Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

orsulka
15. jan 2010

ahojte.....no tak sledujem, že tu už je poradovnik na porody 🙂))))) len nech to vsetkym dopadne na jednotku prajem .-)))))

a otazocka samozrejme...ako inak.... 😀 😀 kolko vajok sa tak tvori pri tom Softe???? len tak približne...ja viem, že u každej to može byt ine.....tak ja som napr. pri normal IVF mavala od 8-12...ako kedy....na kolko mam šancu ?????

avaka
15. jan 2010

Labus,tak to je dobre,aj Miri to tak mala,to je dobre znamenie 😉
Orsulka,to je individualne,ja som pri normalnom ivf mala 13,8,13 a pri softe 8 a nikdy sme nemrazili,az pri softe prvy krat 😉

orsulka
15. jan 2010

avaka....no tak to je super.....to sa mi paaaaci .-))))))))

zuzla80
15. jan 2010

Ahojte krásavice 🙂

Lahelik dneska na teba myslíme a stískame palce, nech sú krásne vajka thuj thuj thuj 😉

Taky len to s tou prácou príliš nepreháňaj, i keď ťa úplne chápem, ak by si nedokončila tak by nebol kľud však? Ja som taká rada, že som doma nemusím riešiť prácu. Práve v stredu som mala stretko s kolegyňami a to čo stvára tá stará dievka, tak to je zrelé na psychiatriu - normálne som happy, že tam nemusím byť a dúfam, že ani tak skoro neprídem.

Labusik no nikdy nehovor nikdy, aj naposledy si bola rozhodnutá, že už žiadna stimulka a predsa. Ale my verím, že už žiadnu nebude netreba, lebo táto bude posledná a úspešná 😉 A ja mám ešte do pôrodu času až až, to mňa nech radšej také niečo obchádza veľkou obkľukou - mne stačí ak budem rodiť v júni 😉 😅

Babule a tie tlaky čo spomínate, to máte zo spodu (nemyslím podbruška)? Lebo ja niekedy taký tlak pociťujem, začalo to pred pár dňami. Niekedy to len chvíľočku a inokedy nieje vôbec. Mám pocit, že mne práve chôdza
pomáha.

Orsulka ja som mala najprv 4vajka, pri druhom softe, kde mi zvýšili dávku zo 100 na 150IU som mala tuším 24 a naposledy 17 - asi tak nejako, ale ja mám PCO tak reagujem príliš prehnane.

Babulky pozdravujem vás a držte sa
Inak hemato včera dopadla dobre, ostávam na fraxiparine 0,3 a béčka beriem už len do 20tt. A Lahelik sa pýtala na prednison, tak ja ho mám brať podľa rady hematologičky až do 17tt, ale od 12tt ho beriem len polovicu asi týždeň dozadu som začala len obdeň a o týždeň už vysádzam úplne. Ale mne Koudy vravel, že do ukončeného 12tt.

mirinda10
15. jan 2010

labus inak ja som to povedala tiez mojim vajka, ze maju poslednu sancu aj pred Stelcom ale ja som povedla, ze potom iba darcovske a vidis mali sme 9 vajok a mame princeznu aj ked je este v brusku ale tam je jej teraz najlepsie ma cas 🙂
teraz to bude dobre, velmi ti to prajeme a treba mat pohodicku, ziaden stres aj mne to pomohlo

zuzik gratulacia za vysledky, nebojkaj vsetko bude ok a co drobec kope citic viac a viac, za chvilku budes mat himalaje a priepasti na brusku je to sranda 😉

avaka
15. jan 2010

Zuzlik,ja mam tie tlaky zospodu ,(nie podbruska),ale casto a hlavne rano ma bolia asi slabiny..? 😕 a to si myslim,ze su cievy..ale ja mam chodze az-az..ale tiez asi pomaha,lebo rano ked vstanem,to boli a potom,ked sa rozhybem,tak uz nie
Super,ze kontrola dopadla dobre,Mirinda ma pravdu,zachvilu budes mat nielen steklenie,ale aj ine kopanceky..a vlnenia 😵

julietka
15. jan 2010

ahojte babule 😅 vy ste zlate ze tu riesite uz aj poradovnik na porody 😀
no uvidime kto najdlhsie vydrzi, ideme stavkovat? 😅
mne povedala doki ze ma necha do 37, alebo 38tt, tak uvidim ako si drobci povedia, predsa len oni su tu veduci a riadia si sami ako chcu co chcu 🙂

inak ja tu stimulku babule s vami akosi prezivam, pretoze sa mi uz dve noci po sebe snivalo ze som bola na navsteve v reprofite a poviem vam ze mi naozaj ti mili ludia chybaju. Asi budeme s muzikom chodievat pravidelne na navstevu na Moravu, aby som vykryla ten abstak 😉

julietka
15. jan 2010

zuzlik uz citis kopanceky? 🙂 a super ze mas skvele vysledky 😵

mne povedala hematologicka teraz v pondelok ze ked nechcem uz nemusim pichat, tak ma to dost prekvapilo, lebo predtym mi vravela ze budem este asi aj po porode, ale vraj mam dobre vysledky. tak som jej povedala ze ja o tom nebudem rozhodovat, ze pokial ide o mna ze ked sme uz tolko vydrzali tak cca mesiac uz vydrzim, tak nech rozhodne ona. Tak mi dala este na mesiac injekcie s tym ze sme sa uz rozlucili a ani na KO nemusim prist, ale po porode vraj mi maju spravit krvne skusky a rozhodnut ci je to potrebne. A 12 hod pre porodom nesmiem pichat injekciu

mircalla
15. jan 2010

ahojte kocky, ja som len tak nakukla, vidim, ze sa vsetky mate fajn.

ani si to neviem predstavit, ake to je byt par tyzdnov pred porodom...ake to je? urcite sa tesite, je tam aj nejake napatie?

lahhel drzim palce zajtra. lenka je inak v krakove plus mali aj nejaku navstevu zo zahranicia, tak preto sa neozyva...este chce vyuzit cas pred ET kym sa da.

ja nemam nic nove, uzivam si pracu z domu (v poslednej dobe to moc neprehanam), dost casto spim ako medved...niekedy aj 2 krat denne🙂

julietka
15. jan 2010

mircala aky je to pocit? ak mozem za seba povedat,kazdu noc sa budim, bo mam z toho strasny strach, bojim sa tej sekcie a bolesti co bude potom a ako sa dokazem s rozrezanym bruchom postarat o dva batozky..

mircala tiez som zo zaciatku tie prve tyzdne stale iba spala, ked si to drobec pyta musis mu to dopriat 😵

tanitta
15. jan 2010

julie... mozem ta ubezpecit ze na antolskej dobre "rezu " 😉 😎 😝 ... baby tam behali po sekcii ako srnky a ja som chodila no nechodila skoro som sa plazila 😖 ...jedna bola som mou na izbe mala dvojicky tiez po ivf no radost na nu bolo pozerat ako beha hore dole za malickymi po schodoch na sieste 🙂

zuzla80
15. jan 2010

Mirindik tie pohyby ešte nie sú také ozajstné ako máte vy - stále sa mi tak 2-3krát za deň, inokedy aj viac naduje na pár sekúnd bruško a stále je to na iných miestach a tie žblkotania som už počula viackrát, keď som si tak večer posedela na wcku, ale ešte také ozajstné to nieje, ale určite o chvíľku bude aj to, hlavne keď vidím ako to popisujete, tak už sa veeeľmi teším 😉

Avi takže aj vy máte takéto pocity-tlaky, to som rada, ale mne sa to zdalo skoro mať takýto tlak v spodnej časti... Už nech je štvrtok a nech vidíme toho naša pidi človiečika 😅

Juliček počula som, že by sa 12hod pred pôrodom nemal podať heparín, no ale keď to náhodou na ženu príde strašne rýchlo a neprejde ani tých 12hod? Ale my si zase také veľké dávky nepicháme, tak by to hádam nemal byť problém. Inak schvaľujem, že si si vypýtala injekcie ešte na mesiac - mne tiež povedala doki, že budem pichať až do ukončenia šestonedelia - inak tiež nemám problém so zrážanlivosti, ale ten nešťastný antifosfolipidový systém, ale predsa...

Mircala ver mi, že nie si sama, čo si ani nevie predstaviť aké to je byť naozaj pár týždňov, dní pred pôrodom - i keď niekedy si to predstavujem, ale skutočnosť bude určite iná. Inak ešte pozerala tie protilátky pri rh-, tak našla som aj v tehu knižke, že sa kontroluju 1.krát v 28tt a 2.krát v 34tt - takže času dosť na stresovanie sa 😉 🙂

zuzla80
15. jan 2010

Jéééj Táni ahojky 🙂 - keby si mala ešte raz rodiť, tak by si šla len sekciou? Ja stále rozmýšľam, že či sekcia alebo prirodzene? Viem, že na to ešte času, ale nejako mi to chodí po rozume....
Čo porába vedúci, spinká?

mircalla
15. jan 2010

noo, ta bolest nebude taka zla...ja som teda toto nemala samozrejme, ale mala som dost narocnu operaciu gynekologicku....cez 10 cm rez dost velky, laparotomia. a tiez zlomenu chrbticu, 20 stichov, to sa tiez dalo vydrzat, ale to bolo dost o inom.

ale inak nervy chapem samozrejme.

labus
15. jan 2010

Zuzka ja som pred rokom povedala,že už nikdy ..lebo som bola na tom strašne .. na stimulky som nereagovala skoro vobec .. vždy jedno vajíčko.. raz v Ba 2 ale to si asi spomínate..to som vám písala ako to dopadlo a preto som šla do Brna vtedy tam ešte chodilo málo kočiek a mna nan upozornila DIOR za čo som jej neskutočne vdačná..u mna pomali dozrievali folíky.. no des.. a darcovske sme nechceli riešit ale to som vám tiež už dávno písala a tak sme to sekli že takto to má byt ..lenže po tých stimulkách som mala napriek tej operácii konečníka medzi stimulkami stále strašne bolesti týžden pred mrchou a tak sa to začalo kolotoč vyšetrení a jediná možnost laparka kedže muselipozriet čo tam mám.. a to som mala obrovske štastie zasa že mi moja lakárka a kamarádka v jednom vybavila docenta Bielika ale aj to som vám písala. A kedže to brucho bolo v takom stave že hruza nemala som ani na IVF šance..po laparke som ako nový človek žiadne bolesti,žiadne zápali a ovulka ukážková .. tak proste neskus to????????? lenže vzhladom k veku a k tomu že len jeden vaječník funguje ako má a FSH je 17 .. a bude stupat nemalo by cenu podnikat to znova ako to nevíjde.. preto si vravým ak mám byt tehulka a ja verím že hej tak to proste dobre dopadne a ak nie.. tak si nepomožem..
Ale my sme iný prípad ako Vy večšina my máme mojich užasných chlapcov a ked sme pred 12 rokmi začali z mužom žit vedel že zrejme nebudeme mat spoločne dieta a tak sa s tým jednoducho zmierime .. Ja zastávam názor že treba bojovat zo všetkých síl ale treba vediet kedy prestat. Toto je taký dodatočný pokus aby som neskor nelutovala že po operácii som to mohla ešte skusit a ešte je tu nádej aj ked mizivá že otehotniem prirodzene.. ak sa zázraky deju..

tanitta
15. jan 2010

Zuzla.. mne na vyber nedali... ze ivf nie je dovod na sekciu...moj priebeh poznas.. a ja si mylsim ze dr sa mali rozhodnut inak.. bolo len velke stastie ze to dopadlo tak ako to dopadlo.. mame dobreho anjela strazneho... keby som rodila u nas moj dr by ma urcite nenechal rodit normalne....o tom som presvedcena... jasne keby idem rodit tak len sekciou so spinalkou 😎 ...

mircalla
15. jan 2010

zuzla - no jo, aj mne tak povedali pri odbere, niekde som zase citala ze aj na konci prveho trimestra, aj stelc mi tak napisal, opytam sa na to, ked pojdem 20.1.

ja som povodne vychadzala z tohto, ale vacsinou som fakt citala ze 28tt

http://www.starostlivostodieta.sk/prenatalna-di...

tusim moc googlujem, neni to dobre🙂

tanitta
15. jan 2010

ja som naposledy mala FSH 12 vysledok 2vajka a 1veduci 😀 ... ten akoze spi.... 😎 teda spi ale nejak sa hniezdi

labus
15. jan 2010

Mirindi ty si mala 9 vajok to je užasneeeeeee a máš pravdu treba pohodičku a teda tu si užívam už viem čo všetko ma može stretnut.. do OPU a aj po ... a nejak sa tým nestresujem ani nemám nejake prehnane očakávania.. proste to beriem tak že to zvládnem a basta..denne cvičím cviky na chrbticu aby sa mi nestalo že mi stuhnu po stimulke svaly ako vždy a viem že mám davat ku koncu pozor pri cvičení ale polovica cvikov sa brucha netýka a tu druhu proste od 1UTZ vypustím... čítam knihy a vyváram mojim chlapom dobroty..

labus
15. jan 2010

Tanitka je to už vyššie FSh to je fakt .. ale vydíš máš aj tak pokladík a to je podstatne a FSH aj kolíše aj ked u mna len smerom na hor 😀 😀 ja som mala pred rokom a pol prve FSH 13,1 a potom 14,5 teraz až 17 ☹ ☹

tanitta
15. jan 2010

labus...ja som nikdy nevedela ake fsh som mala az teraz v R.. ale koudy to bral ze normalka...pichala som 175 IU tusim...a minula som tolko IU co pri normalnom ivf

julietka
15. jan 2010

tani tak ked vravis ze na Antolskej dobre rezu 😀 , tak sa na to budem spoliehat, hadam to nejako prezijem, ved von musia ist tak ci tak, no asi sa opakujem ale skoda ze ich nemozem vysmrkat cez nos 😅

veru zuzlik neviem ako to riesia ked je nahly porod, ale mi naozaj pichame len ten nizkomolekularny heparin a iba preventivne, tak hadam by to nejako poriesili

zuzla80
15. jan 2010

Labusik ja si pamätám ako si písala, čo všetko máš za sebou a aj na tie bolesti, čo si zvykla mávať - aspoň, že laparka mala taký úspech aký mala a nemusíš ďalej prežívať muky. Držíme ti všetky palce, aby ste sa spoločného dieťatka dočkali. Je super, že existuje toto fórum a že je tu kopec babuliek, ktoré dokážu pomôcť a dokonca ešte aj vybaviť lekára - u mňa platí pravidlo, že skôr ti pomôže cudzí ako vlastná rodina a toď svätá pravda.

Miri veru asi negoogliť, lebo potom človek nachádza niekedy také "blbosti", ktorého riadne vedia vyviesť z miery. Ja som si len dávala vyhľadavať výtoky a močové cesty v tehotnstve a mala som dosť, tak radšej to riešim tak, že hodím otázku do fóra a baby mi lepšie poradia 😉 Verme, že bude dobre...

Táni takže sekcia, jednoznačne... No ja som tiež zvedavá ako nakoniec skončíme, ale aj sekcie a normálneho pôrodu sa obávam, asi ako každá...

tanitta
15. jan 2010

Julie.. pohodlnejsie bude ked ti ich vyberu 😀

tanitta
15. jan 2010

Zuzla... ja som sa porodu absolutne nebala.. do poslednej sekundy...neviem preco.. asi preto lebo som sa otvorila na max bezbolestne 😀 ... a tak som si myslela ze aj von to bud uz len malina... tych 45minut kontrakcii aj dokopy s porodom boal vecnost a obdivujem baby co rodia 24hodin v bolestiach a kontrakciach 😨 😨

orsulka
15. jan 2010

baby, co je FHS ?????? 😕 😕

labus
15. jan 2010

kočky tak vy už riešite porod..no ja som rodila normálne a každý porod bol iný .. tažko povedat ale jednoznačne dýchat a počuvat lekára zaberá.. ide to potom ovela lahšie a sekciu som nemala tu sa chystám vyskušat teraz kedže mne hned povedali že budem rodit sekciou tak už len sa dopracovbat k tomu aby som mala čo porodit 🙂

tanitta
15. jan 2010

folikulo stimulacny hormon...

labus
15. jan 2010

Orsulka FSH je FOLIKULY STIMULUJUCI HORMON 🙂

labus
15. jan 2010

A vyšetruju ho pri hormonálnom profile mal by byt do 10

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre