Stimulácia Pergoverisom. Máte s tým skúsenosť?

marrad
7. máj 2010

DUfam ze mi nezavru temu..
Ma nieto skusenosti so stimulaciou PERGOVERIS om?
idem na 2. IVF a po zlej realcii na gonal, mi dali tento liek......

lalia123
9. máj 2010

Ahoj Marrad, aj ja by som rada vedela, ci sa tu niekto najde.
Prvu stimulku som mala s Fostimonom a Dipherelinom. Mala som len 1 vajicko 😔 aj to nezrele, takze sme sa nedopracovali ani k transferu, hoci som presvedcena, ze za normalnych okolnosti ovulku mavam. 🤐 🤐 🤐 A v karte som videla, ze dokina mala poznamku, ze buduca stimulka s Pergoverisom, vo stvrtok mam ist na konzultaciu.

marrad
autor
9. máj 2010

ja som mala 2 foliky a tiez sme sa nedopracovaliku transferu. musela som zmenit centrum a hned lekar povedal, ze pouzijeme pergoverison....(uz ho mam doma)
moja prva stimulka bola s ganalom merionalom a centortide....
ja

lalia123
10. máj 2010

Marrad, inak aj ja chcem zmenit centrum. Vyzera to na FC...dnes tam mam prvu konzultaciu, takze uvidim, ci odidem, ci ostanem v starom. Tak zatial drzim palce, dufam, ze sa tu este niekto prida 😉

bibi24
10. máj 2010

Ahojte baby, ja som sice stimulaciu este nezacala, ale do ziadosti mi Dr napisal lieky Gonal, Pergoveris a Dipherelin. Zaujimave kombinacia. Vobec netusim preco az 3 😕 druhy. Ja som v Iscare a vy?

marrad
autor
10. máj 2010

aj ja som teray v iscare
mne zatial dal len pergoveris a centrodite
ze dalej uvidime povedal... ku komu chodis v ISCARE

bibi24
11. máj 2010

Ahoj Marrad, ty ides uz na druhe ivf, ze? A predtym si kam chodila (ked pises, ze teraz si v iscare)? Ja chodim k Valkymu.

marrad
autor
13. máj 2010

dievcata tak malo vas ma skusenosti s tymto liekom?

mony80
19. máj 2010

Ahojte kocky, ja s nim zajtra zacinam, tak potom sa s vami podelim o skusenost 🙂

marrad
autor
19. máj 2010

mony80
ahoj ja dufam ze tiez v nasledujucich dnoch s nim zacnem
mam ho uz doma, ale trochu sa mi to skomplikovali, dufam ze sa to zajtra da do poriadku....

bibi24
20. máj 2010

Baby, uz aj ja coskoro zacnem, mam schvalenu ziadost po 2 tyzdnoch 😵 Tak potom pridavajte skusenosti.
Mony, aku mas stimulku?

marrad
autor
21. máj 2010

ahojte kocky ja casinam v sobotu dufam ze bude uspech.... 😉

mony80
25. máj 2010

Ahojte dievcata, tak ja ficim uz tyzden na Pergoverise, vajka rastu, vraj je ich dost a zatial su drobne. ( pocet neviem 😕 )
Picham Diphereline, Pergoveris a Gonal. Niekedy bud.tyzden by snad mohol byt odber, uvidiiiiime
Zatial to znasam dobre, okrem toho ze som strasne spava a mavam stavy, ze neviem ci idem vracat ci odpadnut, ale to je tak hodku - dve a potom som OK.

bibi24
25. máj 2010

@mony80 ahoj, ja by som mala zacat so stimulkou teraz niekedy. Uz mam schvalenu ziadost. Mam take iste lieky ako ty. Ty mas dlhy protokol? A kedy si zacinala pichat? Ktory dc?

mony80
25. máj 2010

Ahoj Bibi, ano mam dlhy, zacala som na 24.den Diphereline (moj norm.cyklus je 33, tak preto)

bibi24
25. máj 2010

A kam chodis do centra Mony?

mony80
25. máj 2010

Do Gynfiv-u Bibi.
Ja som trosku googlila o pergoverise a skusenosti boli rozne ( ako so vsetkym ) ale casto ho davali ako druhu alternativu, ak sa tradicna stimulka nepodarila - co do poctu a kvality. Ale tak myslim ,ze vedia co robia 😉
Len to cakanie dievcata, to je hruuuuza, dni idu pomalicky pomaly a to nie som este ani pri odbere 😕 😕

marrad
autor
26. máj 2010

no zajtra uvidime co robi pergoveris so mnou....

michaelag
28. máj 2010

Ahojte dievcence,
ak sa mozem pridat do debaty, tak ja som uspesne uz dobrala vsetky stimulanty od Dipherelinu, cez Gonal az po Pergoveris. Dnes vecer uz picham medzi 22 - 23 ten zadkovy Pregnyl a v nedelu rano mam ist na punkciu.
S Dipherelinom to bolo fajn, zo zaciatku som mala chute, potom som si zvykla a uvedomila sa, ze tadialto cesta nepovedie a takto by som pribrala aj nemozne 😉)), Gonal bol pohodlny, ziadne natahovacky do striekacky, miesanie, len vytiahnutie 150 jednotiek a pich - sup, bolo to, no a auuuu Pergoveris bol len 3 ci 4 dni, tak to som si odtrpela to stipanie a hlavne, podbrusko mam ako balon, lebo tych 10 ks folikulov v priemere 13 mm, tak to da zabrat 😢. Kazdopadne som zvedava na nedelu, hlavne to, ako mi bude po punkcii a slubujem, v ponedelok sa ohlasim z dojmami (teda ak vsetko dobre pojde). A verim, ze v utorok, alebo stredu uz budem mat vkladanie.
Drzte mi palce.

A inak, ak by ste potrebovali nejake stimulanty, tak z kazdeho mi ostalo dost. Tak sa ohlaste.

marrad
autor
31. máj 2010

dievcata takze so mnou pergoveris neurobil uplne nic...
mam lej jeden folik /to je pravdepodobne ten ktory sa mi tvori prirodzene kazdy mesiac, pretoze hladiny hormonov v krvy su ako keby som nestimulovala.....

mony80
31. máj 2010

Ahojte babulky, ja som vcera slavnostne dostimulovala a zavrsila Pregnylom.
Folikov mam nieco do 20 roznej velkosti, kolko v nich bude zrelych vajok sa dozvieme zajtra. Punkcia teda vychadza na 20 DC a 16 den stimulacie.
Co sa tyka znasania stimulky (Dipreheline, Gonal, Pergoveris ), tak na zaciatku som mavala problem s naladami, navalmi tepla a unavou. S Gonalom a Pergoverisom prisli skor stavy na odpadnutie, napinanie na zvracanie a niektore dni nenormalna unava, Ale nic neznesitelneho sa zatial neudialo. Brusko mam ako sitko na rezance - vypukle a dierkovane 🙂
Pribrala som asi 2 kg ( ale tazko povedat ci koli liekom, moze to byt aj tym ze veeela spim a nemam ziaden stres)

Marrad to mi je strasne luto, idu s tym nieco robit ?? ci ti zastavili stimulku ?
Michaela drzim palceky - inak krasny datum na vklad 1.6. - den deti 😵 😵

michaelag
31. máj 2010

to Mony80:
Dakujem krasne, len po dohode s manzelom a po odporucani lekara sme to posunuli na piatok, takze ak vsetko dobre dopadne a preziju nam uz nase oplodnene vajicka, tak v piatok budeme vkladat.
Inak moj brat sa narodil 1.6., tak nebudeme velmi od jeho datumu narodenia 🙂.

Zajtra ti drzim palce, nech mas urodu plodnu a zrelu a nech nemas po odbere bolesti, kedze ako pises, uz teraz ich mas 20. Ja som mala vcera 25 a z toho mi dnes volali z labaku, ze prirodzenou cestou prezilo 7 a po napichnuti 3 len jedno. Kazdopadne kazda z kociek, co sme tam boli mame ine vysledky a nemoze to nikto globalizovat a brat to za svoje. Kazda z nas je jedinecna.
Strasne drzim palce 😉

marrad
autor
31. máj 2010

mony80
stimulujem dalej
folik rastiem dnes som bola opat na krv volali mi ze zajtra mam opat prist a ze uvidime...
ono je pravda ze staci jedno vajko ale aby prezilo oplodnilo sa a ujalo, je do dost vela uloh na jedno male vajko, musel by to byt velky bojovnik.,,,,,, v co dufam,,,,,

marrad
autor
31. máj 2010

stimulujem ale koli tomu ze je to moja posledna preplacana moznost
tak preto....

mony80
31. máj 2010

Marrad budem vam mocisko drzat palce aby vajko zabojovalo.

michaelag
1. jún 2010

to mony80: ahoj, tak ako si dopadla? Dnes si mala tusim punkciu, ci nie? 😨

mony80
1. jún 2010

ahojte kocky,
tak punkcia je za nami, urodilo sa 14 vajek, zatial nevieme ci su OK a pouzitelne.

michaelag
1. jún 2010

a ako sa citis mony80? dali ste na prirodzene a aj napichnutie? Nechala si si aj predlzit kultivaciu? Daj viac informacii.... a kde si bola? v GF?

mony80
2. jún 2010

ahojcek,
tak dnes uz je to v pohode, oproti vcerajsku ( to bola fakt sila )
Mame 8 babuliatok (1 naturalne, 7 ICSI) a vsetky idu do PK.
Ano boli sme v GF. Dievcata dakujem kazdu minutu nebesam za tych 8 a modlim sa aby nam po PK ostalo aspon jedno zdravucke a aby sa mu pacilo v brusku.

marrad
autor
2. jún 2010

@mony80
blahozelááám
a drzim palce
man zajtra caka OPU
no mam len jeden folik tak sa modlim aby bol pouzitelny a aby prezil.....

naduska
2. jún 2010

ahojte kocky zhanam puregon nemate niektora ?piste do IP 🙂 dik

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre