Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rikuska21
30. jún 2010

mircalla, no si na tom podobne ako ja, mam 35, endometriozu, choru stitnu zlazu, trombofiliu, a vytvaram si protilatky aj na spermie aj na trofoblasty,

tiez si brrala len clostyl,?

kajka39
30. jún 2010

ahojte,chcem sa podelit tiez o skusenost zatial len teoreticku so Softom v Brne.
Idem v septembri skusit SOFT v CR-Brne, nakolko u nas na Slovensku mi to zamietli a vobec sa o tom nechceli bavit. Skusaju to s velkymi davkami hormonov napriek tomu, ze som ich podla vysledkov mala OK, tiez 3-ti pokus mi navrhli s rovnakym postupom,a rovnakou stimulkou, co som odmietla.
Mam za sebou 2x IVF na Slov. neuspesne. Skusali sme to s velkymi davkami hormonov napriek tomu, ze som ich podla vysledkov mala OK, tiez 3-ti pokus mi navrhli s rovnakym postupom, co som odmietla. Folikulov som mala dost 12 a 6ks ,ale po PK sa prestali vyvyjat a zacali sa degenerovat. /podla embr. sui nekvalitne a chyba im dostatocna energia/
Pri Softe /len Clostil 3-7den cyklu / je väcsia sanca, ze vajicka budu kvalitnejsie a v mojom pripade ani nie je potrebne telo vraj dopovat takymi velkymi davkami hormonov, lebo rozdiel a konecny efekt u zrelych zien po 32,33,34r..40 moze vraj byt prave opacny. To znamena. vela vajicok, ale slabych ktore nevydrzia a nechytia sa... hlavne koli veku vajok, ktore sa nedaju uz nijakym sposobom omladit. Su presne take stare ako my, a v tom je ten problem!! Takze podla lekara treba to robit s velkym citom, aby energia bola väcsia a tak stacia 2-3 vajicka na oplodnenie, ktore su energ.silnejsie...U muzov je to vraj ovela lahsie, kedze spermie su stare max. 3mesiace a ked je dostatocny pocet, tak vedia z toho vybrat zopar, ktore su v najlepsej kvalite, a vhodne na oplodnenie. Navyse kvalitu spermii mozu ovplyvnit aj vitaminy, strava,cvicenie atd.
U mladsich 25-30r. je vraj klasicke IVF v pohode, tam to ma zelany efekt. Vajicka su mlade, silne a schopne kvalitne sa oplodnit aj vo väcsom pocte.
No nie je to vsak pravidlo a neplati to na 100%. Ale vraj skusenosti a ich vysledky ukazuju ze je to tak.

Pristup v Brne bol uzastny, mala som moznost sa poradit ale rozhodnut som sa mohla sama aky postup mi vyhovuje.
Ja som sa jednoznacne rozhodla pre SOFT lebo setri hlavne moje telo, psychiku pred konskymi davkami hormonov!!! Nie vzdy to vyjde, ale preco to u nas na Slovensku väcsinou skusaju hned na 1-vy krat s tymi maximalnymi davkami,/jedna davka je od 150-300iu / ked este ani nevedia ako zareagujeme na minimalnu stimulku???
Paci sa mi , ze maju individualny pristup ku kazdej a stimulku posudzuju individualne podla vysledkov a daneho problemu. Uz nehovorim o tom, ze financny rozdiel je obrovsky IVF ISCI v SR 2000-2300€ /ako samoplatca/
SOFT v CR 13000kč so vsetkym /OPU,ET,ISCI,../
Vsetkym odporucam, aby sa uz pred 1-vym IVF pokusom informovali vo viacerych centrach a zvazili podla daneho problemu. Ja, ak by som vedela o tejto moznosti pred 1IVF urcite sa pren rozhodnem hned. Presvedcili ma argumenty a osobny, infividualny pristup a dokonca odporucanie lekara.
Vobec sa nebrania IVFSOFTU s minimalnou stimulaciou, a ak nezaberie, tak potom riesia ine postupy. /nezabudajte, ze zalezi od diagnozy oboch partnerov/ . V nasom pripade nemame ziadnu okrem toho, ze mi tikaju biolog. hodiny ..... ale verim, ze sa to podari.
A zelam to aj kazdej z vas

kajka39
30. jún 2010

asi som cast textu skopirovala 2x, tak prepacte. 😉 dobru noc 😵

tanitta
1. júl 2010

ahojky idem vas zajazdy pozdravit 😵 ...
@kajka39 edia v R vyjst v ustrety vsak? su perfekt 😵
pozdravujeem...

pikha
1. júl 2010

dobre ranko maminkam aj tehulkam, sucasnym i buducim 🙂

@kajka39 mas uplnu pravdu v kazdom ohlade.. Ja som tiez silnym zastancom SOFT ( i ked este netusim ako dopadne 😀) ale co sa tyka priebehu a reakcii organizmu, mam len tie najlepsie skusenosti. Nech ti to vyjde v tom septembri 🙂

orsulka
1. júl 2010

ahojte, prajem pekny den vsetkým .-))))

@lenka20 tak s tou záhou nezavidim......ale teda dobr skoro ti byva takto blbo...tak ja zatial naštastie zvladam vsetko OK 🙂))))
co sa tyka UTROŠA.....ked som bola v tej nomocke v Kosiciach, tak ked som spinila, tiež mi povedali, že je ho lepsie jesť, ale zas na druhej strane povedali, že sa tym výrazne znižuje ucinok tohto lieku....a tak som ho vkladala dalej ale popri tom mi nasadili este duphaston, ktorý sa užíva normalne.....

Moni, shandy, pikha...držkajte sa babule, davaj pozor na svoje miminká 🙂))))

orsulka
1. júl 2010

@kajka39 tak ja st ebou plne suhlasim, co si napisala........mam tiež svoj vek, a je uplne jasne, že cim sme starsie, tym su starsie aj nase vajka...prave preto sme sa aj my rozhodli pre SOFT...radsej dve a elmi silne, ako 10 vajok, a žiadne nedojde do konca PK 😉
inak za poslednu dobu citam, že vela bab bolo prave u Stelcla...... mladas a tusim mu ide 😀 😀 😀

lenka20
1. júl 2010

dobre ranko hviezdy, ja som dnes bola na sone a mame 1 krasnu 5mm machulku presne tam kde ma byt 😵 😵 😵 😵
doky sice strasi, ze este sa moze objavit aj druha 😉 dalsie sono uz bude na srdiecko a neviem sa rozhodnut, ci ist zase do heliku alebo do brna...
rikuska ty sa musis rozhodnut, vacsina z nas nemala uz na vyber, pokusy vycerpane, vsetko mozne vyskusane... ale moj osobny nazor je presne ako kajkin - aj sa mi to osvedcilo, lebo som mala rovnake alebo lepsie vysledky pri softe ako pri klasike... sice davky som mala ja dost vysoke, ale stimulka bola hodne kratsia...
pozdravujem vsetky 😵 😵 😵

ninockaskv
1. júl 2010

ahojte .. ja som nakoniec na tej krvi nebola. manzel (xixixi ako zvlastne to znie) je na sluzobke, volali sme spolu a hovorimi, ze nemam stresovat.. ze co sa ma stat sa stane a naco sa budem nahanat.. mam tomu nechat cas a v klude ist na krv do gf.. podla mna mi to mali robit o dalsie 4 dni, ale to je zrovna sobota a potom je pondelok sviatok, tak preto to je az utorosk.. ale otestovala som papierovo.. je tam ciarka, sice nie silna ako ta testovacia, ale nie je to ani duch.. 😅 😅

rikuska, ked ti telo robi protilatky na spermie, ma vyznam to skusat prirodzene? ja by som po IVF v GF isla na 100% do softu, ak by mi to ponukli ako moznost.. podla mna su to fakt ze konske davky.. a staci aj jedno jedine na to, aby bolo mimco 😀

@lenka20 zaha ako? stale ta otravuje? mozno si to vyberies teraz a potom bude v poho. .. ja som len unavena, snazim sa to brat ako pozitivny priznak, gratulujem k bublinke.. 😀 😀

oly, mna tak na 12 - 15 den pichalo v bruchu, hore dole.. vselikde. mozno sa male vtedy zavrtavalo.. neviem kedy sa ma.. ale mozno to je ono 😅

prajem krasny den vsetkym 😵

takyna
1. júl 2010

Ahojte kočky
Lenik gratulujem 🙂

posielam zatial jednu fotku malej, lebo nestiham nic 😉

lenka20
1. júl 2010

jeeeeeeeej takynka bibuliatko je kraaaasne dievcatko a kolko ma uz vlaskov, pusinku ma tusim po maminke 😉 😵 nadherna je, este raz gratulujem 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
1. júl 2010

aka je vlasataaaaa 😀 😀 😀 😀

mircalla
1. júl 2010

ahojte
@takyna nadherna bambulka, uzivjate si to

ja pridam vlastna skusenost SOFT a IVF - oba robene s nejakym 5 mesacnym odstupom. pri softe som mala clostyl, one som dopichla menopurom, pri IVF konske davky 300 jednotiek denne od zaciatku, co je najvyssia davka.....vysledkok bl uplne rovnaky - pri oboh 1 osembunkove a 1 sedembunkove embryo na 3. den....pre mna rozdiel velky financny a najme som nezatazovala telo tymi obrovskymi davakami hormonov
viac som u mna ani necakala, vysoke FSH a vajecniky usekane

shandy
1. júl 2010

ahojte dievcence 😵 😵 ,
idem vas docitat. Taky Bibka je uuuplne krasna a tie vlasky 😵 😵 😵
ninocka mudro vravi tvoj manzel, uz par dni hore dolu, aj ked zas neistotu teda velmi rada nemam, ale v tomto pripade ine ako trpezlivost asi nezostava 🙂
leniiiiik super, gratulujem k machulke 😅 😅 😅 , to je krasa 😵 , lenocka a na dalsi uzv mas ist kedy?
orsulka dakujem, budem ich opatrovat 🙂 , aby som ta coskoro nasledovala 🙂
rikuska, okrem toho co som ja od teba o trosku mladsia, tak sme na tom podobne - chora stitna zlaza, trombofilia + antikardiolipinove protilatky. da sa to ale obist prednisonom, nizkomolekulovym heparinom a anopyrinom.
inak suhlasim s kajkou. ja som sa hned rozhodla pre soft, ked som zistila, ze taka moznost je. vobec som nemala chut sa hned na prvy krat ladovat tonou hormonov....a nelutujem, urobila by som to zas, aj ked to teda prvy krat dopadlo ako dopadlo. 🙂
olycek tak utros nadalej zavadzam a vcera som pichla vecer fraxik tak, ze som tam nepichla na konci cely ten vzduch. myslim, ze uz aj viem ako a kde to pichat, lebo uz posledne dva sa mi podarili bez modrin 🙂
pekny den zienky 🙂

shandy
1. júl 2010

mircallka a to s tymi mladasmi v MHD to je fakt otras 🙄 🙄 😔 😔 .

lenka20
1. júl 2010

shandy dalsie sono o 10-14 dni, tak pojdem asi 14-teho predbezne som si tak vymyslela...
ninocka no ak to do pondelka s nervami vydrzis 😉 , ja viem, chlap ma v urcitom ohlade pravdu, neovplyvnis to, ale bola by som urcite kludnejsia, stres babatku neprospieva, ja by som urcite isla na krvicku 😝 uz len pre svoju pokojnu dusicku...
zajtra idem na hemato odbery, tak som zvedava,ci aj ja budem pichat nieco alebo moj mthfr nebude sarapatit 😉

lenka20
1. júl 2010

jaaj ninus a gratulujem k // testiku, to je supeeeeer 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pikha
1. júl 2010

@lenka20 silno gratulujem k machulke 😵 😵 super 🙂

@ninockaskv gratulacia ku //, nech len pekne silneju 🙂 vsak hod testik o dva dni zasa, podla moznosti ten isty typ.. o kolko bude // silnejsia, niet nad domaci monitoring HCG 😀

@orsulka diky diky 🙂 urobim co je v mojich silach a moznostiach

@shandy to sa ma vecer pichat, alebo je to jedno? lebo ja picham rano 😕

shandy
1. júl 2010

@pikha podla mna je to uuuplne jedno. mne je to takto pohodlnejsie, zalahnem do postele a pred spanim ju tam svacnem 🙂
lenik, som zvedava, ci nevykukne aj druha machulka 😉
ninocka, super, ze ciarka silnie, je to na dobrej ceste 😉

lenka20
1. júl 2010

shandy to aj ja som zvedava, lebo doky sa tvaril, ze to je naozaj este otvorene 😝 no uvidime, ved je to jedno, hlavne nech to ide dobre aj nadalej 😉

lenka20
1. júl 2010

no, musim ist nieco varit, tak zatial paaa a tie co mate v bruskach embrijka pekne ich opatrujte 😉

shandy
1. júl 2010

ved to lenik, citim to uplne rovnako 🙂
a kde mame nasho moncurika?

ninockaskv
1. júl 2010

leni, tych stresov este bude.. teraz ked viem, ze vsetko moze byt v uplnom poriadku,lezis v nemocnici a aj tak neodides s babatkom.. tak nejaky mini stres kvoli krvi.. to bude hadam len zaciatok

a okrm toho som od dnes na novom oddeleni, asi mi nie su sympaticke tie baby, jedna furt mojko sem mojko tam.. ale vyzera byt dobra zakeracka.. takze stresy budu.. urcite sa zase hodim na PN minimalne na mesiac, ak sa tam dopracujeme tak ich aj picne

@pikha, to by som zase nevydrzala do utorka bez nicoho, mam nakupene testy, tak budem kontrolovat.. chlap nie je doma, tak ma nebude vidiet.. ze stresujem 😕 😕 😅

mircalla
1. júl 2010

ninocka podla mna to bude stupat, v dkeby nebolo daco ok, je dost pravdepodobne, ze spinis a podobne
lenka, tak mozno sa ukaze aj druha dutinka

orsulka
1. júl 2010

@ninockaskv gratulujem k pozitivnemu testu !!! je to super.......ja by som tiež nevydržala a sla na kvr, alae ty mas pravdu, že cim skor sa naučime nestresovat tym lepsie, lebo sme fakt este na začiatku 😉 😉
@lenka20 tak krasna 5 mm machulka...hihihihihih.......hlavne je,že je tam kde má byt......ked som sla na prve sono, tak som sa tohto presne obávala, len aby bolo tam kde ma byt.....mne doky hned od zaciatku videl dve bublinky, ale pre dva razy trvdil, že len v jednom je babo......na tretiu kontrolu sa nám ukázalo aj druhe 🙂)))) takže......pri tvojom hcg by som este fakt pockala na dalsiu kontrolu 😉 😉
@takyna maličký aanjelik - krasny, drobunký........je prefektna 🙂))))))

a este k tomu SOFTU.....som tiež toho názoru, že keď je možnosť mensích dávok hormonov, tak to treba využiť.....a mala som aj ja urobiť skor, ale čo už teraz nad tym rozmyslať..... aj v mojom pripade, pri par injekciach menopuru a clostile som vyprodukovala tolko vajok ako pri normalnom IVF, kedy som 13 dni pichala 225 jednotiek!!!!!! aj po tej stimulke som a citila inak, vajecniky jednoducho tak neboleli..... stále nrozumiem tomu, prečo to na Slovensku stale tlacia do klasickeho IVF...... tak mi vychádza, že je to jedine kvoli prachom, pretože na tom viac zarobia..... ono je to ine, ked aspon trosku pomaha poistovna s preplatenim.....ale ked do toho tlacia aj samoplatcov, ako sme boli my....tak je to ozaj divne... a smutne...... 😖

mircalla
1. júl 2010

no u nas ide v tomto dost casto o peniaze....biznis je biznis....bohuzial

orsulka
1. júl 2010

@mircalla presne tak......ale ake to je smutne, ked si to clovek takto uvedomi....... zo začiatku to berieš tak, že ozaj ti chcu dobre...... ale ked aj 4x IVF - a stale rovnakým sposobom, rovnake lieky.....a vraj len skusať a skusať a skusať....a su proti návrhom ktoré im das - tak je to len a len o jednom....

zuzla80
1. júl 2010

Ahojte babulky 🙂
Nemám šancu a ani čas si vás prečítať, ale aspoň sa vám ozývam, že sme už od včera domka. Pustili nás celkom rýchlo na to, že sme rodili cisárskym, a to nás chceli pustiť už v utorok, ale malej vybehla žltačka, tak nám ju trošku slnili pod lampou.
Takže babule, moje obavy z cisárskeho sa nenaplnili a každej jednej by som vám to odporučila - keď som videla tie stukajúce a ubolené ženy po normálnych pôrodoch, tak oproti mne to bolo nebe a dudy. I keď nemôžem povedať, že hneď na druhý deň som behala ako srnka - to sa mi zdá dosť prehnané, keď to niektoré baby napíšu, ale každým dňom to bolo lepšie a lepšie a dnes už ani nebyť jazvy a trošku ešte necitlivého brucha, tak ani neviem, že som rodila. No ale pekne po poriadku...
Ráno o 7.15 sme mali plánovanú sekciu, hneď ma aj vzali, takže sa dlho nečakalo, iba chvíľku na anesteziologičku a potom to už išlo raz-dva. Ale musím vám priznať, že keď sa tam začal schádzať ten húf ľudí z operačného, tak vtedy mi došlo, že tu nejde o prechádzku ružovou záhradou, normálne som dostala neskutočný strach. Lekár bol max. ohľaduplný a také reci typu ako odsávanie, šitie atď sa snažil hovoriť tichším hlasom. Maličká bola vonku za 10min., potom ešte odoberali pupočníkovú krv a šitie, takže to celé trvalo 45min. Hneď po vybratí mi Ninku ukázali a bežali umyť - ten pocit, bože niečo neuveriteľné, oči plné sĺz - proste zážitok neskutočný. Keď ju umyli priniesli mi ju ukázať ešte raz a taktiež aj mužíkovi, kt. čakal na chodbe. Odležala som si 24hod. na JISke, kde mi opäť doniesli malú ukázať resp. prisať, ale tuho spinkala, takže prisatie sa nekonalo. Na druhý deň sme už išli na normálnu izbu a od ďalšieho dňa som už malú dostala na room-in. Na 4ty deň sa rozbehlo pekne aj mliečko, takže som rada...

Ak to môžem zhodnotiť, najhoršie na cisárskom bol spinál a rozchodenie po ňom a pôrod bol pre mňa neuveriteľným zážitkom - ešte dnes sa s mužíkom nevieme vynadívať na ten náš najväčší zázrak na svete, na ktorý sme tak dlho čakali a snívali... Každý deň sa mi tisnú slzy do očí, ale sú to slzy šťastia - niečo neskutočné...

Držte sa baby a každej jednej vám v mene celej našej rodinky ďakujem za gratulácie a priania 😵 Ak budem mať chvíľku tak určite pribehnem, ale posledné 2dni nám maličká dáva doobedu riadne zabrať, len by cuckala a na mojej didke spinkala... Aj teraz po dlhom boji zaspinkala, tak preto som rýchlo nabehla na koníka, aby som vás pozdravila
Majte sa paaa a pokúsim sa prihodiť aj nejaké fotky

shandy
1. júl 2010

ahoj zuzlicek, krasne si to napisala, az mi slzicky vybehli a som rada, ze ste mali taky hladky priebeh porodu. tak pekne takto pokracujte a tesime sa na foto 😵 😅 😅 😅

ninockaskv
1. júl 2010

zuzi, krasne.. dufam, ze aj my budeme mat raz ninocku 😕 😕 😕 pekne si to uzivajte, vela mliecka a lasky 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre