Spermie od darcu, keď nemám partnera

jada51
19. feb 2014

Ahojte, mam uz 36 rokov a nemam partnera. Nechcem vysvetlovat preco, osud mi jednoducho s muzmi bohuzial nepraje. Je mozne otehotniet pomocou darcovskych spermii aj ked nemam partnera? Viem, ze mozem zavolat aj do centier, ale pytam sa babulky najskor vas, mozno o tom nieco viete... Dakujem.

maznacik007
19. feb 2014

Nie nemozes .... bez partnera sa to neda .. tam musite aj s partnerom podpisat pred notarom ze uznava otcovstvo k dietatu...

tova
20. feb 2014

v usa mozes vsetko a legalne.

nigguska
20. feb 2014

@jada51 nie,u nas sa to neda...le nv tom pripade,ak mas partnera,tj.j.slobodna mamicka nie...ale ked uz sme pri tom,nemas nejakeho slobodneho kamarata,ktory sa vzda otcovstva,resp.neuvedies ho do rodneho listu? takto je to legalne 🙂

maria1989
20. feb 2014

@nigguska ďalší fasa zákon... hlavne že každá iná žena normálne môže mať dieťa s kým chce... a ona zato, že je sama, nie... veď koľko je slobodných mamičiek buď z vlastnej vôle, alebo to tak proste vyšlo? to je choré u nás 🙄

maznacik007
20. feb 2014

@nigguska tak sa to neda ved som tam pisala ze IUI a je jedno ci so spermiami partnera alebo darcu ti urobia len ak mas notarom overene prehlasenie vas ako partnerov ze dieta ktore sa pocne z tohto ukonu bude mu priznane otcovstvo partnera...
nase zakony v prvom rade chrania dieta .... cize tam sa neda potom povedat ze ho nepriznas .. myslim otcovstvo ...

quixina
20. feb 2014

všetko sa dá, ver mi ;)

nigguska
20. feb 2014

@maria1989 je,ale co s tym narobis...nic...tak je postaveny zakon...preto som sa pytala,ci nema super kamosa 😀 pretoze viem,aj z mojho okolia,ze sa to takto riesi 🙂

nigguska
20. feb 2014

@maznacik007 ale ja hovorim o uplne niecom inom...treba citat aj medzi riadkami...pisala som,ze sa to neda,ale ak mas kamarata tak sa s nim vyspis a otehotnies.....potom ho nemusis uviest v rodnom liste...chapes? cize SEX=dieta

senta_sofia
20. feb 2014
maznacik007
20. feb 2014

@nigguska ja chapem ale to je rada mimo lebo sama zadavatelka pise ze taku moznost nema ... 😉 zatial rozumiem pisanemu textu dobre 😉

jedine skusit zahranicie ...

kveta
20. feb 2014

@jada51 Skus poprosit o pomoc s otehotnenim nejakeho ex alebo kamarata.. Nemusis ist do CARu..

maria1989
20. feb 2014

@nigguska viem že nič, čo už 😉

pivonecka
20. feb 2014

@jada51 tak ako pisali kocky, oficialnou cestou sa to na SK neda... nemusis mat rovno manzela, ale musis mat partnera, ktory musi podpisat papiere, ze dieta, ktore sa narodi po umelom oplodneni, alebo pri inseminacii, bude jeho a prizna otcovstvo. K nam najblizsia krajina, kde sa toto da vykonat je Ukrajina, aspon co ja viem. Ale vraj je aj u nas kopec "darcov", ktori su ochotni poskytnut "material" za financnu odmenu... zalezi na Tebe, ci by si bola ochotna ist do takeho extremu, ale dokonca bola o tom aj reportaz v TV 😉 drzim palec! je mi smutno, ze sa tato krajina stale ohana nezmyselnymi zakonmi, ktore by mali chranit pravo dietata, ale zial, realita je uplne ina... ved pozrime sa, kolko deti konci v domovoch, kolko nezodpovednych rodicov privadza na svet deti, ktore nie su socialne zabezpecene a nemaju co jest, kde byvat a hole, bose ich matky v osadach navykaju od malickeho mala na drogy, len aby necitili hlad... toto je realita a potom sa mozeme pytat, kde su tu chranene prava dietata a na druhej strane stoji zena, ktora je socialne zabezpecena, pripravena psychicky byt milujucou a obetavou mamou a len preto, ze nenasla muza, s ktorym si vie predstavit stravit zvysok zivota, tak toto pravo je jej odoprete.. alebo si najst niekoho na par rokov, s ktorym nebude mat nic spolocne a dat sa po par rokoch rozviest... aj toto je realita... nie som ziadna feministka, ale myslim, ze niektore zakony su skostnatene, nelogicke, nespravodlive a chore

eeffka
20. feb 2014

pokial zena nie je uplna sereda, myslim ze najde jednorazových darcov ( in nature)kolko chce, jednorazovky nevelmi schvalujem ale ked sa inak neda...

maria1989
20. feb 2014

@eeffka ten muž by musel byť padnutý na hlavu keby sa vyspal s cudzou ženou bez ochrany 😀

eeffka
20. feb 2014

@maria1989 no by si sa cudovala, kolko takých na hlavupadnutych chodi po baroch.

maria1989
20. feb 2014

@eeffka 😀 😀 😀

maria1989
20. feb 2014

@pivonecka zachvíľu tu na Slovensku uzákonia i to, že sa za svojho partnera musím vydať, inak spolu nesmieme žiť 🙄

pivonecka
20. feb 2014

@senta_sofia tak mi to nedalo a vygooglila som si tu firmu Cryos a ono to asi fakt funguje 🙂 takze netreba cestovat ani na Ukrajinu a vyjde to podla vsetkeho lacnejsie 🙂

pivonecka
20. feb 2014

@maria1989 to si nemyslim, lebo na druhej strane, IVF je taky biznis, ze by si tym odpalili vela parov, ale na Slovensku je vsetko mozne 😠

senta_sofia
20. feb 2014

@pivonecka sak ja viem https://dk-cz.cryosinternational.com/, v casti darcovske sperma su podmienky

maria1989
20. feb 2014

@senta_sofia to vážne? či fake?

senta_sofia
20. feb 2014

@maria1989 vazne, to je ich stranka, akoze neskusala som, ci poslu, ale funguju 🙂 dokonca maju menu v cestine

maria1989
20. feb 2014

@senta_sofia veď tam v rohu je normálne nákupný košík, paráda 😀 😀 😀

tykat
20. feb 2014

@maria1989 😀 akoze objednávam pol kila na dobierku? 😀

maria1989
20. feb 2014

@tykat a potom si to aplikujem sama? 😀 😀 😀

senta_sofia
20. feb 2014

@maria1989 posielaju sprievodcu domacou inseminaciou 🙂)

pivonecka
20. feb 2014

niektori tam maju dokonca fotky z detstva 😀

klincek
20. feb 2014

@tykat
@maria1989
@senta_sofia
@pivonecka ale moze byt problem, ked na poste skusia vykradnut balik (vraj sa to nerobi, no vieme svoje), a po zisteni, co vlastne obsahuje, nejaky srandista obsah vymeni 😀 . inak hnusny kanadsky zartik, ale dnes je vsetko mozne.

nigguska
20. feb 2014

@maznacik007 ona len pisala,ze nema partnera...o kamaratovi nic nepisala...ale to je jedno...to bolo len tak s humrom....lebo podla mna vek 36 rokov nie je tak vela aby si este nemohla najst partnera a mat s nim dietatko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre