Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
26. mar 2015

@tinkatinulka ahoj. Ja sa neviem prinutit napisat bergendiovej ohladom liecby nech mi to posle na mail. Uz som chcela pisat ale neviem na co cakam. 😖

nelly3
26. mar 2015

@tinkatinulka
ja planujem v maji, ale clovek mieni pan boh meni, bude ako ma byt 😉 ja uz mam aj vysledky imunologie, aj lieky doma a este som si ich ani nenasadila, naco cakam he-he 😀 😀 😀

nelly3
26. mar 2015

@tinkatinulka
no ja sa bojim toho medrolu ako budem reagovat 20mg denna davka, sice mala som kedysi prednison, ale to len malu davku.

dejna0412
26. mar 2015

Ahojte baby...chcem sa spýtať ci neviete ako su v reprofite cez veľkonočné sviatky???29.3 mám začať stimulovať a kontrola vychádza na 5-6.4 akurát na sviatky ....dik moc

ria191
26. mar 2015

@speranza1 achoj lásko moje 😀 😀 😀 ahoj
@tinkatinulka tinčiatko no uff ty teda váliš kočko klobúk dole pred tebou ty máš zníženú imunitu či? Cholky tak ja si zatiaľ nemám čas ani kedy s prepáčením prdnúť a ešte riešim streptokoka takže človek mieni a pán Boh mení. Zatiaľ sperčiatko máš štafetu jedine ty ale tak hádam ju niekedy hodíš aj nám 😀 😀 😀

speranza1
26. mar 2015

@ria191 zlato...ale sama ju nemozem bez vas zvladnut....chapes...no...tak by som vam vsetkym priala, nech ste uz tehulky.... 😵 😵 😵 😵 ...tak velmi by som sa tesila...kiezby to vyslo lienocke, nelinke, falinke, tinulke, a aj tebe riuska.....

haimi
26. mar 2015

@lusipe z toho macmiroru ani nemam taky stres, skor z toho otvarania. Polovica krcka je uz zvnutra otvorena a este mi zacina aj maknut. Asi preto sa lekari boja, ze sa mozu tie bakterie lahsie dostat do maternice. Ale myslim pozitivne, kedze 2 tyzdne dozadu som mala vyter ok, takze ich mam relativne kratko. Tak dufam, ze sa ich aj rychlo zbavim, aby mi mohli urobit serklaz.

crazybabenka
26. mar 2015

@speranza1 v podstate neriesim nic....chcela som len nechať telo oddýchnuť...po tých dvoch neúspešnych pokusoch....a tom ze si myslím....ze som ten predchadzajuci ket uponahlala....a tie konske davky co som mala moje telo úplne rozhasili....takze teraz oddychujem...sledujem cyklus....ktory sa chvála bohu "umravnil" 😀 😝 som ist v apríli....ale ešte chcem skúsiť brat estrimax a utros....a zistiť....ci preve táto kombinácia nespusta tu predcasnu mrchu...a ked aj to dobre dopadne....tak ideme po posledného drobca 😉

dalida
26. mar 2015

@speranza1 stvty den, draha. Cakame... cakame...

speranza1
26. mar 2015

@dalida 😵

speranza1
26. mar 2015

@haimi a prejavuje sa ti ta infekcia aj nejako navonok?...vytok a pod?...alebo nic?

majkulik
26. mar 2015

@dejna0412 ahoj, piatok a vikedn robia, pondelok nie. Objednaj sa. Ja som im volala hned ako som to zistila 🙂

haimi
26. mar 2015

@speranza1 nijake prejavy 😕

dejna0412
26. mar 2015

@majkulik ahoj,dakujem ti,no budem im musiet zavolat len cakam na ms ...mala by som 28.3 dostať ms tak im hned budem volat ...musim ist do Brna leno u mna ma moj dr dovolenku a nechce ma poslat k inému dr ...

evadek
26. mar 2015

@nelly3 20 mg medrol ..to ti dali v imunovitale ..riadna davka...uf...ja budem mat 16..tiez som zvedava ako to dam...

evadek
26. mar 2015

dievcata aj ja mam pocit, ze toho dalsieho kET sa nadozijem...:( ...po prve po tom potrate mi vcera na imuno povedali,ze az v maji mozu zobrat krv...v juni nasadia liecbu...takze ak by to bolo dobre..najskor mozem september - ktober KET ....som na nervy...
Fakt..cely cas na nieco cakam..Este sa opakovane musim na hemato znova objednat...
uz zacinam byt unavena z cakania...jeden krok dopredu a dva dozadu...

kutka
26. mar 2015

Ahojte dievcata🙂
Idem o par dni zacat moju uplne prvu stimulaciu a chcela by som sa spytat, kedy ste zvycajne isli na prvy utz? Vychadza mi to tak (ak pride ms vtedy, kedy myslim 😀 ), ze ma asi na prvy utz objednaju az po velkej noci v utorok, to budem 8DC. Je to tak okej? Nemoze sa stat, ze budem nejako prestimulovana a dojde sa na to neskoro? Ci to uz je aj tak jedno? Mozno uplne odveci rozmyslam, ale kedze to je tenkrat poprve a asi mam aj celkom vysoke davky liekov, tak troska stresujem 😀

A este otazocka - kolkokrat za ten cyklus je potrebny utz pred odberom?

Dakujeeeeem 🙂

majkulik
26. mar 2015

@kutka ahoj, aky mas protokol?

kutka
26. mar 2015

@majkulik ahoj, mam merional 3 ampule denne + clostil 1-1-1 a protokol asi kratky - zacinam 2DC pichat a chrumat pilulky.

ingrid0105
26. mar 2015

@crazybabenka chcem sa ta spytat aj ja vzdy po vklade skoro zacinam krvacat...to si sama nasadis tieto lieky a? a kedy ich vysadis? ci ako to chces vyskusat?

nelly3
26. mar 2015

@evadek
ano a potom to budem znizovat na 16 mg a potom na 8mg. ty mas endometriozu?

majkulik
26. mar 2015

@kutka ano, kratky. budes mat len jednu kontrolu na 8DC. tam ti podla ultrazvuku daju dalsie instrukcie - pridaju alebo uberu lieky, a naplanuju uz aj pichnutie Pregnylu a aj daju termin OPU. 🙂

evadek
26. mar 2015

@nelly3 ano..okrem ineho....Mam toho neurekom..myom...endo..stitku..nejake krvne mutacie..zvysene cytokiny..protilatky...a zly spermiogram...
Ale podarilo sa raz..ja dufam,ze podari znova...ale teraz uz do konca...

nelly3
26. mar 2015

@evadek
aha, no ja mam tiez endosku, stitku, manzel spg dobry, takze endoska robi zle, ja som raz po KET otehotnela, zial som zacala krvacat a bolo to biochemicke tehotenstvo, ale teraz budem brat medrol, tak verim, ze na endosku to pomoze. bolo to tvoje prve IVF?

evadek
26. mar 2015

@nelly3 a to mas medrol na endo?...iba na endo?..a kolko ho mas brat?
Ja som brala 8 mg..nepomohlo..v 7 tt uz tam plodik nebol...ale ja mam pozvysovane aj ine imunitne veci...teraz mam mat minimalne 16 mg...a zvysok sa uvidi....ci este intralipidy a pod nepridu...
Ano..moj prvy vklad...
Pridaj si helicid na zaludok alebo probiotika..mne davka 8 mg riadne robila zle na zaludok..ale vraj to je individualne....a potom saom prve tyzdne bola stale chora...no potom si moje telo pekne zvyklo..a ani som nevedela,ze nieco beriem..

nelly3
26. mar 2015

@evadek
no ja si myslim, ze ten medrol pomoze na endosku, mam ho brat 6 tyzdnov pred vkladom a ak ostanem tehotna, tak potom este tiez. neboj, druhy bude uspesny 😉 ja mam za sebou 9 vkladov 😔

crazybabenka
26. mar 2015

@ingrid0105 ja beriem duphaston od januára a klop klop krásne mi drzi cyklus na 28-29 dnove....a teraz som si dala tak ako som brala pred ket 1-1-1 estrofem....a skusim aj utros....a ak sa niečo pokazi...tak budem vedieť....ale uz som sa dohodla aj s Marcelom...ze budem kombinovať utros s duphastonom....vraj to nie je "standard" ale pre pokoj v mojej dusi to mOzem skúsiť 😉

evadek
26. mar 2015

@nelly3 kto ti ho predpisal?..jasne..on pomaha na endo..viem o tom,ze hzo davaju...)
A 10 bude ten uspesny🙂
Musi byt..uz ked musime tolko cakat..tak musi byt i uspesny🙂

kutka
26. mar 2015

@majkulik dakujem. Takze len jeden? To je haluz. Marcel hovoril, ze na prvy utz mam prist k nim, tak som myslela, ze este budu aj dalsie. A kedy sa najcastejsie chodi na OPU? Lebo ja aj normalne ovulku mavam tak aj na 12DC. Nemoze sa stat, ze sa to nestihne, ked sa spravi len jeden utz na 8dc? Ci to oni uz na ten 8dc vedia presne povedat podla velkosti tych folikov, kedy sa ide na vec? Jaaaj, asi by som im mala viac doverovat, ze? 😀

nelly3
26. mar 2015

@evadek
jasne ze bude, tomu ver 😵
ja chodim do imunovitalu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre