Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
18. feb 2010

ahoj shandy, jasne ze sa mozes pridat, aspon tu pribudnu aj nejake snazilky, lebo inak je tu uz skoro vsetko tehotne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a to je samozrejme dobre 😉
ked pojdes na konzultaciu do brna, bolo by dobre mat cerstvy hormonalny profil so sebou, ze by ti urobili tam uz len sono... ak sa ti to neda vybavit, tak ta mozu odpichnut aj v brne, ale beru krv 1.-3.DC, takze bud ta odpichnu ked budes mat MS ale neurobia sono a to budes musiet prist zas na sono... tak preto by bolo jednoduchsie mat vysledky HP so sebou... nam spermiogram manzelov nerobili, pokial to nie je uuuplna katastrofa, tak na tie ICSI sa vzdy nieco najde.. vezmi so sebou vysledky z prahy, oni si to tam mrknu a povedia ti ci este nieco treba.. ak bude HP v poriadku a sono nalez dobry tak si hned mozte dohodnut IVF-ko (predpokladam, ze kvoli manzelovmu SPG inseminacia neprichadza do uvahy), dohodni sa s nimi na SOFT IVF, je to financne menej narocne a aj setrnejsie k tebe, lebo mozno zareagujes velmi dobre aj na lieky a nebude treba ani injekcie brat.. kedze si este nikdy na IVF nebola tak musis ale ten prvy pokus brat s rezervou, bude to taky skusobny, ze na aku davku liekov zareagujes,mozno to bude super a mozno to budu musiet stopnut a skusis znova o mesiac... financne sa neboj, vyjde ta to lacnejsie ako doplatky tu na slovensku... kludne sa pytaj co len potrebujes, vsetky sme raz boli v takej faze, ze sme sa vypytovali skusenejsich co a ako 😵

shandy
18. feb 2010

jo, jo, dakujem mircalla
ja som prave nejako neviem preco tusila, ze nam sa to tak lahko a tak skoro nepodari 🙄 , tak som zacala patrat a zistil sa ten imunologicky problem. no nehovorim, ze medzitym sa samozrejme zistilo este vsetko ostatne mozne ako ta stitna, potom opakovane mykozy, ureaplasma a vo finale tieto protilatky. Ja mam tiez zvysene nejake antikardiolipinove protilatky a beriem anopyrin...
super, ze sa za tie vysetrenia neplati. a lieky si mam pokupovat v Brne potom? Predpokladam, ze nebudem mat velmi cas ich nahanat na koni... diky

bobjan
18. feb 2010

Ahoj shandy, kľudne sa pýtaj, tu sú dievčatá veľmi ochotné 😉
Ja sa ešte len do Brna chystám, tak tiež tu budem určite onedlho s otázkami, aj keď idem už na 5.IVF...

lenka20
18. feb 2010

shandy uvidis co ti daju ake lieky, ci len clostilbegyt alebo aj injekcie alebo kombinaciu... oni am maju ,, zasoby ,, takze zhanat nic nemusis, len ak by si velmi chcela par korun usetrit 😉

lenka20
18. feb 2010

bobjan tak na jar budeme bojovat spolu 😵 😵 😵

shandy
18. feb 2010

leni dakujem za cenne info a drzim ti velmi palceky na tu hysteroskopiu 🙂 , dufam, ze IVF-kovat budeme potom spolu 🙂
fiiii, no ten HP si teda budem musiet nechat urobit, lebo co si pamatam, tak mne moj doki robil tesne pred ovulkou a po ovu a posledny som mala tiez tusim az z 19.DC, tak dakujem za info, hadam to stihnem este pred navstevou Brna..
no tak ten nas SPG teda je dost katastrooofe - 91% morfologicky vadnych, 64% nepohyblivych, takze presne ako pises IUI by boli asi zbytocne vyhodene peniaze...
tiez myslim, ze by som skusila ten soft, lebo nikdy som ziadny clostil a pod nebrala, tak cert vie ako bude reagovat. veru bude to len taky pokus na prvy krat 🙂
u nas je este problem ten, ze drahy (zatial nie sme zobrati, ale planujeme) pracuje v zahranici, takze vobec dohodnut terminovo IVF a vsetky tie veci okolo bude problem...no snad to dako zmakneme 😵

shandy
18. feb 2010

baby ste velmi zlate, dakujem a dufam, ze sa k vam coskoro pridam s tym IVF-kovanim 😵 😵 😵
jaaaaaj uz teraz sa desim tych injekcii 😕 😕

bobjan
18. feb 2010

shandy, injekcií sa neboj 😉 Uvidíš, že to v pohode zvládneš a bude to brnkačka 😵

Lenka, veru spolu, spolu 😵

shandy
18. feb 2010

verim, ze s vasou pomocou to nejako dam 🙂 🙂 🙂
tak pekny den zatial 😵

dior
18. feb 2010

baby my sme tu vsetky ake tazke pripady ☹

leni ja som uz taka prelezana,ze som vobec nie unavena,ale niekedy potom zaspim cez den na 2-3h 😅

lenka20
18. feb 2010

bobi tak super, lepsie sa nam to spolu potiahne, mozno aj shandy to akurat tak vyjde 😎
shandy - vyberiete si termin aky bude vam vyhovovat, na konzultacii sa dohodnete na liekoch a vysvetlia ti ako to funguje, nabalia ti lieky a potom ked budes mat cas a chut tak im skratka 1.DC zatelefonujes, ze zacinas stimulku a je to.. da sa to zvladnut v pohode, pojdes vlastne len parkrat do brna, 1x konzultacia, 1-2xkontrola (vacsinou staci 1 kontrola okolo 8.DC ked uz budes stimulkovat, spravia ti len sono a povedia ti kedy pichnut pregnyl), 1x punkcia a 1x transfer.. no a manzela musis mat so sebou len na punkciu a transfer... takze len to troska zladit a da sa to zvladnut v pohode.. a injekcii sa neboj, do bruska sa pichaju uplne lahucko, zvladnes to aj sama, ked som to zvladla ja tak potom uz kazdy 😉

shandy
18. feb 2010

no moj drahy by povedal dior, ze ja som tazky pripad sam o sebe 😀 😀
super leni, dikes. ja mam nastastie celkom dobreho gynda, tak by mi vedel folikulometriu urobit aj on, aby som nemusela kvoli tomu do Brna alebo je nutne, resp. lepsie na tu folikulosku ist tam? on ma dost kvalitny UZV, lebo robi aj morfologicke UZV tehulkam...

lenka20
18. feb 2010

no hej diorka, uz ta musia aj klby boliet z lezania, ale uzivaj si, po porode sa budes musiet zvrtat a uz je to o par mesiacov 😉 😵
jej, mne vcera krajko zas povedal, ze ja som specialny pripad 😎 😎 😎 ze pri tolkych pokusoch to uz musim mat neuveritelnu smolu, no ale v tolkych veciach mam zas neuveritelne stastie, neda sa vsetko naraz.. ved o to vacsie stastie to bude ked to nakoniec klapne, nie? 😉 diorka si moj svetly priklad, aj zuzlik a ostatne babule 😵 😵 😵

shandy
18. feb 2010

diorka a ty si na PN-ke?
tak tak leni, ved nemozeme mat vsetko hned, nie? ale verim, ze ono to pride 😵 😵

lenka20
18. feb 2010

shandy zvykli baby chodit aj k svojim gyndosom, ja som vzdy radsej sla do brna, predsa oni uz maju taky ten odhad co sa tyka rastu vajok, bezny doky nerobieva punkcie, ale vzdy mozes ist k svojmu gyndosovi a ak by boli nejake nejasnosti tak vysledok mozes konzultovat v brne mailom alebo telefonicky a ak bude treba, tak o den ist do brna..
brnaci nerobia nejake ofuky s tymto, snazia sa nam usetrit peniazky 😉

shandy
18. feb 2010

tak este ze tak 🙂 🙂
tak uvidime asi predsa len na jeden pojdem a potom sa dohodnem s dokim co a ako.

dior
18. feb 2010

aj mne uz dr hovoril medzi dverami ze co s vami nestastnica 😠 ,ale podarilo sa,este nech sa zdravucke narodia 😵 ved lenka vie ake depky som uz mavala ze to nepojde a tak,ale ona ma vzdy podrzala-dakujem lenik 😵

mircalla
18. feb 2010

ja detto

reachell
18. feb 2010

pozdravujem babulky citam aj vasu temicku lebo co nevidit tu budem aj ja cakam na potvrdenie alebo vyvratenie mojej ziadosti z poistovni zarovn by som sa chcela opytat ako je to financne narocne v Reprofite Brno kolko stoji soft IVF a kolko asi tak lieky tu na slovensku je to minimalne 2000 eur a na to nemame som momentalne nezamestnana a nikto nam nepozicia a preto musime hladat lacnejsiu alternativu lebo ani uspesnost tam nie je 100% vopred dakujem za akukolvek info

lenka20
18. feb 2010

diorik, mircallka - ved je to vzajomne 😉
shandy - na vsetkom sa dohodnes s dokim, ku komu ides konzultovat? vsetci su super 😀
reachell - za mna - lebo kazda kocka potrebuje troska ine davky injekcii a aj lieky si mozes vybrat lacnejsie alebo drahsie, pricom ucinok je taky isty, len tie lacnejsie si musis namiesavat sama prasok s roztokom, tie drahsie su pohodlnejsie na aplikaciu.... takze u mna to bolo takto: pri poistovnou hradenych IVFkach na SVK som si doplacala 500eur za lieky plus dalsie poplatky za ukony, ktore nehradi poistovna (ICSI + predlzena kultivacia), tie boli za dalsich 500eur. plus v jednom IVFku sme aj mrazili embrijka, za to sa tiez platilo, to robilo ale iba cca 200eur za mrazenie a nasledne sme platili cca 300eur za 2 transfery zmrazenych embryi... takze zhruba 35 000SKK boli doplatky pri 1 IVF...
v brne ma SOFT IVF vyslo okolo 30 000korun, takze o nieco menej ako nase poistovnou ,,preplatene,, a to som mala dost vysoke davky hormonov, prvykrat take iste ako na SVK a druhykrat este o dost vyssie.... su tu ale kocky, ktore to v Brne vyslo ovela menej ako mna, stacili im na stimulaciu tabletky za par korun, alebo len velmi male davky injekcii, takze naozaj je to individualne... kazdopadne to vsak nepreplatis oproti SVK a 60 000 to urcite nebude...
uspesnost nie je 100% nikde, ale v brne mas istotu, ze sa ta nebudu snazit vyzmykat z penazi, zaplatis naozaj len to najnutnejsie, ale stale je to vela korun, zvaz aj cestovanie, aj to vas bude stat, ak ste z MT tak helios je tiez vynikajuci a ak nepotrebujes ICSI ak je manzelov SPG dobry tak si v MT zaplatis len lieky, teraz o nieco zlacneli, budu ta stat okolo 400eur cez poistovnu a predlzenu kultivaciu, takze to nebude az take hrozne, 2000eur urcite nie cez poistovnu...
preco myslis ze by ti ziadost neschvalili?

mirinda10
19. feb 2010

baby drzte palce dnes mam poradnu tak dufam, ze doc povie ze je vsetko ok a potiahneme 2-3 tyzdne, podam poobede hlasenie

pekny den

shandy
19. feb 2010

ahojte babule 🙂
leni idem ku Koudymu, ako ho tu volate 🙂
mirindi, drzim palceky, nech sa princeznicke v brusku este paci a zostane tam pekne aj nadalej 🙂

lenka20
19. feb 2010

ahojte babule
mirindik drzim palce, som si ista, ze este potiahnete, princeznej sa v brusku paci 😉 😵
shandy budes spokojna, aj po estetickej stranke - koudy je fesak 😉
ja mam dnes vybavovacky tak neviem ci este nakuknem, pekny vikendik vsetkym 😵 😵 😵 😵 😵

dior
19. feb 2010

mirinda-drzime 🙂 potom sa nam hned ozvi,ale verim, ze este vydrzite spolu-ved jej tam musi byt fajne 😵 u maminky 😵
leni-vsetko povybavuj 😉 ano lenka esteze ta mame 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mircalla
19. feb 2010

aaaaaaaale, podla mna stelcl je este vacsi fesak....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

shandy
19. feb 2010

baby, tak toto mi nerobte 😀 😀 😀
tak ja sa uz teraz cervenam, ked su tam vsetci taki fesaci 😅
potom podam report, ze ktory sa mne viac paci 😀
leni, nech sa podari vsetko vybavit co treba a aj ja zelam vsetkym pekny vikendik
🙂 🙂 🙂

takyna
19. feb 2010

Ahojte kočky 🙂
Mirindík držíme palce, určite ešte budete ťahať verím tomu 🙂

Vidím, že sa tu samé lichotinky preberajú, pridávam sa ešte , že máme Lenku našu, takisto Tanitku a Gabiku, ale samozrejme všetky kočky ste super 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

konečne dobrý hokej takto z rána 😉

mircalla
19. feb 2010

no jo, hokej potesil.....necakala som to....

takyna
19. feb 2010

mne zacina kriticke obdobie 😔 , a stresik dusevny, ak prelomime 24tt tak potom budem na tom psychicky lepsie 🤐

ninockaskv
19. feb 2010

ahojte baby, vidim novy prirastok, tak som prisla kuknut.. som si myslela, ze budu cenne rady 😀

baby, ja si myslim, ze radsej viac zaplatim, hlavne, ze sa o mna postaraju.. ja som bola tento tyzden v gynfive na konzultacii.. prisaham, ze mi to trvalo 7 minut.. boli flexibilni, mali prirapvene vsetky papiere... tak to tam na mna vyblafla.. a spravila stery, ci je vsetko ok.. aj s vyzlecenim a vysetrenim 7 minut... a to 120 euro za transfer a 20 za lieky..

ja som sa chcela vykecavat, porozpravat ake su sance, ake su vyhliadky.. stacilo by mi par minut, mily povzbudivy usmev na tvari, poklepkanie po ramene.. nebojte sa slecna, ked islo raz pojde aj druhy krat.. ved pri tychtoo veciach je psychika neskustocne dolezita vec.. a ja som vybavena za 7 minut.. to radsej pocstujem do brna. kde budem mat pocit, ze som pre nich ten najdolezitejsi klient, pacient.. 😠

mirinda, potiahnete.. neboj, babatko sa narodi zdravucke ... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre