Soft mimotelové oplodnenie

rosienka
28. jún 2012

Ahojte snazilky! Ktora z vas ma za sebou soft IVF, kedy a preco ste sa pren rozhodli a ake indikacie tomu predchadzali? Ja mam za sebou 3.IVF, to posledne bolo uspesne a stojime pred rozhodnutim si ist po surodenca. Kedze by som si dalsiu stimulaciu a stres rada usetrlila, kedze pri mojom HP aj tak nevystimulujem pri max. davkach hormonov viac ako 3 zrele vajicka, rozmyslam nad IVF v prirodzenom cykle bez hormonov, resp. s minimalnou stimulaciou. Ak ste to absolvovali, poradte preco ste sa pre to rozhodli, ake ste mali sance na otehotnenie a ako to dopadlo. 🙂

rosienka
autor
28. jún 2012

@katren dik, vidis, v snazilkach som ani nehladala, pretoze mi to jasne patri do sekcie neplodnost...ach to nestastne prerozdelenie tem po oddeleni od snaziliek... 😨 Ale popozeram sa 😉

bettypo
28. jún 2012

@rosienka skús pozrieť tému Slovenky v Reprofite Brne, lebo tie z ponuky málokoho zaujali, resp. sú staré 😝

rosienka
autor
28. jún 2012

@bettypo ved to, nielen ze su stare, ale nedozvedela som sa okrem financneho hladiska, preco na soft sli. Okrem toho by som rada vedela, ci boli aj v prirodzenom cykle, alebo kazdy mala slabu stumulaciu...
V Reprofite robia aj klasicke IVF, nie?

bettypo
28. jún 2012

@rosienka áno robia, ale Slovenky chodia väčšinou na minimálnu stimuláciu samozrejme aj kvôli finančnému hľadisku. Čo sa týka stimulácie samozrejme že ju nemá každá rovnakú. Treba to vykonzultovať O native bez hormónov som čítala niekde na začiatku témy. Ja by som sa na to asi nedala, šance sú malé. Skôr by som išla do minimálky clostilbegyt + pár dávok inj. FSH. Ale ešte predtým by som skúsila brať DHEA

tamaris
29. jún 2012

@rosienka ahoj, ja som mala pred stimulaciou vysoku hodnotu AMH (4,1) a hrozil mi Ohss. Chcela som to najlepsie z liekov dostupnych na trhu, poistovna mi ich schvalila. Stimulovala som asi 12 dni Gonalom 112 j a potom aj Cetrodie 1 amp. Kazdy mi hovoril, ze mam take mini davocky 🙂 Mala som 11 oocytov, z toho 8 pouzitelnych a nakoniec z toho boli po Icsi a Pk 3 blastocysty. Cela zalezitost ( lieky, icsi aj pk) nas vysli cca 1000 eur. No nelutujem lebo ako sa zda podla vysledkov hcg to vyslo 🙂 no ale uprimne ja neviem ci bol toto soft cyklus.

rosienka
autor
30. jún 2012

@bettypo mne tie minimalky vôbec nezaberu, ja som speci pripad, a to DHEA sa na vlastnu päst neodvazim brat...su to tiez hormony a tie by som si len tak sama nedavkovala...

@tamaris tak to si opacny pripad ako ja, mne OHSS ani nahodou nehrozi 🙂 Taketo davocky by u mna fakt nemali efekt, ja sa musim rozhodnut medzi nativom, alebo konskymi davkami kde pri nizkom AMH vystimulujem mozno tak 2-3 vajicka a bez davok jedno... 😒

evickav
30. jún 2012

@rosienka ja som mala tiež 3x IVF, ale neúspešne,,, brala som strašne vysoké dávky hormónov a vajíčiek som mala pri každom pokuse menej a menej,,, ani pri prvom to nebola žiadna sláva,,, tie ťažko vyprodukované boli aj tak nekvalitné a tie akože kvalitné sa nám po oplodnení vždy prestali deliť,,,
teraz v januári mi zistili veľmi nízku dávku AMH, takže nám odporučili darovské vajíčka,,, vraj najlepší sú na to v repromede v Brne,,, písala som tam hneď email dr. a ona mi ponúkla okrem iného skúsiť ešte minimálku,,, že za pokus to stojí,,, vraj vajíčka ešte mám, ale nie je ich moc,,, s minimálkou sa ide na kvalitu vajíčok a nie na kvantitu,,, hneď sme sa objednali na konzultáciu,,, odchádzala som od dr. s clostilom,,,
a ako môžeš vidieť dole, tak už som v 13 tt,,, mala som 4 folikuly - zázrak - ale len jedno vajíčko zo štyroch sa kvalitne oplodnilo,,, takže som otehu s jedným jediným embryjkom 🙂
DHEA sa dá užívať aj prírodná - obsahuje ju maca,,, je tu taká téma - DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH,,, je tam veľa rád, ako zlepšiť kvalitu vajíčok,,, mne tie rady moc pomohli,,,
držím palce 🙂

cecil36
2. júl 2012

@rosienka ja som mala 2x soft a 1x nativ, ak ta nieco blizsie zaujima pokojne mi napis do IP 🙂

rosienka
autor
2. júl 2012

@evickav super, ty si presne ten "pripad" ako ja! 🙂 Takisto som mala 3xIVF so stale menej a menej vyprodukovanymi vajickami pri maximalnych davkach hormonov, posledne 675, alebo 750 IU/den. Takisto mam znizeny AMH a znova zvysene FSH. Cize s plodnostou ziadna slava. Napriek tomu som posledne otehotnela s oboma embrijkami, co mi vlozili (viac ich na oplodnenie nabolo), ale druhe to v 9tt vzdalo. Teraz by sme sli radi po surodenca nasej princeznej. Kedze viem, ze vala toho nenastimulujem chcela by som ist tiez na minimalku. Som rada, ze ti to takto vyslo a zacinas uz 2.trimester.
Citala som aj tu temu o DHEA v suvislosti s AMH, su tam urcite dobre rady, ale jedna tam radila uzivat DHEA vo vysokych davkach a objednavat z USA, kde je to povolene predavat, tak to mi bolo uz akosi privela. Zas za cenu udajneho zlepsenia AMH nebudem riskovat zdravie. V prirodnej forme, ako je mozno v tej mace, ktoru som si nedavno tiez kupila, to sa este da, ale inak by som si to len tak nenaordinovala. Co si okrem toho este uzivala?

rosienka
autor
2. júl 2012

@cecil36 a este, ktory pokus vam vlastne vysiel?

cecil36
2. júl 2012

@rosienka vysiel treti pokus 😉 napisala som IP 🙂

evickav
2. júl 2012

@rosienka ešte som dlhodobo užívala kyselinu listovú,,, asi dva mesiace materská kašička + peľ + propolis, maca, omega 3, vit. E 400, femibion 800, melatonín - najskôr 1,5 mg potom 3 g,,,
minulý rok som si dala kúru s aloe vera gélom, colostrum, odkyselila som sa,,,
teraz mi pri ivf dali aj prednison a anopyrin, takže asi aj to malo veľký podiel na tom, že sa nám to podarilo,,,
to DHEA som sa aj ja bála užívať,,, mne to dr. ani neodporučila,,, že počet vajíčok mi to aj tak nezvýši,,, a na kvalitu som toho užívala už dosť,,,

rosienka
autor
15. júl 2012

@evickav uff, ty si toho teda riadne uzivala! 😉 Myslis, ze ti to bo velkej miere pomohlo, alebo skôr kvôli dobremu pocitu, ze si spravila maximum? Asi tazko spätne hodnotit, aj tak nikto nevie preco to raz vyjde a raz nie... Uvidim, co mi v centre odporucia, zatial mam kvapky od prirodnej liecitelky kde chodim na akupunkturu.
Vytvorili sa ti len s clostilom styri folikuly, alebo si este nieco dopichavala?

andulik
27. sep 2017

Ahojte poprosim o radu ked som pred rokom stimulovala clostilom 3 x denne tak ziadna reakcia nebola teraz mi nastavili to iste .Je.to .v.poriadku?Mozem teraz zareagovat?

mulm
22. máj 2022

@cecil36 ahoj vyslo nativ alebo soft

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre