Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
7. okt 2014

@evadek presne tak ako ti povedal 🙂 on vie čo hovorí aj mne hovoril,že sa nemáme stresovať,že kolko bude vajíčok 😒

silvik1
7. okt 2014

ahojte dievčence 😉 tak som včera absolvovala konzultáciu u Štelcla v RF. je fakt milý a hrozne komunikatívny (za tri roky sme s Drábekom z GF toľko nepokecali ako včera s ním - kto pozná Drábeka vie o čom hovorím 😀 ). dohodli sme sa na IVF softe - stimulácia clostylbegitom (či ako sa to píše), nakoľko reagujem na hormóny až pridobre (pri injekciach som vždy mala cez 20 vajíčok čo asi išlo na úkor kvality ☹ ). budem brať aj medrol kvôli protilátkam na spermoše. teraz moja otázka - mali ste niekto pri takejto stimulácii aspoň 7 vajok ? chceli by sme totiž dať dve embryjká vložiť a ostatné na genetiku - ale nato ich musí byť trošku viac.

evadek
7. okt 2014

@ivka3901 on je mudry, pekny, vtipny ...hahaha...dufam, ze bude aj sikovny 😀

ingrid0105
7. okt 2014

@gagik gratulujem 🙂 a aky si mala protokol alebo len soft si mala?

cmudlo
7. okt 2014

@ivka3901 no tak to si už nepamätám, malá má už 2 roky...

ivka3901
7. okt 2014

@evadek jáj je velký sympaťák a fešák až mám predním trému 😀 😀 😀 ešte som mužovi len tak ze srandy,že ak by nemali čím oplodniť tak nech marcelovými oplodnia hehehe,ale to len ze srandy,lebo moj muž dobrý spermiogram nemá ☹ tak sme sa trošku báli ☹ no škody,že ho nebudeme mať pri vklade ☹ a ozaj volala som a darkyňa mala 13 vajíčok z toho 11 zrelých a 9 sa oplodnilo tešííííííííííííííím sa

lemoni86
7. okt 2014

baby, pocujte.. nemate niekto skusenosti s metypredom? mne stelcl predpisal medrol, no ten metypred mi dali miesto neho, lebo ho nemali.. Stelcla som sa na to este nepytala...

ivka3901
7. okt 2014

@silvik1 možem potvrdiť je velmi vtipnýveselý srší optimizmom a nám slúbil,že nezostaneme bezdetný tak mu verím 😀 😀 😀 a velký fešák 😀 😀 😀 😀

ivka3901
7. okt 2014

@cmudlo škoda,ale aj tak sa musíte tešiť velmi z malej že?musí vám robiť radosť 🙂

gagik
7. okt 2014

@ingrid0105 mala som soft-clostylbegyt 3x1 a merional 75 jednotiek. Cele IVF slo hladko, oni fakt spravia presne len to co je potreba k otehotneniu.

silvik1
7. okt 2014

@ivka3901 s tým súhlasím 🙂 akurát nám tiež nevedel povedať prečo to nejde - my sme ten prípad, ktorý nemá až také problém, po ET vždy potvrdené tehotenstvo, a napriek tomu nič. takže tiež len skúša. ale aspoň to - v GF sme museli byť aktívny vždy my, čo sa týkalo nových vyšetrení.

evadek
7. okt 2014

@ivka3901 ciiiiiiitala som...vidis ako to pekne ide...)..Hahaha...aj ja som mala tremu prvy krat🙂
muz sa neurazil ?🙂))
Preco nebude pri vklade?

cmudlo
7. okt 2014

@ivka3901 jasné! Je úžasná!!! Už pracujeme na súrodencovi 😉 Tento pokus nám bohužiaľ nevyšiel, tiež mi vložili 2 8-bunkove..ale skúsime ešte raz niekedy začiatkom novembra...

skaredekacatko
7. okt 2014

@evadek no ja aj hej ja som taka ze sa nestazujem praveze mne to dal prevenrivne bez vysetrenia

ingrid0105
7. okt 2014

@gagik a kolko si mala vajok nakoniec? ja uz som starsia a v GF som mala 8 vajok a nic z toho 😒

ludinka
7. okt 2014

@silvik1 ahoj ja som mala dva krat davku clostylu 1-0-1 a nic ine, prvy krat som mala 5 vajicok 5 sa oplodnilo a nakoniec boli z toho 3 schopne embria, druhy krat som mala tiez 5 vajicok, oplodnili sa 4 ale bolo len jedno schopne embrio-to sa nakoniec ujalo a uz som v 14 tyzdni 😉

silvik1
7. okt 2014

@ludinka ja mám brať od 2 do 6 DC tri krát denne jednu tabletku. potom utz a tam sa ukáže či sa ešte pridá nejaká injekcia. sama som zvedavá - pri IUI som brala tiež dve denne a mala som 7 folíkov (neviem či boli vo všetkých vajíčka). tak snáď zareagujem aj teraz tak dobre.
a gratulko 🙂

evadek
7. okt 2014

@skaredekacatko a povedal ti,ze ako ho mas brat..ci mas dodrziavat presne cas...po jedle a podobne veci?..mne nic..len dva krat denne

falin
7. okt 2014

@pbetuskap - vyzera to nadejne 🙂, tak ako baby pisu, chod kludne zajtra na krv, 12. den to je ok. Budem drzat palce 😉

falin
7. okt 2014

@marverka - moja, obavy su vzdy, dolezite je ze sa nevzdavas 😉

skaredekacatko
7. okt 2014

@evadek ja jem raz denne a vecer ked sim ho brala prvy krat tak mi to vysvetlili a teraz uz nebolo treba. Ale som v pomikove ze ci len raz denne brat alebo dvakrat. No som uz debo

ivka3901
7. okt 2014

@evadek no akurát má ževraj volný víkend ešte sme sa smialy,že prečo ako si to dovoluje 😀

evadek
7. okt 2014

@skaredekacatko a nie je tam ci na lacno..po jedle a tak..ci?...

skaredekacatko
7. okt 2014

Ja vselijak jem len ho berien pravidelne.

ivka3901
7. okt 2014

@silvik1 to je hlavné,že ste spokojný moj muž je velmi aj napriek tomu,že som ho dotiahla za uši a teraz sa nevie dočkať a už teraz dáva na mňa taký pozor 😀

evadek
7. okt 2014

@ivka3901 a koho budete mat?

ivka3901
7. okt 2014

@evadek no moja to práveže neviem 😒 nechám sa prekvapiť 🙂

gagik
7. okt 2014

@ingrid0105 mala som 7 vajok, ale oplodnit sa podarilo 5 a tie aj prezili PK, vlozili mi dve a tri mrazili. Ja som chodila do Iscare v Ba, tam som mala 2x klasicke IVF aj som mala dost embryi vzdy aj hovorili ake su kvalitne,aaj tak nic z toho, stale sme vkladali a vkladali a nic. Viem ze ani teraz nemam vyhrate, ale v Ba sa mi to do pozit. testu nepodarilo dotiahnut nikdy. Neverila som moc ani Brnu po skusenostiach v BA ,ale su skratka lepsi.

sally2401
7. okt 2014

@ivka3901 to ste mali peknú úrodu od darkyňe, nám sa oplodnilo 8, dve vkladali chytilo sa iba jedno teraz som v 18tt, keď som bola na vklad tak mysleli že 6 zamrazia a nakoniec zamrazili iba 1, takže som bola sklamaná, hlavne aby vydržalo to čo mám. Tiež som bol v RF

ingrid0105
7. okt 2014

@gagik ja som chodila do GF a tiez nic a prisla som na to ze je to pre nich len biznis, mrazia kadeco a tvaria sa ze vsetko je OK. Drzim palce nech to dotiehnes do uspesneho konca 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre