Stimulácia a IVF Februar/Marec 2019

lostris151
15. feb 2019

Ahojte, bolo by fajn keby sme sa spojili zienky co tymto akurat prechadzame a zaciname koli radam a podpore. Ja som zacala akurat gonal, teraz 3ti den, prve sono po uziti mam v pondelok v MT a som v prvom cykle IFV. Zaujima ma strava pocas stimulacie, co sa nieco odporuca speci okrem tej vody a stupen fyzickej zataze, plus nejaku radu ako sa dat do psychyckej pohody. Ja som stale nejaka vyklepana z toho vsetkeho a tazko sa mi to vysvetluke okoliu co nechape com si prechadzam. Dakujem za kazdy radu a podporu a vsetkym drzim palce 🙂

zuzu8511
22. máj 2019

@bodka1234 to neviem viem že to bola A-B blastocysta.a nakoniec budeme mať my Zofku a vy Duriho 🙂

weja07
22. máj 2019

Dnes je po všetkom 😭 😭 😭 Spontánny potrat 😭 😭 😭 nemám ani slov, viac nedokážem napísať 😭

zuzu8511
22. máj 2019

@weja07 veľmi ma to mrzí 😥😥😥 Skore zotavenie ti prajem,poriadne sa vyplac a naber energiu na druhý pokus -to už vyjde.mne doktor povedal že aj keby som potratila tak netreba zúfať ,že už to ,že sa embryjko uchytilo je dobré znamenie.viem že nič ti nepomôže aby ti bolo ľahšie no ešte máš jednu bublinku✊✊✊ veľmi mi to je ľúto 😥

zuzik5891
22. máj 2019

@weja07 mrzí ma to... veľmi 😢...drž sa... ťažko napísať niečo iné...😢

naty139
22. máj 2019

@weja07 och moja 😭 všetky smútime s tebou, ale telo máš pripravené....další pokus bude úspešný ❤️❤️❤️

daniela2022
22. máj 2019

@weja07 poznám to ale neboj to prejde a zabojujete ešte raz. Držím prsty zvládneš to ❤️

fatimkaaa
22. máj 2019

@weja07 je mi to luto viem ako sa citis, prezivam teraz to iste :(

evaachesa
22. máj 2019

@bodka1234 hhh a ake mas testy? Tiez som pokupila zasoby z ali a jedna znacka ukazovala stale rovnako silne ciarky 😂 ale druhe plastove boli super 🙂 jeden drahy z lekarne hadam za 6eur som si setrila asi rok a pol ze ho ocurkam az ked uz budem tehu 😅

evaachesa
22. máj 2019

@weja07 velmi ma to mrzi 😥 drz saaa a hlavne naber nove sily pre dalsie embryjko. Uz to ze sa uchytilo je skvele, lebo vies ze to jednoducho pojde. Dalsi pokus bude uspesny, musis tomu verit ❤

123elenita
23. máj 2019

Ahojte. Tak u mňa z KET-u tento mesiac nič nebude.😏 Dnes som bola na kontrole, 14DC žiaden dominantný folikul. Chceli sme KET v prirodzenom cykle 😐😐 doteraz som problém s OVU nemala a akurát teraz.... Ach

susangha
23. máj 2019

@weja07 mrzí ma to :( ale nevzdávaj sa... teraz je maternica ako sa vraví "pohnojená" a ďalší pokus bude úspešný .. verím tomu... u viacerych to tak bolo... prajem ti veľa síl.

naty139
23. máj 2019

@123elenita ja som tiež ovulaciu pri kete nemala a nevadilo im to, aj tak mi vložili....ja ju teda nemavam bežne....takze keby som mala čakať na ovu tak sa ketu nedozijem

123elenita
23. máj 2019

@naty139 no mne povedal Dr., že keď idem v prirodzenom cykle bez liekov, tak musí prebehnúť ovu. Tak ja neviem, posúva sa mi to o mesiac, ale už pojdem s liekmi, akoby na istotu.. 🤷‍♀️ A takto sa mi to cele predlžuje... ☹

daniela2022
23. máj 2019

@zuzu8511 dnes test zase biely ako sneh. Zajtra idem pre istotu na krv ale nejdem ani do Košíc len tu si dám odobrať za poplatok a neviem co ďalej. Asi sa budem musieť zmieriť s tým ze sa to nepodarí.
@naty139 áno viem že majú neskôr ale myslím ze pri takej kvalite blastocysty by mi už 8 deň ukázalo 😶 ale tak budem držať prsty aspoň vám ktoré čakáte na pozitívne správy

zuzu8511
23. máj 2019

@daniela2022 veľmi ma to mrzí Dani.neviem čo ti povedať ,ale nestracaj nádej.skus si dať trochu pauzu ,oddýchnuť si a vypnúť hlavu a po čase to skúsite znovu.

daniela2022
23. máj 2019

@zuzu8511 to už som si toľko krát povedala. Nechápem a stále mi vŕta v hlave či nieje problém aj inde či je to len endo 🤔 dva roky sai zdá dosť pichania hormónov no nie?
A ty sa ako cítiš?

zuzu8511
23. máj 2019

@daniela2022 no dva roky hormónov sú určite dosť ja si to neviem ani predstaviť mne úplne stačilo pol roka 😥 ja sa mám celkom dobre som stále veľmi unavená ale inak to ujde ,ešte chvíľu a najhoršie bude hádam za mnou.

bodka1234
23. máj 2019

@daniela2022 ahoj prepáč že sa ťa teraz pýtam, mrzi ma to že ti to nevyšlo ale máš endometriazu? Ako ti ju zistili a ako ju diagnostikovali?

zuzu8511
23. máj 2019

@bodka1234 ahoj aj ja mám endometriózu.zistil mi ju gynekológ na usg ,ale nie každý gyndos ju vie vidieť na usg.ja som roky riešila silnú a velmi bolestivú ms ,ale gyndoska to neriešila.tak som ju po rokoch zmenila a druhý dr.to videl hneď pri prvom vyšetrení.

daniela2022
23. máj 2019

@bodka1234 ahoj v pohode áno mam endo 3 krát laparoskopiu, nonstop cysty a tak dookola. Ty máš tiež?

daniela2022
23. máj 2019

@zuzu8511 ale ty si nebola na laparo? A nemáš asi cysty však? Mne vraveli ze po laparoskopiu bude čisté že hneď skúsime ivf a po 3 týždňoch 3,5 cm 😢

bodka1234
23. máj 2019

@zuzu8511 nemam to diagnostikované ale tiež mám od malička velmi bolestivú MS, mávala som aj cysty ale to je tak 10 rokov dozadu pravidelne potom 3 roky antiku a potom už neboli cysty len bolesti ostali môj gyndos to nikdy neriesil ale raz sa mama pýtala u svojho že či mi nevie pomoc keď mavam také bolesti a ten hneď vyhrkol z diagnózou endo ale nikto mi to nediagnostikoval, nemám iné príznaky len bolesti pri MS ale keď som začala piť alchimilku asi 2 mesiace dozadu tak neboli až také strasne ako zvyčajne tak som to už neriešila. V CAR to majú uvedené ako podozrenie na endo ale laparku mi neodporúčali zatiaľ lebo našiel iný dôvod na preplatenie IVF poisťovňou a to protilátky proti spermiam. Keby som šla na laparku tak sa mi IVF posunie o 4 cykly až. Ale teraz pri stimulácii sa mi vytvorila cysta preto som mala tak málo oocytov lebo ostatné nestihli dorast keďže stimulky živila cystu. Ale tu pri OPU normálne odsal a nič nehovoril že by to bola z endo.b

bodka1234
23. máj 2019

Inak 3DPT a čínske testy stále biele 😂

zuzik5891
23. máj 2019

@bodka1234 skús presvietiť... možno ťa prekvapí 😂

bodka1234
23. máj 2019

@zuzik5891 oni sú vyrobené minulý mesiac a naopak zabalene, že keď otvoria obal rovno to chytim za ten papier čo treba ocikat nie za tú rúčky. A rozpadávajú sa 😂. Kvalitka. Baby inak výzva pre niektorú ktorá má už trhu potvrdene a je z BA či si ich nechce vyskúšať či vôbec funguju 😂

daniela2022
23. máj 2019

@bodka1234 tak bud rada a ver ze to endo nieje. A za druhe po laparke sa tvoria zrasty takže niekedy je lepšie neotvarat 😁

zuzu8511
23. máj 2019

@daniela2022 bola 2x po roku a pol bola späť.ale cysty som nemala.

bodka1234
23. máj 2019

@daniela2022 no pevne v to verím že je to proste len zvýšená bolesť a za tie roky keďže sa neliečia keďže nám už 30rokov by to určite už bolo oveľa horšie resp viac príznakov a tak . Niekedy ma to prvé dní úplne odrovnal do postele a niekedy v pohode z pár tabletkami to zvládnem a po tej alchymilje som bola úplne prekvapená že takmer bez liekov by som to aj zvládla

zuzu8511
23. máj 2019

@bodka1234 mne na endo prišiel gyndos v 30.bolesti som mala neznesiteľné aj najsilnejšie lieky od bolesti mi zaberali max.na 1-2 hodinky prvé dva dni som sa šla zblázniť.a alchemilka a pestrec pomáhajú.a keď mám pravdu povedať po operácii som si bila hlavu o stenu ,že som na ňu nešla už dávno bolesti ustúpili a aj ms bola slabšia.

zuzik5891
23. máj 2019

@bodka1234 jeeej... také som mala aj ja doma 😂...dokonca aj jeden špeciálny sáčok bez testu 😂😂...ale podľa mňa fungujú... minulý cyklus som otestovala...one step...baby top test a kiwi wuki či aký to má názov...ten posledný mal čiarku proste stále...ale tenkú... keď stúpalo hcg tak zhrubla...a one step a baby top test silneli aj slabli na rovnako...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre