Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
20. jan 2013

@radina ja som mala 2heho..takže budeme tehulkovat spolu??? 😝 😝

tinkatinulka
20. jan 2013

@sherny ja som dostala terín za 2 tyzdne.Naposledy dokonca do tyždna, ide o to ked už maš svojho doktora tak komunikujes hlavne s nim a jeho casom 🙂

sherny
20. jan 2013

@tinkatinulka a ako sa volá tvoj doky?

tinkatinulka
20. jan 2013

@sherny dr. Macháč 😝 😝 😝

zuzmil
20. jan 2013

Ahojte dievcata, ktora z vas stimuluje? Ja mam mat odber tento tyzden. Ktora sa teraz chystate otehotniet? 🙂

sherny
20. jan 2013

@zuzmil ja už sa chystám 4 roky, xi, ale nedarí sa.....

radina
20. jan 2013

@tinkatinulka Ja nechcem nic zakriknut, ale pevne tomu verim. Otazne je , ci mi pukol folik a nemam z neho cystu, otazne je , ci bude mat moj muzik spermosky, potom ci mi dovtedy stihnut vytiahnut zub mudrosti. Nejako vela mam tych prekazok ,ktore musim kvoli stimulke zdolat. 😖 😝 ... ale mrchu budem ocakavat od prveho. 🙂

tinkatinulka
20. jan 2013

@radina toto poznam,ha sa bojim hlavne ako moje telo zareaguje na novu stimulku a aby moje telo zvladlo tehotenstvo

zuzmil
20. jan 2013

@sherny ano, aj u nas to uz nejaky cas trva, ale teraz zase robime vsetko pre to, aby to vyslo. Stimulujes uz?

sherny
20. jan 2013

@zuzmil
objednala som sa v Reprofite, budem čakať na termín..

Už som stimulovala Merionalom, ale mala som hyperrekaciu tak sa liečba musela ukončiť, tak sme na daľší cyklus museli pichať obdeň, ale to zas bolí strašne lenivé foliká, mala som to spojené s Pregnylom a s IUI, ale nič z toho...

zuzmil
20. jan 2013

Ja mam za sebou dve stimulacie na Slovensku. V Brne sme uz tiez jednu zacali, ale tiez sa tam nieco skomplikovalo, tak sme to museli prerusit. Teraz to vask vyzera, ze to ide dobrym smerom. Veru, som si ale uvedomila, ze ani stimulacia dovedena az k punkcii nie je samozrejmost. Samozrejmostou nie je ani oplodnenie vajicok a samozrejomostou uz vobec nie je otehotnenie ... 🙂 Tak, asi tolko z filozofickeho okienka 🙂

zuzmil
20. jan 2013

@sherny Ach a v predchadzajucom prispevku som neuviedla, ze je to pre teba.

sherny
20. jan 2013

@zuzmil
hmmm, presne viem o čom hovoríš...je to ťažké, ale nevzdáme to 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzmil
20. jan 2013

@sherny Veru, nevzdavame. Teraz som prave plna akehosi elanu. Ale bolo mi uz vselijako. Kedy by si sa do toho chcela opat dat?

zeina62
20. jan 2013

Ahojte baby prosim vas o radu, dnes som doma som si stupila na papuci sa mi nohy zamotali a padl som na lave koleno, neudrela som si brucho ani nic, myslite ze by sa mohlo nieco stat?

speranza1
21. jan 2013

@zeina62 nie moja..neboj sa..babatko je ako v bavlnke ..jeho chrani plodova voda ...nemas sa coho obavat.... myslim, ze by si musela utrzit veeelmi silny uder do bruska aby sa babatku pritazilo... 🙂

zeina62
21. jan 2013

@speranza1 jaj taka som vyplasena sliepka, ja hned so vsetkeho stresujem

speranza1
21. jan 2013

@zeina62 to je normalne zeina. Je normalne, ze sa obavas o svoje babatko....ale vsetko je v poriadku... ver mi...
Inak vsimla som si, ze si velmi dlho hore a rano velmi skoro vstavas... nemozes spavat?

zeina62
21. jan 2013

@speranza1 niekedy zaspim skor a potom sa zobudim a neviem spat tak nakuknem sem, a rano neviem preco vstavam dost skoro ale zase spim trochu cez den

andy175
21. jan 2013

@ria191 manžel je v poriadku. No bolo to príšerné, keď som sa nedostala ani k ET. čo som sa ja naplakala. ale tak čo už! Verím, že v Brne to bude lepšie 🙂

speranza1
21. jan 2013

@zeina62 🙂 ... a ako sa citis?

strapula27
21. jan 2013

@radina ty si na tom uplne rovnako ako ja,stale nejake prekazky....mala som zacat so stimulkou uz v novembri,do toho mi prisli zuby,teraz cysta,takze tiez cakam....dnes idem na kontrolu a uvidime ci to prasklo,velmi dufam,ze ano🙂

falin
21. jan 2013

@radina -ahoj ja mam mutacie 677CT + 1298 AC, hematologicka mi odporucala faxiparin, aj som niektore stimulky isla s nim a nepomohlo,
teraz posledne 2 stimulky som mala anopyrin, dr. v car mi povedal ze to staci

@strapula27 @sherny @zuzmil - vitajte baby, Brno je super volba, prajem uspesne stimulky

speranza1
21. jan 2013

@falin ahoj falin...a to kde ti tie mutacie zistili?

zeina62
21. jan 2013

@speranza1 celkom dobre, akurat som prisla od doktorki a vsetko je ok, pad neublizil babetkam, tak dufam ze sa nic nestane 🙂

speranza1
21. jan 2013

@zeina62 tak to som velmi rada 🙂

zeina62
21. jan 2013

@speranza1 aj ja a ani si nevies predstavit ze ako! normalne ze balvan my vypadol so srdca

tinkatinulka
21. jan 2013

@falin
@radina
Aj ja mam tie dve mutácie a na hematologii mi nic nedali ale v RF nasadlili anopyrin, ma vraj stačiť aby sa zbytočne neriedila krv.

falin
21. jan 2013

@speranza1 - mne to zistili na hematologii na Antolskej v BA, tam ma poslala dr. z iscaru po biochemickom tehu. Ale ako pise
@tinkatinulka staci anopyrin

falin
21. jan 2013

@zeina62 - som rada ze ste oki

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre