Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
16. sep 2013

@gaga83 ak nemas potvrdene protilatky, tak ho davaju az od opu

buba08
16. sep 2013

@gaga83 iba preventivne

lienka_1
16. sep 2013

@mimika1973 Mne v Londyne na vysledky z Prahy povedali, ze sice je to mozne, ze sa to deje, ale ze nie je dostatok vedeckych dokazov, ze je to s imunitou tak. Kedze sme mali ivf hradene z poistovne, neboli ochotni spravit svoje vlastne vysetrenia, lebo neboli zahrnute vo vydavkoch. Brala som prednison, ako mi to naordinoval doky z Prahy a oni to ticho tolerovali. Zas na druhej strane citam uz aj v dennej tlaci o tom, ze pri nezdaroch s ivf za vela moze pomylena imunita a ospevuju intralipidy, ale vidis, ze nam ani toto nepomohlo. Uz som dokonca citala, ze pri pozitivnom imunologickom naleze tu podavaju liecbu, ktoru davaju pri tazkych autoimunitnych ochoreniach. Ale ked som si o tom precitala viac, tak by som teda uz do takych extremov urcite nesla.
Mne lekar z Prahy povedal, ze prednison je iba taka barlicka, ze sam o sebe zazraky nerobi. A davka 5mg ktoru zvycajne predpisuju je tolko, co si telo vytvori denne samo. Ver svojmu doktorovi, myslim, ze nam chcu iba dobre. Len u niektorych parov to ide tazsie. Ach jo!

buba08
16. sep 2013

@lienka_1 suhlasim s so vsetkym co si napisala, lepsie by som to nenapisala 😉

buba08
16. sep 2013

@lienka_1 Sisi, myslis, ze mozem zacat brat prednison, ked mam dlhodobo v tele streptococa a neviem sa ho zbavit?

sarasota
16. sep 2013

vsetkym ktore nam posielali tehu virusiky a drzali palceky veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelmi pekne dakujeme 10 den od ET@stastenka42
@falin
@dafy
@speranza1
@ria191
@melisska
@lienka_1
@cora41
@zibi
@gaga83
@yanka1
@mimika1973
babulky ak som na niektoru zabudla tak sa nehnevajte este raz vsetkym dakujem a verim ze tentokrat to dobojujeme do uspesneho konca 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sarasota
16. sep 2013

@zibi je mi velmi luto ze to nevyslo 😒

gaga83
16. sep 2013

@sarasota supeeer správička konečneeeee, držkaj sa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

buba08
16. sep 2013

@sarasota gratulujem a drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo 🙂 🙂 🙂

sarasota
16. sep 2013

@gaga83
@buba08 dakujem drzime sa pri zemi a veeeeeeeeeelmi verime a modlime sa kazdy den 🙂

tinka9075
16. sep 2013

@sarasota gratulujem verím že pekne dobojuješ do pôrodu bez problémov 🙂 🙂 🙂 🙂

zibi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
holly74
16. sep 2013

@sarasota To je super, gratulujem!!!! Krásne ! Určite to tentokrát bude všetko ok, verím tomu 🙂 🙂 🙂

sarasota
16. sep 2013

@tinka9075
@holly74 babenky dakujem 🙂

jomini
16. sep 2013

@sarasota blahozelam, velmi sa ..normalne ako kedyze to su moje // 🙂 silno sa drzte 🙂

nelly3
16. sep 2013

@buba08
mne koudelka naordinoval prednison od 1DC, tak neviem, predtym som ho nebrala.

sarasota
16. sep 2013

@jomini dakujem uvidime co nam povie krvicka 😉

mimika1973
16. sep 2013

@sarasota je to taaaammm!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😝 😝 😝 😝 😝 😉 😉 😉 😉 😉
Na 10.den krasna viditelna ciarocka, gratulka tehulka!!!
Takze ziadne extra priznaky a pod si ani nemala, ze? (pobolievanie podbruska, unava, potenie hlavne v noci, nutkanie na cikanie, bolestive prsia a tak dookola???)
Ten test na fotke to mas aky? aku znacku? to nepoznam veru, taky malicky vyzera byt...

lienka_1
16. sep 2013

@sarasota Jeeej toto je pekny test 🙂 Drzim silno palce na ten zvysok 😉

buba08
16. sep 2013

@nelly3 ako pisala @lienka_1 prednison je len taka barlicka, nerobi zazraky, niekomu pomoze, niekomu nie. V RF ho vacsinou davaju bud od zaciatku stimulky alebo az od OPu, ale ja mam vysoke protilatky preto ho musim uzivat dlhodobo, aby to malo nejaky vyznam.

lada_dee
16. sep 2013

@sarasota ... Gratulujem... 🙂 držím palce do úspešného konca 🙂

Neprispievam medzi vás veľa ...ale čítam a súcítim s vami všetkými.... Tiež chodím k Marcelovi ...

Teraz prosím o pomoc pre kamarátku.... Merional ale Menopur , Prosím ak máte, spravicku do IP. Veľmi pekne ďakujem ...

sarasota
16. sep 2013

@mimika1973 dakujem priznaky ziadne az dnes v noci ma zacalo boliet brusko ako na Ms a boli celi den a je nafuknute ale verim ze mrchanu neuvidim najblizs. 9 mesiacov.To mi kupil manzel je to RapiClear clasik do cervena krabicka 🙂
@lienka_1 dakujem 🙂

lienka_1
16. sep 2013

@buba08 Na toto sa mi tazko odpoveda, predsa, nie som lekar. Asi by som pisla Stelclovi a prekonzultovala to s nim. Ono je to vlastne bezna mikroflora, len niekedy robi na tych nespravnych miestach sarapatu. Ja uz poskulujem po prednisone asi 2 tyzdne, zevzacnem brat. Naposledy trvalo 6 mesiacov, kym sa moje vyspedky dali do normalu a dostala som zelenu na ivf. Tak rozmyslam, ze zacnem brat znova. Do Vianoc to uz asi nestihame tak ci tak. Ale straaasne sa mi nechce hltat dalsie tabletky.

sarasota
16. sep 2013

@lada_dee dakujem dalsia co patri Marcelkovi 🙂 ale tentokrat nema v tom prsty

zibi
16. sep 2013

@lienka_1 ja mam imuno spravene ale ja som chcela ti NK bunky ci co to je a aj muzovi som chcela dat vysetrit imuno viem ze sa to robi ale asi len v prahe .... a oni co v centre vysetruju? kolko sa plati?

buba08
16. sep 2013

@zibi nk bunky ti moze urobit aj bezny imunolog, vysledky su za 2-3 dni, ale bezni imunologovia sa v tom vobec nevyznaju. Mne moj imunolog tvrdil, ze nk bunky mam ok a pritom som ich mala zvysene. Minule mi tvrdil, ze on si mysli, ze nk bunky nemaju taky vplyv na tehotenstvo ako tomu ja pripisuje vahu. Hlavne, ze ked som mu ukazala papiere z Prahy, tak len "koukal"

buba08
16. sep 2013

@zibi za vysetrenie v Prahe sa plati cca 300 € a na termin sa caka cca 2 mesiace a dalsich 6 tyzdnov na vysledky

tinna13
16. sep 2013

@sarasota velmi pekna ciarocka na 10 den, drzim palce do uspesneho konca 🙂

zibi
16. sep 2013

@buba08 a neveis na imuno robia vysetrenia aj muzovi?

lienka_1
16. sep 2013

@zibi Neviem, kolko sa za to v Rf plati, uz sme to tam neriesili. Ale co som pochopila ked nam doki v Prahe vysvetloval nasu situaciu, tak ak je zly progresivny pohyb spermii, tak sa to deje vtedy, ked su na hlavickach protilatky a tie znemoznuju progresivny pohyb, ze sa potom nahanaju navzajom v zhlukoch. A ze tie protilaky vajko nejako po oplodneni ICSI eliminuje....ale nepytaj sama ako...az tam dom to este nedocitala. My sme rozhpdnuti vyhladat poriadneho urologa androloga ked prideme spat ja Sk. Ale toho s motylikom, tej sa neosvedcil.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre