Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kika8259
12. sep 2014

@rebeka33 Ďakujem , síce som sa objednala už k dr do hlohovca tak si prečítam a premyslím aj iné , ešte mám chvíľku čas 🙂

kika8259
12. sep 2014

@tixx tak isto to prebiehalo aj u mňa 🙂
najprv som sa bála ale po pár týždňoch to odišlo a už je to v poriadku 🙂
pi veľa tekutín a buď v kľude, možno ti zakáže aj ťuťu muťu , ale tak dá sa to vydržať 🙂

tixx
12. sep 2014

@kika8259 aj ak by zakazal, ja pre nase vytuzene babo spravim a vydrzim cokolvek! jeeej super vediet, ze to takto prebiehalo u teba, ked si uz v 11tt 🙂

gagirl
12. sep 2014

@tixx len pekne zostan teraz..u teba v praci nevie nikto?u mna to vie na oddeleni kazdi...a to je potom o to neprijemnejsie ked som isla naspat do roboty..nepotrebujem lutost..ja sa momentalne citim ako pred menzesom..takze neviem ako to cele zasa dopadne..uvidime..ale musim sa pripravit aj na tu horsiu alternativu..:(

tixx
12. sep 2014

@gagirl baby vedeli,ze som behala po lekaroch,ale nie,ze riesime nejake CAR alebo IVF, to v robote naozaj nikto nemusi vediet, vie to len moja mamina a sestra. Ako pred menzesom sa mozes uplne kludne citit,aj ak si tehu, nebola by si prva... vela bab to tak malo,co som citala. ziadnu horsiu alternativu si nepripustaj, to ti teraz urcite nepomaha.

tinka9075
12. sep 2014

@tixx ja som to mala také isté ako ty ale bola som dva dni v nemocnici na infúziách a všetko dopadlo dobre 🙂 🙂 brucho nafúknuté ale mne aj vodu vyberali z brucha ale za tie naše detičky som vydržala 😉 😉

gagirl
12. sep 2014

@tixx u mna v praci sa nic neda zatajit..mame velmi velki kolektiv sestier a ked to vie jedna..dve tak sa to dozvedia potom aj dalsi..ja som spravila chybu ze som sa o tom viac menej normalne s kazdym potom uz rozpravala..to som nemala lebo islo mi to uz niekedy na nervy ked sa na to potom stale pytali kedy a co.Ja viem nemala byt som byt taka negativne naladena ale mne tie hormony moc nerobia dobre a nejak mi intuicia hovori ze asi to nevyslo..ale budem velmi rada ked sa mylim..🙂

tixx
12. sep 2014

@gagirl drzim palce,aby si sa mylila! 🙂 tak hormony asi pre nikoho nie su nic moc, pozri na mna... som ako keby som zjedla riadne velky melon 😀 ja som si to v robote nechala pre seba, len im potom poviem,ked sa podari a bude to uz iste. kolegyne vedia, ze chceme otehotniet a nedari sa zatial,ale to je tak vsetko.

tixx
12. sep 2014

@tinka9075 juuuj dufam,ze take zle to nebude, ze budem musiet do nemocky, verim,ze to nejak zvladnem aj bez toho, ale jasne,ze keby mi bolo uz velmi zle,tak tam pojdem 🙂 a ty si to mala po IUI? som myslela,ze len po IVF sa da, len ak si dobre spominam,ty si bola na IUI a mate z neho dvojicky,ze?

gagirl
12. sep 2014

@tixx dakujem moja..ja tie vsetky hormony znasam fyzick podla mna dobre..nikdy som nemala ziadne problemy co sa tyka ohss alebo nieco podobne..ja to horie znasam psychicky..tie nalady a tak..ja som asi precitlivena..:(tak teda pekne oddychuj ..drzim ti palce aby sa ti coskoro ulavilo..🙂

tinka9075
12. sep 2014

@tixx áno po iui že to býva veľmi zriedka ale ja som ho dostala mne bolo vtedy veľmi zle tak ma hneď primár nechal v nemocnici..z iui máme dvojičky vďaka Štelclovi tomu budem ďakovať celý život že ich mám 🙂 🙂

tixx
12. sep 2014

@gagirl vidis, a ja presne naopak, to sme sa pekne "nasli" 🙂

tixx
12. sep 2014

@tinka9075 dufam,ze sa mu tak o 9 mesiacov budem moct podakovat aj ja 😉

tinka9075
12. sep 2014

@tixx držím palce nech si na testíku nájdeš krásne // čiarky 🙂 🙂

tixx
12. sep 2014

@tinka9075 dakujem velmi pekne, urcite vam sem dam vediet 🙂

gagirl
12. sep 2014

@tixx hehe..ano..🙂

tinka9075
12. sep 2014

@tixx už sa teším na foto pozitivného testíka 🙂 🙂

crazybabenka
13. sep 2014

tak v pondelok dohodnutá k docentovi do MT na sono na 8 DC .....ale bojím sa...že pôjdem s tade so slzami v očiach......že tam nenájde nič.......necítim nič zvláštne....ani žiadne "popichovanie" vo vaječníkoch....proste nič 😔 😔 😢 😢

rebeka33
13. sep 2014

@crazybabenka to vobec nevadi. Nic nemusis citit. Ja doteraz nic necitim az niekedy zabudam, ze som tehu.

malickaberuska
13. sep 2014

Ahojte žienky. Tak ja teraz 9. deň beriem Norethisteron, a neviem či ste to niektorá brali a tiež ste mali z toho zvýšený apetít? Lebo ja z toho strašne (a to mi prosím prepáčte za výraz) doslova žeriem. Už som po veľkom obede úplne plná, ale musím si dať zákusok. A o polhodinu mám stále brucho prepchaté a plné a nafúknuté, hladná nie som ani za mak, ale mám strašnú chuť jesť, a bežím do potravín kúpiť si oriešky, alebo niečo. Proste hlava by furt jedla, a som nervózna keď nemôžem niečo vyžierať. Nikdy som nič takéhoto nezažila. Ešte jedeň den budem Norethisteron brať a potom o pár dní by mal prísť menzes. A od 3.DC po 7.DC brať clostyl - MuDr. Macháč ma varoval, že mi dáva veľké dávky clostylu a že sa mi môže mlžiť pred očami. Tak aj toho sa trošku bojím. Mali ste to niektorá?

@gagirl držím palčeky 🙂

zibi
13. sep 2014

baby nestavalo sa vam ze ste chudli z medrolu ?? ja beriem metypred to je metylprednison ???
vacsinou sa z neho pribera .ale ja mam pocit ze z neho ako keby chudnem??

zibi
13. sep 2014

@malickaberuska moja moze to byt kombinacia bliziacej sa mrchy a aj hormonov ze si hladna...je to daco take ako provera? lebo pri vsetkych hormonoch je napisane ze pribereanie na vahe cize mozes mat vacsiu aj chut do jedla 😝 treba vydrzat ..skus sa poriadne naranajkovat, naobedovat a navecerat ..aby si nebola hladna medzitym.mne to zaberalo..nie nejake male porcie.. normalne jedz a medzitym mozno nebudes mat potrebu vsetko ladovat .. ja som sa tiez bala ze priberiem z horomonov co ja vzdy a beriem kortikodidy teraz aj normalne jem a aj viac ako by som mala a chudnem ..mas normalnu vahu ci??

crazybabenka
13. sep 2014

@rebeka33 ja ešte nie som tehu......ja som zatiaľ len v stimulke.....a v pondelok idem na folikulometriu.....len sa bojím....že sa neurodilo nič

malickaberuska
13. sep 2014

@zibi ahojky 🙂 Váhu mám normálnu, tak akurát. Ale veru za tych 8dní som už musela niečo pribrať, lebo najužšie rifle čo mám, sa mi začali riadne zarezavat v bokoch, kypím v bokoch von z riflí, a na bruchu sú tiež tesné. 🙂 Keď sa najem, musím gombík rozopnúť.
Ja ani nemám problém s hladom. Ja som sýta, a dokonca úplne prepchatá a ládovala by som ďalej. To si pýta hlava a chute a nie prázdeny žalúdok. Ešte som také nezažila 🙂 Budem sa musieť naučiť ovládať 🙂

malickaberuska
13. sep 2014

@zibi A veru neviem či je to ako provera, lebo neviem aké má každé účinnú látku. Ale norethisteron sa dáva keď treba zastaviť alebo oddialiť menzes. A keď sa potom norethisteron vysadí, tak do pár dní príde menzes.

gagirl
13. sep 2014

@malickaberuska dakujem..🙂

zibi
13. sep 2014

@malickaberuska moja len vydrzat ..vieme preco to vsetko robime a vysledok bude stat za to 😉

lienka_1
13. sep 2014

@malickaberuska Ja som mala poslednu pripravu na stimulku s norethysteronom a nemala som zvysenu chut do jedla....a to som jedak. Skor je to z nervozity 😊 uz iba 2dni a mas ho za sebou. Silno drzim palce.

ludinka
13. sep 2014

kocky co ste v stimulke nech mate peknu urodu
tie co cakate na test nech su // 🙂
ja som bola vcera na sone, nevydrzala som uz tolko cakat, potrebovala som sa ukludnit, lebo sa mi zdalo ze mi ustupuju priznaky...a rano ked sa mi kychlo tak ma strasne pichlo v bruchu 😒
ale dopadlo to dore, babo je v poriadku a dnes som uz 11+0
velmi sa tesim, zelam va nech mate vsetky coskoro tieto starosti 🙂

@zibi a ty kedy ides do toho?

malickaberuska
13. sep 2014

@zibi @lienka_1 ďakujem žienky 🙂 jasné že vydržím, ja som to napísala len preto že ma zaujímalo či aj niektorá z vás na norethisterone mala podobné.

lienka_1 - tak aspoň vidíme, ža každá reagujeme inak 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre