Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
20. feb 2015

@ria191 Aj si písala včera tomu Marcelinovi???

kako23
20. feb 2015

@ria191 to su slova do boja 🙂 ty mas mrazacikov, ze? Tak ver, ze na nove IVF uz nebudes musiet ist 🙂

ria191
20. feb 2015

@tlucka písala ale "kaká" na mňa ☹ ☹ ☹ neodpisuje 😕 😕 😕 😔 😔 😔

tlucka
20. feb 2015

@ria191 Asi má toho ako zvyčajne veľa 😒 Neboj, odpíše... Koľko máte mrazáčikov?

tinkatinulka
20. feb 2015

@ria191 hej hej potom sa budeme byt v adopcných kanceláriach aj o malých "africanov", len moj by to asi nerozdýchal, ma profesionálnu deformáciu v rámci svojho vzdelania

tinkatinulka
20. feb 2015

@ria191 musíš mu nopísať..NANUKY DO BOJA.. 😀 😀 😀

ria191
20. feb 2015

@kako23 hej hej dvoch no budem sa musieť zmieriť iba s dvomi deťmi 😀 😀 😀

kako23
20. feb 2015

@ria191 a co Ty vies, z toho mozu byt aj 4 deticky. 😉

ria191
20. feb 2015

@tinkatinulka no keď to takto pôjde ďalej, tak aj tých "afričanov" nám vyfúknu prihriatejší spoluobčania čo majú veľa lásky na rozdávanie 😕 😕 😕

ria191
20. feb 2015

@tinkatinulka skôr mu napíšem, že ho budem prenasledovať všade kam pôjde pokým ma neoplodní 😔 😔 😔 😕 😕 😕

tinkatinulka
20. feb 2015

@ria191 nie sme taký liberálny štát, ja by som im to priala aby mali možnosť mat takto rodinu ale naša zakomplexovana spoločnosť homosexualitu odsudzuje..ja si kúpim čivavu 😀

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka na endokrinologii mi odporucali brat metformin na IR. Aj teraz nadalej beriem metformin... zvladam bez problemov 1000 mg. davku, ktoru beriem vecer pred spanim. Koudy mi tiez kazal uzivat metformin... lepsie zvladam stimulku, upravil sa mi metabolizmus, vaha zial stale rovnaka. Pocas 10 rokov som pribrala 15 kg, PCO sa prejavilo najmä na vahe, pokozke. Pred tymi 10 rokmi som neveevidovala problemy... vaha normal (49 kg, 160 cm), plet mastnejsia... menzes nepravidelny.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida a ty si nebola na diabetologii????

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka Nie, draha. Vsetko sme riesili s endokrinologickou.

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka Ty chodis k diabetologovi? Ako je to u teba s vahou?

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida 1000 jednotiek na noc je dost brutal, to by ti povedal aj diabetolog, pretože ti znižuje hladinu cukru v krvy a v noci možeš upadnuť do šoku..nechcem ta strašiť ale toto iste mi povedala moja diabetologicka, jedine podla vysledkov od diabetologie by sa mali tieto lieky riešiť.ja beriem 2x1000, ale ja mam nadvahu a moje telo to znesie.ale druhu tabletkku musim zjesť do 18,00 aby som min 4 hodiny pred spánkom užila aby to malo efekt, a hlavne začínala som na malých dávkach takže radsej 2x denne 500 aby ti nekolisali hodnoty.pila si taku sladku vodu? glukointolerancny test? brali ti 3 mesacný cukor..ja nemam diabetes ale mam IR, potvrdenu a mam aj glokomer aby som vedela ako kolise cukor.Kým som nebrala siofor, vyskuslal som aj metformin aj metfogamu, vsetko rovnake ale siofor je aj pre tehu a lepsie znáša zalúdok,,tak som mala desny problem pri IVF, 3x bez ET..proste chyba vajíčok.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida ja tvorím protiláky voci vlastnému inzulínu ono sa to trosku ako cukrovka tvári ale je to IR, a moj tuk maskuje inzulín.bola som aj na sono obliciek kedže toto vsetko spolu súvisií a aj na ocnom pozadí, ale toto riešil všetko diabetolog aby zistil v akom som stave.aj mam instrukcie ked otehotniem ako vysadzat postupne lieky a v malých dávkach aby drobatku neubližili.Siofor mi nepomohol schudnut ako som si aj ja myslela, ale moje PCO je proste zle a riadi moje telo, no bojujem..mala som aj drilling ale vydržal krátko, možno keby som vtedy vedela všetko čo už teraz riešim inak by bolo všetko..a bonus na zaver mame oligother..spermie 😀

diska
20. feb 2015

@dalida
@tinkatinulka uff baby,ze 1000 na noc? to by ma kleplo.Tiez som brala siofor par rokov koli otehu,v car este v Ba mi tiez kazali,ze vecer ale diabetolog mi povedal,ze treba to rozdelit aspon do 2 davok a brat ho hned alebo pocas jedla,kedze znizuje hladinu cukru,spravne to ma byt ze sa napapate a vtedy sa supne napr.rano 500 a po vcerenom jedle 500,teda mne to tak bolo vysveetlene.

tinkatinulka
20. feb 2015

@diska jasne musi byt spolu s jedlom, som zabudla napisať..moja nova diabetologicka kukala že ja som to na odporucanie iného doktora jedla ked je to v kompetencii len diabetologa

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka tiez nemam cukrovku... zacinala som metfogamou asi 850 mg. rano, vecer... Po kontrole bola davka upravena na 2x 1000, to som nezvladala... Pri poslenej stimulke zo mna Koudy vydoloval 15 vajec, z nich 14 zrelych a z toho boli kvalitne dve embrijka, z ktorych som aj otehu..., zial potratila som. Po transfere som uz metformin nebrala... Caka ma kontrola na endokrinologii.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida mne moja zakazala vysadit že mi to može viac uškodit, proste caste kontroly odbery aby sledovala ako pokracujeme ale mam 500/850/1000 jednotkove nachystane a postupne vasadzat do 12tt.NO o tom pocte viem, aj ja to tak mam ze vela a malo zrelých , naposledy 12 odobratých-6zrelých-3 bojovníci-jeden schytal moju boreliu 😢 😢 😢 a dvaja v lade.Predtým som mala 1x 14, zrelých 8 a vklad-0 to bol des

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka bojim sa, ze zase potratim 😒 Neviem, ako budem zvladat stimulku (dufam, ze minimalne tak ako naposledy)... Chapem ta... velke pocty vajok, prestimulovane vajecniky a uspech v nedohladne ☹ Ako znasas stimulaciu... Zo SR som odisla, pretoze ma tak prestimulovali, ze som bola v priamom ohrozeni zivota.

diska
20. feb 2015

@tinkatinulka
@dalida no je to skor tak ako pise tinkatinulka,po transvere sa nesmie vysadit,je to sok pre telo a mozu tie hladiny kolisat,mne vzdy aj do papierov po transvere pisali pokracovat v siofore,po pozit tt,mi hned kazali ist na diabetologiu a prisne kontrolovat cukor,sioforu sa netreba bat,niekto ho uz predpisuje aj na cele tehotestvo na sk este malo ,ale nemalo by babu uskodit ak je potrebne tak istejsi je inzulin,ono totizto bohzial ak ten cukor kolise moze dojst k potratu hlavne v zaciatkoch.

@dalida tebe by som poradila ,riesit to z diabetologom a nie endokrinologom,ono totizto ty nemusi mat cukrovku ale len IR ale IR je rozna tiez,mne by nikdy nikto neprisiel nato,ze nieco take mam ,lebo ja mam rano cukor vzdy ok ale po jedle,uz ho nezpracujem tak skoro akby som mala a to je presne ta IR a ona sa ma tendenciu v tehu zvysovat a moze prerast az do tehu cukrovky,nehovoriac otom ze medrol,cukor zvysuje .Pri PCO takmer kazda ma aj IR,pisem to vsetko tak zjednodusene ,podla skusenosti a ako to bolo vysvetlene mne.

dalida
20. feb 2015

@diska objenam sa este k diabetologovi... nech mam este aj toto podchytene. Boze, ked si predstavim kolko liekov do seba ladujem 🙄

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida ja mam rada to obdobie, asi som prastena, ale pre mna su muky po OPU..ci mi povedia je nam luto ale prestali sa delit, alebomi cestou na vklad zavolaju alebo mi priamo na mieste povedia že nic neostalo..toto je des pre mna ja by som sa opichala aj 500j kadecim aby to bolo, ale u mna je ideal 225j , naposledy puregon a zaberal ovela lepsie ako menopur, je predsa len cistejší..a citove vylevy doma nerátam..to si odnesie asi každí čo ide okolo mna.Ja som mala len 3vklady, 1x5tt, 2x vklad dost biedneho embryjka skoncil už 7den po,3x5tt..takže viem o čom hovoríš, bojím sa vidiet // na teste pretože neviem dojst do ciela, uvidim dutinku a tam končíme..juj SR centra, Helios juj ani nebudem písať len by som sa rozčúlila, Iscare bol celkom fajn bola som tam na 2x IUI ale RF mi vyhovuje viac, viac komunikujeme a riešime.

diska
20. feb 2015

@dalida
@tinkatinulka este som chcela,s tinkatinulka sme sa o tom uz dost bavili aj v IP 🙂
v case stimulky a celeho toho ivf je to pre nas obrovsky stres,chceme nechceme ale stresujeme aspon ja ako diva a to nehovroim ked sa potom caka na vysledok a vtedy aj ten cukor skace ako chce,ked je clovek v pohode tak sa aj cukor do do poriadku aj ked to znie divne ale je to tak ,mam to odlsedovane,cie naozaj po transvere ak sa zrazu vysadi siofor ono to asi nieje dobre.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida nemaj strach porieš dobreho diabetologa, mne moja hodne pomohla aj po psychickej stránke..juj aj moja pecen by ti povedala: dopegy, euthyrox, anopyrin,D3,listovka, siofor a v tehu medrol, fraxik 😀 😀 😀 ale pre drobátko všetko
išla by som dalej až ked budes mat pod dohladom IR, trvá to aj 3-6 mesiacov kým si telo zvykne..mne ked toto povedali kukala som jak puk že kolkooo

tinkatinulka
20. feb 2015

@diska no umna stres brutalne zvysuje cukor, preto ten glukomer aj realne používam denne, pružky aj ihly mam na predpis a viem si to ustrážiť..vtedy na uvolnenie pomaha aj magnezium

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka nestras ma s tym cakanim... dufam, ze mi len upravia davku, usmernia v uzivani... 😝

dalida
20. feb 2015

@tinkatinulka mam doma glukomer... moja mamka ho pouziva... pichatka ma dve... myslim, ze by som si to mohla odkontrolovat 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre