Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

pegasko
18. jan 2010

wolfi amniocentezu ti dr.doporucil alebo si sa tak rozhodla ty?

lusinkaj
18. jan 2010

pegasko,wolfi ...uz netreba vziat dalsi ibalgin ja to uz pomaly ok...zajtra bude uz ovela lepsie 😉

zuuuzana7
18. jan 2010

lusi to je super kedze uz bolesti polavuju 🙂 no vidis keby som to vedela, ze mas doma kuraciu polievku hmmm ani nevarim 😀 ale uz je hotova aj u mna tak hadam zabrala, ta povacsine zaberie ked som prechladnuta 😅

wolfi, tak mate video, wow tak dnes vecer sa kuka bombulko v prevedeni 😉
idete na amniocentezu?

inac co je s rosienkou a vaneskou oddychuju? 😅 😕

pegasko, romy ahojte a dobru nocku

ps. lusi zajtra sa tesime na spravicky 🙂

wolfskinka
autor
19. jan 2010

zuuzi no zatial som rozhodnuta ze ano, ale uvidime ako dopadnu vysledky trippletestov a genetiky a potom sa uvidi, ale zatial som rozhodnuta ist, dnes mi kamoska poslala oni boli na nejakych specialnych genetickych testoch v olomouci, robia to len tam, je to nejaka novinka a stoji to 5000 ceskych korun a vraj to nahradza odber plodovej vody, cele to trva jeden den, tak chcem pozistovat o tom viac a popripade sa tam objednat

lusi no co, uz sa neviem dockat

romy01
19. jan 2010

wolfi posli mailovu adresu, lebo ja som to zistovala na slovensku a je tu taka firma, co zistuje kadeco z krvi ale na priamu otazku ci to nahradza amnio odpovedali ze nie a stoji to tusim az okolo 1000 eur - no darebaci, co ti poviem. Ja som myslela ze si bola na nejakom inom sone - to som bola aj ja v 12 tt na to NT a nosovu kosticku.

ozaj rosienka a vaneska sa ozaj dlho neozyvaju, hadam je vsetko OK.
Ja idem o dve hodinky na pisomku z angliny tak si idem este co to precitat, no vecer sem dobehnem.
Drzte mi palce na zajtra. Idem mat poradnu a povedia mi vysledky tripple testov, tak sa budem rozhodovat ci ist alebo neist na amnio. No krv mi brali pred dva a pol tyzdnom takze vysledky su tam uz tyzden, tak verim ze to bude OK lebo mi nevolali.

wolfskinka
autor
19. jan 2010

romy kamoska tam bola a bola velmi spokojna ..... http://www.fertimed.cz/main.htm
ja som mala ist na 4D sono ale nakoniec mi ho nerobil, lebo tam nemal tu doktorku co robi 4D sona

vanesska
19. jan 2010

caute babky... 🙂

neboj romy som ok... ale dakujem za starost... 😉
len som cely minuly tyzden aj vikend bojovala s hnusnou bolestou hlavy... bleee...
akurat od piatka sa to najviac vystupnovalo tak uz som siahala po tabletke ale nakoniec som si povedala ze este vydrzim no a v nedelu to na pocudovanie samo preslo ale vytrpela som si svoje... 🙄

zajtra idem rano na krv... fakt neviem ako zvladnem ist na lacno lebo ja rano mam ukrutnyyyy hlad tak to bude asi dost nechutne... tak snad niekde neodpadnem... 🙄

no a v piatok idem do poradne a na utz sa tesim a dufam ze drobcek pekne rastie...
posledne dni ma trosku rano pobolieva brusko ako na ms ale potom to prejde tak snad to nie je nic zle... vy to nahodou nemavate??
inak to budem vlastne 12tt robi sa vtedy nejake speci sono alebo sa nieco kontroluje a meria?
chcela by som aby isiel mm so mnou nech vidi aj on drobca tak snad bude nieco pekne vidiet.
s vami chodia vasi manzovia na utz??

wolfi... a ty preco chces ist na amnio? ti to odporucili alebo len pre istotu?

lusi... tak informuj ako si dopadla a kolko sa oplodnilo?

ostatne babky caute... 😉

lusinkaj
19. jan 2010

ahojte baby,tak dnes som sa bola trosku skraslit ostrihat a dorobit melir 😉
tak som volala do centra z 12 vajok sa oplodnili 10 😵 uzasne tesime sa velmi...mame PK a lepidlo taze vo stvrtok mam zavolat ze kedy prenos 😉

vanesska
19. jan 2010

lusi... supiiiis! no ide vam to krasne tak nech sa pekne embryjka vyvijaju a nech vlozite krasne 2...
asi pojdes na ET v piatok vsak?
juuuj a potom uz len cakat na vysledok to bude asi najvacsi nervak...!

romy a tebe drzim palce zajtra na poradnu a na vysledky testov...! nech dopadnu najsamsuper... 😵
inak tie tripple testy su na nejake geneticke choroby vsak? to je aj na DS?
a tie sa robia v ktorom tt? a ked vyjdu dobre tak netreba ist na amnio?

lusinkaj
19. jan 2010

vaneska,presne tak krasny pocet ani som s takym neratala 😉 no urcite ET bude v piatok...a to len zacnu nervaky tie 2 tyz.budu katastrofa 😉

wolfskinka
autor
19. jan 2010

vanesska pre istotu, som dlhodobo na antiepileptikach a uzivam ich aj pocas tehotenstva a mam uz 35 rokov ...

lusi super drzim palceky aby sa tych 10 dalej vyvijalo

lusinkaj
19. jan 2010

wolfi dakujem... 🙂 snad bude vsetko dalej tak ako ma byt

wolfskinka
autor
19. jan 2010

lusi neboj bude
a zachvilu budes mat aj ty TTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lusinkaj
19. jan 2010

snad budem aj ja mat..tesim sa ale aj bojim 😉

zuuuzana7
19. jan 2010

lusi to je predsa perfidzooo !!! 🙂
jeminecko lusi ved ten cas taaak leti, ako keby si len vcera zacala so stimulkou a uz coskoro
sa bude testikovat 🙂. superrrrrr

zuuuzana7
19. jan 2010

lusi co vlastne to lepidlo obsahuje?
baby inac a mal niekto z vas AH?

zuuuzana7
19. jan 2010

romy, wolfi drzim uz teraz palceky na zajtra aby tripplaky dopadli na jednicku 🙂

vaneska na zajtra vam prajem s manzelov nezabudnutelny zazitok z vaseho baby 🙂

wolfskinka
autor
19. jan 2010

zuuzi dik, ja na ne pojdem az neviem kedy, lebo na buducu poradnu mi povedala, ze mozem jest, a to budem v 16tt, takze to by ich uz mali robit nie ?

romy triplle sa robia z krvi ?

romy01
19. jan 2010

tak som doma - pisomka z angliny dopadla dobre - aj ked este neviem ze ako ale som si ista ze preleziem. Tak som si oddychla.

lusinka super. moc drzim palce tvojim drobcekom nech sa pekne delia.

vaneska - este ti nebrali krv ? Lebo mne brali v 8 tt na krvny obraz a krvnu skupinu - to sa musi ist na lačno no potom sa berie aj v 12tt na zistenie nejakych hormonov a to sa mozes najest. Mne to ale nebrali. V 12-13 tt sa robi sono, kde sa merie NT - to je šijove zvrasnenie alebo nieco take a ak hodnoty vyjdu mimo tolerancie, može to byt priznakom DS- lenze je to iste len na nejakych 80% potom sa berie krv okolo 16-17tt - to je ten tripple test a spolu s NT dokaze odhalit pripadne podozrenie na poruchy az na 90% - AK to vyjde OK, sama sa rozhodnes ci ti to staci alebo chces mat vacsiu istotu. Baj istota je prave amnioscenteza co sa robi od 18tt ta je ista na 99,9% ale aj tam uz vraj dokazali urcit falosnu pozitivitu. Problem je ze pri amnio je riziko potratu az do 1%- ide o invazivne vysetrenie - odobratie plodovej vody cez brusko.

romy01
19. jan 2010

wolfi kukam kukam ale nenasla som tam ze by robili nejake vysetrenie ktore by nahradilo amnio

lusinkaj
19. jan 2010

dakujem vam baby...to lepidlo laicki napisem,je take prostredie akokeby to bolo pocate teh.prirodzene 🙂

wolfskinka
autor
19. jan 2010

romy musim sa porozpravat s tou kamoskou, zajtra alebo pozajtra sa jej popytam

lusinkaj
20. jan 2010

dobre ranko baby,v noci som sa zobudila nato ze ma boli brusko 😠 uz by mohlo prestat... 😝
wolfi ty nevies spat ze si tu o pol.noci 😕

wolfskinka
autor
20. jan 2010

lusi ja mam to spanie take rozhodene, ze si to nevies ani predstavit jeden den spim 12 hodin v kuse a druhy sotva 2 , ved ockaj za par mesiacov 😀 😀 😀 😀

vanesska
20. jan 2010

caute baby...

romy... ja som bola dneska rano na krv a na lacno... tak to bolo dost nechutne lebo ja mavam rano najvacsi hlad... ale nakoniec sa to dalo zvladnut ale teraz som doma a ladujem sa vydatnymi ranajkami 😀
no a brali mi asi 6 skumaviek hovorili ze KO, skupina a dalsie neviem na co bolo... ale vycucli ma riadne... 😝
inak ako ty a tvoje priberanie? este priberas tak rychlo? lebo mne sa zda ze sa to zacina spomalovat... dokonca par dni som mala pocit ze ani deko... a uz sa mi zda ze nemavam az taky hrozitansky hlad ako predtym... tak mozno fakt sa to koncom toho 1.trim. upravi... zatial som pribarala 3,5 kg...

lusi... ako bolest uz to prechadza? ja som nastastie ziadne bolesti nemala a to mi pocas OPU este aj cysty odsavali... a sestricka nas upozornovala ze budeme mat mozno dost silne bolesti a dokonca nam aj zakazali si brat lieky proti bolesti tak ja som cakala kazdu chvilu kedy to pride a nic... ja si myslim ze to tiez mohol byt dosledok tej akupunktury... inak si to neviem vysvetlit ze vsetky baby na izbe bolesti mali len ja nie ale snad ti to uz rychlo prejde... a zajtra si volas ako sa maju drobci?? dufam ze sa krasne delia!!! 😵

zuzi... no veru ja sa tiez tesim na ten utz... len dufam ze bude vsetko v poriadku nech to nie su stresy ale prijemny zazitok... som zvedava ako zareaguje mm... 😵

tak pekny den... idem ja pomaly do prace...

romy01
20. jan 2010

ahojte

vanes, tak si to zvladla - super. Co sa tyka priberania, tak cez vianoce som si nedala pozor a nabrala som 3 kila v priebehu 2 tyzdnov no od 1 januara dodnes som pribrala ani nie kilo, takze sa da povedat ze sa to unormalnilo a dufam ze sa to este trosku pribrzdi.

Baby ja som nemohla zaspat lebo som mala zas bolesti v bedrovom klbe a tak ako som si lezala v posteli tak som zacitila steklenie v brusku. Tak som strpla a ani sa nepohla a cakala ze co bude dalej a ono to prislo - KOP . . .KOP . . . koplo ma dva krat a potom prestalo, asi zaspal - baby ja som sa usmievala od stastia ako slniecko na hnoji, aj klb ma prestal bolet a zaspala som ako utahane šteniatko. 😀 😀 😀

No a dnes som mala poradnu. Takze tripple test dopadol nad ocakavanie dobre. Riziko DS mam 1: 1200 a riziko na razstepy a podobne je 1:5300 - takze je to uplne negativne a o amnio sme sa s doktorkou ani nebavili. O dva tyzdne mam sono, uz sa tesim.

vanesska
20. jan 2010

romy... supeeer... krasne... takze to prislo v 18tt...jeeej aky pocit... 😵 😵
a da sa to steklenie k niecomu prirovnat? alebo to je proste take ze sa to neda s nicim pomylit?! 🙂
no a testy ti dopadli tiez najsamlepsie!!! velka gratulacia...! dnes mas proste krasny dnik 😵

romy01
20. jan 2010

vaneska, ja som uz tak dva tri dni sledovala, ze ci nieco neucitim a aj som si myslela ze asi nieco citim, ale to nebolo ono. To som citila take zvlastne veci akoby ma krpec kopkal do criev no to sa neda povedat ze to ozaj bolo ono. Toto bolo ine, neda sa to pomylit s pohybom criev a podobne. Nebolo to take, bolo to take steklenie - normalne ako keby ta niekto steklil na chodidle, tak je to aj v brusku zvnutra a stenu bruska. Ked som to ucitila - trvalo to mozno 2 minuty som sa ani nepohla, som ostala ako socha a cakala ze co bude dalej a potom to preslo a zrazu bum, bum . No tp bolo super. Bala som sa pohnut rukou aby som ho nevystrasila no keby som mala ruku na vrusku mozno by som zacitila aj chvenie od kopanca. No a potom uz nic ani sa nepohol.

wolfskinka
autor
20. jan 2010

romy no super tak uz kopka, no uz sa tesim aj ja ze za mesiac ma kopne

romy01
20. jan 2010

no wolfka sa obavam ze ono kopne len sem tam a ak to prespim tak zas par dni nic neucitim, no uz sa to bue len a len zintenzivnovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre