Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

pikha
30. jún 2010

@shandy bobula von? skus to hlbsie zatlacit alebo co, lebo fakt je lepsie vkladat. Inac, teraz ma napada, kamoska mala jeden zlepsovak na to, pouzila aplikator z tusim Canestenu alebo Clotrimazolu, trocha ho roztlacila na kvazi kruhovy priemer a tym to aplikovala.. mne sa to moc nee, ale ona bola spokojna, tak skus ak chces

danissa
30. jún 2010

@pikha Moc moc Ti děkuji za povzbuzující slova a vysvětlení. Ano jak píšeš, radost trošku musím, to ani jinak nejde, ale jsem stále nohama na zemi. V pondělí odjíždím na dovču a hned po ní - 19.7. - jdu na UTZ, tak se uvidí 🙂

danissa
30. jún 2010

Jinak holky já utroš přes den polykám, protože jsem taky vždycky měla pocit, že hned vyteče. Ale na noc začnu zavádět, to je lepší si myslím. A s aplikátorem to je dobrý tip 😉

ninockaskv
30. jún 2010

ahojte, prisla osm nakuknut.. mam vela roboty, je koniec kvartalu.. ale stresy mam v bruchu taaake obrovske, ze dovi dopo.. ratam kazde pichnutie v bruchu, by som si pichla nieco do zily a pozerala to hcg kazdy den.. teraz ked clovek vie, co vsetk osa moze stat.. 😒 ☹ ☹

@rebeka33 nic si nevycitaj, ono sa asi aj tak stane to, co so ma.. my sme mali zdraveho drobca, nic nebolo, vsetko bolo na viac ako 100% a ako to dopadlo... ☹ ☹ ☹ neda sa to osetrit, proste co s ama stat to sa stane 😔 😔 daj sa ty pekne do poriadku, daj telu sancu nech sa zrenegeruje, oddychne si.. a potom sa na to vrhnes este raz a uz uspesne 😉

pikha, shandy, drzim prsty.. 😀

rebeca_1 ja som bola na genetike tu v BA .. tiez sme cakali cez 6 tyzdnov, ale my sme mali vysledky z ptivy a ten doky vravel, ze robil aj genetiku a nic nenasiel.. tak mna to moc nesurilo .. 😅 ale rychlo to ubehne

ostatny, krasny den

mircalla, mozes si vybehnut von, ked este vladzes s bruchom 😵 😵

ninockaskv
30. jún 2010

ja opravujem,, emali sme take vysoke HCG 😒

Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., teraz soft IVF v RF jul
rikuska21, konzultacia 30.6.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., soft RF august 2010
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, teraz soft RF negat., dalsie IVF soft v RF jul 2010
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , dalsia stimulka?
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET/ET:
Lenka20 (32r), ET s darcovskymi, posledny mohykan, ET 14.6.2010, pozitivny TT 22.6., HCG 1414, USG?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KET 25.6.
shandy (32r), 1.soft IVF RF, OPU 25.5. (bez ET), 2.soft IVF RF (prednison, anopyrin, fraxiparine), OPU 23.6., ET 28.6., krv 11.7.
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF, ET 29.6., krv 12.7.
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010, krv + 25.5. = tehu :o),TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Mircalla (38 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Maj 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynDiv, krv 29.6. - HCG 76
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF- FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
Cavik
maticap.

shandy
30. jún 2010

pikha super zlepsovak, tak aby som sla kupit canesten 😀 😀 , alebo to budem fakt robit tak, ze jednu vlozim a jednu zhltnem pre istotku 😉 , vecer samozrejme len vlozim...to uz je v poho 🙂
ninocka prepac, ja uz som ti tam hodila dnesne 😅

mircalla
30. jún 2010

ufff ja som bola v auparku a meste a fucim jak lokomotiva
inak baby, co ma maximalne vytaca....som z BA a uz tusim zacinam chapat dochodcov

totizto co som tehu - vekova kategoria do 20 rokov sa vam v buse nepostavi ani keby ste rodili. bezne sa stava, teenegeri okupuju vsetky sedadla, pozeraju von okon, na usiach sluchatka a tvaria sa, ze vas nevidia. ak sa dakto postavi, je to pan ci pani tak 40-50 rokov
sa mi este nestalo ani raz, zeby ma nejaky teenager pustil....minule 3 koceny si takto sedia v elektricke, jedna za druhou, ani jednu to nenapadlo, stala som rovno nad nimi....dneska detto...mala som fakt dost, same nakupovanie, 3 tasky....a 2 chalani si vysedavaju...klasika, obaja sluchatka, pustit tehotnu s bruchom jak vagon? ani napad....potom taky chlapik dobre cez 50 ma pustil...ja ze ste strasne zlaty, ako vidim, teenageri musia sediet, tazky den, musia byt unaveni......tak na mna obaja kukli.....si pripadam jak dochodca, ale fakt je to des s tou mladezou

ninockaskv
30. jún 2010

shandy, ja este nemam update, skusim zajtra ukecat sestricku u mojej obvodnej, nech mi zoberie krv na tehotensky, ze si to aj zaplatim 😨 dufam, dufam, ze stupa 😅

mircalla, to poznam, ja som robila statistiku, kolko ludi sa mi postavi.. vacsinou sa postavili stare zeny, ktore evidentne rodili.. alebo aj chlapi, ale mladi .. salam parky .. 😠 😠

ninockaskv
30. jún 2010

v auparku? este si nebodaj z petrzalky.. mozno sa stretavame v buse xixixi 😉

mircalla
30. jún 2010

presne tak....tak 40 - 55 rokov ti hej, inak nic
tak tridsitnici chodia malo....vacsinou su v buse duchodci, mladi a stredna generacia....
som z vazovovej, ale robim pri auparku v digital parku a dnes som skocila aj do roboty
ninocka, veru ukecaj

lenka20
30. jún 2010

mircall a ty este aj do robotky chodis? teeeda... chudatko, no, je to tak s mladezou, teda niezeby sme my uz boli az take stare, ale si pamatam, ze ked sme nahodou cestovali, tak mama si sadla a my deti sme stali.. skratka to tak bolo, ze deti sediet nemusia, maju mlade nohy tak postoja....ani si nepamatam, ze by niekedy v buse decka sedeli...teraz prve co rodic urobi ze dieta posadi a radsej sam bude stat, tak ono to tie decka maju popletene uz od mala potom... nastastie musim poklopat ze ruzinovske elektricky nechodia az take prepchate a som si vsimla ze aj mladi uvolnuju miesta starsim... a u nas doma chodia busy vacsinou take poloprazdne, takze v pohode...
ninocka zajtra musiiiiiiiiis sa dat odpichnut, nech uz si to cislo mozes opravit 😉 😵

ninockaskv
30. jún 2010

no, veru, aj my sme vzdy stali... 😒

musim si vymysliet nejaku zabavu, aby to odsejpalo tie dni.. teraz to bude na nevydrzanie zjavne.. ani neviem, ci mam dostatocnu zasobu utrosu a estrofemu.. ozaj v tom GF su nejaki nekomunikativni, keby som nevedela, ze to potrebujem, tak neviem.. nepovie do telefonu nic, ci toho mam dost.. 😠

lenka20
30. jún 2010

ninocka chod na tu krvicku a potom rovno do GF si zavolaj ze potrebujes recepty na lieky, nech ti pripravia a zbehnes si len po to, ved to by ti mali aj na recepcii dat... aby si nemusela cakat niekde... fuj ja mam stale zahu, tehule priznajte sa, ktora z vas mi ju posunula??? ja ked tak chcem radsej grckat, aspon trocha schudnem, zo zahy nic nemam 😀 😝 😀 😝

ninockaskv
30. jún 2010

no neviem poslende ked som im volala, tak si to niekam pisali a neviem kolko dni im to trvalo.. no, musim to vecer preratat a zamysliet sa 😒

akoze take tehu priznaky? ja tomu nerozumiem.. 😅 😅 ja vobec nic, len ma podbrusko boli, ako keby som mala kramy dostat kazdu chvilu, stale na zachod beham, ci sa nieco nedeje.. no hysteria najvacsia.. 😅

mircalla
30. jún 2010

lenka - starsim aj mozno uvolnuju, ale tehotnym ani za nic
nech si skusia cice ake to je vliect obrovske brucho a tasky v tomto horku

rikuska21
30. jún 2010

ahojte babulky,
tak vratili sme sa z RF, trafili sme jedna radost, nekoniec sme mali GPS, Dpoktora sme mali Stelcla, take mlade ucho ale bopl mily, nemozem povedat,

a dojem????boli sme tam 35 min aj s UTZ a dohodli sme sa len na tabletkach Clostylbefyt, 3x1 od 2-6 dna ms,

mam dilemu , zvazujem, ci to nie je zbytocny risk brat hormony a nemam velku zaruku ze sa mi vajka vytvoria, idem v utorok do talianska a tam by som mala zacat brat lieky, a na 10 den mu mam volat ako su na tom vajkla amaternica a mam si u gynda v Ba vybavit sono,
este stale rozmyslam ci neskusim zajst do Ferticentra a spytat sa, ci by mi aj tam nedali nejaky sokt cyklus, mala som totiz OHSS, kuknite si album
chcela by som si pridat nejake detaily do tabulky, to si mam cele skopirovat a doplnit???

ninocky, ja som dokonca z petrzalky, baby som rada ze ste na mna mysleli

vsetkym cakatelkam na vysledok drzim, palce nech sa bublinky zahryzkaju

olympia
30. jún 2010

baby, mne to hovorili viackrát u doktora, že Utroš radšej vkladať, on sa totiž pri orálnom užívaní metabolizuje v pečeni a tú netreba zbytočne zaťažovať. A že aj keď vždy čosi ide von (pri vkladaní), účinné látky sa vstrebú.
@mircallka, no hrúza, tehotnej sa nepostaviť 😖 , ja inak vždy vyskakujem v električke zo sedadla, keď nastúpi bárskto starší, o tehotných nehovoriac, a to teda nie som nijaká teenagerka. 😀 Ale teraz ani nechodím MHD a vidím, že dobre robím. 😒 (Ale chápem, že niekedy sa inak nedá.)
@ninockasvk, tie ako keby predkrámové bolesti som mala ešte donedávna. Teraz mám tiež kadejaké pocity v bruchu, ale zas iné.

olympia
30. jún 2010

@pikha, ale aj keď tam tá bublina má byť, ja ju spolovice vypúšťam, lebo keď sa ten vzduch blbo pichne, je z toho bolestivá hrča, aspoň ja mám takú skúsenosť.

maticap.
30. jún 2010

@rikuska21 Ahoj rikuska, mam jednu zvedavu otazku - teda, ak budes vediet: 😵: robia na Slovensku aj soft IVF? A ako sa k tomu stavia poistovna - uhrada a tak? 😉

mircalla
30. jún 2010

rikuska - ved clostyl je soft cyklus....

tanitta
30. jún 2010

ahojky..
@rikuska21 mircalla ti pisala s clostoilom je vlôastne uplne lahka stimulacia takze nizke davky ides softom... uplne ine by bolo keby si chcel uplne bezhormonov teda "nativ" kedy sa ti utvori vajko ako v klasickom cykle(ovulka)...tu tiez robia v R....ale vies ked uz podnarkozu tak aspon aby aspon tie 3-4vajka uz boli... 😉 naco nativom...

tanitta
30. jún 2010

@maticap. iscare robi soft poistovna nepreplaca....vykony... neviem ako je to s liekmi...ale tie si tiez musis asi sama lebo inak by ti to sla cez ziadost a poistovnu ako klasicke ivf....

pikha
30. jún 2010

@rikuska21 obavam sa, ze vo Ferticente ti soft neurobia 😒 doktor Pinter toho nie je moc zastancom, aspon mna teda odpravil jedna radost 🙄 ale skus, mozno bude na teba lepsi, ved za opytanie nic nedas.A kde si bola na IVF?
@olympia ja uz som to vysetrila 😎 😀 volala som pekne do RF, ze mam technicky problem s Fragminom 😝 a sestricka povedala, ze ten vzduch tam zostane stat na zaver a ze ho.. pozor.. NEMUSIM 😎 vpichnut. Dvakrat som sa to opytala, dvakrat mi bolo povedane nie. Ze ten vzduch je len na to, aby sa vsetka tekutina dostala dnu, tak ako si povedala, na nic ine.. takze jasna vec 😀 😝

olympia
30. jún 2010

@pikha, no super, takže vlastne nerobím chybu. 😀 Ale inak po pár týždňoch (čo verím, že aj ty si ešte budeš pichať dlllhoooo, veď vieš, ako to myslím 😉 ) už poriadne ani nie je kam pichnúť.
@tanittka, ja myslím, že v RF by to jedno vajko odsali bez narkózy, mne tak odpichli dva folikuly.

pikha
30. jún 2010

@olympia nie nie, vooobec nerobis chybu 😀 tiez sa vydam v tychto slapajach.. lebo ked si to mam pichat dlhsie, ano ano tiez verim ze dlhoo 😎 😎 tak nech to urobi co najmenej postranneho bordelu

maticap.
30. jún 2010

@tanitta dakujem za infooo 🙂!

rikuska21
30. jún 2010

@maticap. , neviem o tom ze by robili soft vo Ferti, este som sa na to nepytala,

Mrircalla, viem ze toto je soft, a bolo mi aj povedane, ze nemusim mat ani jedno,tak preto zvazujem ci budem platit teraz v cechach, alebo sa spytam Pinta ci mi urobi nejaky lahsi cyklus aj tu, ja som mala 1 IVF vo Ferticentre a vlastne sa to podarilo, len som mala Ket kvoli OHSS, no v 17tt mi zomrelo babusko

a este ma napada tretia moznost, ci este neskusim niekolko mesiacov prirodzene, neviem som plna rozpakov, snad zajtra budem mat jasnejsie, aj vy ste mali taketo obdobie vahania azvazovania, co je naj a co nie???

rikuska21
30. jún 2010

a este ma naúpadlo, nema niektora z vas clostylbegyt, odkupila by som, v utorok letim do talianska a musim este skocit za svojim gyndom aby mi predpisal lieky, ,ak si to teda nakoniec nasadim uz tento cyklus

rikuska21
30. jún 2010

samozrejme to odkupim,

mircalla
30. jún 2010

rikuska - ja som mala pri softe apson 2 vajka a pekne embrya...a ja uz som stara (38 rokov) - v case softu 36 rokov, same zrasty, z oboch vajecnikov ufiknute a vysoke FSH.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre