Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jania023
29. dec 2012

@jomini vyskusaj 😉

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 tak vidíš,ja som sa s tým stretla tiež pri stimulke,merional-nič,gonal-nič,a pri puregone som konečne zareagovala a ked som pri dalšom ivf pýtala rovno purego tak dr. hned že -ale on je velmi drahý 😠 ako keby niektorá z nás premýšlala nad pár eurami navyše ked podstupujeme také tortúry...ale zase každá sme iná a každá reaguje inak.

jania023
29. dec 2012

@stastenka42 ja som podla dokiho zareagovala na puregon vraj velmi a preto mi da najblizsie merional co take nieco na M 😀 I ked nechapem preco mi len neznizi davku puregonu a preco chce menit liecbu?? 😕

stastenka42
29. dec 2012

@jania023 presne,to ti mohol znizit davky,takto skor aby ta hormonalne nerozhadzal ked to budes uzivat krizom krazom. Fakt zvláštny postup.

jania023
29. dec 2012

@stastenka42 aj mna to zacina desit..mam za sebou asi 7 mesiacou stimulky bet jedineho iui..stale daco nieje dobre nehovoriac o tom ze minikdy nerobia odber krvy

gaba9
29. dec 2012

Ahoj Holky!
Jsem tu nová. Už dva roky se s přítelem snažíme o miminko, a pořád nic ☹. 14. ledna jsme objednaní do Reprofitu v Brně. Máte někdo zkušenosti vůbec nevím co nás čeká. Děkuji za odpověď. Gaba

tinkatinulka
29. dec 2012

@gaba9 Ahoj na začiatok ti asi spravia sono a asi by si sa mala aj na spermiogram objednat v ten den aby ste to mali jedným razom.Zoberu Vám krv a až potom budes vedieť na čom ste.

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 A kam chodis do centra?Stimulovala si na IUI ale nikdy sa nekonalo?

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka chodim do centra vo svajciarsku..ano stimulovala som na iui ale nikdy sa nekonalo..najprv som nereagovala,toto som zacala ale nie dostatocne a posledny cyklus som reagovala az velmi tak ho neurobili..tak dufam ze bud rok bude lepsi

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 tak tebe riadne hormony skacu..a hormonalny profil mas oki?diagnostickú laparku mas spravenu?

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka nie hormony mam ok aj laparku,prefuk vajecnikov ok..najprv som mala gonal 75 denne ..jeden mesiac ovu na 11dc..to prepasli lebo bola skoro ..dalsi cyklus to iste len jedno vajko..3 cyklus mi dali 100 denne zase len jedno vajko..4 cyklus 125 denne jedno vajko..potom 150 denne 3 vajka ale doky na dovolenke takze zase nic..zakazdym cyklus 24-25 dovy namiesto 33,hlien ziaden po gonaly ani tuk len 5-6 dni pre ovu co je mi naprd 😝 nakoniec zmenili liecbu dali mi puregon 125denne ovu az na 15 dc a bum 10 vajok takze mi pichlid ecapeptyl a zakazali styk teraz som 6dc a cakam na dalsi kedte su tie vianoce a ide sa dalej 😀 som zvedava lebo naposledy mi vraveli nieco o merionaly ci take nieco takze zase zmena len nechapem naco ☹

sobka
29. dec 2012

ahojte dievacta, otehotnel z vas niekto s adenomyozou? poznate niekoho, kto ma taku diagnozu a snaží sa o bábatko zatial neuspesne? 😒

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 a to takto stimulka na IUI..a tabletkami clostilbegyt neskusali dat?Ked ti daju konske davky tak je jasne ze iui ani nebude pretože je tam hrozba viacpocetného tehotenstva. Pretože sa asi tažko triafa hladina FSI, u nás sa stimuluje injekciami iba na IVF ale sleduje sa aj sono aj krv.AMH ti zistovali?Nebolo by rozumnejsie ist na IVFko?

zlatanka30
29. dec 2012

@sobka ahoj ja som otehotnela

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka jasne ze ivf je lepsie ale aj drahe stoji cca 8tis eur na cyklus..ja som mala clostilbegyt a okrem cysty a znizenej vystelky maternice nic..koly tomu mi dali gonal f 75 denne co je uplne jemna stimulka..logiku mali dobru lebo pri 150 ui denne som mala 3 vajka tak mi dali to iste ale puregon tak ratali ze to bude to iste ale aspon ako taky hlien ale puregon u mna ucinkuje viac ako gonal tak preto tie vajka..ked zistili 9dc ze ich tam je az 10 tak mi znizili davky na 85ui denne ale aj tak sa nakoniec vytvorilo min 6 tak nechceli ryskovat ze by aj tie male dorastli a koniec 😀

sobka
29. dec 2012

@zlatanka30 faaakt? ja som sa to teraz dozvedela, som hotová, že ju mám...doteraz ani pri laparke, ani pro HSK mi na to neprisli☹ už som pochopila, preco pri tak ževraj krásnych embryjkách som nedosnosila dietatko☹ aspon tomuto zatial pripisujem chzbu...caka ma v january 8 IVF, druhe v reprofite, tak mám obavy, ci vobec este do toho ist...a masla si klasicku liecbu? stimulku a tak? alebo nejak zvlast sa na to pozerali? na kolký krat vam to vyslo? vidím, že dve zdrave bábatká malilinke doma, srdecne gratulujem a tesim sa...ak možes, pls napis mi nieco bližsie aj do IP, ak más pri drobcoch chvilocku🙂

tinkatinulka
29. dec 2012

@jania023 No poznám baby čo žijú v zahraničí a prišli do Reprofitu do Brna na IVFko, je to neporovnatelne lacnejsie, len by si asi musela byť mesiac tu

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka ani nemusela ono by stacilo prist ked vajka maju uz cca 15mm a potom po transfere mozem odist..takze take co je viem 10 dni max...kolko stoji ivf v brne?

jania023
29. dec 2012

@tinkatinulka keby som mala byt mesiac v hoteli tak ma to vijde tak ako aj tu..strava,letenky,vykon..samozrejem by som vzala aj manzela a malu..nehovoriac o tom ze dovolenka v cude lebo mam narok iba na 4 tyzdne takze by to bolo asi aj drahsie..ale uz som o tom uvazovala ze by som sla bud do prahy alebo kosic tam mam rodinu

gaba9
29. dec 2012

@tinkatinulka
Děkuji za odpověď 🙂.

tinkatinulka
30. dec 2012

@jania023 nas 970 €, pocas stimulky sme boli len 2x v Brne, potom OPU a ET.Manžela potrebujes iba v den OPU. 🙂

anna8411
30. dec 2012

Ahojte.ma prosim vas niektorá zvas nejaku skusenost s klinikou ReproGenesis v brne dakujem

radina
30. dec 2012

@jania023 Ahoj, ja odporucam reprodukcnu imunologiu, kde robia testy na tzv. bunecnu imunitu, markery imunity zeny, ktore by eventuelne mohli za potraty (cize kardiolipiny, beta2glykoproteiny, fosfolipidy, zona pellucida ..).

sarasota
30. dec 2012

@speranza1 ahoj drobcek bojuje je silnejsi ako jeho maminka.Vcera sme museli ist na pohotovost lebo som rano zacala trochu spinit a bolelo ma brusko predpisala mi Magne B6 a spravila sono drobcek je velky presne na 16+6tt a srdiecko mu bije ako zvon len vodicky zase bolo len minimum a taketo spravy ma vzdy polozia na kolena a vzdavam to a potom si poviem ze ked bojuje drobcek tak ja to nemozem vzdat.Pisali sme Stelclovi ze ak vydrzime do 20tt tak som objednana na 3D a primarka ma odporuci na amniovu infuziu do Blavy len tam vyzaduju mat spravenu Genetiku drobceka ci je v poriadku a ja ked nemam vodu tak neviem ci sa niekdo na to da spravit to.odpisal ze ma akurat tiez pacientku s takymto istim problemom ze nic ine sa neda robit a ked sa mu pripomenieme 7.1. tak sa poradi s nejakym doktorom o tej amnioinfuzii aky ma nato nazor a ake su vysledky.Vzdy nam odpovie ak sa ho na nieco pitame je velmi zlaty.Zijeme zo dna na den .Tieto Vianoce boli smutne ale zaroven tie najkrajsie lebo sme ich stravili spolu s drobcekom 🙂

zeina62
30. dec 2012

@sarasota ahoj moja, nesmies to vzdavat, pokial male bojuje musis vydrzat , nic ine si nezelam od pana boha len nech ti zachrani maleho 🙂

tea284
30. dec 2012

@sarasota pokial drobcek bojuje nesmies to ty vzdavat, potrebuje tvoju podporu. Kazdy den do toho 20tt je pokrok. Musi to vsetko dobre dopadnut ked ste si uz tolko preskakali 😉 a tolko ludi na vas mysli a drzi vam palce. V roku 2013 sa vraj budu podla cinskeho roka draka rodit stastne a silne deti, nezabudaj na to, tvoj malicky bojovnik si urcite zasluzi narodit sa takej silnej uzasnej maminke 😵
Drzte sa!!!

nelly3
30. dec 2012

@tea284
takze rok 2013 bude nas 😵 , este stihneme otehotniet a porodit, ako tak citam, dost nas pojde po novom roku - februar, marec, juj uz sa tesim 🙂

nelly3
30. dec 2012

@sarasota
myslim na teba, vsetko dopadne dobre, posielam moc velke objatie, cmuk 😉

tea284
30. dec 2012

@nelly3 urcite ano!!! Rok draka je az do konca januara 2014 takze kocky sup sup na to 😉

jania023
30. dec 2012

@tinkatinulka 970e aj zo stimulkou ci len samotny vykon?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre