Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

andrasgeza
2. máj 2014

ahojte. citam tu vase prispevky. my sme sa s manzelom uz snazili 5 rokov, 2xsme boli na umelom oplodneni tu na slovensku, nikomu neodporucam ist tu nikde,ten rozdiel je obrovsky. ja som mala potrat v 6.mesiaci, umely samozrejme, lebo nas drobcek bol chory, takze som musela porodit nasu mrtvu dceru, po prvom IVF sa to stalu tu na slovensku, a je to obrovska rana na cely zivot. tak sme sa snazili dalej a 2.ivf tiez tu este bol hned na zaciatku neuspesny. potom som sa rozhodla, ze po tolkych inejkcii, z coho bolo az 70 nebudem nicit dalej moje telo a pytala som sa na ine moznosti. v robote kde som robila som dostala kontakt na reprofit, v brne ,co bolo super a ani sekundu som nevahala ist tam. hned som citila ze tom teraz vyjde. isla sm tam, hned som dostala cele vybavenie, aj injekcie, aj ten spominanu fialovu tascicku, ale co bolo to najlepse na tom celom, ze mi tie injekcie nezacali pychat, az kym ma uplne nevysetrili, nie tak ,ako tu, ze najprv platit musis, nemale peniaze a nic z toho nemas. hned mi zistili, ze nepotrebujem tych 70 injekcii, ze mi staci soft stimulacia a nechapali, ked som im vravela, ze preco to bolo tak, ked ja mam po 18 injekcii takych 9 vajicok , zrelych aj zdravych, ze aj darovat mozem. takze nakniec som dostala len 18 injekcii a teraz uz mam doma zdraveho skoro 6 mesacneho synceka ondrejka. tu nikomu neradim ist na sr, tu su len na peniaze tie doktory po 2. pokuse by ma hned este v telefone poslali k 3. lekarovi, aby som aj tam platila. v brne zea 3 mesiace vsetko islo tak ako malo a vobec sme neplatili o nic viac nez tu a mame dieta. nam to vyslo na 36000 ceskych korun ale aj 2x tolko by som dala aj na pozicku, len aby som mala dieta. a mam to vytuzene miminko, takze nezdavat sa baby a tam ist. veduci lekar dr. koudelka je mimoriadne mily zatelefonujte tam a proste ho, ale aj doktorky su tam mile. my mame super skusenosti a mame zamrazene aj embryjka a o rok pojdeme pre surodenca tam, urcite. 🙂

sarasota
2. máj 2014

@izzie27 gratulujem 🙂

zabka1124
2. máj 2014

@andrasgeza tesime sa s Tebou(s vami), ze mate krasneho chlapcekaaaa🙂🙂🙂🙂!!Ja Brno RF tiez len odporucam, my mame od nich 1rocneho mrnuusa🙂 a teraz v juny pojdeme si pre sestricku/braceka(hadam sa podari).Ja som na SVk bola len na Laparke-v pohode, ale bola som len cislo:( a to ma stvalo najviac, v cakarni milion parov, len som trpla, aby som nestretla nahodou niekoho ,kto ma pozna(som s maleho mesta, kde sa aj o prdnuti vie).RF uplne pohoda, klud🙂🙂🙂

zabka1124
2. máj 2014

BAABYYYY lieky a injekcie su uz domaaaaaa, uz len caat na koniec maja na MS a potom hurraaaaaa v junyyy smer RF(bracek alebo sestricka-hadam sa podariii))) 🙂 😀 😎

zabka1124
2. máj 2014

@sarasota ahojkyy, jeeej pozeram, ze uz si 37tt, jeeej tak sa tesimeeee🙂!!!To uz zachvilocku budete mat svojho vytuzeneho synceka v narucii🙂🙂🙂🙂!!POhladkaj brusko od naas🙂🙂🙂🙂 a Drzkajjj saaaaaaaaaa🙂🙂🙂!!!Matusko 🙂 @V

sarasota
2. máj 2014

@zabka1124 ahoj budem drzat palceky nech sa podari surodenec pre Matuska 🙂 🙂 .Predbezny termin sekcie 20.5. tak uz to mame za par.VEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEElmi sa tesime 😀 😀 😀 😀.Posielame pusinku 😲

donatela
2. máj 2014

Volala som dnes do VsZP a hovorila som priamo s reviznou lekarkou. Schvalili nam ivf v Brne. Schvalenie trvalo iba 3 pracovne dni!!! A nemala som potvrdenie ani z klinickeho pracoviska, naozaj to nevyzaduju. Vraj mi to uz dnes odislo postou na adresu... Veeeelmi sa tesim!!! 😀
Uz len pockat na novu ms na koniec maja, zaciatok juna a ideme na to🙂🙂

ivka3901
2. máj 2014

ahojte potrebujem poradiť s dotazníkom na ich stránke máme tam vyplniť,ale nejde to neviem čo mám robiť 😒

vlasatica
2. máj 2014

@donatela to je super, ze to mas schvalene. teraz smelo do boja. ja cakam na korunky.dufam ze im to nebude dlho trvat. dolozila som im aj blocky z liekov kupene v brne.

lienka_1
2. máj 2014

@zabka1124 Silno-silno drzim palce! 😉

lienka_1
2. máj 2014

@sarasota Ja som vedela, ze Matejkovi bude u mamky tak dobre, ze vydrzi 😉 Parada! Krasne sa to cita 🙂

donatela
2. máj 2014

@vlasatica dakyjem pekne! Aj za rady ohladne formularov🙂
Drzim palce, aby ti to rychlo refundovali a nech dobre dopadnete na imuno. Uz ste sa objednali?

donatela
2. máj 2014

@ivka3901 vobec sa s tym nezabavaj. Zavolaj tam a objednaj sa🙂

haimi
2. máj 2014

@donatela jaj baby, mate to proste super 😉 je tu vobec niekto z unionu ? Ako k tomu pristupili ?

ivka3901
2. máj 2014

no já som tam už volala a tá baba mi povedala respektíve a štelcl mi odkázal,že mu máme napísať email a dneska odpísal,že máme vyplniť formulár a darkyňu vajíčok a potom sa dalej dohodneme 🙂 a nejak mi ten formulár nechce nájsť ☹

vlasatica
2. máj 2014

@donatela radi sme pomohli 🙂 ano objednala som sa do Nitri dr.Dzurillova. vraj sa ucila v Prahe v Podoli.Ked som sa objednavala.tak som sa pytala sestricky.my to potvrdila.robi tie iste vysetrenia ako oni.a samozrejme preplati poistovna 😉.keby aj nieco chybalo tak uz to nebude tolko stat.

donatela
2. máj 2014

@ivka3901 aha, vy potrebujete darkynu.... Tak to je asi ine. To ti bohuzial nepomozem. Asi im skus znova zavolat v pondelok a nech ta naviguju, kde ho najdes, alebo nech ti ho poslu mailom... Drzim palce🙂

zabka1124
2. máj 2014

@lienka_1 Dakujeme!Hádam to vyjde!A vy kedy idete do BOJA???

tancik
3. máj 2014

@izzie27 ahooj moja ake bolo tvoje hcg v 5 tyzdni?uz si mala aj srdiecko

tancik
3. máj 2014

ahojte baby stal sa zazrak a vstredu som si nasla krassssssssssne kolajnice ......hned som si urobila hcg a bolo 2040....je to dobre?v utorok idem na ultrazvuk....

nelly3
3. máj 2014

@tancik
gratulujem

haimi
3. máj 2014

@tancik supeeer gratulujem 😉

jalaura
3. máj 2014

baby nasla som este krabicky utrogestanu...nepotrebujete niektora? zostali mi 4 krabicky a ja ich uz dufam ze tak skoro nevyuzijem:}. tak kto chce, nech sa ozve...najlepsie v BA...:}

haimi
3. máj 2014

@jalaura super, ja by som ho zobrala. Robim v blave 😉 pisem do ip

izzie27
3. máj 2014

@tancik ahoj, ja som bola na HCG na 12 .den ale sestricke sa zdalo, ze je nizke 0,906 ale neviem v akych jednotkach to robili. Uz mi potom nebrali krv, len som prisla na UTZ. Srdiecko este nebolo. Snad o 2 tyzdne bude. 🙂
gratulujeeeem 🙂

tancik
3. máj 2014

@izzie2 ahooj aj ja ti gratulujem a si teraz v 5.tom tyzdni?

izzie27
3. máj 2014

@tancik dr. povedal ze zodpovedame tomu. Povedal, ze sa odrazi od dna vkladu. Tak neviem. vajicka mi odoberali na 14.den, tak si myslim, ze by sa to mohlo ratat klasicky. Tak ked som si to zadala do kalkulacky, mala by som byt 5tt+6

tancik
3. máj 2014

aky datum si mala vklad?

izzie27
3. máj 2014

@tancik 10.4. a ty?

tancik
3. máj 2014

@izzie27 ja som bola 18.4.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre