Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
26. apr 2010

alic cisarsky a spinalna anesteza ... budes pritom ked sa narodia a nebudes nic citit ... 😵

lusinkaj
26. apr 2010

alicka veru kazdá tu mame nejaky problem...uz nech rodime a mame pokoj.. 🙂 a pootm pridu väcsie starosti este 🙂

alicao
26. apr 2010

wolfi, fakt????? 😀 😀 😀 😀
lusi veru len potom to zacne...

lusinkaj
26. apr 2010

Tak tak...teraz je to este len take na zohriatie....potom len pride 😀 🙂

wolfskinka
autor
26. apr 2010

alic no ja to vyskusam a potom ti poviem, ty pojdes az po mne 😀

romy01
26. apr 2010

ahojky
tak vy ste uz temou poriadne dopredu - ze ci cisarsky alebo nie - este mate cas. Alic drzim palce nech sa krpci ukazu v plnej krase nech viete akou farbou natret steny.

wolfskinka
autor
26. apr 2010

romy tak ja uz mam definitivne rozhodnute ... aj potvrdene od neurologa, v mojom pripade cisarsky a dali mi na vyber ci spinalnu anestezu alebo celkovu, vybrala som si spinalku ....

no inac v juli ked sa to tu rozbehne to bude ako na beziacom pase .... co tyzden to nejake mimino 😀

wolfskinka
autor
26. apr 2010

alic kupila som si ten vapnik taku zltu krabicku v lekarni Kalciové tablety 500mg, koľko užívaš ty ?
ja beriem tieto vitaminy :
1.centrum materna s DHA,
2.magnesium na predpis
3. železo na predpis

mozem k tmu nakombinovat ten vapnik na zuby ? som sa zabudla spytat v lekarni

alicao
27. apr 2010

wolfi, no ja si myslim, ze pojdem najmenej o dva tyzdne pred tebou, dala som im zakaz vychadzania do jula, ale po 1.july uz mozu hocikedy
ja beriem presne to co ty, aj tie kalciove su presne tie co si ty kupila aj tie ostatne co pises..a vapnik mozes jednu denne urcite, ved vidis ze sa ti lamu zuby, to je z toho, mne hartel povedal ze sa vapnik nemusi ale ja nejem mliecne vyrobky tak to doplnam aspon tymto a este k tomu tie moje male si urcite beru vela, urcite ti to neublizi, ved to povedz dokymu co on nato...ja si davam aj ked povedal ze nemusim, dokonca mi to pomohlo aj na koleno co ma stale pichalo, uz nepicha..
romy ja neplanujem, len wolfi sa pytala ze ci to mam iste...to sa naplanovat neda ak nemam nejaku vaznu chorobu, takze to neriesim, ako som povedala, necham si poradit od doktora a ci mame cas? pri dvojkach nikdy nevies, ale ja im hucim do hlaviciek kazdy den, ze ich pred julom nechcem vidiet vonku z bruska 😀
inak baby si mam vybavit porodnicu? lebo chcem urcite rodit v martine, kam mam ist? co tam mam povedat, ze dobry den, chcem tu rodit? ci?

wolfskinka
autor
27. apr 2010

alic tak ty sa chustas ma predbehnut ... no ved uvidime

alic mesiac pred porodom ti gynekolog da papier a mas sa ist nahlasit do porodnice kde budes rodit, aspon tak som pocula ja ... lebo mesiac pred porodom sa uz chodi na kontroly aj do porodnice ... ale neviem, ako presne ..

alicao
27. apr 2010

mesiac pred porodom? haha , lenze ja mesiac pred terminom uz asi budem odrodena...no opytam sa ho..ja by som rada vydrzala aspon do polky jula, ale neviem neviem..bojim sa toho mojho krcka, sa pomaly skracuje , zajtra idem na poradnu tak skocim aj zanim, lebo sa mi asi aj ten zapal vratil

wolfskinka
autor
27. apr 2010

alic spytaj sa hartela ako to chodi ...

no ked ides na poradnu pojdes urcite aj k nemu , on na poradni vzdy kontroluje aj krcok ... ja idem v piatok a aj na tu glukozu ... uz som si ju bola objednat namiesaju mi ju v lekarni, vo stvrtok si mam prist po nu

wolfskinka
autor
27. apr 2010

ja beriem stale ten macromir .... ale vytok ani zapal nemam ziadny ...

alicao
27. apr 2010

este stale? to nejako dlho nie? ja mam jedno balenie doma v chladnicke ale neviem ci si to mozem sama naordinovat, predsa su to len antibiotika..ja nemam vytok, len ma trosku pali susu

wolfskinka
autor
27. apr 2010

alic mne to dal na cely mesiac ....

a kolko uzivas toho vapnika? kolko tabliet ?

alicao
27. apr 2010

wolfi , len jednu tabletku denne

wolfskinka
autor
27. apr 2010

ja som si tiez vcera dala len jednu

romy01
27. apr 2010

ahojte

alicka ty kedze čakáš dvojky tak by ťa mali poslať na materskú 8 tyždňov pred termínom, takže podľa mňa máľ čas. Akonáhle nastúpiš na materskú a budeš mať ten papier od lekara, múžeš isť priamo do MT na pavilón 6 na prvé poschodie - ambulancia č 105 - odtial ťa už ponavigujú. Ale podľa mňa ak by si šla aj skôr, hlavu ti neodtrhnú a vysvetlia ti že kedy máš prísť a čo si so sebou doniesť.
Ja som dnes bola v nemocke a doktor ma uistil že je všetko OK. Neviem ale aj moja doktorka aj diabetologička si neboli isté aj keď vysledky krvi su negativne, tak moja dokina ma poslala lebo babatko je vacsie a diabetologicka preto ze cukor stupa az po dvoch hodinach po vypiti glukozy - pritom ma stupat prvu hodinu a potom uz ma klesat. Ale doktor to ohodnotil tak ze je to v norme a ze sa mi len neskorsie uvolnuje inzulin. Vukor v moci sa tiez objavil az po dvoch hodinach a to vraj nemusi indikovat cukrovku ale nejaky zadrhel v oblickach - no nebude to nic vazne, kedze na lašno aj po prvej hodine cukor v moči nie je.

alicao
27. apr 2010

romy, super, dakujem za radu, snad ma to skor nechyti a stihnem sa tam zahlasit dopredu, diky moc!🙂
drzkam palce nech to nemas nic vazne, mozno je vacsie len preto lebo ti chuti, a podla toho aj moje budu riadne deturence , jem za troch 😀 , aspon bude silny ako buk, no nie?🙂

wolfskinka
autor
27. apr 2010

alic nestikutalo sa ti ? sme ta spominali na stretku s kamkou ....

zuuuzana7
28. apr 2010

ahojte baby, tak vcera som bola na konzultacii pred ket, ale lekar este viac sklamany ako my ... to ma tak dojalo 😅
no pred dalsim pokusom chce mat vysledky imunologie na stole aby sme aj toto mohli vylucit ... popripade proti tomu nieco podniknut, tak mam uz na buduci tyzden vo stvrtok termin na imunologiu, vysledky ale najskor budu az za dva-tri tyzdne...
tak len dufam, ze do ketka budu aj vysledky, v podstate povedal, ze mozme ist hned do toho, ze on nevidi doved cakat ...
a budu rozmrazovat vsetky tri naraz, jedna blastulka je uz hatschujuca a dve su jednicky 🙂
a este nam navrhol nejaku motodu kde mne bude pred transferom odobrana krv, ktora bude nejako prefiltrovana od cervenych krvnych dosticiek a od mononuklearnych krviniek a to bude do maternice vstreknute ... zevraj to vynasli japonsky vedci v 2006 a aj ten nas profesor sa na dalsich vyskumoch tu v rak. podielal ... tak som zvedava co to je ... poculi ste niekto o tom?
ale ja mam v sebe strasne velku nadej uz tym ze budu teraz dve blastulky 🙂 🙂 🙂

zuuuzana7
28. apr 2010

nie cervene ale biele dosky ... ja som zo vsestkeho dopletena 😅

zuuuzana7
28. apr 2010

wolfi, teraz som si precitala o zubu auuuuuuccccccc ... uz je lepsie?

wolfskinka
autor
28. apr 2010

zuuzi hej uz je lepsie ..neboli, len mam strach aby mi ta vlozka odtial nevypadla na kontrolu mam ist az 17.5.

alicao
28. apr 2010

zuzka vyyyyyyyborne, tak ti zelam nech je vsetko ok, ani si nevies predstavit, zasluzis si to! A moc sa mi lubi, ze si takto pekne pozitivne naladena, bude sa im v tebe pacit!🙂
My sme boli dnes na poradni , krcok sa nam skracuje tak mame zakazane uz aj kratke prechadzky, dobre som ja citila, ze tlacia dolu kotuhy male no a spravicka je, ze sa nam ukazali v plnej krase a budeme mat na 99percent Alicku a Karinku🙂 som happy 😀 😝 😀

zuuuzana7
28. apr 2010

alicka dakujem 🙂
jeeeeeeee dve princeznicky velka, velka gratulacia 🙂 🙂 🙂
a kolko ma krcok? aj ti povedali?
alic, tak len kockam dohovaraj nech pekne do jula potiahnu aspon teda do toho 36tt to uz bude super 🙂

wolfi, tak take opletacky so zubkom, tak nech sa vlozka do dalsej kontroly drzi 😉

baby krasny den vam vsetkym prajem 🙂

romy01
28. apr 2010

zuzka, nepoznam tu metodu ale vypada to super, ze mozes absolvovat taku novu metodu. Tfuj tfuj tfuj nech to vyjde.

alicka - jeeeej super - ja by som to brala hned - dve dievcence, no krasa. My sme boli u znamej pozriet - ma dvojrocneho chlapca a to je taky vymyselnik, ze oci treba mat aj na zadku - lebo ten nema problem preliezat cez plot k susedom, nahanat a mlatit macku a co ja viem co este. Tak to ak aj moj taky betar bude, to bude fuska. Dievcata su predsa len kludnejsie

alicao
28. apr 2010

zuzi, romy, dakujeme🙂 no neviem , neviem, ved uz teraz su ako besne v brusku a ked budu po mne tak amen pana🙂)) ale tesim sa, len kto ponesie muzove priezvisko??? on mi nato povedal, ze hold budeme musiet mat este tretie...som sa pobavila..saso 😀
romy, potom si tvoj malinky s VELIKYM moze vybrat ak budes chciet 😀 😀 😀
zuzka, krcok mam 3.6cm od zaciatku sa skratil o pol centimentra a to nemdobre....tak radsej si to odlezim, ze vraj je to len ich vahou, nie kontrakciami alebo inou sarapatou ....

wolfskinka
autor
28. apr 2010

zuuzi tfuj tfuj tfuj nech to vyjde

no zuby prestali boliet... tuk tuk tuk, ale zase sa mi rozkrvacali dasna ... no toto uz neni normalne, ale vydrzim hlavne nech je maly v poriadku a dnes ma akcny den, furt sa mrvi, vobec nespi ... tak sa dufam cez den unavi a v noci bude bumbat ako mimino, inac uz je otoceny hlavickou dole ... lebo uz nekope dole v brusku ale zapiera sa mi nozickami o rebra a nadskakuje mi vrch brucha .. takze uz je to jasne ....

lusinkaj
28. apr 2010

alicka super,taze budu to dve baby... 🙂 tak nech su nadalej zdravucke 🙂
a nechceli ta dat do nemocnice?staci ked budes doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre