Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mabumi
20. feb 2012

@gabinkaa zo srdiecka gratulujem 😵 😵 😵 😵
a aj
@rebeka33 . som rada, ze ta cesta nevadi 🙂
@v555 a tebe budem drzat palce 😉
ja by som mala mat v piatok OPU 🙂

v555
20. feb 2012

@mabumi budem na Teba myslieť 😉 😉 😉 a držať palce

mabumi
20. feb 2012

@v555 dakujem 😉

modra
20. feb 2012

Baby neviete co je s Calex? Dlho som tu nebola a ani neviem ci ma uz babo alebo nie?
A ako je s Lenkou? Viem ze bola v nemocke ale ci uz je doma?
Dakujem 🙂 Drzim vsetkym palce..

modra
20. feb 2012

@moja72 a nezistili ti preco nie si tehotna? Alebo aky problem mas? Lebo zbytocne budes platit donekonecna IVF ked mozno staci nieco skontrolovat 🙂

sneznicka
20. feb 2012

@bibi24
@staga
@moja72
@lukaxxx ahojte, no baby poviem Vam, zajtra idem na krv🙂 Takze ani nedycham, ale vcera som prvy krat testovala a najskor som si myslela, ze slabu ciarku ani nemozem brat vazne, ale ked sa na to pozrela moja kamoska, ktora ma uz dve deti, rehotala sa ako blazon, ze o com este uvazujem, ze je to uplne jasne🙂 Tak ja som si myslela, ze ta druha ciarka mi musi vybit aspon jedno oko a uz som si pomaly balila tasku na aerobik, ze zasa nic. Ale teda, asi je to fajn. Uvidime zajtra🙂

zarabono
20. feb 2012

@modra lenka je doma a su aj s babom ok 😉

modra
20. feb 2012

@zarabono dakujem

sneznicka
20. feb 2012

@bibi24 tie krvne testy nam robili kvoli pohlavnym chorobam, nie som si ista, ci aj kvoli niecomu inemu, ale myslim, ze islo len o to. Cesi maju na to nejaky zakon, myslim, ze pred IVF musia mat v tomto jasno, takze je to povinna jazda. Ty ako? Stale nic? Viem, ze tiez dlhsie riesis ISCARE. Ja uz nad inym ako Brnom ani neuvazujem, hoci mam v Iscare este 6 mrazacikov. Ale zacinam byt presvedcena, ze vo velkom mnozstve vajicok a u mna to bolo vzdy nad 15, vela kvality nie je. Teraz som mala pri tej light stimulke len dve zrele vajicka, ale mam pocit, ze toto by mohla byt spravna cesta...

sneznicka
20. feb 2012

@staga nic nie je stratene, treba sa znova nadychnut a skusit... ja to vzdam asi az vtedy, ked ma odtial vyzenu metlami🙂 Musime to brat tak, ze je to jedina moznost ako otehotniet. Teda aspon u nas je to tak:( Guraz na to, zahnut mojmu drahemu nemam🙂

staga
20. feb 2012

@sneznicka dik za podporu, chceme to skusit este v aprili - snad mi ten blaznivy mesiac pomoze otehotniet a mat velese babo 😀
daj vediet ako dopadla krv - drzim palceky

sneznicka
20. feb 2012

@staga budem drzat k veselemu babu palce🙂

kukulik30
21. feb 2012

Ahojte dievcata, zvazujem napisat do RF, a dohodnut konzultaciu, co najskor....ako dlho to trva od prvej konzultacii az po vklad?

bettypo
21. feb 2012

@kukulik30 ak si nedohodnete nejaké vyšetrenia tak myslím že môžeš začať hneď. Ale termín konzultácie si asi treba dojednať telefonicky

kukulik30
21. feb 2012

@bettypo dik moja 😉 uz som napisala mail na Info reprofit a potom zavolam a dohodnem konzultaciu
citala som tu,ze baby pisali o platbach a ze platili 1100€. to sa mi zda nejak malo? , ja som sla podla cennika a mne to vychadza viac 😕 IVF cyklus s ET 26000, ICSI 8000, mrazenie 5000 pri viac ako 2, testy na pohlavne choroby 2000, PK 6000....tak to vychadza 1560€
zrejme to bolo pri nativ , ci?

bettypo
21. feb 2012

@kukulik30 minimálna stimulácia 13000, ICSI za 1 oocyt 1000 max. 8000, testy na pohl choroby 2x 2000 (aj pre partnera), nie každý má embryjka na mrazenie a kto ma málo vajok tiež nedáva PK

kukulik30
21. feb 2012

@bettypo aha...mozno nam bude stacit minimalna stimulka...pri mojich poctoch , co som mala 😅
to asi zistim az na konzultacii, snad nam poradia dobre 😕

bettypo
21. feb 2012

@kukulik30 jasne ze Ti bude stacit. Ved preto tam chodime aby nas zbytocne nenapchali hormonami. Cenu budes vediet priblizne pri OPU. No a dalsia vec, oni fakt nemrazia zbytocne

kukulik30
21. feb 2012

@bettypo to som rada, ze nemrazia len tak zbytocne...ach...no ...to bolo rozhodnutie spontanne 🙂 a pritom som mala ist uz minuly tyzden do KE , zacat KET...a dr, ze mam prist az o mesiac, lebo ma seminar, co ci....as to tak malo byt

rebeka33
21. feb 2012

@modra lenka je našťastie O.K doma na kľudovom režime a calex má už bábo. napíš jej IP po pôrode je už málo času 😵
@sneznicka no ako? dúfam,že pekné číslo bude.
@kukulik30 typické pre ke , dobrá voľba. Soft stačí,je som mala tak isto vajíčok ,ale s oveľa väčšou kvalitou a aj stej sa cez PK prekultiivivali len tie naj 2-3. Onii mrazia len jednotkové embryá.hatchujúce blastocysty. Ostatné by bolo ťahanie penazí z ľudí. Na to nie sú odkázaný. Uvidíš. Daj si konzultáciu ku Koudelkovi alebo Štelcovi. Môj názor. Máš IP.

kukulik30
21. feb 2012

@rebeka33 uz som si dala konzultaciu ku Koudelkovi, takze 20.3, ideme tam 😉

rebeka33
21. feb 2012

@kukulik30 takže medzi tým to máš, tak super. dovtedy alchemiku alebo ženský čaj a pohár červeného vína večer. To je RF recept 😀

kukulik30
21. feb 2012

@rebeka33 alchemilku na cyklus myslis? lebo ja mam cyklus ako hodinky, dokonca aj teraz po sekcii nabehol presne po sestonedeli ale skusim a vinko neni problem, dnes si ulejem 😀
kyselinu listovu mam do zasoby , to ma od gyn, takze aj to uz beriem 🙂

rebeka33
21. feb 2012

@kukulik30 je dobrá na sliznicu a celkovo je ženský čaj s ňou ten zlepšuje aj prekrveniie ,hojenoie a tak ženské veci . Utekám Simi je už hore

sneznicka
21. feb 2012

@rebeka33 zatial neviem vysledok z krvi, lebo mi ju brali u obvodneho gynekologa a budem vediet az zajtra. Ale dnes na druhom teste obidve ciarky ako Brno🙂

bibi24
21. feb 2012

@sneznicka Mojaaa, to je uzasne, strasne silno drzim palce. 😵 😵 😵 Si pre mna velkym vzorom, ze to netreba vzdavat a ze aj 4. ivf moze vyjst. Tesim sa spolu s tebou!!!! 😉
Ja mam nazor ako ty, kym bude zdravie a peniaze, tak to nevzdam nikdy az kym si domov nedonesiem babatko 😵

sneznicka
21. feb 2012

@bibi24 dakujem si strasne zlata🙂, viem, ze este nic nie je vyhrate, zatial je to len o tych ciarkach na teste a verim, ze zajtrajsi vysledok krvi bude pozitivny, ale tesim sa v tejto chvili uz aj z toho, ze som sa zatial dostala az sem. Este nikdy som na teste nemala 2 ciarky. Na Tvojom mieste by som velmi zvazila to Brno, nechcem to tu nejako prehnane vyzdvihovat, ale vzdy som sa tam tesila, ked som tam isla, tam su vsetci strasne zlati, stale sa usmievaju, je tam velmi dobra atmosfera, nikto sa tam nenahana, uzasny system vo vsetkom. A moj drahy bol pri mne, ked mi embryjka prenasali. Najskor nam ukazali na obrazovke zvacsenych nasich dvoch krasnych 8bunkacikov🙂 a potom sup do mna. Vzdy, ked tam bolo treba ist, rano 5.59 h som sadla v Blave do IC vlaku a naspat som ficala busom. Vsetko velmi rychlo, aspo som si mala kedy precitat knihu🙂 A od stanice je to tam len 5 zastavok elektriciek. V robote som uz 11.15 sedela na svojom mieste, nikto ani netusil, ze som otocila nejake Brno🙂

dalida
21. feb 2012

@kukulik30 moja zlata. Drzim palce. 🙂

moja72
21. feb 2012

@modra teraz čakáme na výsledky z genetiky, tak uvidíme, ale verím že budú v poriadku a bude môcť ísť na ďalší pokus 🙂

modra
22. feb 2012

@moja72 a ziadny iny problem nemate? Len sa proste nedari? Lebo po tolkych pokusoch by uz mali aj doktori hladat pricinu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre