Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
13. sep 2013

dobre ranko dievcence 🙂

@sarasota - ahoj moja, dakujem velmi pekne. 😉 Ty si na tom ako? kedy mas testovat?

speranza1
13. sep 2013

@tinkatinulka ahoj tinka...no hej to sme pomaly vsetky... vycvicene..mame urcite vela vysetreni za sebou...ale aj tak sa mi zda (nevynimajuc mna) ze to prehaname s tymi vysetreniami..ze to co ma prist pride a co nema nepride...a potom je mi stale take zvlastne, ze mna ani na jedno vysetrenie nikto neposielal...akurat co spravili hned bol HP, AMH, genetika, LPK, HSK, ... a u manzela spmg.... neviem teraz...to ostatne nepovazuju za potrebne??? alebo sa mylim?

speranza1
13. sep 2013

@tinkatinulka hej je chladno...a doma sa mi zda rano veeelmi chladno, rano ked vstanem... ale to ja som taka zmrzlina 😀 😉

ria191
13. sep 2013

@vlasatica ja ti môžem darovať dipherelin ak budeš mať záujem tak sa ozvi 😀 😀 😀

nelly3
13. sep 2013

dobre ranko, to fakt, uz sa blizi zima, zima, pozeram a mam v kancelarii 23 stupnov, nejako malo, zeby som si ohrievac pustila 😀 to sme vcera so zibi preberali hematologiu, mne to nic nehovori tie nazvy, len co som z papierov z hematologie vycitala. ja tiez uz koncim s vysetreniami, este to AMH a konec. ako pise @speranza1 co ma prist pride. mojej kolegyne sa prave narodil druhy syncek, prveho mala po 3 rokoch skusania atd. a tento prisiel, ze ani ten prvy nema este 2 roky. jaj zavidim jej.

ria191
13. sep 2013

@nelly3
@speranza1 presne tak všetky sme behali po všetkých možných vyšetreniach a časom sme sa "ukľudnili" ja teraz po tom všetkom viem, že MUDr. vie čo robiť a treba mu dôverovať 😀 😀 😀, ale som múdra predtým som sa snažila byť múdrejšia ako MUDr. a nakoniec vždy došlo na jeho slová a musela som uznať, že mal pravdu vo všetkom 😀 😀 😀

speranza1
13. sep 2013

@nelly3
@ria191 dobre rano krasne viiiily...tak aky bude dnesny dnik? 13steho piatok????
pre mna predsa ten najsuprovejsiiiiiiiiii...aspon si to sama tak zariadim 😉 😀 🙂

nelly3
13. sep 2013

@speranza1
@ria191
ja stale neviem ci dostanem MS alebo nie, brucho ma boli uz cely tyzden, po vysadeni utrosu co bolo v nedelu (brala som ho od piatku vecera do nedele rana). co si myslite?

tinkatinulka
13. sep 2013

@speranza1 no je to zvláštne ze vsetky vysetrenia sme si vydupali sami..my teraz riešime androloga.draheho morfo je 0% a s tym sa na dalsi pokus nedá ist..nevieme ci je to vo vajkach ci spermosoch..

speranza1
13. sep 2013

@tinkatinulka no a teraz mi povedz co sa s takou morfo da robit..lebo ma uz porazi.... aj my mame katastrofalny spmg.... moj mm by bral hocijake lieky..len aby bolo dobre... lebo vidim na nom ako sa snazi..vitaminy, profertil a macu berie a este neviem co.... a nist..furt je to bieda

speranza1
13. sep 2013

@nelly3 a kedy si mala dostat normalne menzes?

tinkatinulka
13. sep 2013

@speranza1 v rf povedali ze nic aleale

tinkatinulka
13. sep 2013

@speranza1 aj moj je vsetko možné a trápi sa preto..uvidime čo povie androlog..genetika aj homony oki..ale spermose vadne..na darovane sa este stale necítime..aj ked nam to doktor uz navrhol..

mimika1973
13. sep 2013

@speranza1 ahoj, vraj sa morfo neda liecit, ale aka je presna pricina toho, to nikto este zatial nevie! 😕
Nam sa to tiez hybe, raz je 7%, raz dokonca aj 17% a teraz naposledy len 1% dobrych spermosov, za to sa to asi tak vlecie tieto neuspechy... 🙄
Vitaminy neviem ci daco pomozu, aj tak mm nechce nic brat, tvrda hlava! 😝

mimika1973
13. sep 2013

Ahojte dievcence, tak dnes uz konecne krasne vonku, slniecko a modra obloha, tento piatok 13!!!! 🙂
À le aj chladnejsie uz, celu noc mi bola zima pod perinou! je to normalne? 😀
zacina ma hrdlo skriabat, juuuj, to je moje obdobie inac! 😒

mimika1973
13. sep 2013

@zibi zibuska, cakame dobru spravicku! 😵

speranza1
13. sep 2013

@mimika1973 vitaminy pomahaju vraj na pohyblivost ktoru tiez mame katastrofalnu... aspon nam to tak vraveli... aj nam sa to hybe ta morfo..raz 0% potom 2% potom 4% potom 0%... ach jaj....

speranza1
13. sep 2013

no zeny ..idem ja dnes makat... neskor tu nakuknem...caute zatial...

ikuska
13. sep 2013

Ahojte, mozem sa spytat aj vas -neostalo Vam cetrotide, by som potrebovala. Dakujem.

mimika1973
13. sep 2013

Babenky, stimulka s clostikom 3xdenne a 2 ampule menopuru, nebude to dako vela na ivf soft ?
Lebo niektore mate len 2xdenne ten clostik v tomto pripade!
Bojim sa tiez, aby mi ten clostik nenarobil kysty na vajecnikoch a tiez velmi neznizil sliznicu zas.. 😕 .
Co vy na to? Diky...

yanka1
13. sep 2013

@mimika1973 ja som to mala rovnako, ale s merionalom, marcel mi pisal ze sa jedna o mierne silnejsiu stimulaciu ...

mimika1973
13. sep 2013

@yanka1 aha, takze aj vajecniky budu viac zatazene potom ked mierna silnejsia stimulka! 😉
Dufam, ze neolutujem, ze som nezostala radsej na jednej ampulke... 😖

mimika1973
13. sep 2013

@yanka1 a ako sa citis moja? mas dobru intuiciu? kedy mas testikovat? 😉

ria191
13. sep 2013

@mimika1973 ja som mala dokonca 3 ampule menopuru 😀 😀 😀, ale mám znížené AMH a toho clostiku sa neboj prinajhoršom ti nasadia estrimax. A s tými spermošami si tiež nelám toľko hlavičku my máme že totálne katastrofálny spermiogram morfo sa nám dokonca nedá kvôli malému množstvu spraviť a napočudovanie a možno je to aj o šťastí máme perfektné embryá a môj mm tiež nechce nič do seba pchať, tak ho už ani nenútim je to totižto zbytočné podľa mňa 😀 😀 😀

ria191
13. sep 2013

@nelly3 dostaneš 😀 😀 😀 veď ti to hapruje často nie??? a trošičku utrošu a telo si robí čo chce 😠 😠 😠

mimika1973
13. sep 2013

@ria191 ahojky, hadam uz len jedneho dna dobojujeme do stastneho konca! 😉 😵
aj napriek tomu kata SPG...vsak inac tiez to je cudne, preco teda krasne embryjuska a nic???
Doki hovoria, ze vsetko sa da riesit s tou ISCi, ok, ale preco teda nie sme aj tehulky? 😕

nelly3
13. sep 2013

@ria191
tak to je dobre ze dostanem, aspon pojdem skor do dalsieho boja.
@spernza1 normalne mam dostat okolo 24 septembra.

yanka1
13. sep 2013

@mimika1973 mne to tak nasadil asi preto, lebo pri IUI som mala clostyl 1-0-1 a ledva som vyprodukovala jeden folikul ... pri IVF to teda bolo treba zvysit ... jasne, ze pri silnejsej stimulke su vajecniky viac zatazene, ale stale si myslim, ze su aj ovela horsie a silnejsie stimulky a dlhe protokoly ... v tomto sa ja spolieham na neho, ze vie co robi... urcite to vie lepsie ako ja : )) ja som tomu mojmu naordinovala macu, kotvicnik, .... vsetko poctivno berie a bral by aj hocico ine ak by bolo treba, ale mam pocit, ze v tom, v com my mame problem, je to aj tak zbytocne. ... veeelmi sa mu zvysil pocet spermii aj ich pohyb celkovo, ale morfologia je stale horsia a aj progresivny pohyb vpred 😒

ja zatial nemam ziadne priznaky, absolutne nic, este aj prsia, ktore ma po vklade boleli ma prestali 😖
ja byvam skor realistka ako nejaka prislisna optimistka, myslim si, ze by to bolo prilis jednoduche, ak by to vyslo na prvu supu ... takze tomu sancu moc nedavam 😒
skusim testnut v nedelu rano, to budem 8 den, oficialne mam testnut az 19.9.

ria191
13. sep 2013

@mimika1973 hádam 😀 😀 😀 . Tak v mojom prípade endoška a myómy, ale ja verím, že to chce čas a viacej pokusov skrátka raz sa nájde jedno veľmi silné embryo, ktoré to nevzdá 😀 😀 😀

nelly3
13. sep 2013

@ria191
len ide o to, ze ja som sa k ET nedostala, ale po opu vecer uz zacinas brat utros, lebo ved jedno vajicko som mala zrele, keby sa oplodnilo, co sa nie, tak v nedelu som ho uz vysadila utros, ze za tie dva dni co som ho brala ci teda mrcha dojde alebo nie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre