Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
5. feb 2013

@amali ahoj 🙂 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 ja viem, ze si to nemyslela zle, len toto je moje prve ivf tak vetky pocity su pre mna nove 🙂 a vsetko si vsimam.. aj ja som realista, ale predsa len v kutiku duse.... vies... 😀

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 no sak to aj ja mam teraz zvysenu teplotu a boli ma cely clovek, ale sak hadam do zajtra prejde, vyspim sa z toho 😀

radina
5. feb 2013

@zuzu1122 Ahoj, ja som to mala. Mozu to byt aj dopichane vajka, predsa len, s kazdym vybratym vajkom mas jeden vpich. Plus mna aj akoby palilo v tej oblasti...potom tie hormony co mas v tele....ja som mala pri ivf a ketku uplne rovnake bolesti a palenie a u mna to znamenalo prichadzajucu mrchu 😠 ... ale zasa niektore baby mali taketo pocity pri nidacii vajka. 😉

zuzu1122
5. feb 2013

@radina dufam, ze to je to vajko 😀 no ved sak v sobotu sa uvidi, to idem testnut, budem 15 dni po pregnyle, takze ten uz bude vyprchany... uz len 3 dni 😀 idem to odpocitavat... 😀 😀

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 vyspíš sa a prejde ti to a teraz aj také počasie na chorobu akurát 🙂 🙂

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 viem, poznam to 😉 neboj, dobre bude 🙂
A ja som po tomto poslednom et ochorela na 3. den po a vsetci mi hovorili, ze ta oslabena imunita je dobre, ze telo sa potom sustredi na nieco ine a embryjka maju lepsiu sancu na uhniezdenie. Tak ktovie 🙂

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 snaz sa prirodne liecit, zazvorovy cajik s medom, citronom a cecko. Mne to zabralo 😉

A babule, nidaciu embryjka (nie vajicka) naozaj nie je mozne citit. Necitime pohyby ani niekolko centimetrovych babatiek a nieto nieci take male, co nevidiet ani volnym okom 😉 To pichanie je hormonmi po ivf a utrosom a zmenami co sa v tele deju.

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 no inak dnes brutus, dazd, sneh, krupy... 😝 horsie jak april... 😠

radina
5. feb 2013

@zuzu1122 Ja som bola na PN cez obvodnu, to co davas podpisat sefke, tak tam by nemala byt diagnoza, len to co sa posiela do poistovne. V praci tiez nic nevedia, takze mam pripravene diagnozy s priznakmi, akymi ich budem zavadzat hehe....posledne to bola prasknuta cysta, inokedy chripka a teraz uvazujem, ze budem mat zapal mocoveho mechura. 😀

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 tak to bolo aj tu v čechách najprv dážd a potom dážd zo snehom 🙂 🙂 som dnes ani nevykukla von 🙂 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 you, you, ale ked ti poviem, ze moja kolegyna udajne citila aj ked prislo k ovulacii, uveris mi? 😀 vraj ju tam tak slabunko zasteklilo a hned prvy mesiac snazenia otehotnela... 😒 a navyse vraj aj citila, ked sa jej embryjko uhniezdovalo... ja neviem... nezda sa mi, ze by sa to dalo citit, presne ako hovoris, niekolkocentimetrove babenka necitite a toto by niekto citil? trosku divne... ci?

tinkatinulka
5. feb 2013

@radina ja som mala na PNke že probemy s chrbatikom, opakované pretaženie

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 ja keby som nemusela chodit do roboty, tak za zachumlem do periny alebo do deky a tichucko lezim 😀 😀

radina
5. feb 2013

@tinkatinulka Ja sa na tom musim sulat, ako si potom studujem priznaky danych chorob a ako to v praci dramatizujem. 😀

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 ved to ti verím ked musíš vstávat do roboty ja si to už ani neviem predstavit 🙂 🙂

amali
5. feb 2013

ách 1200eru za injekcie....

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 no este tej ovulke by som verila, lebo predsa len, folikul ma 22-24 mm a moze na nieco tlacit, niektore baby to aj pobolieva, ked ovuluju. Ale to embryjko, no neviem neviem. Ja som necitila absolutne nic a to sa uhniezdovali dve 🙂 a vobec neviem porovnat v com bolo to cakanie po et ine, resp. nic ine a nezvycajne som necitila a az pozitivny test mi povedal, ze som tehu.

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 ovulaciu mam aj ja niekedy bolestivu, ale to steklenie... asi tomu moc neverim 😒 ty si isla na krv hned ako si zistila ze mas pozitivny tehotensky test?

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 leeeeeen provokuj tetka, len provokuj 😀 😀 😀

zuzu1122
5. feb 2013

@radina tak ty si podarena 😀 😀 😀 😀 😀 este sa mam co ucit 😀 😀 😀 😀 😀 som sa smiala ked som to citala 😀 😀 😀

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 zachvílu aj ty budeš doma oddychovat 🙂 🙂

zuzu1122
5. feb 2013

@tinka9075 nech ma este chvilu slusne povedane stvu v robote a vo stvrtok uz nepridem 😀 😀

amali
5. feb 2013

@zuzu1122
@tinka9075 takže baby, injekcie ma budú stáť 1200eur

bibi24
5. feb 2013

@zuzu1122 ja som si robila tehu test na 9. den po et a na 12. den som isla na krv. A potom este na 15. den ci hcg stupa a vtedy ma dr. aj pozrela a zistila to, co sme uz tusili, podla vysky hcg, ze su tam dve dutinky 🙂 😵

tinka9075
5. feb 2013

@zuzu1122 presne tak 🙂 🙂

tinka9075
5. feb 2013

@amali tak vela 😕 😕

zuzu1122
5. feb 2013

@bibi24 ja idem robit 8. den po ET, ale beriem to tak, ze este nemusi byt nic vidiet... a ak by bolo, urobim este poobede a na druhy den a potom v pondelok pojdem na krv... inak som citala, ze niektorym babam rano nic neukazalo a poobede uz mali ducha 😨

zuzu1122
5. feb 2013

@amali to nejak vela, nie? ci? 😕 😕

amali
5. feb 2013

@tinka9075 tak dnes mi prišli ceny z lekárne a ked som si to spočítala tak to tak vyšlo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre