Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
11. okt 2010

@shandy
ja viem ☹ 😉 ...ale keby som mala prísť neskôr, už by som to musela vešať na nos šéfovi a to mi v stredu treba ísť ešte s Miškom 1.krát ku zubárovi a dnes som bola 2,5 hodiny na hematológii.....teraz nám tu len nastúpil, ten šéf teda, dovtedy som si bola šéfom sama, tak som si vybavila, čo mi bolo treba....musím ho ešte chvíľu pošetriť, potom pôjdem na PN 🙂 🙂 🙂 🙂

Inak, hematologička mi dnes predpísala nejaký Vessel, brali ste to niekto ?
A už som prišla na to, z čoho ma bolia kríže.....makala som ako šrób na chalupe.....teda nie až ako šrób, ale polievala som naše stromčeky a snažila som sa šetriť si brucho, tak som chodila úúúúplne nezdravo s vypučeným bruchom a bolia ma kríže.....na šľaktrafenie....a tak, že ani vaječníky pri tom ani necítim 😠 😠 😠

danutta
11. okt 2010

@cavik no ja idem tiez zajtra na sono,ale az poobede,takze ty budes vediet skor vysledky ako ja.Potom budem volat do RF.Dr.Stelcl mi povedal,aby som radsej zavolala,kedze on je mimo a nevie ako bude stihat odpovedat na imeily.Myslis,ze ked budeme mat OPU na vikend,tak tam uz bude?A teraz stimulujem s clost.a plus 2ampulky menopuru.Drzte mi palce.Pekny vecer vsetkym 😅

cavik
11. okt 2010

@danutta

budeme Ti držať, samozrejme že áno 🙂
ja mám tiež len volať a rovnako by som bola spokojná, keby na víkenn došiel....ja len verím, že mi to vydá na ten víkend 🤐

shandy
11. okt 2010

@cavik jeej misko ide prvy krat k zubosovi? tak drzim palceky, nech sa neboji 😵. vessel to mi nic nehovori, ale skus sa spytat kociek v teme Trombofilia, tam isto niekto bude vediet...inak toto s tymi krizami sa mne stavalo kazdu stimulku, tak som sa setrila, ze som potom nevedela, ako sa mam ohnut, aby ma krize neboleli... 🙂. cavicek vydrz
🙂 🙂
@danutta tfuj, tfuj, tfuj 🙂

julietka
11. okt 2010

@zuzla80 zuzlik dakujeme 😉 aj vasa malinka je zlatunka a bude este aj paradnica s nauskami. ja som muzikovi povedala ze ak chce nech to riesi, ale ja malej nedam prepichovat nic, je mi to luto...

..inak kupila som dnes drobcom detsku Echinaceu na podporu imunity, takze im budem davat ob den Biogaia a obden Echinaceu, aspon teraz ked je chripkove obdobie..

julietka
11. okt 2010

@mirinda10 miri dobre vravis, to "pucenie" zadocku je I.faza plazenia 😉 teda ja tomu tak hovorim, u nas s tym zacala prva Ninusa a potom aj Samco, presne rovnako a potom zacala faza "pohupovania" sa na kolienkach..sme sa na tom s muzikom nasmiali, lebo to pripominalo nieco z Kamasutry 😀
miri nam kazala dokina davat 10 kvapiek biogaia 😕 ale zacnem im davat aj echinaceu detsku, takze to budem striedat...ale to iba teraz ked je chripkove obdobie..

chuda Emuska, ak ma soplik tak je nutne podlozit matrac zospodu uterakmi aby bola dobre vo vyvysenej polohe, kvoli tomu aby nezatekali sopliky na priedusky a nam lekarka kazala ked sa este neplazili ich casto nosit al.davat do zvislej polohy tiez aby nezatekalo na priedusky

julietka
11. okt 2010

@orsulka gratulujem k chlapcekovi a dievcatku, uzasne 🙂 u nas je zajtra presne rok co sme sa dozvedeli ze budeme mat parik 🙂

avaka
11. okt 2010

@mirinda,ved nacase,ze nam zubale rastu,ved ma 8 a1/2 mesiaca...inak to pucenie aj ja potvrzdujem.... 🙂

@julietka Vasi uz lozia?no sikovne deturence to su...Nasa sa plazi smiesne,najprv,ked nieco zbada sa zaraduje a rychlo sa zacne pritahovat rukami....no uz sa konecne zacala knisat na kolenach,tak aj lozenie je v dohladne.. 😵
@mircalla,ja mamt iez ten isty problem... 😅 Mhd nechodim sama,ale nastastie plavanie mame tak,ze sa da aj pesi,doteraz bol s nami zakazdym mm autom,sama som bola len raz,ale to vyslo pekne pocasie...Ale ved tam sa da stravit nejaka chvilka,kym sa deti aklimatizuju a mozno to je aj dobre na imunitu..
@zuzla80,takze uz ma Ninuska nausnicky.. 😵 Super,ze Vam to spravili,lebo vsade az od 6.mes.kvoli tomu sme davali normalne prepichovat.. 😒 a to plavanie sa chodi u nas od 5.mes.,ale nam vysli prazdniny a zacali sme az ked mala viac ako 7 mes.a chodia s nami do skupiny aj starsie deticky(10 mesacne-tiez len zacinaju... 😉 )a mozno to je aj lepsie,aspon uz viac reaguju,aj na tie signaliky..
@orsulka ,gratulujemk pariku 🙂

orsulka
12. okt 2010

@cavik no ano tesime sa velmi, chceli a priali sme si párik 😉
@shandy križe si len pekne setri, budeš ich dost potrebovat pri dvojhičkách...a teraz vravim z vlastnej skusenosti 😉 😉 😉
@danutta držim palce....veru tak: tfuj tfuj tfuj 😵 😵
@julietka @avaka dakujem velmi pekne moja 🙂 🙂 ajuli gratulujem k zubkom...tak už sa budu tlačiť

😉 😉

mircalla
12. okt 2010

@orsulka tak to je nadhera, ze parik, podobne ako julietka

mircalla
12. okt 2010

ozaj kocky, neviete co je s dior, uz sa tu od porodu neukazala....a ninocka?

orsulka
12. okt 2010

@mircalla dakujem.......vam sa ako dari??? ako sa ma Filipko??????

callex
12. okt 2010

dobre ranko babulky. pripajam sa aj ja do klubu chorych.boli ma hrdlo, hlava.zrejme svokor ma nakazil. ☹
vcera som bola na detox medovej masazi a uz to bolo ovela lepsie.o dva tyzdne zopakujem a medzitym si skoncim na lymfodrenaz..to je take mnam hladkanie.
@modra parada..gratulujem...vidis a uz si ani nedufala a krasny vysledok.nech sa drobcek drzi co najdlhsie.
@shandy veru len bud pekne doma v klude a na fotecku pockame.veru aj ten prednison vam dopomohol k prechladnutiam kedze znizuje imunitu je to taka dvojsecna zbran. zvyste si prisun zinku...ten urychluje preiebeh liecenia.
@orsulka super sprava..to je hadam sen kazdej maminy ktora caka dvojky aby to bol parik.tesim sa s tebou.

orsulka
12. okt 2010

@callex dakujem krásne.....som rada, že nám sa ten sen splnil .-))))))ň na bolave hrdielko je celkom fajn, vymiesať dve male lyžičky medu s vyžmýkaným celým citronom.......dobre vymiešať a po lyžičkách zjesť 😉

violoncielka
12. okt 2010

@orsulka orsul supeeeer.Gratulujem k pariku
pozdravujem vsetky ostatne babulky

orsulka
12. okt 2010

@violoncielka cmuk....ako sa mate?????? držite sa pekne??????

violoncielka
12. okt 2010

@orsulka dakujem za opytanie, mame sa fajn vo stvrtok idem na dalsiu kontrolu skontrolovat tie vajecniky a vypisat tehotensku knizku. trosku som teraz vela cestovala vlakom, ale dufam ze sa to malickemu pacilo 😉.
Tebe sa ako dari? A co ten kocik? uz mate? haaa? 😀

orsulka
12. okt 2010

@violoncielka no na kociari už ideme zamakať teraz 🙂)))) už máme doma jednu postielku, dve vajička, aj jedno lehátko.....takže aj na ostatných veciach sa pekne pomnaličky pracuje....ale ten kočiarik bude teraz priorita....už máme dokonca aj dvere pomerane pri vchode do bytovky 😀 😀 😀
s tym vlakom tak pomalsie.......vraj sa moc neodporuča vlak ani auto...teda aspon na dlhe trasy 😉 😉

tanitta
12. okt 2010

ahojky...
@mircalla diorku som vcera zahliadla v inej teme 😉 vraj nema cas lebo obe deticky koji....
@orsulka dokonala kombinacia 😉 srdecne gratulujem 😉
tehulky opatrujete bruska 🙂 ... a ostatnym kockam dobre urodicky kvalitne vajka 😵

danutta
12. okt 2010

@orsulka,@shandy dakujem za drzanie palcekov.Tiez sa pripajam gratulacii k babetkam.Stale Vas citam a tesim sa s vami,je to pre Nas,ktore na to cakame roky dokazom,ze sa to raz musi podarit.Pozdravujem aj vsetky ostatne.Prajem pekny den.@lahhel a ty mas co nove...

violoncielka
12. okt 2010

@orsulka ano ja viem, ale ja mam taku pracu, ze musim dochadzat. tento tyzden mam nastastie volny. A doki mi povedala, ze si mam robit kazdu hodinu pauzu pekne sa nadychat cerstveho vzduchu. A to dodrzujem.
Aj ja keby som cakala dvojky tak som asi za kociky vedla seba. Tie za sebou su sice prakticke , ale vzdy je ukrateny ten co sedi vzadu..nie?

orsulka
12. okt 2010

@violoncielka no ja mám z toho ten istý pocit 😉 😉
s tou pracou som nevedela ,ž e to mas takto, tak to asi nedá nič ine robit.....ale teraz týžden povegetis a bude to vsetko dobre 😵
@tanitta dakujem krásne 😉
@danutta presne tak, nikdy netreba zufať, ale stále dufať...... 😵

mircalla
12. okt 2010

@tanitta no ja som myselala, ze nema cas vobec na konika....mohla aspon povedat hello aj nam, kedze na koniku funguje. ja chapem, ze dvojky su narocne, ale od porodu sa neozvala

tanitta
12. okt 2010

@mircalla veru 4mesiace 😎 ...ja osobne si myslim ze vzdy sa najde aspon tych 10minut cezden 😅 😵

kaciatko81
12. okt 2010

ahojte, chcela by som sa spytat na vas nazor... mam pco a mam za sebou 3 stimulky s clostilom (2 stopnute-nereagujem na neho dobre), dve s merionalom-iui-jedno pozitivne-mimomaternicove tehu... mala som schvalenu ziadost na ivf, ale medzicasom mi odisiel lekar z car a zatial mi nevie pomoct, musela by som ist k niekomu inemu, co ak mam byt uprimna ma v ba velmi nelaka... rozmyslala som nad tym, ze skusit soft cyklus v brne a ak by to neslo, tak sa pripadne vratit k mojmu dr na ivf cez poistovnu, ak sa dovtedy nejako rozbehne... myslite, ze je to dobry napad? viete mi povedat, kolko by to asi vyslo? pripadne, da sa na soft stimulovat aj inak ako clostilom (pozerala som, ze vacsina mate prave clostil)? dakujem!

takyna
12. okt 2010

Ahojte kočeny 🙂
@orsulka do rána sa mi snívalo , že čakáte dievčatko a chlapčeka a pozrie na tvoj profil a vy fakt čakáte párik 😅 😀 som normálne s toho v šoku 🙂 samozrejme v príjemnom 🙂
gratulujem všetkým tehulkám , vidím, že samé dvojíčkovo sa nám tu robí 🙂
my po starom s malou, je živšia a živšia, smejko, papa ako vždy slabšie, ale zato sa vrtí , pretáča, komunikuje s nami 🙂 , očkovanie sme našťastie zvládli bez teploty, pomaly začneme aj s príkrmami, lebo keď nás vidí papkať tak len kuká, hneď by sa pridala 🙂 , ale musí ešte vydržať, zatiaľ sme plne kojený, mliečka mám dosť, tak uvidíme ako to pôjde ďalej.
Len mi začali rapidne s kojenia padať vlasy, pomaly sa mi tvoria plešiny tak som dosť s toho smutná, ale hádam sa to vylepši 🙂
pozdravujem vás všetučky a prajem pekný dník 🙂

rebeka33
12. okt 2010

Ahojte babule 2 dni som tu nebola a tu sa toho stalo 😵
@lilina22 kajka@kajka39 vitajte vo fanklube RF. Dúfam,že budete úspešné. 🙂
@naduška no určite sa vám zvýšili mrazáčikovia a na tých môžeš ,ked dobre viem, hneď ďalší cyklus.Držím palce a daj vedieť.
@zuzla80 gratulujeme k náušničkám, budete kočandy. 😉
@modra veľká gratulácia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 veľa zdravíčka vám obom a šetri sa.
@shandy ďakujem za radu, som rada ,že len jedna voda a raz denne. Lebo už som sa bála ,že budem ako dikobraz spolu s fragminom. 😀
@gerduska mi sme predoperačné nepotrebovali .
@oršulka ďalšia supéééééér správa. To je môj sen , čo sa podarilo tebe. Veľa ,veľa zdravíčka a fotečky sú? Gratulujem. 😵
@cavik no čo dnes kontrola?Dúfam ,že úrodička dobrá. 🙂
Dannuta nám dali rovnakú stimulku tak som zvedavá ako budeš na ňu reagovať, aj keď každá sme iná 😵
Vitaj @kačiatko81 ,dúfam,že v RF sa ti bude páčiť. Je tu veľa dievčat z BA čo tam neboli spokojné . Ja som platila v RF 24 500čk +som kupovala niektoré lieky. Určite sa dá stimulovať aj bez clostilu. Oni ti poradia. Ale myslím,že RF je jedna z najlepších volieb. Veď inak by sme tam nechodili. 😀

lilina22
12. okt 2010

@rebeka33 moc dakujem za privitanie.

Baby, myslite, ze ked som mala pri 1.IVF z 21 folikov len 3 vajka, tak je to jasna diagnoza? A teda, ze mam nekvalitne vajka? ja uz neviem co si mam o tom mysliet, lebo 1 lekar mi povedal, ze to mohla byt nahoda a 2 lekar, ze je to pravdepodobne ovarialny problem 😒 Neviem ako sa mam psychicky nastavit pred softom, ci vobec mam do neho vkladat nejake nadeje, alebo mam cakat, ze nebude ziadne vajko ☹

kaciatko81
12. okt 2010

@rebeka33 dakujem, si zlata 🙂 😵 tych 24 500 bolo klasicke ivf alebo soft? ja by som zatial chcela skusit ten soft ak by sa dalo 😅

mircalla
12. okt 2010

@lilina22 kazda stimulka je ina....niekto moze mat velmi rozne vysledky, myslim, ze z jedneho pokusy sa nedaju robit zavery, ten doktor, co povedal, ze to moze byt nahoda moze mat pravdu, ten druhy takisto....z jedneho pokusu tazko robit zavery, ale vela bab malo uplne rozne vysledky pri stmulkach

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre