Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

vanesska
3. jún 2010

tak wolfi super ze je vsetko v poriadku!
neviem co ten tvoj doki stale plasi... 😝
hlavne ze babo sa zatial nepyta von sak este ma casu dost...

jej a som rada ze sa alicke a jej princeznickam dari dobre a hlavne ze priberaju...
ako dlho pobudnu este v nemocke? taky mesiac urcite vsak?
tak ju pozdrav od nas...

zatial sa majte pekne...

wolfskinka
autor
3. jún 2010

vanesska mesiac , ja si myslim ze este minimalne do polovice jula, sa mi zda ze nedonosene deticky pustaju domov az vtedy ked maju termin kedy sa mali anrodit, ale to uvidime pozdravim ju ked pojdem do nemocnice zastavim sa za nou

romy01
3. jún 2010

ahojte kocky

vaneska, ja som to nakoniec nekupila, pripadalo mi to drahe keby som kupila nove a pouzite som v takomto intimnom pripade nechcela. Ja si denne masirujem olejcekom hradzu tak ale neviem ci to pomoze, dufam ze aspon trosku a ze nebudem priliz nastrihnuta. Inak ja som davnejsie o takychto veciach dost stresovala ale uz mi je to akosi jedno. A vobec ma este nestihol ten predporodny stres - neviem asi som divna, lebo baby mavaju uz stres ale ja nie. Asi je lepsie nevediet a byt vyrovnana ako vediet a stresovat. Verim ze to zvladnem , citim sa fyzicky aj psychicky dost silna. 🙂

som stastna ze sa alicke a jej princeznickam dari, to je krasne ako priberaju a super ze ich moze krmit aj kupkat. Wolfka urcite alicku pozdrav a daj jej za mna pusu na licko.

wolfka no vidis, nakoniec drobca donosis do konca a keby nie tvojej diagnozy mohla si rodit normalne v termine, no zbytocne ta lekar stresuje. Mne ani vcera dokina nepovedala nic o krcku iba to ze s este neotvaram, tak som sa jej ani nepytala. Myslim ze to dotiahnem normalne do 40tt

wolfskinka
autor
3. jún 2010

mne ho ani nekontroloval pre istotu .... hahaha ze az na buduce, no veru ty to uz mas zapar za 2 tyzdne ... ty brdo to uz mas cobydup ...

alicao
4. jún 2010

Ahojte zienky:
Dakujem za to, ze na nas myslite! Wolfi, dik ze podavas spravy...
No dari sa nam tak ako tak, jeden den, je vsetko super, druhy den je to uplne inak. U tychto malinkych deti, je to nevyspitatelne a stav sa rychlo meni. Teraz si ich uz ani nekupem ani neprebalujem lebo su opat na infuzkach. Museli ich aj prestat krmit mojim mlieckom lebo dostali z neho nejaku bakteriu co som nachytala v nemocnici a urobilo im to zle, tak mi doktorka odpourcila ist domom s tym ze mozem chodit za nimi tak casto ako budem vladat. ani mlieko sa mi nemocke nechcelo spustat, doma nastriekam 3 krat tolko. ze vraj ak budem doma budem viac v psychickej pohode a potom aj mliecko bude lepsie, a to je vlaste to jedine co pre ne mozem teraz urobit. asi mala pravdu, tu sa mozem v pohode vyplakat a som s manzelom, ktoremu som tiez chybala, a tiez bol unaveny zo vsetkeho a on mne este viac. v nemocke som ich chodila pozerat 5 krat, takto stiham 3 krat, lebo odstrekujem mliecko, ktore oni uskladnuju a pasterizuju aby sa mohlo pouzit ked znova budu moct zacat papat.
Prezivam neskutocny strach...nieco co ani neviem opisat, snazim sa byt silna ale vzdy zalezi od toho co mi rano doktorka povie , podla toho sa citim aj ja...
vcera mi oznamila, ze karinka mala krvacanie do mozgu, druheho stupna, ze by to nemalo mat trvale nasledky ale zarucit mi to nemoze...takze sa idem od strachu zblaznit....kto to nezazije nepochopi.
Su nadherne, dnes maju presne tyzden. Ak chcete vidiet fotky, tak dajte kontakt na seba, na net fotky nevesam ani svoje ani mojich deticiek.
Este raz dakujem za podporu a kedze som doma tak sa sem tam ozvem ak budem mat silu a cas, kedze odstrekujem kazde tri hodinky ...som dost unavena po tom vsetkom, kedze som sa cez tehu moc nehybala, tak aj pol hodka do nemocky a pol hodka spat mi urobila svalovku, ale aspon mam pohyb. jazva sa hoji, ta neboli ale vsetko ostatne ano...snad to zvladneme a uz bude len dobre....
zatial pa, idem ostrekovat a potom za detickami

romy01
4. jún 2010

ahoj alicka - mas uplnu pravdu v tom ze kto to nezazije nevie - ja si to ani neviem ani nechcem predstavovat, len chcem aby si vedela ze na teba stale myslim aj na tvoje princeznicky a strasne vam vsetkym drzim palce. Ver ze keby slzy liecili tak z toho mojho potoka co som uz poplakala by ste boli vsetky zdrave ako rybicky. Strach o deti je to najhorsie co moze zena zazit Ja verim ze to spolu zvladnete a ze sa vsetko zas na dobre obrati. Alicka musis byt pre deticky silna a nepanikarit ani pri tych zlych spravach, lebo vsetko je to potom aj v mliecku a ked nie tam tak sa ti to vrati na zdravi a ty musis byt pre ne zdrava mamicka.

alicao
4. jún 2010

ahoj romy,dakujem velmi za vsetky palce co drzite, len mi prosim ta nepiste ze musim byt silna a ze nemam panikarit...viem ze to myslis dobre, len neviem co tym kazdy mysli , ze musim byt silna....
nepanikarila by si , keby ti povedali, ze tvoje dieta malo vcera v noci krvacanie do mozgu a ze je mi nevedia zarucit ci to bude mat nasledky? co by robila silna osoba a co slaba? ja som prerevala cely den...som silna ci slaba?
teoriu o mlieku ovladam, viem ze sa vsetko cez mlieko prenasana na deti, aj nalada...som clovek a stasta teraz naozaj nie som, mozno len v tedy ked ich vidim usmievat sa alebo ked mi drzia palcek, alebo ak sa na mna pozru...
podla sestriciek je vobec zazrak ze mam mlieko ked som tak skoro porodila a este k tomu cisarskym, chvalia ma, lebo uz na treti den po cisarskom som vytlacala s placom z prs kvapky mliecka, len aby dostali to najlepsie co im mozem teraz dat.
ved uvidis sama v porodnici, matky placu aj ked porodia normalne len tak bez priciny, alebo ked nahodou musia byt o den dlhsie v nemocnici koli zltacke....takze ja robim co mozem aby som sa drzala ale niekedy to proste nejde...teraz je to trochu lepsie ked som doma, ale vzdy ked za nimi idem tak zo strachom co mi znova povedia v nemocnici...ja som pozitivny clovek a snazime sa verit, ze vsetko nejak zvladneme, ale vzdy sa moj stav meni podla toho co sa rano dozviem....je to ludske ....
strasne vam vsetkym zelam nech donosite zdrave babatka a nech takyto strach nemusite zazivat, aj ked bat sa budete, ale aspon nech ten den ked pridu vase ratolesti na svet je nadhernym a stastny zazitkom a nie tak ako u mna ked ma nedokazali ukludnit co som sa triasla od strachu akoby som mala v sebe 220 voltom...chcem na ten den zabudnut....
dufam, ze sa nehnevate, ze vas tu deptam tymito riadkami...snad sa to vsetko nejako spravi...sakra

romy01
4. jún 2010

alicka chcela som ta podporit, nie rozhnevat a nic zle tym nemyslim ked pisem ze mas byt silna, Je samozrejme a ludske ze places pre deti, ktoby neplakal ? Moj mm mal v januari infarkt - som bola v 5 tom mesiaci, viem co je to bat sa o niekoho blizkeho a bat sa o dieta ktore som nosila v brusku. Ja len verim ze to u vas dobre dopadne,
Na zle spomienky nikdy zabudnes ani ja nezabudnem na tie moje ale oni sa postupne otupia a nahradia ich iba krasne zazitky co vas este cakaju.

alicao
5. jún 2010

romy, ja sa predsa vobec nehnevam, ved preto som hned prvu vetu napisala, ze viem ze to nemyslis zle a ze dakuje....
naozaj ani trosku, mozno to tak vyznelo ale to sa ti len zdalo...len som chcela rozpisat preco mi to tak vadi, ked mi kazdy hovori, ze mam byt silna, zacinam byt na to alergicka...snad mas pravdu a bude tak ako pises🙂 cmuk!

rosienka
6. jún 2010

ahojte babulky

alicka- tiez mi je tazko najst slova, lebo viem, ze to bude len chaba utecha, ale clovek by chcel aspon povzbudivymi slovami pomôct a podrzat v tazkych chvilach. Myslim, ze kazdy, co nosime babätka v brusku si vie predstavit, co asi za strasti prezivas, ked sa bojis o dievcatka, ja by som sa tiez isla zialom zblaznit... 😢 Napriek tomu by som verila a dufala v to najlepsie a urcite to robis aj ty, viac v nasich silach nie je. Neviem, ci sa ti chce opisat ten den, ako to zacalo, a preco si musela ist na cisarsky v 29tt...ale nemusis pisat, ak nechces.

romy- len sa drz co najdlhsie, tvoj chlapcek ti da signal, ked bude pripraveny 😉 to je dobre, ze ta este pôrodny stres nechyta, ja uz na to mysim cim dalej tym viac, ale v pozitivnom zmysle, ze sa na to tesim.

wolfi- to mas teda cudneho stresmana, vsetko je v poriadku, aj krcok je dost dlhy, tak neviem, co furt strasi 😖 Mne este CTG nerobili a krcok merala naposledy v 27tt. Nabuduce idem v 35tt a neviem, ci bude merat. Nemam pocit, ze by sa tam dole nieco dialo, tak do toho nebudeme sturat 🙂

vanes- super, ze mas skoro vsetko skompletizovane, nam este nejake veci chybaju, o 1-2 tyzdne snad pride nabytkovy modul s postielkou, prebalovacim pultikom a skrinkami, tak budeme montovat 😀 . Inak, mna uz boli podvozok s lonovou kostou vyse mesiaca, ledva vstavam a obraciam sa v posteli 😅 je to jednak roztahovanim panvy a druhak tlakom bruska na svaly panvoveho dna. tie treba 6-8t po pôrode cakat cvicit, aby sa dali do poriadku, ale aj teraz sa da robit par posilovacich stahovacich cvikov. O tyzden mi prinesie mamina plienocky, uz sa neviem dockat 😵

inak baby, ja som bola minuly tyzden chora, mala som chytene hrdlo, ze hrozili ATB. nakoniec sa to obislo bez nich, len s paracetamolom a kloktadlom. potom silna nadcha, teraz z toho kasel a v piatok pravdepodobne z kebabu priserne vracanie, ktore som este v zivote nezazila. slo mi hlavu roztrhnut, myslela com, ze vyvraciam mozog. az mi roztrhlo zilku na belmu v oku, mam krvanu podliatinu. no otras! ale uz je dobre, snad sa Milenke dobre darilo.

vanesska
6. jún 2010

ahojte...

alicka... ja tiez silno myslim na teba a tvoje babulky aby ste to zvladli...! naozaj asi ziadne slova od nas ti momentalne nepomozu najlepsie su iba pozitivne spravicky od lekarov tak ti prajem aby ich coraz viac pribudalo a ty si pocuvala uz len to ako sa babikam dobre dari a kazdym dnom lepsie a lepsie... a neboj zvladnete to aj vy aj vase princeznicky!!! 😵

rosi... veru aj ja myslim na porod celkom casto alebo teda pomaly zacinam obcas pokukavat aj po temickach v casti "porod" ale zatial sa mi moc do toho nechce iba co som tak zbezne pozrela ze co asi by trebalo do porodky tak som si spisala taky nejaky zoznamik a postupne zacnem kupovat a chystat...
no ja plienocky uz mam myslim ze v dostatocnom mnozstve ale normalne som zistila ze to je mania by som objednavala stale nejake dalsie take su krasnucke... ale nechcem nejako vela dopredu az co mala ukaze ako sa jej to bude pacit a podla toho ak bude chybat tak dokupime...
no inak ty si zazila pekny minuly tyzden 😝... hlavne ze si uz v poriadku...
mna tiez posledne tyzdne boli hrozne ta lonova kost je to sila presne ako pises mam problem sa otocit v posteli alebo sa postavit to mi chvilu trva kym sa rozchodim... a citim ze aj babo uz tlaci trosku nizsie...ale inak sa citim v pohode...
jej minuly tyzden sme boli v kine no a malej sa to vobec nepacilo ten hluk ku koncu ked boli tie najhlucnejsie sceny tak mala kopala jak o dusu raz tu raz tam sa krutila bola uplne nepokojna som uz chcela odist prec lebo fakt to bolo nahlas ale bola to uz len chvila do konca no a ako skoncil film malicka sa uplne upokojila... je to uzasne ako to babo vsetko vnima aj v brusku...

tak sa kocky drzte a opatrujte su bruska... pekny vecer...

wolfskinka
autor
6. jún 2010

ahojte

tak ja hlasim, ze sme spat z chaty ... bolo super, prejedla som sa samymi zdravymi vecami ako spekacky, grilovane maso, gulas ... strudla a kopec dalsich hovadin , dnes som ukoncila PN a od zajtra cerpam dovolenku.
Inac uz hlasim padlo mi brucho dole a je to teda poriadne vidiet a aj citit

alicka ... drzte sa vsetky 3, drzime palce princeznickam

romy ty to uz mas za par dni, teda mozno uz si aj v porodnici ... kym som bola prec
😵

romy01
7. jún 2010

ahojte kocky

wolfi nestras, este vydrzime par dni, len aby som nakoniec neprenasala, zacinam mat tusaka ze tomu drobcovi sa tam paci. Inak hodila som fotku postielky do albumika len neviem ci mate adresu na moj fotolog, tak ak nemate dajte vediet a ja poslem

wolfskinka
autor
7. jún 2010

romy my postielku este nemame stale ani vybratu, dnes som ukladala matejove veci do jeho skrine, tento tyzden koncom musime ist uz konecne pozriet tu postielku

romy01
8. jún 2010

wolfka este mas cas ale nie vela, ale dodacie doby su okolo jedneho tyzdna ak ju nebudu mat na sklade. Ja uz som spokojna ze mam vsetko prichystane, tasku do porodnice mam zbalenu, tak uz len cakat s vylozenymi nohami 🙂

wolfskinka
autor
8. jún 2010

no mne do porodnice chybaju podprsenky na kojenie to idem dnes kupit a este nam chyba postielka a veci do postielky a vanicka

romy01
8. jún 2010

to su uz len malickosti a co zabudnes ti mm kupi ked budes v porodnici, Verim ze som urcite na kadeco zabudla a napadne ma to az ked to budem potrebovat

wolfskinka
autor
8. jún 2010

to zbehneme autom do detskeho obchodu a tam kupime vsetko naraz, takze z toho si tazku hlavu nerobim, len ta postielka a obliecky do postielky by som si chcela vybrat sama

vanesska
10. jún 2010

caute baby, vytiahnem nas trochu dopredu 🙂

romyyy... moje nervy ty uz mas 39tt... uz si nervozna? jeeejda jak to ubehlo...

no ked hovorite o nakupovani my postielku mame od min.tyzdna dnes este matrac a buduci tyzden by nam mal prist kocik... jedine co nam ostava je autosedacka tak snad ta nasa bude skladom a nebudeme musiet cakat 2 mesiace... 🙄
no a drobnosti co este potrebujem mam vypisane ale to nechavame aj tak trochu na rodinu ked sa nas niekto bude pytat co chceme aby nam nekupovali zbytocnosti ale nieco co fakt potrebujeme...
obavam sa totiz aby sme nedostali kooooopu oblecka co aj tak nevyuzijeme radsej nieco prakticke...

inak baby vy ste absolvovali nejaky predporodny kurz alebo pripravu ci nieco take??

ozaj wolfi a ako sa ma alicka? nieco nove? dufam ze princeznicky sa maju uz lepsie...!

my zajtra ideme k dokimu povedal ze bude malicku vazit a merat tak som fakt zvedava kolko vazi lebo brusko mam dost velke hoci inak som sa ani moc nezvacsila vsetko mi ide iba do bruska ale to vyzera akoby som mala uz do mesiaca porodit... no snad si este pockam aj tie dva mesiace 😅

tak pekny dniiik....

wolfskinka
autor
10. jún 2010

no veru romy to ma uz zapar .... kazdu chvilu bude maly na svete... juj nech som uz aj ja 39tt, 😀

romy01
10. jún 2010

ahoj vaneska.
ee - este nie som nervozna, skor mam taky vnutorny pocit akoby tusenie ze maly pride na svet v termine resp az po termine ale ze urcite nepride skor. Takze stale mam dost casu. 🙂
dnes som bola na pasoch a vsetko je ok, este o kontrakciach net ani chyru ani slychu.
Inak ani sa nenazdas a tiez uz budes ratat dni ako ja, teraz ti to zacne strasne rychlo ubiehat. Do poradne kazdy tyzden na pasy tiez kazdy tyzden a tym padom to ubieha neskutocne rychlo.

wolfskinka
autor
10. jún 2010

romy no tiez sa mi zda ze teraz to ubieha akosi rychlejsie ... ach nech uz je jul a nech som uz na operacke

romy01
10. jún 2010

wolfka neboj aj to pride, este ti toto obdobie bude chybat.

A mas spravy od alicky? AK s nou budes tak ju pozdrav, ona asi nema cas a ani chut tu cumiet na net, ale nech vie ze na nu myslime

wolfskinka
autor
10. jún 2010

romy nemam ziadne spravy dnes som jejpisala sms ale neozvala sa zatial

alicao
10. jún 2010

ahojte maminky, tak ako pisete, nechcem vam tu kazit naladu mojimi problemami, a ako pisete vela casu nemam, lebo odsavam a chodidim za nimi takze nemam skoro vobec cas a to ich nemam este doma...
wolfi pisala som ti mail, lebo do sms sa to nezmesti a musela by som to napisat do 6 smsiek a to si dovolit nemozem, za minuly mesiac som mala ucet 25 euro...
tak si precitaj a mozes kludne podat spravy na MK
Dakujem ze na mna myslite, naozaj si to vazim a moje lasky urcite tiez a raz im to tu dam citat
nedocitala som sa ako sa ma lusinkaj, co je s nou? dufam, ze nekraca v mojich slapajach
Zatial papa

wolfskinka
autor
10. jún 2010

alic no do mailu som sa chytra nepozrela ...

romy01
12. jún 2010

ahojte dievcence.

len som vam chcela zazelat pekny vikend - stale som 2 v 1 ale neviem ako dlho este, lebo tuto noc som sa aj prebrala na bolesti v panve a doobeda ma chytila bolest ako na ms alôe preslo to, len neviem na ako dlho. 🙂 Inak sa ale citim dobre a stale vladzem chodit aj na prechadzky a tak, len keby nebolo take teplo

vanesska
12. jún 2010

tak romy teraz to uz zacne byt fakt napinave... 😉
ale super ze este vladzes aj ked veru to teplo moc na pohode neprida...
no pekne sa drz... a keby to prislo tak myslime na teba a samoska cakame krasne spravicky... 😵 😵

wolfskinka
autor
12. jún 2010

vanesska veru veru ... teraz sa to tu s babetkami rozsype ... 😀

lusinkaj
13. jún 2010

ahojte 🙂
dlho som sa neozvala,bola som 2tyz.v nemocke lebo zase sa mi zyvsili pec.testy tak som bola na pozorovanie ale uz klesli,nasadili super liecbu,dietu a hlavne velaaaa odychu mam mat 🙂
ale hadam bude vsteko dobreeeee 🙂
na utz nam povedali,ze to vyzera na dievcatka tak som zvedava v utorok ideme na 3D uvidime ci to dr.potvrdi pohlavie 😉

inac mam cele brucho tvrde,neviem preco...ale dr.ma pozeral krcok ok,zatvoreny to je zaklad neskracuje sa ....len mi zvysil davku magne b6 az na 3x2 tak hadam bude vsetko dobreeee....asi len drobci sa velmi hybu a dost tlacia na vnut.organy....cize je to dost neprijemne ale co uz vydrzim len nech je vsetko ok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre