Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
4. máj 2009

tak citam ako ste sa dnes rano rozbehli dievcata moje, pekny tyzden prajem a cakatelkam na OPU alebo ET iba vela stasticka

ja netrpezlivo cakam kedy sa mi s Caru ozvu, vcera som pisala email ak sa do zajtra rana neozvu, tak im zavolam aj ked som dost netrpezliva ale co uz musim vydrzat

inak mne by sa pacilo robit iba 4 dni v tyzdni, v nedelu som uz iba relaxovala to bolo super snazim sa byt bez stresu pred kazdym IVF som mala strasny stres ale teraz chcem mat pohodu a klud tak si to uzime este tento tyzden a potom uz nabehnem na 5 dni v tyzdni

lahhel ja by som skusila este nejakeho ineho lekara alebo toho svojho nech mas istotu, nie je dobre aby si mala stres pocas stimulky ci je tam cysta alebo nie

julietka
4. máj 2009

lahlel pockaj kym ta neprezrie tvoj doki a az potom napis Machacovi, aspon mas naozaj dovod, zbytocne nepredbiehaj, pretoze nevies este co ti tvoj doki povie 😉

julietka
4. máj 2009

veru baby pocas stimulky ziaden stres! teraz pocas stimulky uz v reprofite som ani nevedela ze stimulujem. vssetko sama pohodicka. mne pracuju nervicky uz len ked sedim v tej kosielke na izbe a cakam pre OPU kedy ma pridu zavolat na sal. to je cely moj stres pocas stimulky 😵
najvacsi stres je ked mam volat do caru kolko nam prezilo embrijok 😨

mirinda neboj oni napisu 😉 kedy mas dostat MS?

lahhel
autor
4. máj 2009

Julietka, mas pravdu, aj ked som z toho taka nervozna a ten vajecnik ma vkuse boli, tak mam silne podozrenie ze ta cysta tam je..a velmi by ma sklamalo, keby sa Machac mylil, lebo tomu centru davam taku nadej a doveru, ze fakt neviem, ako to prehltnem, ked sa nahodou machac zmylili...ale nebudem predbiehat, uvidim v stredu..inac minuly cyklus som taketo bolesti nemala, tak neviem co sa teda deje..
Jaj julietka, uz som vlemi zvedava na tvoje spravicky...urcite budu dobre 🙂 🙂 🙂

mirinda10
4. máj 2009

no uz mi napisali nejaky Stelcl ze si mam zavolat a obejdnat sa tak tam idem volat teraz som 17DC tak cakam normalne mrcha chodi na 29 az 30DC tak uvidim idem volat dam vediet jupiiiiiiii

tinka12
4. máj 2009

ahojte, lahhel, endo cysty sa nevstrebavaju same od seba, len rastu a to kazdou menstruaciou. Ale Dr. koudelka povedal, ze neovplyvnuje stimulku, len je dobre, kedf o nej vediea, aby to pri ET brali v uvahu. Nema ich vraj vyznam operovat, kym nemaju 4 cm. Len sa to tam tým vypalovanim zbytocne vydrazdi. Liekom na endometriozu je tehotenstvo, alebo "umkelý prechod" - no ten my nechceme samozrejme, tak sa sustredme na tehu 🙂
PCO mam na oboch vajecnikoch, to nesuvisi s endometriozou. PCO je v pohode, stimulkou to vedia pekne nastimulovat vajicka, neboj. 🙂
Pri dalsej konzultácii sa este raz spytaj na tu cystu na vajecniku...tie bolesti hovoria o jej pritomnosti. Mozno ´je umiestnena nikde zo zadu a on ju nevidel, alebo je tak mala, ze pre stimulku nema zmysel zatazovat sa s nou. Mna By Dr. koudelka tiez s nou neplasil, keby som mu o nej nepovedala. Povedal, ze tie bolesti su z nej, ale ze je naozaj mala, aby nam sposobovala problémy (mam ju 2,5 cm)...ze najlepsie co na nu funguje je tehotenstvo.

mirinda10
4. máj 2009

tak uz som objednana na 13.5 vsetci Koudelka aj machacec uz do konca mesiaca nemaju cas ak idem ku Stelclovi mate niektora s nim nejake skusenosti ved uvidime

teraz si iba nahlasim dovolenku a idem na vylet do Brna

zuzla80
4. máj 2009

Lahhel tak radšej tie homeopatiká neskúšaj - mňa to len s touto súvislosťou napadlo, aj keď sa priznám, že som to ešte neskúšala. Ale vidíš Tinka sa pýtala Koudelku na tú cystu, tak možno to fakt nevadí - veď ak chceš tak kľudne napíš Macháčovi aj teraz, uvidíš, čo ti napíše on - že len tak ifnormatívne by si chcela vedieť, či je možná stimulka aj s endo cystou. On ti isto odpíše 😉 a v stredu sa daj odkontrolovať svojim lekárom. A ak sa budeš chcieť ešte po utz poradiť znovu s Macháčom tak mu napíš znovu - určite odpovie. Mne Koudelka sám povedal, že hoc čo budem chcieť, že nech napíšem, že pre nich je najlepšie komunikovať mailom 😉

Mirinda tak som zvedavá kedy ti dajú termín a hlavne aký pocit z nich budeš mať 😉

tinka12
4. máj 2009

tadea....ta tvoja operácia laparky 😠 na porázku!!!
holky, pri stimulke endo cysty nanarastaju...rozširuju sa len krvácaním 😉
Lahel, ja by som asi na tvojom mieste ked ju mas velku 2 cm, isla si dat predpisat ten clostil, bez toho, aby som sa dala tomu slovak doktorovi vysetrit a pockala si radsej na brno.... ved v brne ti budu viest stimulku, tam musia vediet, ci cysta vadi, alebo nie. Spytaj sa na to, ked pojdes na ten 7.dc. aJ ja idem na ultrazvuk v 7 DC, spytam sa koudelku, kolko narastla, a ci mozeme pokracovat v stimulke. Ale fakt ver mi, ja uz som si s endometriozou co to preskakala, je to pliaga, no v stimulke nebráni, ked je v takomto malom stadiu... ak by si ju mala operarovanu, nez zacnes so stimulkou , ju tam mas opäť. Nikdy nedokazu ani pri laparke vypalit vsetky loziska, tie mensie tam zostanu tak ci tak. Takze ked nemusis na operacnu salu, radsej nechod, kym to nie je nutne. A bolesti ☹ su na nervy, ružový sen to istí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (ibalgin)

zuzla80
4. máj 2009

Mirinda my sme pri Štelclovi boli na kontrolnom utz - taký srandista mladý - oni sú tam všetci dobrý, takže je jedno ku komu pôjdeš 😉

tinka12
4. máj 2009

mirinda...supeeeer...stelc je fakt vraj bomba!!!§ labus si ho nevie vynachválit 🙂

mirinda10
4. máj 2009

zuzla, tinka dakujem no napisal, ze najde nieco na mna tak uvidim, pisala som mu nech da vediet co vsetko si mam doniest tak uvidim ked odpise uz sa neviem dockat

lahhel
autor
4. máj 2009

Jáj tinka, tak velmi ti dakujem, ani nevies ako si mi pomohla..fakt som nevedela ako dalej, ale uz zasa sa mi rozsvietilo slniecko a tesim sa na tu stimulku..Sestricka u mojho gynek. je moja znama, spytam sa jej, aka velka je cysta z poslednej prehliadky, nech mi to ona najde v papieroch a podla toho sa zariadim...daaakujem 🙂

tinka12
4. máj 2009

mirinda, to veriiim, aj ja som sa strasne tesila 🙂 13.5 je tu "coby dup" 😀

julietka
4. máj 2009

mirinda ja som bola u stelcla na prvej konzultacii aj som s nim bola v telefonickom kontakte celu stimulku, je strasne fajn tak ako vsetci v R a je celkom vtipny 😉

tanitta
4. máj 2009

mne stelc robil opu 😉 .. je sikovny...

mirinda10
4. máj 2009

ano est 8 krat sa vyspim a uz budem v Brne tak to hovorim mojmu synovcovi ked sa na nieco moc tesi tak je to tu za chvilu ale som rada, ze ste ma nakopli inak by som isla fo FC a takto uz ked bude treba darcovske nech vedia co mam za sebou ale stale chcem svoje tak lahko sa nevzdam

blbe je, ze stale si musim vybavovat tie predoperacne to moc nemam rada ale co uz skoda, ze nemaju taky pristroj co nas zoskenuje a povie schopna uspania a nie obvodny papier na interne, krv atd, kolotoc hroza

tanitta
4. máj 2009

ja som predoperacne na opu v R nepotrebovala...neviem ale ci to este plati ze netreba 😎

zuzla80
4. máj 2009

Mirinda, ale v Brne nepotrebuješ ani predoperačné 😝 - ďalšia výhoda 😉 Však som ťa potešila 😀 😀

zuzla80
4. máj 2009

Aaaa Tanittka ma predbehla 😀 😀 Ešte stále to platíííí 🙂

tanitta
4. máj 2009

to fakt vyhoda.. mne uz z toho sibalo stale na ekg... krv...ale aj tak je to zaujmave ze netreba 😎 ...no ale sak ked ideme po svojich zo saly tak to mozno ani narkozu nedavaju 😀 😀 ..sa na nas usmeju a hned odpadneme 😎

lahhel
autor
4. máj 2009

Mirinda, tak aj ja ti gratulujem k terminiku, fakt to mas uz za par..urcite budes pokojna 🙂

Kočky a to ste ma opat prekvapili, ze netreba predoperacne 😕 To je zase dalsie plus, uz ani neviem kolko plusiek som dala tomuto centru 😀
Tanittka ze usmeju a odpadneme, to si ma pobavila 😀 😀

zuzla80
4. máj 2009

... alebo stačí, že uvidíme Koudelkov očarujúci xichtík 😀 😀

julietka
4. máj 2009

mirinda, tanitka a zuzli maju pravdu nepotrebujes predoperacne ja som toho najcerstvejsim dokazom , vid moje OPU tuto sobotu 😉

mirinda10
4. máj 2009

baby to hadam nemyslite vazne to fakt, ze netreba predopercne 🙂 🙂 🙂 🙂 tak to ste ma potesilli uz som videla toho stareho dedka na internom ked ma vidi medzi dvermi ze co vam zas idu robit 😎 bola som tam vo februari ked mi robil hysteroskopiu a uz som povedala, ze tak skoro tam nemusim je to hroza

no inak som zvedava ako ma zobudia ja som si nikdy nic nepamatala a zobudila som sa tak asi po 20min ani neviem ako som sa dostala na postel to bude zazitok par krat ma preplesnu a obleju vodou a uz budem hore skakat ako srnka 😀 😀 😀

tanitta
4. máj 2009

julie.. a kedy vlastne volas dalsi vyvoj drobcov?... asi som to prehliadla.. dnas asi nie ci az zajtra?
zuzla... veru z koudyho sa hned hlava zamoce 😵 ......a sak co...ja mam taky typ chlapa doma 😎 ibaze doma neodpadam 😎

julietka
4. máj 2009

mirinda a ked tak pozeram tak tz vlastne stihas aj stimulku, kedze mas konzultaciu tesne pred MS, to je uplne super 🙂

tanitka aka srandistka ze usmev a odpadneme xixi 😀 , veru to nie je narkoza, je to len navodenie kratkodobeho spanku pri ktorom nevnimame bolest, preto reagujeme na pokyny ktore nam hovoria, ale my to co hovorime ci nepametame 😅

tanitta
4. máj 2009

baby.. ako to tak citam ze ak nas cita tak sa im riadne zamoce hlava z tolkych pochval 😉 do R sa budu robit zajazdy 😉 ...no idem ja...pa zatial..

zuzla80
4. máj 2009

Táni ale ic het - takého chlapa máš doma 😕 😨 Kedy prídeme na porovnávaciu exkurziu 😀 😀

lahhel
autor
4. máj 2009

Mirinda, ja som dnes 19 DC cyklu, takze to budeme stimulovat skoro rovnako, super 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre