Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

rosienka
30. apr 2010

wolfi- co si o tom este nepocula? som sa aj ja smiala, ale ono to do prdele ucinkuje, ja uz nie som co som byvala, vsetko zabudam a musim si opakovat 😅 ...aj pôrodna asistentka vravela na kurze, ze kazdym tehu stracame nejake tie mozgove bunky, ktore sa zial uz nevratia...ale hold, co tam po nich jej vravim, furt ich mame viac ako chlapi 😝 , tak sme sa pobavili

wolfskinka
autor
30. apr 2010

rosienak tehudemencia to som este teda nepocula ...

alicao
1. máj 2010

rosi v pohode, dakujem...co ty vies, mozno nas pri porode prekvapi aj pipik🙂, aj tak ruzove nekupujem, nemam rada ruzovu ale stavim sa , ze ju budu znamy nosit, takze sa jej nevyhneme...
a ta tehudemncia je pravdiva, pozorujem to u kazdej tehotnej, aj u seba 😀

wolfskinka
autor
1. máj 2010

alic ako sa mas ? co robia babiky ?
ja tiez nemusím ružovú , keby som mala dievčatko tak by som nemala asi veľa ružových vecičiek ... ja by som ju skôr ladila do žlta, oranžova a do takej marhulovej alebo bordovej a cervenej, ale to je kazdeho vec, tiez teraz matejovi kupujem veci a tiez nechcem vsetko modre, lenze vsetko co je chlapcenske je bledomodre, no skus kupit tmavomodre dupacky ... myslis ze kupis , prd kupis , nechapem v dnesnej dobe ked je dostat všetko tak na babetka len pastelové farby ruzove, bledomodre ... ale tmavomodre nekupis nic ☹

a ozaj ako pokracujes s vybavou pre babiky ? co uz mas vsetko pokupene ?

alicao
2. máj 2010

ahojky
wolfi , odkedy viac lezim tak mam menej vsetko boli, takze sme asi ok🙂
babiky kopkaju, ale uz maju asi menej miesta, lebo je to take jemnejsie, hladkaju ma z vnutra a reauju na moj hlas, ked sa dlhsie nehybu tak poviem im nech ma kopnu a hned kop, kop a som zase spokojna🙂
vybavicku mame uz skoro celu, vela veci som objednala z netu, vecicky tiez kupujem takych farieb ak pises, vlastne vsetky farby okrem ruzovej, najviac mame zltych , zelenych a oranzovych, nieco je do hneda ale aj modru som kupila, je kobinovana s inymi farbami a budu sa hodit aj pre dievcatka...
uz mi chyba len zopar veci, ale to aj v tescu kupim, no a na muza nechavam autosedacky a pre mna este odsavacku, ale tu az po porode...
chcem mat uz vsetko v maji, pre istotu, lebo pri mne clovek nikdy nevie, ze ano🙂
uz sa tesim na stretko s kocarikmi🙂,len to potom bude musiet byt niekde na pol ceste lebo kym sa dotrepem s kocikom do mesta by boli znova hladne🙂....ty jo, ja pisem akoby uz boli na svete 😀

lusinkaj
2. máj 2010

ahojte 🙂
bola som na poradni tak drobci sa maju ok...krasne sa tam hybu uz sa tesim na pohyby jeeeej 🙂
ale nepovedal co to je boli zle otoceni,nabuduce 😉
ale som rada,triple testy vysli negativne 🙂 😵

wolfskinka
autor
2. máj 2010

alic budeme chodit na vodne dielo ... a ja budem moct chodit na vlcince aj do lesoparku, nalozim kocik do auta a pridem k tebe

no v juli by mohli byt uz na svete ... matej tipujem tak stred jula a tie tvoje tiez asi tak, my sme akurat dnes u nasich tipovali, ze kedy segra porodi, ja som si tipla 11.5., otec 15.5. a mama 25.5. tak sme zvedaví, necháme sa prekvapiť
😀

alicao
3. máj 2010

lusi, som rada, ze su zive a zdrave🙂, asi budes mat tiez problem zistit co skryvaju medzi nozkami, kotuhy male, u dvojek je to casto problem. Pockaj ked tie pohyby zacnes aj citit, brusko sa ti nezastavi, je to krasa, ale obcas ich musim aj karhat lebo co je moc je moc 😀

lusinkaj
3. máj 2010

🙂 alicka,dakujem aj ja som rada velmi ze su zdravi 🙂
kedy si zacitila prve pohyby ja sa na ne tak velmi tesíííííííííííííííííííííím 😉 😵

katy7
3. máj 2010

Ahojte tehulky, uz som vas tu davno nepozdravila, ale snazim sa citat. Pozeram, ze mate vybavicky pokupene a ja ani neviem, co mam vlastne kupovat, a kde ste nakupovali? Poradte.

wolfskinka
autor
3. máj 2010

katy ... my sme kupovali vela v tescu a v detskych obchodoch, inac zoznam som si stihala z netu ale v detskom obchode mali este lepsi tak som si ho zobrala odtial

alicao
4. máj 2010

Ahojte baby, tak mna ide porazit...sice ste mi uz gratulovali k babam, ale podla vcerajsieho 4d je to parik, takze neviem, a uz potom patrat ani nebudem, nebudeme ich trapit, ukazali tvaricku asi na 10 sekund, to spodne je chudatko utlacane....
som zvedava co to zo mna nakoniec vylezie, kazdopadne vybava uz je cela, hodi sa aj pre chlapcov aj pre holky tak je to uplne jedno, len preto mi to vadi, ze sa im nemozem prihovarat menami, ale stale to budu len prdolky, bublinky, stuplici, potvorky a podobne...
lusi, ja som zacala citit pohyby v 18tt, ale to nie kopance ale len sa mi robili take tvrde kopce na bruchu , ktore po par minutach zmyzli, take naozajsntne slabucke stuchance som zacala citit asi v 20tt
wolfi ako dopadla cukrovka? uz mas vysledky? alebo kedy budu?

wolfskinka
autor
4. máj 2010

alic tak predsa budes mat chlapa .... xixi no aspon bude mat tvoj muz radost a nebudes mu musiet este porodit aj syna 😀

alic nemam, zatial nevolali, tak dfam, ze vsetko ok .... neviem kedy budu, nepytala som sa, v sobotu idem na sono v 30tt do heliku na odmeranie prietoku pupocnikovej krvi a na sono idem k tej doktorke, co u nej budem aj rodit, od konca juna zacnem chodit uz aj ku nej na kontroly

wolfskinka
autor
4. máj 2010

inac prosim Ta , ty si uz kolko krta bola na 4D sone .... lebo ja iba raz a nechapem preco tebe robi kazdu chvilu, kedy ides na cukor, ja mam dalsiu poradnu 14.5.

wolfskinka
autor
4. máj 2010

alic my tiez nasemu nehovorime menom, ale volame ho Guľko ako od začiatku, Matej bude až po narodení

alicao
4. máj 2010

wolfi, no neviem ci tam je aj chlapcek, musime sa nechat prekvapit, dala som fotky do albumu...
boli sme 3 krat ale tie prve dva razy nas poslal domov po 10 minatach co boli dive, aj vcera boli dive ale uz som povedal, ze nech to necha tak, ze ich nebudem trapit a nakoniec sa na 10 sekund ukazali...
preco chodis na tieto vysetrenia do martina ked to robi aj hartel a mas to v cene?

lusinkaj
4. máj 2010

alicka tak to gratulujem k pariku 🙂 aj ja by som chcela... 🙂 ale najstopercentnejsie to bude ak porodis 🙂
ja som tiez zvedava co sa tam v mojom brusku skryva 🙂
a tie pohyby no tak v piatok zacinam 18tt tak netrpezlivo budem cakat kedy to pride... 🙂
ali,este ma stie hnacky?ja nie ale mam taku riedisu stolicu proste to vyleti zo mna.... 😀 😀ale nepamätam kedy som mala normalnu..... 😒 😀

wolfi ty sa mas ako? 🙂

wolfskinka
autor
4. máj 2010

alic ja nechdoim na kontroly do heliku ... bola som na kontrolne sona v 12tt, 20tt a teraz idem v 30tt a to idem na kontrolu uz k doktorke u ktorej budem rodit, len ona robi sona cez vikendy v heliose

lusi ja dobre, dnes je guľko akysi kludny, malo kopka, ale on mi to vecer vynahradi .... teda aspon dufam

lusinkaj
4. máj 2010

wolfi tak to je super...a ako je stym co si sa otvarala... 😒 bola si na kontrolu?
uz aj ja chcem citit pohyby.....jeeeeeeeeeeej to bude krasne 🙂

alicao
4. máj 2010

lusi negratuluj!!!!, ved ja neviem co tam skryva, raz mi povedia tak, raz tak, tak radsej nicomu negratulujte az po porode....
a tie hnacky mam uz 2 mesiace, creva sa mi krutia, mam tam doslova burku, male sa ma mozno aj boja ked to pocuju, chudence....ale ze vraj to mam z magnezka tak kaslem nato..
wolfi aha...mas uz nejaku pediatricku ? ja neviem ku komu ist, a zase nechcem nejaku staru komunisticku , co da na vsetko penicilin a co to berie ako na beziacom pase..tak neviem...

wolfskinka
autor
4. máj 2010

lusi bola a len ma strasil ... a to ma nasralo, a minule na poradni mi ani krcok nepozeral ...

wolfskinka
autor
4. máj 2010

alic mam vybratu, ale este sa tam musime ist nahlasit Dr. Šulekovú , mlada a vraj dobra , doporucili mi ju , len ci nas zoberie, ale to az tesne pred porodom budem riesit

lusinkaj
4. máj 2010

alicka tak dobre no,negratulujem....az po porode....
aj ja mam take,ze mam skrakanie v bruchu ale ja pojdem rano na wc vyleti to zo mna a potom popr.vecer tiez take....ale nieje to hnacka .... 😒

wolfi,tak ti lekari strasia ....hrozne s nimi...

alicao
4. máj 2010

wolfi ...na mna asi dava vacsi pozor kedze mam dvojky..no asi nijaky doky nie je uplne dokonaly, kym si s nim neni kamaratka...
a dik za tym..skusime aj mi du dokynu, a keby si mala este nejake odporucania tak daj vediet, sak vies..ja nie zilincanka🙂
lusi...to nevadi, to je v cravach, babulkam to neublizi a aspon kakas, a nemas zapchu, to by bolo ovela horsie a neprijemnejsie

lusinkaj
4. máj 2010

ali,no ved to ze zapcha je horsie 😒 a tak sa aspon creva vyprazdnia aj ked toto je tiez take neprijemne....tornado na wc minule sa muz pytal lebo tak ticho bolo v byte to co bolo?hnacku si mala?a ja nie....to tak vyleti... 😀 😀

wolfskinka
autor
4. máj 2010

alic no ved na mna by mal tiez davat vacsi pozor, na co ma dal na rizikove, ved som po 2 potratoch teda zo zaciatku mal davat vacsi pozor ale prd, to si ma odkontrolovali kazdy tyzden v heliku ...

mne tu doktorku odporucila kamaratka, ona je tiez doktorka a chodi ku nej s obidvoma detickami ... a ju len a len chvalila , len neviem ci nas zoberie, ci nema vela deti

romy01
4. máj 2010

No cafte

baby vy ste riadne sojky som sa pobavila na vasich baciloch ci bakteriach. hahaha

JA som ako taky hypochonder - furt ma boli cosi ine a ked viac pochodim tak ma tak bolia nohy ze chodim na wecko ako robot.

Inak som dnes bola v nemocke a vsetko je OK. Cukor je definitivne potvrdeny ako v norme a babo je vacsie len o par dni a nie o dva tyzdne ako vravela dokina v 30tt. MYslim ze tie sona nie suu presne a uvidime aky bude drobec skutocne velky.

alicao
5. máj 2010

ahojky romi, supis ze cukor mas v pohode...uz sa ti to kraaaaaati, aj ja uz chcem byt aspon v 33tt..jaaaaaaaaaj ha..
baby aj vy tak puchnete??? mna ti opuchy na nohach aj bolia....ale tlak mam dobry, tak neviem, ci sa len zasobujem na teple mesiace ako tava alebo co....

wolfskinka
autor
5. máj 2010

ahojte tak uz mam vysledky diabetologie, uz ma poslal na diabetologiu hodnotu pred odberom som mala ok, ale hodnotu po glukoze tolerancia je 8,6 a ja som mala 9,2 ... tak v pondelok idem na diabetologiu, uz som objednana.

a navyse som mala zapa nejaky, tak mi predpisal zinat antibiotika 2 balenia, sa to bojim uzivat aby to Matejovi neuskodilo, ale pani v lekarni mi povedala, ze neuskodi .... uzivali ste niektora zinat ?

romy01
5. máj 2010

alicka neboj aj ty budes coskoro 33tt. Mne to este stale nejak nedochadza ze sa mi to krati. NA jednej strane uz tuzim mat drobca pri sebe no na druhej strane sa mi zacinaju v hlave motat myslienky ze este by som si to predlzila tieto krasne okamihy. Alic aj mne opuchaju nohy. Vseobecne som hodne naliata - aspon sa tak chlacholim ze to nie je tuk - ved komu by sa usadzal aj na clenkoch, ze ? No hlavne ked pochodim trosku viac tak mi idu nohy odpadnut. Poslednu dobu som dost behala po doktoroch a musim povedat ze zvladam tak jednu pol hodinovu prechadzku za den. Ked musim behat viac tak trpim ako hovado. Uz nevydrzim sa potulovat ani po tescu a sadam si tam na palety s mineralkami 😀 😀 😀 a cakam kym mm nahadze veci do kosika.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre