Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bea77
22. máj 2009

Zuzi, teda aj ja dúfam, že budeš pozitívny predvoj. Chodíme k Machačovi. Budem brať znova clostilbegyt a prípadne k nemu niečo po utz dopichnem. Keby to ani teraz nevyšlo, tak potom budem mať clostil a hneď od začiatku stimulky aj puregon.

julietka
22. máj 2009

avka nam zasa v centre hovorili ze v ten den ET si nemame davat utros 😵
a nedala som si ani ked som sla v reprofite, dala som si az vecer a potom uz rano (ja som mala crinone, ten sa dava len raz denne)

zuzla80
22. máj 2009

Julietka - ja by som ti ho veľmi rada dala, lebo otvorený Gonal sa musí spotrebovať do 28dní, ale nestihla by som ti ho poslať dnes, lebo ja z neho ešte musím odpichnúť 2posledné dávky, čiže ho ešte do nedele potrebujem. A ty ho už potrebuješ od zajtra?

Bei tak ty si tiež clostilová 🙂 Neboj určite to dobre dopadne - druhé stimulky sú úspešnejšie - aj keď u mňa to je piata, ale druhá ako soft 🙂

avaka
22. máj 2009

Zuzli,dakujem za paluchy 🙂

Mne sa inak baby mari,ze dr spominal,ze az po Et si dat utros,neviem.. 😒 ,a keby som ho rano zjedla,a dalsiu davku vlozila po Et? Predtym v centre som ho normal vlozila,oni to vraj ocistia,ale radsej by som nelepila... 😅

mirinda10
22. máj 2009

juli tak gratulujem k mrche asi sme ju privolali, takze nabiehas od soboty na stimulku super to mam len
3 dni naskok to je nic este ma mozno aj dobehnes 😀

ja sa nejak cez vikend musim dat do poriadku nech doki nevidi moj cerveny nos 😠 od nadchy ale cakam kedy uz skonci uz je toho dost a chcem mat zdrave vajka ☹

avaka
22. máj 2009

tak budete baby stimulovat spolu 🙂

mirinda10
22. máj 2009

no a este cakame na beu ta sa tiez rozbehne co nevidiet 😉

lahhel
autor
22. máj 2009

Ahojte babulky..tak uz som naspat z Brna a nemam dobre spravy..my sme uz skoncili..odber sice, nakoniec sa urodili 4 folikuly, co som sa potesila, ale nakoniec 3 boli plne endometrioznej tekutiny a 1 bol prazdny, takze ET ziadny nebude...som z toho dost sklamana a smutna, cakala som, ze aspon 1 vajko bude...
OPU mi robila dr. Vitouskova, bola velmi zlata...platili sme iba 1000Czk za narkozu a 1750 CZk za lieky (pregnyl a este jedna injekcia, teraz neviem ako sa vola, aby nepraskli vajka), takze v pohode...
Doktorka spominala, ze na dalsi cyklus mozem zacat zase, takze pojdeme urcite do toho. Teraz mam 10 dni jest utrogestan a cakat na mrchu... ☹

Zuzlik tebe gratulujem ku krasnej urodicke 🙂

A dakujem vsetkym co ste mi drzali palce 🙂

bea77
22. máj 2009

Lahel, je mi ľúto, že to nevyšlo. Na budúce to bude určite lepšie.

zuzla80
22. máj 2009

Och baby, čo sa to deje 😔
Lahhel ani neviem, čo napísať, čo povedať, len, že mi je to ľúto - tak pekne pozitívne sa to tu rozbiehávalo a nakoniec.... takto som si to nepredstavovala 😒

mirinda10
22. máj 2009

lahhel je mi to luto ☹ ale teraz uz ides to ostreho kola, zahrievacom si uz bola, takze ideme na plny plyn co to da pozri na zuzi 20 vajok
no ja uz neviem zuzi uz iba tvoje OPU nas zachrani je tu niekto kto ide teraz na OPU alebo utz asi nie ale mame tu jedno ET a ja uvidim co bude v utorok

no ved to, ked mas folikul ale este stale nevieme ci je tam vajko ☹ to je ta priroda ale ja tvrdim, ze sa nam organizmus iba pripravuje inak to asi nebude aj ja som v zahrievacom takom otukavacom kole

julietka
22. máj 2009

lahhel nemozem tomu normalne uverit, co sa to deje??? 😔 😔 to som ani nepocula tak nieco o endometrioznej tekutine.
tak ja si musim zaklopat ze vzdy v kazdom folikule mam vajko, zatial som prazdne nemala, ale ktovie co bude nabuduce..
lahhel ale nerozumiem preco sa mas napchavat utrosom ked z toho nic nebude 😕 chuda moje 😔

dufam ze ides dalej 😉 lebo ja sa len tak lahko nevzdam, som od prirody tvrdohlava a idem aj cez mrtvoly 😀
na adopciu este nie som pripravena....

julietka
22. máj 2009

zuzlik prave som prisla domov a kukam v skrinke ze mam uz len dva menopury, takze sobota a nedela. v pondelok uz nemam.

julietka
22. máj 2009

mirindi no vidis, tak predsa budeme spolu stimulkovat 😉

lahhel
autor
22. máj 2009

Jasne, ze idem dalej...uz budem len netrpezlivo cakat na mrchu...Ten utrogestan beriem preto, aby som dostala mrchu a aby sa mi nezblaznil horm. system...Machac je este cely buduci tyzden na dovolenke v zahranici, tak potom ked pride, hned mu napisem a zacnem...
Inac doktorka mi povedala, ze mozno by nebolo ze dat na 2-3 mesiace antikoncepciu, trosku by sa ten ovulacny system upokojil a potom to skusit znova. Alebo skusit to teraz na dalsi cyklus a keby sa to zopakovalo, tak nasadit tu antikoncepciu..No ale mne sa veru nechce cakat 3 mesiace,idem do toho hned na dalsi🙂
Verim, ze to druhe kolo bude uspesnejsie 🙂 ...

julietka
22. máj 2009

lahhel ja hovorim ze ak mi to nevyjde ani teraz tak chcem ist hned dalej, ale ak by mi doki povedal ze mam predsa len pockat tak posluchnem,nejako to vydrzim..no najhorsie je pre nas to cakanie medzi stimulkami vsak? 😵

julietka
22. máj 2009

lahhel chodte si niekam oddychnut cez vikend s muzikom, odreagovat sa, nech nie si smutna 😵 🙂

mirinda10
22. máj 2009

tak dievcatka moje pekny vikend, zuzli vajka pekne opatruj nech len pekne rastu do utorka maju cas

lahhel tak ako juli radi, uzite si s muzikom pekny vikend aby si prisla na ine myslienky a sup do noveho kola ako julietka

zuzla80
22. máj 2009

Lahel som rada, že to nevzdávaš a ideš ďalej - asi nám nič iné neostáva, len bojovať za to po čom tak veľmi túžime. Verím, že raz sa nám to všetkým podarí.
Inak ja som teraz pred stimulkou brala antikoncepciu - predtým prvým softom som ju odmietla, lebo s atk nemám dobré skúsenosti a teraz som si ju nasadila - a neviem, či ten mesačný oddych moje vaječníky takto naštartoval alebo neviem čomu to pripísať - peknému počasiu 🙂 .

Julietka a ty začínaš hneď od začiatku brať clostil a pichať aj Menopur? Dobre som to pochopila?

No vidíš Miri a to si sa obávala, že budeš sama a nakoniec som tu skoro sama ostala ja 😒 Ale verím, že to tu bude už len o pozitívnych správičkach 😉

avaka
22. máj 2009

Lahhel, 😔 ,to je smola,tak nakoniec 4 foliky a nic?Nezufaj,dalsia stimulka bude o.k,uz aj Machac tam bude... 🙂
Pravdu povediac,tiez s tou tekutinou vo folikoch nemam skusenosti..teda nastastie..
Super,ze hned mozete ist znovu do toho a nestracat cas,drzim palce

tinka12
22. máj 2009

ahojte babulky 🙂
lahhel, mrzi ma to, no zaroven teší ma ked vidim, ze to beries takto super 🙂 urcite to tentoraz vyjde, ved sa spolo nemoze vecne lepit na päty, nie?

tinka12
22. máj 2009

nie spolo, ale smola.... 😒 neviem, uz písem bludy 😕

julietka
22. máj 2009

zuzlik, ano od zaciatku budem papa clostil 2-0-2, plus jedna ampula menopuru, resp. merionalu do 6 dna cyklu a o tyzden v piatok na 8DC UTZ, prave som pisala Stelclovi ci mam prist tentokrat na UTZ k nim

baby a tiez neviem ako je to ked mam brat do 6DC clostil a 8DC je UTZ, co sa robi ten 7DC? 😅 teraz som mala UTZ na 7 den, tak preto sa pytam ako zaciatocnik 😨

tinka 🙂 ajoj

lahhel
autor
22. máj 2009

Zuzla, avaka, tinka dakujem za podporu 🙂 ..ideme dalej 😉

Julietka, na toto som sa pytala aj ja, ten jeden den nebudes brat nic..az ten 8DC sa uvidi ako to vyzera, a bud ti zvysia davku alebo budes pokracovat 🙂

julietka
22. máj 2009

aha 😕 tak dobre, dakujem lahhel za vysvetlenie, medzitym som pisala mail Stelclovi, takze asi mi napise to iste 😵

mojka stale myslim na teba a na labusik, je mi to tak velmi luto ze to u vas takto dopadlo 😢 nemozem tomu uverit, ze niekomu sa to podari na prvy sup a my sa takto musime trapit..
tento tyzden je taky smutny..uz aby sa skoncil..alebo zakoncil peknym vikendikom

lahhel
autor
23. máj 2009

Ahojte babulky 🙂
prajem krasny slnecny dnik vsetkym 🙂

Avaka, drzim palce na ET, dufam, ze vsetko dopadne na vybornu 🙂

lahhel
autor
23. máj 2009

Zuzli, chcem sa ta spytat na tu antikoncepciu..ty si ju uzivala pred tymto softikom mesiac, alebo viac? A odporucil ti ju tvoj gynekolog alebo v R? A z akeho dovodu? vela otazok, vsak? len zvazujem, ci mam ist do stimulky hned na dalsi cyklus, alebo skusim aj ja tu antikoncepciu...

avaka
23. máj 2009

Ahojte babulky 🙂 🙂 🙂
Uz sme domka aj s dvoma podla doky "excelentnymi "jednotkovymi blastocystami...
Som tak stastna,dufam,ze tymto sa uz bude u mna pacit 🙂
Kocky,nam normalne do dnes vydrzali vsetky embryjlka,dokonca,co som pisala predvcerom,ze ich je sest,tak ich bolo 7.To jedno som prepocula.. 😅 Neviam sice,ci budu vhodne na mrazenie,este budem volat,ale keby aj nie,tak neva,ved s tym som ani nepocitala...Zostali nam 4 blastocysty:jedna medzi 1-2
tri dvojkove a jedna morulka
Neviete,ci mrazia aj dvojkove embryjka?
Idem si s nimi oddychnut,lebo dnes dostali zabrat 🙂
pekny zbytok dna 😵

mirinda10
23. máj 2009

avaka gratulujem to je pekny uspech tak len teraz sa pekne opatruj to je inak zazrak, ze skoro vsetky prezili do blastocyst

lahhel
autor
23. máj 2009

Avaka, gratulujem a velmi drzim palceky, aby sa mimisky u teba krasne uhniezdili 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre