Stimulácia a IVF Februar/Marec 2019

lostris151
15. feb 2019

Ahojte, bolo by fajn keby sme sa spojili zienky co tymto akurat prechadzame a zaciname koli radam a podpore. Ja som zacala akurat gonal, teraz 3ti den, prve sono po uziti mam v pondelok v MT a som v prvom cykle IFV. Zaujima ma strava pocas stimulacie, co sa nieco odporuca speci okrem tej vody a stupen fyzickej zataze, plus nejaku radu ako sa dat do psychyckej pohody. Ja som stale nejaka vyklepana z toho vsetkeho a tazko sa mi to vysvetluke okoliu co nechape com si prechadzam. Dakujem za kazdy radu a podporu a vsetkym drzim palce 🙂

lostris151
autor
21. feb 2019

@mkt26 drzim palce! Daj vediet ako to prebiehalo a ako si zvladla narkozu. Ja som z tej narkozy trosku vyklepnuta este som nikdy nebola uspata. Ja som sa akurat vratila zo sona a pohovoru s embriologickou. Zatial vsetko vyzera dobre, nepovedali mi ale kolko folikulov ale videla som cosika 🙂 vyzera ze odber sa nakoniec oddiali, a v pondelok bude kontrola len asi, este uvidim podla krvi. dali to tak pomalsie a moc to nesurili lebo vedeli ze manzel prileti v sobotu takze som sa ukludnila aspon viem ze manzel stihne 🙂 @sassa15 drzim palce nech sa malinkemu paci a pekne sa uhniezdi ;)

mkt26
21. feb 2019

@sassa15 no veru prekvapena som 17 mi nasli dala som si predlzenu a individualnu kultivaciu a v utorok idem na ET chichi strasne sa tesim 🤗 ty sa ako citis

sassa15
22. feb 2019

@mkt26 to ti teda gratulujem, to je pekne cislo 🙂 . Tak to dnes budu volat kolko z nich sa oplodnilo? To je vzruso 🙂 . Ja som normalne plakala po telefonate s embryologickou, lebo vtedy mi to doslo ze to uz su nase...proste nase prve embrya 🙂 . Mna trosku boli brucho, dufam ze je to v pohode. A uz som otravena z pichania injekcii, vsak tusim mi uz aj koza zhrubla, lebo tak tazko to ide v poslednej dobe prepichnut. Prave som v cakarni, dnes mam kontrolu. Mna sleduju asi troska viac ako to je normalne kvoli OHSS.

sassa15
22. feb 2019

@lostris151 ta narkoza je v pohode, vazne 🙂. Bude sa ti to zdat ako sekunda. Vlastne ani nebudes mat cas sa stresovat, lebo tu pojde sup-sup. Mne povedali ze uz mi ide ta latka do zil, a do 2 sekund ma vyplo.

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sassa15
22. feb 2019

@zoja82 jasne🙂 . Mohla by si mi prosim vysvetlit ako presne prebieha SOFT? Nikdy som to docela nechapala

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mkt26
22. feb 2019

@sassa15 juuj tak prajem nech ti je lepsie ja zase picham fraxiparin, a volala som s embryologickou zo 17 bolo iba 11 zrelych a iba 5 embryi 😩 tak som smutna ze co to preco. Bojim sa co bude chcem si dat vlozit dve ale nechcu vraj to je riziko viacpocetne tehotenstvo. V utorok mam ET.

sassa15
22. feb 2019

@mkt26 ahoj. Aj ja picham fraxiparin 🙂 . Neboj sa, 5 je stale dost, aj tak potrebujes vlastne len jednu 😉. Ty pichas fraxiparin tiez kvoli OHSS? Lebo ked ano, tak ani nad tym nerozmyslaj ze das 2. To je brutalne riziko, a hlavne zbytocne pri hroziacom OHSS. Mne dnes lekarka pichla pregnyl. Kukala som ako puk, ze to preco, naco? A ze vraj aby sa embryo uchytilo. Tak teraz cakam, povedala ze mi z toho nafukne brucho... pondelok dalsia kontrola. Inac ja som mala 18 vajicok, 2 boli nezrele, 2 sa nedelili, 3 sa delili zle. Tak nam zostalo 11 a po PK 8. Ale ja som bola chora pred OPU, manzel tiez...tak jasne ze trosku viac z nich poodpadavalo. Dokonca mi kvoli chorobe lekarka upravovala davky. Uvidis ze tvoje embrya vydrzia vsetky 🙂 .

mkt26
22. feb 2019

@sassa15 nie nie ja picham od zaciatku stimulacie kvoli syndromu lepivych dosticiek to minzistili na hematologii a o OOHS mi nic nehovorili ze by mi hrozil ani ze by bola este kontrola pred transferom. Pregnyl to je zvlastne to sa na to spytam v utorok. No chcela by som dve ale tak snad sa nam to podari aj s jednym na prvy krat 😊 a ako sa citis ?

sassa15
22. feb 2019

@mkt26 fuha, to si ani neviem predstavit, ze by som to mala pichat od zaciatku. Ja som uz z toho fraxiparinu normalne vystresovana. Ked to picham do pravej strany brucha, tak uplna pohoda ani to necitim, ale ked do druhej strany, tak to boli ako cert. Tak mne sa nafuklo brucho po tom pregnyle, ale to mi lekarka spominala ze sa to stane. Teraz by bolo dobre, keby ze tak aj zostane, lebo to by znamenalo ze sa embryo uchytilo. No neviem ci ten pregnyl sa pycha aj v normalnom pripade, alebo ci to ma suvis s tym ze ja beriem este aj Cabest. Cabest mam kvoli tomu aby mi do brucha nesla voda kvoli OHSS. Zajtra ma este cakaju prednasky, studujem externe, a na tie ranne prednasky by bolo fakt vhodne aby som isla, tak dufam ze to brucho mi uz do rana neporastie. Inac od vcera ma trosku aj pobolieva brucho, ako keby som to mala dostat. Tak neviem. Som taka nabombovana hormonmi, ze uz asi ani telo nevie co chce 🙂 . Inac moja lekarka spominala, ze ona mala aj pripad, ked z dvoch transferovanych embryi sa narodili trojicky, tak bacha na to 😉

sassa15
22. feb 2019

@zoja82 takze vlastne od zajtra pichas? Drzim palce. Budes si to pichat sama? A je to tvoj prvy umely cyklus, ci ako to nazvat 🙂?

lostris151
autor
22. feb 2019

@mkt26 neboj sa to je super ze mas 5, oni uz od zacistku bravia ze to je normalne ze vacsinou len 30% prejde az do konca tak to mas presne tak 🙂 all vravi @sassa15 potrebujes len jedno tak aj ked tu nakoniec zostanu 2- 3 tak je to super. Na co si pichate ten flaxiparin? Ja som sa tesila ze uz coskoro koncim s tymto picham, hlavne ten decapeptyl to je otras, ten gonal ide celkom ok. V nedelu nakoniec kontrola a povedia mi ze kedy bude odber predpokladam ze utorok alebo stredu. Manzel uz v lietadle tak uz nech len pristane a ideme do finishu, len ma teraz zacinaju boliet keizo dost a bedrock klby . Bola som trosku na prechadzke a nepredpokladane trosku do konca tak snad som s tym nic nepokazila a dneska ani dieta moc nesla....palacinky s nutelou vyhrali 😊😍 ale tak vraveli ze aj psychicky treba byt ok no nie 😁

sassa15
23. feb 2019

@lostris151 ja mam kvoli OHSS riziko trombozy, tak preto to picham. No tem decapeptyl bol strasny. Oproti tomu fraxiparin je nic. Nestipe to, ale s ihlou sa vobec nekamosim. A hlavne maju moj obdiv ludia ktory musia pichat injekcie v kuse. Ja picham od 18.1 denne 1-2 injekcie, a uz to fakt tazko znasam, a ani netusim kedy bude koniec. A vlastne aku dietu mas? Myslis tie bielkoviny?

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salonka28
23. feb 2019

Ahojte aj ja som bola 21 na odbere vajíčok len mi ideme na KET lebo som mala predĺženú stimuláciu lebo mojim vajecnikom sa moc nechcelo . Takže mám trošku aj nábeh na OHSS mám aj nafúknuté brucho ale už sa to trošku zlepšuje v pondelok na kontrolu a auz len čakať na cyklus a ideme na to zatiaľ máme 7embryi tak uvidíme čo ďalej všetkým nám držím palceky čo sa tyka tej vody moc mi teraz neberie keď som taká nafúknutá ale snažím sa aj si picham fraxik a solumedrol

sassa15
23. feb 2019

@salonka28 ahoj 🙂 . Tú vodu pi, aj ked nasilu. No tie kontroly sú bohovske. Akurat sme nad tym rozmyslali s muzom, ze ako sa to da vobec zvladat pri normalnom zamestnani. My mame firmu, takze pohoda, ale neviem si predstavit ze by mi to v byvalej robote akceptovali. Pondelok som bola na kontrole, utorok OPU, piatok kontrola, a pondelok tiez idem zase na kontrolu. Ja som prave vystresovana z toho ze nie som moc nafuknuta, a mala by som byt. Resp. uz ani neviem ako vyzera moje brucho normalne. Aka to je predlzena stimulacia?

salonka28
23. feb 2019

@sassa15 no snažím sa aj násilí pit ale moc to nejde no nereagovali vaječníky tak dávali hormóny až kým nezareagovala takže dlhšie ako normálne preto nemôžeme ísť ani na ET lebo musí byť na to sliznica pripravená a teraz je moc nastimulovana takže by sa to nejako no ktroly sú furt ale tak radcej byť pod dozorom

sassa15
23. feb 2019

@salonka28 jaj, tak to ma mrzi ze si nemohla ist. Ale embryka na teba pockaju, a aspon sa ti telo zregeneruje

salonka28
23. feb 2019

@sassa15 veď presne takto aj beriem radcej nech je telo pripravené aby sa im tam darilo potom

salonka28
23. feb 2019

@salonka28 v pondelok idem na kontrolu tak uvidím čo a ako

sassa15
24. feb 2019

@zoja82 ahoj, tak ako si to zvladla 😊?

lostris151
autor
24. feb 2019

@sassa15 no to sme na rovnakej vlne, som myslela ze si na to zvyknem casom ale akosika nic. Uz sa neviem dockat ked dopicham. Dnes som bola na kontrole a este asi 2 dni budem musiet pichat a cca vo stvrtok odber. No tu dietu ako vyhodila som veci co su ako nezdrave a snazim sa vela tych bielkovin a tu cviklu papam a tak, vyhodila som uplnr cukor, kavu, bielu muku a pod ale teraz som par dni trosku neodolala. Snazim sa jest na kvalitu vajicok a aby som predisla ohss 🙂plus teda tu vodu ladujem. hormony mo zvysili ale len pred par dnami na 225 gonal a ten luvitam ci ako sa to vola som nemusela zatial. Aka je ta posledna injekcia? Mne sa tie striekacky z lekarne zdaju strasne velke. Inak akurat ma napadlo ze na zahranicnych strankach dost odporucaju pit Gatorade alebo take tie vody s elektrolytmi a teda baby co nemaju radi tieto chemicke vody tak kokosovu vodu odporucaju, par dni pred odberom a potom ze na hektolitre to piju, lebo ze tie elektrolyty pomozu dostat vsetko do povodneho stavu.

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salonka28
24. feb 2019

@zoja82 tak.drzom.palce aj ja idem na zajtra na kontrolu tak uvidím ale brucho po nájdení jak balón

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salonka28
24. feb 2019

@zoja82 ahoj áno mám prvú stimuláciu a som po odbere 3 deň

salonka28
24. feb 2019

@salonka28 čiže zajtra som 4 ty no mne ťa.voda proste.nejde počas stimulácie som vypila aj 5 litrov v pohode ale teraz som taká.nafuknuta že sa mi proste nedá

zoja82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sassa15
25. feb 2019

@lostris151 no co tyka stimulacie, tak posledna injekcia bol pregnyl, aspon u mna. No a potom prisli dalsie , ale tie uz po OPU. Ja som dnes 6 dni po transfere a na kontrole mi pichli agulitin na podporu. Dobra sprava je, ze nemam volnu tekutinu v bruchu, ale to cakanie ma ubija. Dalsia kontrola az pondelok, a vtedy mi budu brat aj krv. Inac ma lekarka pochvalila, ze vidi ze dodrziavam co mi kazala (5l denne + 2× nutridrink). Tak aspon nieco 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre