Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
7. júl 2010

este tam aj sama pridala, co ju napadlo

rebeca_1
7. júl 2010

@pikha ja chodim na hemu od hospitalizacie s OHSS ale myslim, ze z CARov posielaju uplne normalne a takisto by ta mal poslat aj tvoj gynekolog.
Mna poslala aj Vitouskova teraz.

shandy
7. júl 2010

@pikha mna tam rovnako poslal obvodak, uplne bez problemov 🙂

pikha
7. júl 2010

dakujem babulky 🙂 neviem sice co s tym robia take drahody na gynde, ale ked sa da aj cez obvodaka tak super. napriklad ani Fragmin mi nechceli napisat, ze to musi obvodak 😕 a pritom je tolko tehuliek co ho pouziva 😅

moni19
7. júl 2010

@mircalla veď ja viem, že je to všade iné. Ale bola som rada, keď mi genetika do mesiaca došla. Ale myslím, že Dr. nám hovoril, že to chodí do 6 týždňov. Tak sa mi to do 4 týžd. zdalo dosť rýchle. Milo ma prekvapili. 🙂
A malý asi bude nejaký športovec.
😵

@shandy na genetiku ma poslal moj gyndar po 2 potrate. A to mi ešte tvrdil, že keby som nemala po 30ke, tak že sa väčšinou posiela až po 3. Že 2 pot. možu byť len blbá náhoda. 😖 Blbec.

@pikha na genetike mám všetko dobré. Je tam napísané že ani u mňa, ani u MM sa nenšli žiadne mutácie. Robili mi Leidena a neviem čo ešte. Tak neviem, či je ta hemato ešte doležitá, ale tak uvidím zajtra.
@lenka20 držím palce na sono. Určite to bude dobré. Teším sa na správičku. 🙂

Ináč už začínam špiniť, zajtra očakávam MS.

shandy
7. júl 2010

@moni19 no to je dobry debilko 🙄 , kokso niektori na tie vysetrenia posielaju, akoby to platili zo svojho. tak mi povedzte naco si tak dlho clovek plati zdravotne poistenie, ked este aj v tychto pripadoch ma furt s niecim problem... 😕 . monulicek a ty na krv nepojdes? utros beries dalej?

shandy
7. júl 2010

@mircalla bude to basketbalista 😉 😅 😅

shandy
7. júl 2010

baby a je vlastne treba ist na krv, ked je tt negativny? podla mna nie, lebo ani v sprave nic napisane nemam, len ze kedy si mam urobit test...hmm?

mircalla
7. júl 2010

@moni19 dakto to byva etse horsie....bobjan sa v maji objednavala, ze najblizsi termin september!!
takze tento synlab, kde som bola ja sa mi zda dost rychly....aj je
inak blahorecim svojej obvodacke, ze mala pristup aky mala

@shandy myslim, ze na krv nemusis, ale aj tak by som este testla....nakolko tam je tusim ze 12 dni, nie?

inak fakt, ze daktori akoby to zo svojho platili.....otras otras

ja mam dobru spravu....bola som za porodnikom....sam navrhol cisarsky....tak 10 dni pred terminom....ak dovtedy neporodim....tak mi to vychadza bud 23.7. alebo 26.7. (medzitym je vikend).
som happy, co budem hovorit....vravel, ze vek, IVF plus velkost....o tyzden idem opat na kontrolu.......

shandy
7. júl 2010

@mircalla no jasne, urcite pre istotu testnem este v den, kedy mam, ale na krv sa asi teda nakoniec nepotrepem, ak to nebude nutne. a supeeeer sprava, tak uz budes v klude tehulkovat po zvysnych par tyzdnov 😵 😵 😵

mircalla
7. júl 2010

no zrazu sa mi to zda, ze jezis maria, to uz za 2,5 tyzdna rodim.....
ja mam s narkozami (dost silnymi, raz ma operovali 3 hodiny) a rezanim bohate skusenosti.....tak si myslim, ze to budem znasat snad ok

rebeca_1
7. júl 2010

@mircalla a je po probleme. Tesim sa s tebou, ze to takto vyslo. Panecku, za chvilku mas Filipka pri sebe ))

shandy
7. júl 2010

veru @mircallka a dalsi chalanisko do partie, po dvoch babulkach takynky a zuzlika 😉

pikha
7. júl 2010

@shandy asi tak ako si povedala.. testni predpisany den a uvidis. ty mas kolkate IVF toto?
@mircalla nooo tak super 🙂 tak uz si zachvilu mamina 🙂 Tri hodiny ta operovali? 😕 🙄 preboha a to preco
@moni19 drz sa zajtra.. nechcem aby to vyznelo sprosto, ale kiezby aspon nieco malinke nasli 😨 cloveku je hned lepsie, ked vie, co konkretne ma riesit

moni19
7. júl 2010

@shandy na krv už asi nie, už sa mi to spúšta. Minule mi z Repráku sami poslali dotaz, že aké mám HCG, že koli štatistike. Tak som napísala, že test neg. a na krv som nebola, že či musím, že tehotná určite nie som. Tak mi Vitoušková odpísala, že nemusím.

Už som toho gyndara blbca vymenila. Ale ten druhý tiež nič moc. Ten ma zas nechcel poslať na hemato. Tiež ho plánujem vymeniť. 😉

@mircalla super, že máš porod vyriešený. Veď to máš už za chvílku. 😵

moni19
7. júl 2010

@pikha presne tak. A dakujem.

callex
7. júl 2010

ahojte kocky.citala som prve stranky tejto temy a tam to bolo same nadsenie z reprofitu.tak sa chcem opytat ci nadsenie pretrvava? aki su? su ochotni vypocut a pomoct?maju ludsky pristup?nemate pocit ze z vas chcu vytrieskat len peniaze?
zvazujem konzultaciu v brne a uvazujem nad unicou,repromedou a reprofitom.
dakujem vopred za vas nazor.

rebeca_1
7. júl 2010

@callex mne sa v Reprofite pacilo, dokonca aj manzelovi ))))

mircalla
7. júl 2010

urcite su ludski a ochotni vypocut repromedu nepoznam, ale kukni stranku darovane vajicka na IVF....tam na nich dost nadavali a mne jedna kocka opisala sama dost negativnu skusenost s nimi. su aj drahi.
unicu nepoznam

violoncielka
7. júl 2010

@callex ,praveze si myslim, ze nechcu vytrieskat prachy. Nenutia ta do nicoho co nechces. Teda aspon som mala taky pocit. Na mna RF velmi dobre zaposobil....ale mna aj tak povrch neocari, uvidime ako sa to vyvynie v auguste a potom ti dam vediet.

moni19
7. júl 2010

@callex určite peniaze zbytočne netahajú. Vždy sa s tebou dohodnú na všetkom. A možeš si vybrať.
My sme boli pred 2 týždnami na Ket a platili sme polovicu ceny, lebo nebolo kvalitné embryjko a druhé neprežilo. A to v cenníku uvedené nie je. Dr. hovorila, že niekedy keď chcú, tak dávajú zľavu. Po dohode. A na účtenke bolo uvedené že Doktorská zľava. 🙂

kajka39
7. júl 2010

callex- repromeda je asi velmi drahe centrum, aspon tak som pocula. Bola tam jedna znama na IVF s darcovskymi vajickami a platili neuveritelne palky, potom to skusili inde a velmi sa divili nad tym cenovym rozdielom......
V Reprofite velka ochota a osobny individ. pristup, cenu treba prekonzultovat podla toho, aku stimulku podstupis. Konzultacia je zadarmo.

mircalla
7. júl 2010

tak som aj ja pocula s tou cenou v repromede

kajka39
7. júl 2010

mircalla - ty si chodila aj u nas niekde do centra alebo len reprofit? A ako si stimulovala klasickym alebo softom?? 🙂
Vies ci to bude chlapcek alebo dievcatko? /nemam velmi cas citat dozadu/ 😉

mircalla
7. júl 2010

no v skratke, je to zlozitejsie
1. IVF Sanatorium Helios Brno, dlhy protokol, 5 embryi, 2 blastocysty, tehotna, spontanny potrat 6tt
2. IVF Sanantorium Helios Martin, dlhy protokol, stopnuty pre nedostatocnu reakciu na lieky
3. IVF Sanantorium Helios Martin, kratky protokol, 2 embrya, bez PK, neuspene
4. Soft Reprofit Brno, 2 embrya, bez PK, neuspene
5. Darcovske Vajicka Reprofit Brno, 6 embryi, 2 blastocysty, tehotna, missed abort 8tt.....to bolo hodne krute
6. Darcovske Vajicka Reprofit Brno, 8 embryi, 2 blastocysty, 2 mrazaci, tehotna, chlapcek

Medzitym bola este konzultacia aj v Gynfiv a operacia na odstranenie vajcovodov

kajka39
7. júl 2010

🙂 mircalla - vauuu 😨 , tak ty mas za sebou viac nez dost!!! klobuk dole, a gratulujem ze si to nevzdala a bojovala. Dufam, ze si to teraz vsetko vynahradis a budes stastna mamina!!! Vela stastia tebe aj malinkemu 🙂

mircalla
7. júl 2010

su tu kocky, co maju za sebou toho podstatne viac
my sme take forum vytrvalych snaziliek....ale dari sa dari.... 😉 🙂 presuvame baby z kategorie snaziliek do kategorie tehuliek a maminiek....postupne ale isto

rebeka33
7. júl 2010

mircala už som ti šla písať ,že príď do Ke a ja ti cisarák vybavím 😀 no a vyriešilo sa to samo. Verím,že si si vydýchla.
shandy ešte nezúfaj. Ja som bola vždy na HCG, bála som sa vysadiť lieky,že čo keď je tam niečo a ja mu lieky vysadím a ... A aspoň budeš vedieť či je to 0 alebo aspoň niečo sa chytilo, ja som mala raz 8 raz15. Čo povedali,že snaha bola 😵 . Tak mne to dodalo trošička nádeje.
bavili ste sa o protilátkach. Protilátky na spermie, ovaria, obaly embrya a fosfolipidy robí len KE a Praha a myslím Plzeň. Kompletné inuno. Na hemato robia myslím len fosfolipidy.
calex ja sa pridám k dievčatám . Mám 2 neupešne ivf 2kret na Slovensku a reprofit bol super. Otehotnela som ,ale MA. No platila som to čo tu za "preplácané". Ja sa určite v septembry do RF vrátim.
Diorka stále neposlala fotky. Ja by som chcela veľmíííí dvojičky,ale keď tak nestíha dior tak neviem- neviem. 😵
Pozdravujem mamičky aj tehuľky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pikha
8. júl 2010

dobre ranko babulky 🙂 shandy, moni, hlasim sa do klubu.. laliovobiely test 😔 priznaky do stratena, teplota klesla. tak ma napada.. ma vobec vyznam brat dalej utros a pichat? alebo nechavate do MS?
@mircalla mas toho za sebou viac nez dost..a je super ze to vzalo takyto happyend 😵 uprimne ti to prajem

moni19
8. júl 2010

Ahojte,

@pikha, @shandy, ja som si ešte o 2 dni spravila test, nech si to potvrdím a už som ho vysadila. Lebo test vyzeral rovnako. A to bol už 13 deň.
No a dnes ráno dorazila MS. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre