SOFT Ivf

meredith83
9. sep 2018

Ahojte dievcata... Ako prebieha tzv soft IVF?
Ja rozmyslam nad tym ze by to bol prvy IVF kt by som si dala urobit ak sa rozhodnem. Zijem v Irsku tak som rozmyslala ze na to pojdem bud do Ciech alebo na SK... Kolko krat ste cestovali na konzultaciu pred tym ako ste podstupili samotnu IVF?
Laparoskopiu som mala v Marci min roku a mam oba vaj prechodne. Taktiez nemam ziadne vyrastky atd.. Otehotnela som v Oct min roku ale bohuzial to skoncilo zamlcanym potratom. Hormonaly profil mavam v poriadku a ovulujem kazdy mesiac.

takaaa
9. sep 2018

@meredith83 Pri softe si pichas nizsiu davku hormonov ako pri normalnej stimulacii. Pocet konzultacii zavisi od toho v com je problem. Pises,ze si uz raz bola tehotna. Preco si myslis, ze sa vam to este raz nepodari?
Drzim palce 🙏. Skus sa pozriet aj na naprotechnologiu. myslim, ze v galway a dubline su centra.

meredith83
autor
9. sep 2018

@takaaa ja o napre viem.. Ale toto sa pytam len informativne... Este mam zopar moznosti ked to prirodzene nepojde... Dakujem za odpoved

maja231
4. jan 2019

Pri klasickom ivf cykle počet kontrol závisí od toho,ako ti rastú vajíčka,ako reaguješ na injekcie,na stimuláciu.Podľa toho sa potom dávky zvyšujú, alebo znižujú.Záleží od toho,či budeš mať dlhý,či krátky protokol.Ja som mala vždy krátky.Začína sa prvým dňom cyklu.Odber bol tuším okolo 13 dňa cyklu.Potom ti oplodnia vajíčka a čakáš, koľko ich je, koľko sa oplodní a ako sa vyvíjajú a zvyčajne po piatich dňoch od oplodnenia je vklad.Soft je to isté, len máš min.množstvo hormónov pri stimulácii.Ide o to,že budeš mať menej vajíčok,ako pri klasickom ivf,ale mali by byť kvalitnejšie.Mňa soft čaká vo februári.SPLN Košice.Držím palce 🙏.

meredith83
autor
4. jan 2019

@maja231 som v 16tt, nakoniec mi vcelia materska kasicka zabrala. Tak dufam ze to nebudem potrebovat... Ked tak dakujem za odpoved.. Drzim palce aby to vyslo!

maja231
4. jan 2019

@meredith83 jeej, blahoželám 😍,ja som si až potom všimla, že je to ešte príspevok zo septembra.Som ťapa😆.Tak nech všetko ide dobre.Drzim palce

skvarocka
13. jan 2019

@meredith83 ahoj. Aká vcelia kasicka? Nebola si teda na soft ivf?

meredith83
autor
13. jan 2019

@skvarocka Nie ja som planovala v Sept. Bola som v CD 13 na kontrole a hovori ze mi spia vajecniky a ziadnu dominantu folikulu nemam. A hovoril mi ze nech pridem a dame zopar cyklov s tabletkami. Potom som mala naplanovane injekcie ktore su este lepsie ako tabletky. Nakoniec som si povedala ze tento rok zbehnem na IVF. Medzitym som v sept zacala od zaciatku cyklu brat vceliu matersku kasicku aj s muzom.. Obaja sme ju brali denne do CD 28( on ju bral dlhsie a bral jej viac) CD 30 prisla ovulka, ja mavam dlhsie cykly ale ovulacne testy 2 dni pozitivne nemavam. Tak sme skusali ale poviem pravdu moc som tomu nedavala. Aj sme si vino dali a dobre sa najedli coho sme chceli kedze mal muz v ten tyzden narodeniny.. O dva tyzden pozitivny tehotensky test. Vceliu matersku kasicku som potom brala do 10tt. A teraz som 17tt... Zatial vsetko vyzera ok. Tak dufam!

skvarocka
13. jan 2019

@meredith83 a ako to vyzerá. Dá sa to kúpiť aj v uk?

butterfly333
22. jan 2019

@maja231 prosím ta a koľko vychádza soft keď si to budem platiť sama všetko. Ďakujem

maja231
23. jan 2019

@butterfly333 neviem presnú sumu, čaká ma to tak o tri týždne,ak všetko bude ok.Ale počítam tak 1000e.Záleží podľa centra a ich cenníka.My sme mali 3ivf v SPLN a oni majú tak, že ak máš tri ivf,na štvrté máš 50%zlavu.Platíš si to sama,ale lieky sú lacnejšie,ako pri klasickom ivf.

dolittle
23. jan 2019

@butterfly333 ahoj ja mam teraz soft zatial nas to stalo 1000 aj liekmi tiez mam obavy zo splachnutia penazi ale uvidim dnes mam prvu kontrolu tak som zvedava co mi povedia

maja231
23. jan 2019

@dolittle ahoj a kam chodíš na soft? aké sú pri tom lieky a injekcie? Mám obavy koľko sa mi vytvorí folikulov,... mám s tým problém.Ako to prebieha u teba?

dolittle
23. jan 2019

@maja231 ahoj tak ja som mala od 2 do 6 dna clostil a od 7 dna bemfolu a menopur dnes som bola na prvy ultrazvuk nasiel 5 vajec na kazdej strane zobrali mi krv a sestricka volala co dalej tak mam navysit menopur a pichnut cetrotide na zastavenie ovulky lebo aj som mu hovorila ze mam taky pocit v bruchu a krv to len potrvdila.chodim do gin fiv

dolittle
23. jan 2019

@maja231 a aky mas problem s tymi folikmi mas ich vela ci malo?

maja231
23. jan 2019

@dolittle mne sa tvorili vždy málo...aj pri Max.dávke hormónov som mala pri odbere len štyri.Mne tiež spomínal, že začneme s clostylbegyt...preto rozmýšľam,ako budem reagovať.Ty máš celkom dobrý počet.Cítiš sa ok?

butterfly333
23. jan 2019

@dolittle mooooc držím palce. Aj ja chodím do gyn five v Nitre.

zoja82
23. jan 2019

@maja231 @dolittle aj ja sa chystam na soft v dalsok cykle, predpisali mi clostil od 2dc a potom od 7dc menopur. Verim ze narastie dost zdravych vajicok.

zoja82
23. jan 2019

@dolittle a to si dnes bola na 9dc na prvej kontrole? Drzim ti palce, aby vsetky folikuly boli dobre vajicka,lebo ti pekne narastli.Kazali ti este prist na jednu kontrolu, alebo uz rovno odber?

dolittle
23. jan 2019

@maja231 no mne povedal ze najvacsi ma 14mm na 9dc a ostatne nespomenul ake sh velke asi len take drobne som sa tesila ale ma hned aj zmrazil ze dolezite aby v nich boli aj vajicka🙂 tebe by mozno tiez lepsie zabrala tato lahsia stimulacia lebo co tu citam tak mnohym kockam spravil dlhy ci kratky protol opacny efekt kazdopadne ak ides do toho tak ti drzim palce👍aj vsetkym co po tom tuzia❤

dolittle
23. jan 2019

@butterfly333 aj ja tebe drzim palce hlavne nech sa to podari😊aj ja chodim do gynu v nitre😃 mozno sa tam aj stretneme idem v piatok znova

dolittle
23. jan 2019

@zoja82 ano na prvej od zaciatku stimulacie nie odber tipoval na dalsi tyzden ale podla krvi som musela stopnut ovulku uz dnes cetrotidom inak na ten som mala alergicku reakciu musim im rano volat ze co

dolittle
23. jan 2019

@zoja82 drzim ti palce to mas podobny protokol ako ja len plus bemfola k tomu menopuru potom daj veddiet ako pokracujes😊

butterfly333
23. jan 2019

@dolittle ja som bola v októbri na iui ale nevyšlo nám to tak zatiaľ skúšame len tak.

zoja82
23. jan 2019

@dolittle aku alergicku reakciu si mala? Lebo aj ja jo mam predpisany.

dolittle
23. jan 2019

@zoja82 mala som jak zihlavku na bruchu take cervene opuchnute a rozliatea svrbelo to riadne dala som si obklad studeny na to ale nezabral az zodac co som nastastie nasla medzi liekmi no neviem mam to pichat aj zajtra ale bojim sa najskor tam zavolam zajtra

dolittle
23. jan 2019

@butterfly333 ja som povodne chcela tiez to ivi ale nam to neodporucal a tiez som nechcela nejaku velku zataz hormonmi tak sme sa dohodli na softe

zoja82
24. jan 2019

@dolittle picha sa to dvakrat? Toto som este nestudovala, lebo povedali ze to mozno nebudem potrebovat, ze to zatial nemam vybrat z lekarne.

dolittle
24. jan 2019

@zoja82 ahoj mam to aj dnes pichnut a zajtra konrola a tam mi povedia co dalej volala som tam koli tej reakcii a ze urcite pichnut aj dnes a ze ta reakcia by mala do hodiny ustupit a ked nie mozem dat ten zodac inak picha sa to ppreto aby vajcka nepraskli este pred odberom som rada ze som ho mala doma lebo volali o 2.30 ze treba pichnut lebo podla krvi to vyzeralo ze uz budem ovulovat

zoja82
24. jan 2019

@dolittle a to si este nemala ani take velke folikuly, vsak? takze ked pojdem na 9dc na kontrolu, tak si to hned vyberiem z lekarne pre istotu. A ako sa citis? mas z toho vsetkeho aj brusko nafuknute, alebo to ani na sebe nebadas?

dolittle
24. jan 2019

@zoja82 no najvacsi mal tych 14 oni mozu prasknut podla mna aj mensie niekomu vacsie urcite si ho vyber na ten 9dc istota je gulomet ja som sa dala od vcera na pn a dobre som urobila mam take zavraty a musim stale pit brusko ma pobolieva v takych intervaloch ale nic hrozne ale tie tocaky by som v robote nedala a to mi 1 a 2 den po injekciach este nic nebolo este som si myslela ze aka pohodicka😂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre