no to si naozaj vytrvala mamina, mas moju poklonu
kolko mam brat toho ascorutinu co ste ho babulky brali nech sa nepredavkujem
no neviem ci to spinkanie je za odmenu ale asi veduci po plavani je dost unaveny co si viem zivo predstavit ako precvicuje si telicko co je moc dobre a je plny zazitkov a to ho unavy
dorka ja len potichu stlacam prsteky 🙂

tanitta
21. aug 2009

konfi... mne sa stalo raz ze mi ms prisla az na 62dc...keby nic chod ku gyn na agolutin...ak by si bola tehu neublizi a len pomoze a ak by si nebola tehu spusti ti ms....

tanitta
21. aug 2009

miri.. veru dostava zabrat stroj 😉 uz som raz reklamovala a raz sa mi roztieskala na zemi...som musela kupovat nahradny diel...ale uz to nie je tak hrozne je to uz len 3x denne kedze maly uz vela mlieka nepije mame prikrmy... a chut mlieka ..to uz nie je nic pre velkych chlapov 😀 😉

mirinda10
21. aug 2009

tani tak aj ja ho budem brat 2x1 ok uvudime dik moja za radu
no ved ma uz lepsie ked mamina navari zeleninku, masko, polievocky no je to silna konkurencia pre mliecko ale aspo este tie dva mesiace vydrz je to dobre investicia do jeho zdravia

konfi presne ako dari tanitka chod k lekarovi a uvidis nestresuj sa dlhsie to tie nestastne hormony robia su totalne zblbnute

konfi
21. aug 2009

ďakujem 😉 😉 😉 😉 😉

julietka
21. aug 2009

tanitka a ty si nemohla kojit zo zdravotnych dovodov,alebo si to volila naozaj kvoli "kulturnemu kojeniu"? 😅
inak aka odsavacka je lepsia nech sa priucime aj my cakatelky? ta mechanicka, alebo automaticka?

konfi ja som dostala tiez az po dvoch mesiacoch, ale to som vtedy potratila a nechcela som sa dat cistit, tak som 14 dni vkuse krvacala a potom som az po dvoch mesiacoch dostala MS

julietka
21. aug 2009

babeny aj vsetky buduce tehule s dvojickami davam do pozornosti http://vystava-dvojcata.xf.cz/index2.php
my tam urcite ideme a mozno sa tam stretneme 😉

tanitta
21. aug 2009

julie... len pekne ickaj s apokochat a nieco vybrat 😉 .... ja som kojila..ale takym sposobom ze som kojila a potom este dokrmovala ale s MM...maly bol velmi slabucky poporode...tlmeny liekymi proti bolesti atd.. nevladal vytiahnut z prsnika len spinkal.. dlho bol sondovany...proste som bola rada ze sa naucil papat vobec tu svoju davku cez flasku nie este cez prsnik...asi tak... 😔 ked som mala svoje mlieko nechcela som ho krmit UM ... co s atyka odsavacky... zatial nekupuj ziadnu.. uvidis... na antolskej maju medeli vyskusas si...a ci vobec budes potrebovat.. kupis rychlo potom ked bude treba...ale na prilezitostne odsavanie je najlepsia manualna avent..... ak by si denodenn emusela tak ako ja.. tak jednoznacne elektrika...ale zase nie.. kazdemu zapasuje elektrika...sila odsavania nie je taka ako pri manulke...su kocky ktroym nepasuje ziadna odsavacka a odsavaju len rucne 😕 ...ja mam elektricku avent a ta sa da prerobit aj na manualku.... ale motorceky na aventach su dost kazove... mne uz hapruje druhy sice pri reklamacii nebol problem poslali fungl novy ale aj tak... mozno ta elektricka medela by bola lepsia...z elektrickych... z manualnych avent... 😉
jemine toho je 😅 ..
paa

julietka
22. aug 2009

tanitka dik za upresnenie...no ked budem aj v tomto po mojej mame tak nebudem odsavacku ani potebovat, ona nemala skoro ziadne mlieko.. 😨
chudatko veduci oni mu v nemocke davali lieky aj proti bolesti 😕 sa necudujem ze si rada ze sa naucil papat aspon z flasky, drobatko male..ale ako je vidiet on to vsetko krasne dobehol, ved aky je sikovny chlop z neho 😅
tanitka urcite ta budem casom otravovat s dalsimi otazkami, ked budem pripravovat vybavicku 😉 budem zvedava na tvoje skusenosti ako skusenej maminy 😵

zdravim vsetky babule, asi dnes vsetci spia pred telkou ked je take pocasicko.. 🙂

lenka20
22. aug 2009

ahojte babulky, teeeda, vy ste toho popisali, mirindik opatrujte sa, oddychuj, radsej aj kratku prechadzku si odriekni, ved po 1.trimestri uz snad bude lepsie a budes sa moct prechadzat do blba 😉
dorrka - vyyyyyborne, len tak dalej😉 😵
takynka ja pocitam, ze minimalne 1500j budes potrebovat.. ale uvidis, stale je cas nieco este pohanat aj po konzultacii a ak by si nahodou nic nezohnala tak na kontrole si kupis od nich co ti bude chybat...
tanicka nevesticka pozdravuje, mali sme sa spolu vyborne, je to uz velke dievcatko a ma ma veeeelmi rada 😵 😵 😵 aj ja ju 😉 😎 poslem fotose..
julie, avus - ahojte
pozdravujem vsetky a prajem krasny vikendik 😵 😵

mirinda10
22. aug 2009

juli no moja mama nemala dost mlieka ale moje sestry kojili a ta mladsia koji Lucku o sto sest a bude asi do roka tak ako syna tak na to sa nepozeraj uvidis ja mam len strach ako to zvladnem s dvojkami tak asi nakoniec skoncime na odsavacke ako tanitka a potom budeme krmit s flase obe naraz xixixixix to este neviem ako ale urcite pojdem na skolenie ako spravne kojit aj ked ja mam v rodine same odbornicky ja som druha najstarsia a idem posledna vsetky uz maju odrodene tak sa budem ucit aj od mladsich ale skusenejsich co uznavam

babulky asi ten ascorutin zabral uz spinim iba trosicku ale nechcem to zakriknut ale aj som poctivo lezkala musim sa pochvalit aj ked je to pre mna strasne tazke

dnes mi skocilo 10tt babulky tak este 3 tyzdne a koncime 1 trimester to sa este nacakam a hadam potom uz bude naozaj lepsie aj ked ja sa nemozem stazovat ved negrckam nic papam vsetko tak je mi super az na to vecne lezanie ach jooooooo

prajem pekny vikend aj ked v BA uz dost poprsalo od noci ale posleme to teraz na sever a vychod nech si aj oni trosku vody uziju

soni1
22. aug 2009

Ahojte baby, poraďte mi prosím, ja pôjdem na prvé IVF, ale vôbec neviem ako to chodí. Potrebovala by som vedieť, či sa niečo platí, alebo to prepláca poisťovňa?
Teraz čakáme na schválenie, ako dlho sa na to čaká? A potom aký je ďalší postup?
Ja chodím do BA Iscare, ale verím, že mi poradíte. Ďakujem.

lenka20
22. aug 2009

mirindik no dik za ten dazdik, u nas to zacalo pred pol hodinkou 😝
sonicka ked chodis do iscare - vypises s nimi ziadost do poistovne, pride ti schvalenie - zhruba do mesiaca, mozno aj skor - a mozes zacat.. po dohode s CAR, oni ti daju nejaky termin... resp.ty povies kedy by si chcela a oni povedia bud OK alebo ta posunu o mesiac alebo tak.. to uz je asi v kazdom centre ine.. no a potom zacnes az stimulku... poistovna preplaca cast liekov a vacsinu zakrokov, myslim, ze ICSI nie je hradene poistovnou (pocitaj cca 10 tisic ak mate zly SPG), predlzena kultivacia sa plati zvlast ak budete ju teda chciet (pocitaj okolo 5 tisic) a za lieky budes doplacat cca 10 tisic....hovorim este v SK, nezlakni sa 😀 😉 ak budete chciet predimplementacnu geneticku diagnostiku tak to si hradis cele a to je palka... ale pokial ste taky celkom klasicky pripad, tak okolo 800EUR ked budes mat pripravenych vo vrecku tak myslim, ze to bude dost...na tie doplatky..ale to vsetko ti povedia v iscare ked tam pojdes, povypytuj sa ich, lebo naozaj je to v kazdom centre ine.... kludne sa pytaj ak by si este nieco chcela vediet...

tanitta
22. aug 2009

ahojky...
miri.. veru na kojenie je dobre sa pripravit aj s laktacnou poradkynou...ona aj nazivo s akukne ci babo sa dobre prisava lebo aj nespravne prisatie moze byt problem a potom nevytiahne... atd....aj ked sa zda te cuca ozavod...tandemove kojenie sa da zvladnut 😉
leni.. tak uz si domka?... sste sa vymojkali 😉 😎 .... my mame akciu vonku...len maleho som prisla ulozit spinkat domov lebo v kociku by dlho nepospal a tak strazim;)... poslem fotosky nejake... neskor...
soni...skus aj v temicke icsare.. tam kocky mozno vedia podrobnejsie ako to teraz aktualne v car vizera.. ja som tam bola pred 6rokmi mozno su tam uz ine "moresy" 😝 🙂 .. ale postup zhruba ten isty.. vypisanie ziadosti--schvalenie cca 1mesiac--- potom ti v car povedia kedy mozes zacat asi byvaju aj nejake poradovniky...urcite tych 1tis euro budes potrebovat..

lenka20
22. aug 2009

cau tani a coze mate za akciu vonku, u vas neprsi 😕 😕
ano, vymojkane sme poriadne teda, zlaticko male ma veeeelmi lubi 😵 😵 😵

takyna
22. aug 2009

Ahojte kočky 🙂 , Mirindik skutočne radšej opatrne, pre istotu by som zašla aj na gynekologiu skontrolovat krpcekov 😉

Novy gynekolog mi povedal, ze pocas pripadneho tehotenstva od zaciatku budem pichat fraxiparin, a mam mensi hematom na maternici, ale ze vraj to je v mojom veku bezne...., a neovplyvnuje to tehotenstvo, no neviem ci je to uplne tak..., uz som si raz stresy s hematomom uzila 🙄

takyna
22. aug 2009

Lenka hormonalny profil sa robi cez prve 3 dni cyklu?

lenka20
22. aug 2009

takynecka moja tak dobre si dopadla, hematom mozes mat teraz a s ms moze odist, to sa netrap nic..a ked date fraxiparin tak hematomik zmizne a bude po starostiach 😉 HP bud 1.-3.DC to je asi najlepsie.. ale ked spravis hocikedy inokedy to nevadi, ved oni uz vedia ake maju byt hodnoty v ktorej faze cyklu... budu vidiet ci je to ok... ale ak mas cas tak 1.-3. je naj...

mirinda10
23. aug 2009

soni ja som bola na ET v Iscare 5x ale nebola som spokojna a urcite nie som sama je tu aj Juli, neviem ci uz si rohodnuta ale tam sa to dost berie ako na beziacom pase a maju velmi vela pacientiek ale ja si mysliím, ze im chyba individualny pristup ale zalezi to ku komu pojdes uz vies meno Dr ak vies tak mi napis do IP ale naozaj sa priprav, ze budes platit aspon 1000 Eur inak postup je taky ako pisala lenka len ak ma laparku a je ok a spermiogram bude v norme tak pojdes na par IUI a az potom na IVF ale mozno to uz mas za sebou to neviem

babulky peknu nedelu, dnes ma nejak boli ta moja makovica asi ide zmena tlaku

taky ten hematom je ok ja mam myom 4cm velky a musim sa pri najblizsom utz spytat DR aky je teraz velky

no ak nebudem v rano pondelok spinit tak vydrzim a nepojdem k DR ale ak ano tak tam sedim v ordinacii inak sa citim ok

takyna
23. aug 2009

Ahojte kočky 🙂 , ste ma upokojili s tym hematomom, ale ked ja sa obcas prichytim pri takom krci vo vajecnikoch 😔 😝 , aj dnes v noci...., ale optimizmus 🙂 , Leni dam si spravit ten profil, zaciatkom septembra, mali by sme to stihnut pred konzultaciou, idem robit harulku.........prajem krásny dnícek aj ked pod mrakom 😵

lenka20
23. aug 2009

taky tak to krasne stihnes...v septembri... vsetko... hematom moze tlacit niekde, preto bolesti... ale to sa da do poriadku.. ja mam tiez myom, je maly ale citim ho niekedy.. tiez take bolesti obcas..
peknu nedelu vsetkym 😵 😵

takyna
23. aug 2009

Leni veru september je tu coby dup, o chvilu sa zacnes aj ty pripravovat do Brna 😉

Harulu som urobila ufff, na plechu potom som dala na to pecienku udusenu a zasypala syrom, nevládzem sa ani hnut 😝 😀

idem do kina, pá, pekný zvyšok nedele 😵

zuzla80
24. aug 2009

Pekné ránko vám prajem.... 🙂
Ja som dnes prvý deň v práci, no poviem vám, že som mala hrozný problém so sebou... sladké vyspávanie a nič nerobenie skončilo 😒 Prečo dovolenky trvajú tak krátko 😠

Lenik teba kto nemá rád 😵 Aj ja cém fotky malej nevesty 😅
Miriček ako špinenie, dúfam, že už to ustálo? A dúfam, že oddychuješ😕

Dorrka stískam potichúčky palce a hlavne ti prajem, aby sa to podarilo udržať až do konca - ako znie to tvoje heslo, že držte plody, tak drž a poriadne😉 🙂

Ja som vám vlastne aj zabudla napísať, že v ešte pred dovolenkou kontrolný utz dopadol dobre, dokonca mi vzali krvi, či niesú náhodou nejaké zápaly, lebo ma dosť pobolievajú vaječníky, ale našťastie všetko negatívne. A už mám aj stimulačný protokol 😉 - opäť začínam prvé 2dni na dávke 150IU a potom znižujem na 112,5 (mám gonal a dávku 125IU akú chcel K. nenastavím, tak schválil 112,5 😅 ), tak už len aby mrcha došla.... a hor sa na to.

Pozdravujem vás všetučky, neviem ako sa mi dnes podarí k vám dostať - viete prvý deň v práci, tak možno bude pernejšie, ale aspoň nakuknem.

Zatiaľ sa držte

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre