Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kako23
28. dec 2013

@ludinka pozerala som na nete tak ten čaj GYNASTAN obsahuje aj ten myší chvost. určite si to kúpim, prípadne tú tinktúru možno aj vynechám a budem radšej piť ten čaj. Tú tinktúru mi odporučili, že je účinnejšia ako čaj, lebo je silnejšia...viem, že to je na maternicu skôr som to brala ako podporu pre istotu, lebo keď beriem Clostil tak mi menej rastie výstelka maternice ale to asi každej...to robia tie hormóny.

ludinka
28. dec 2013

@kako23 ano aj ja ked beriem clostyl tak mam mensiu sliznicu a alchemilka urcite pomaha, ked uz mas tu tinkturu tak ju uzivaj, skoda len tak vyhadzovat peniaze 😉

kako23
28. dec 2013

@ludinka jasné, máš pravdu. Tak tá pani z tej TT už neordinuje, aspoň to som sa dozvedala s témy čo je tu na koníku...no nevadí, skúsime IVF, aby sme vedeli na čom sme a potom uvidíme. Ďakujem za rady 🙂

ludinka
28. dec 2013

@kako23 nemas za co, bodaj by ti to pomohlo 😉

kako23
28. dec 2013

@ludinka Ako sa cítiš Ty, myslím psychicky? Už si to rozdýchala trochu?

karkana
28. dec 2013

@ludinka ten Gynastan asi naozaj pomáha, aj čo bola so mnou na izbe, tak na 4 vklad jej to vyšlo a spomínala, že to užíva

ludinka
28. dec 2013

@kako23 myslim ze uz som spravne naladena 🙂 ideme bojovat dalej!
nie je to prvy neuspech takze sme to uz rozchodili, ale je to neprijemna skusenost, kto to nezazil tak nepochopi 😒

ludinka
28. dec 2013

@karkana
ten caj ma dobry obsah byliniek, ludove liecitelstvo je tiez tak trochu chemia a treba tie bylinky v spravnom pomere kombinovat, ja som sa po uzivani toho caju citila tiez dobre,
a aj mrchu som mala takmer bezbolestnu 😉

kako23
28. dec 2013

@ludinka som rada, že to berieš takto v celku pozitívne a že Vás to nezložilo 🙂 to je super 🙂 musíme myslieť pozitívne a veriť, že aj na nás príde rad a snáď už čoskoro 🙂

karkana
28. dec 2013

@ludinka a neni to aj nejaký sirup? lebo spomínala,že vo forme sirupu ho užívala a má dvojičky,,vložili jej tri embriá,

nelly3
28. dec 2013

@ludinka
ano je, ale uz dlhsiu dobu nerobi, ma nejake zdravotne problemy.

nelly3
28. dec 2013

@kako23
ja sa chystam, ale neskor, nakolko idem najskor na mesiac na antikoncepciu a potom na dlhy protokol. kratky mi nesadol, teda 1x ano a 2a 3 x skoro nic, jedno vajicko a potom ziadne, pritom amh mam oki aj fsh 😕

kako23
28. dec 2013

@nelly3 teda si nereagovala na Clostil? koľko Ťa bude stáť dlhý protokol v Brne?

nelly3
28. dec 2013

@kako23
no ja som mala prvy krat clostil+menopur, vsetko oki, potom len menopur - jedno vajicko, teraz naposledy na jesen clostil+merional - nic a pritom na utz som mala cca 5-6 ks folikuly, ale pri opu boli prazdne 😔 takze koudelka navrhol, ze ideme na dlhy protokol.

ludinka
28. dec 2013

@karkana tak to neviem, ja poznam len ten caj, ale su kvapky GYNEX tak mozno to mala na mysli-tie su tiez dobre ale ovela drahsie ako ten caj

kako23
28. dec 2013

@nelly3 teda to je zaujímavé. to by som práve že čakala keď má žena problémy s FSH a s AMH...ako Ti to zdôvodnili?

nelly3
28. dec 2013

@ludinka
ten gynex kvapky som kedysi uzivala, ale mne vobec nepomohli, su od firmy energy.

nelly3
28. dec 2013

@kako23
no ze mi nesadla stimulacia, fakt divne, a 2x po sebe sa mi to stalo hmm, dufam, ze teraz budu nejake vajicka, na sk som mala dlhy protokol a 19 oocytov, z toho 12 ci13 sa same oplodnili a mala som aj blastocysty, v rf som mala 5 oocytov 1x a vsetky sa oplodnili, 2 sme vlozili HB1 a jednu HB1 som mala aj na KET, ktory aj vysiel, ale zacala som krvacat a uz to islo dole vodou

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 ano tieto preparaty su aj podla mna predrazene nato co obsahuju, ten caj je ovela vyhodnejsi a prirodzenejsi

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 tak to je zvlasne ze tie2 stimulky ti tak zle dopadli, asi je uz tvoje telo z toho zmagorene....dufam ze teraz sa ti to uz podari

nelly3
28. dec 2013

@ludinka
ja neviem, asi, tiez nechapem 😕 ale snad bude uz dobre, musi lebo ma odvezu niekam 😀

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 ak sa mozem opytat kolo sa u sanzite o babo? mas uz toho naoźaj vela za sebou, takze uz na teba urcite prisiel rad! 🤐

nelly3
28. dec 2013

@ludinka no uz dost dlho, od roku 2005 sme skusali prirodzene, od roku 2009 cez CAR, takze cca 8 rokov 😔

kako23
28. dec 2013

@nelly3 fakt je to divné. a najhoršie, že Ti to v zásade ani nevedia vysvetliť. no asi nič iné nezostáva len veriť, že tentokrát to bude úspešné 🙂 a prečo máš teraz mesiac brať antikoncepciu?

nelly3
28. dec 2013

@kako23
lebo idem na dlhy protokol, s tym, ze najskor ideme uplne utlmit vajecniky, potom idem pichat decapeptyl a potom ideme stimulovat vajecniky cca 3x menopur denne.

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 a aj mate nejaku diagnozu na zaklade ktorej sa nedari?
no naozaj je to uz poriadne dlha doba, ale super ze sa nevzdavas, raz sa to musi podarit!
ja sa snazim 4 a po roka a uz sa mi zda ze je to poriadne dlho 😔 na ivf som sa odhodlala az teraz...skoda ze nevyslo ale spolieham este na ketko

ludinka
28. dec 2013

@nelly3 to je podobny protokol ako davaju aj v heliose na sk, vsak?
verim ze budes mat vela vajcok

kako23
28. dec 2013

@nelly3 jaj to som nevedela, že pred dlhým protokolom je dobré utlmiť vaječníky...tak Ťa toho čaká, že celkom dosť. No ako písala ludinka@ určite už musíš byť rad na Tebe 🙂 my sme tu oproti Tebe len slabý odvar 😀 držím Ti silno palce 🙂

nelly3
28. dec 2013

@ludinka
KET to isti uvidis, maju v RF velmi velku uspesnost 😉
na sk davaju vacsinou dlhe protokoly, ja mam endometiozu, manzelik je oki.

ludinka
28. dec 2013

@nelly3
ja mam tiez endosku ale vsetci sa zhodli ze v tomto stadiu ako ju mam neplodnost nesposobuje, nasli mi len drobne loziska pod maternicou...
a ty ju mas v akom stadiu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre