Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
19. júl 2010

@romy01 dakujeme, dnes sme boli na prvej prechadzke, kmitam doma, jazva neboli, len som akurat nevyspata, lebo matej vyvadzal celu noc

@vanesska papa ale odstrieknute, trapim ho s kojenim ale nechce, odmieta pit z prsnika, zakazdym pred kazdym jedenim ho trapim 20 minut s kojenim a az potom mu dam odstrieknute mlieko vo flasi, je to na nervy taketo krmenie, ale co uz, nastastie mam mlieko a odstrekujem kazdu chvilu a davam do chladnicky

rosienka
20. júl 2010

baby dakujem za pochvaly 😉
@alicao to ti verim, vcera som bola u kamosky s 2t dvojcatami...a potom dosli este dvaja väcsi chalani z ihriska, no chuda, bordel jak svina 😀

@wolfskinka no super, ze pôrod tak dobre dopadol. to je fakt neuveritelna sila a drzost, ze ti naucili maleho na flacu, fakt nemam slov 😠 urcite to nevzdavaj a ponukaj mu prsnik tak, ze mu tam uz kvapka mliecko. urcite sa raz chyti i ked je to uplne iny druh sania ako z flase... drzim palce

@romy01 juj veru sa blizi, i ked myslim, ze moja pride tiez v termine, alebo tak okolo. uz sme obaja hrozne nervozni 😉

wolfskinka
autor
20. júl 2010

@rosienka skusali sme vzsetko mozne ale nechytil sa, mam velke bradavky a nevie si ju dat do pusy, lepsie povedane je velka do jeho pusinky, tak sme to vcera vzdali a uz len odstrekujeme, doktorka povedala, ze lepsie odstrekovat ako nic, ze ho nemam trapit lebo trapim aj seba a bolo by skoda aby som stratila mlieko, tak uz len odstrekujeme, mlieka mam nastastie dost, mame vzdy 2 davky dopredu v chladnicke teda zatial to tak vychadza, davam mu 50ml vacsinou raz za 3 hodiny, ale ked spinka tak ho nebudim, teraz mi spinka uz skoro 4 hodiny tak ked sa zobudi idem nakrmit a okupat, uz sa prebudza

rosienka
20. júl 2010

@wolfskinka to je skoda, ale hlavne je, ze ma tvoje mliecko, ktore potrebuje. pozrela som fotky, strasne je zlaty a buclaty 😉

wolfskinka
autor
20. júl 2010

@rosienka nie je az taky buclaty ako vyzera na fotkach

rosienka
20. júl 2010

@wolfskinka ale ani vychudnuto nevyzera, dobre si ho zivila.
boze, ja som uz tiez strasne zvedava na tu moju, tiez to urcite nebude nejaka kosticka 😀

wolfskinka
autor
20. júl 2010

@rosienka no ved vychudnuto nevyzera, ale stale chudne a neviem preco, v piatok ideme k doktorke ho vazit tak som zvedava

alicao
21. júl 2010

@rosienka, neviem ci to je vec toho ze co ich naucia v nemocnici..moje hladosky vedia papat aj z flasky , aj z cicika aj vedia dudlovat dudusky...vedeli to hned ako som ich prilozila po prvy krat aj ked dlho boli len na sonde a na flaske, skor to je tym ako wolfi hovori, mam velke bradavky a mozno ho napina, lebo nevie zachytit aj dvorec, ked mu narastie pusinka prisaje sa ako pijavica🙂
@wolfsinka odstrihni si z nich hehe 😀

wolfskinka
autor
21. júl 2010

@alicao dik za radu, ty este kojis alebo uz nie ? ja odsavam a mlieka mam dost stale, akurat pred chvilou som odsala naraz na 2 davky

alicao
21. júl 2010

wolfi, ja to kombinujem, aj aj, ale ked si chcem byt ista, ze sa poriadne najedia tak s flase...ja odstriekam 120ml, niekedy sa podari aj 150, ale uz to zacina byt malo kedze mam dve hladosky. budem musiet asi dokrmovat nutrilonom, ale uz je to ok, lebo som cele tri mesiace plne davala len materske, a skusim to potiahnut este mesiac len na materskom, ale ked nebudu mat dost tak budem musiet aj umele aj materske, doky vravela, ze to nevadi, ze im teraz uz staci aj tri davky materskeho denne lebo to najdolezitejsie uz dostali

rosienka
21. júl 2010

@alicao mozno nie, ale urcite mu to nepomohlo, ze ho krmili najprv flasou. aspon tak viem od ludi, co sa vyznaju v dojceni, ze najprv treba u babätka zabehat sanie z prs a ked to dobre vedia, tak najsk^r po mesiaci skusit flasu, aby nedoslo ku kolizii a odmietaniu. vraj by dokonca tu flasu mal davat niekto iny, napr. ocino a nie mamina, aby si ju babo spajalo len s dojcenim, tak nam vravela PA na predpôrodnom kurze. ale samozrejme je to aj trochu individualne. ja by som chcela plne dojcit do pol roka, dufam ze mi to vyjde 😵

alicao
21. júl 2010

@rosi, jooooooooj tolko je teorii o dojceni a mudrych hlaaaaaaav, plno z toho su len teorie, ved uvidis.
Napriklad ze zena ma vzdy dost mlieka..blbost...mne uz mojim dvom stacit nebude, pretoze moje cici nestihaju
vzdy zalezi od dietata aky saci reflex ma, a aj od zeny ake ma bradavky a hormony na tvorbu mlieka
Ja mam stastie ze mam male takze mojim malym puskam to vyhovuje, ale ak ma dietatko malu pusu a mama velku bradavku mozes sa aj na hlavu postavit a neprisaje sa ti, lebo mu to pojde az do hrdla a bude ho napinat a na dvorec mu puska ani nedociahne...takze teorie expertov su len teorie, prax je individualna

alicao
21. júl 2010

@rosienka jooooooooj tolko je teorii o dojceni a mudrych hlaaaaaaav, plno z toho su len teorie, ved uvidis.
Napriklad ze zena ma vzdy dost mlieka..blbost...mne uz mojim dvom stacit nebude, pretoze moje cici nestihaju
vzdy zalezi od dietata aky saci reflex ma, a aj od zeny ake ma bradavky a hormony na tvorbu mlieka
Ja mam stastie ze mam male takze mojim malym puskam to vyhovuje, ale ak ma dietatko malu pusu a mama velku bradavku mozes sa aj na hlavu postavit a neprisaje sa ti, lebo mu to pojde az do hrdla a bude ho napinat a na dvorec mu puska ani nedociahne...takze teorie expertov su len teorie, prax je individualna

wolfskinka
autor
21. júl 2010

ahojte,

tak mi lietame hore dole, sme boli s Matejom u doktorky, tak ma dojcensku koliku dostali sme kadejake lieky, tak dufam, ze zaberu, lebo chudiatko od bolesti ho az zvijalo v krcoch a plakal a plakal, nespal od 5,00 do 14,00, potom zaspal ked sme isli ku doktorke v aute a teraz zase spinka , tak dufam, ze bude az do rana dospavat to doobedie

my sme zatial iba na materskom, v chladnicke su zasoby ak to pojde takto dalej budem musiet zaat mrazit mliecko

rosienka
22. júl 2010

@alicao ved nejde mi o kadejake teorie, ale pisala som skusenosti pôrodnej asistentky s vyse 30-rocnou praxou a 3 detmi. samozrejme, ze sa to takto na dialku neda zhodnotit a profesionalne poradit, preto som wolfi navrhla ist za nejakou PA, alebo laktacnou poradkynou, ak take u vas funguje...

@wolfskinka to uz takto skoro mavaju deti koliky? ☹ vraj velmi dobre na tieto krce a plac pomaha nosenie v satke 😵 ...dietatku sa ulavi a citi sa v bezpeci a na maminom brusku.

wolfskinka
autor
22. júl 2010

@rosienka no skusali sme kadeco, v perinke som ho zabalila a pritulila to pomohlo na chvilku, natierali sme a masirovali brusko a aj kvapky pred papanim sme davali, hnacku chudiatko mal a stale bol problem, dnes v noci sme spali aspon ako tak, bol hore o polnoci, potom az okolo4,30 a potom som si ho dala ku sebe do postele lebo stale mrncal a to sme spali az do 8,30 v posteli spolu

alicao
23. júl 2010

wolfi to mas super, ja spim tak tri hodky denne ale prerusovanie, nikdy to nie je viac ako hodina naraz...konecne ma muz dovolenku od zajtra tak mozno sa mi bude dat aj cez den daco

wolfskinka
autor
24. júl 2010

@alicao nezavidim ti to , dvojicky su narocne, ja si v noci pospim aspon doteraz v noci spi celkom pekne, ale cez den si poplace a poriadne, vcera sme boli na pohotovosti, plakal az bol cerveny fialovy , zachadzal sa a potom modrel, tak som sa naplasila a isla na pohotovost, no co ti budem hovorit ... ved to poznas, stale odsavam mlieko, zatial staci, davam mu 55 - 60ml , ale doktorka povedala, ze by mal zvladnut aj 70ml, ale niekedy mi aj tych 60ml vygrcka, za tyzdne pribral 40g, co je dost malo, dnes ho odvazim pred kupanim a som zvedava

vanesska
26. júl 2010

ahojte baby...

rosi tak pozeram do pasu ty uz mas 40tt... 😕 😵 tak to som zvedava kedy to pride... teda ak uz nahodou nie si v porodnici... 😵
no nam sa to tiez dost krati ale este musime tento tyzden vydrzat kym sa nam doki vrati z dovolenky takze sa velmi nenatahujem vela oddychujem aby malicka nezacala vymyslat... 😀

a co vy mamky... ako s babatkami?? zvladate si aj pospinkat? alic ty si asi vynimka boze nechapem ako este mozes fungovat... ale asi to robia tie hormony...

wolfi... preco malicky cez den tolko place kvoli brusku?? pocula som ze prve 3 mesiace s tym chlapci maju dost velke problemy...
inak mozno skus nejake miminovske kvapky... jedna kocka tu na koniku tiez bojovala s bruskom straaaasne vela aj vyskusala vselico a nic nepomohlo a potom jej niekto poradil kvapky sab simplex tie pomohli trochu a kvapky babycalm nejake homeopatika a tie pomohli vraj super! tak vyskusaj... mozno aj vam to pomoze... a okrem toho vraj babatkam s kolikami velmi pomaha aj to kupacie vedierko ze su tam pokrk v teplej vodicke a v polohe v akej boli v brusku s takymi skrcenymi nozkami a lepsie sa tam vyprdkaju 😅 a ta tepla voda na brusko robi vraj tiez super ...
no vsak vyskusaj...

tak pekny dnik...

rosienka
26. júl 2010

@vanesska ale kdeze v pôrodnici! mojej krasavici sa tu paci, kam by sa hrabala? 😎 😀
@wolfskinka uz je malickemu lepsie? som zvedava, co caka nas... 😕

baby, uz tu miesto stimulkovania a nasledneho riesenia tehu problemov riesime pôrody a miminka...no nie je nam dobre? 😉 😵

wolfskinka
autor
26. júl 2010

@vanesska boli ho to brusko, normalne sa zvija v krcoch, a najhorsie je ze sa mu neda nijako pomoct, my mame kvapky pred kazdym jedenim davame, potom mame aj masticku na brusko, niekedy zaberie ale niekedy vobec nie

@rosienka ty si este pokope ? nemala by si uz ist rodit ???
@vanesska inac ty tiez uz 38tt, no zachvilku sa narodia dve nove babetka v nasej temicke

baby drzim palce, nech mate rychly a bezbolestny porod

alicao
27. júl 2010

@vanesska ved ja ani nefungujem, som v deliiriu od unavy a cakam kedy odpadnem, dufam, ze casom si zvyknem, alebo ze budu papat menej casto lebo inak neviem, takto sa zit neda

rosienka
27. júl 2010

@wolfskinka este som pokope, nasledujem romy 😝 😀 ved este nie je august!

@alicao boze alis, nema ti kto pomôct? alebo teraz muz prebral krmiacu stafetu? 🙂 vyuzi fakt kazdu hodku na spanie a co najviac deleguj na rodinu, urcite ti radi pomôzu, ak uz teda nepomahaju...neviem

vanesska
28. júl 2010

no veru aj nam sa to blizi... to cakanie je fakt zvlastne ze neviem kedy to pride... ale zatial este mame 2 t. cas...
ale rosi ty uz to mas ozaj za paaaaar... 😵
alic... boze az mi stoja chlpy ked si to predstavim... 😕 a ako ich krmis obe naraz alebo jednu za druhou? ci jednu z prska a jednu muzik z flasky? fakt si to neviem predstavit... no tak snad sa to postupne nejako ustali a pospis aj viac ako tu hodinu denne... 😅

wolfskinka
autor
28. júl 2010

@alicao no nezavidim ti, ja mam dost co robit s Matejom, celu noc som bola hore, celu noc plakal ho bolelo to brusko, a ked si mam predstavit, ze by som to mala mat dvojmo tak asi skoncim na psychiatrii.
Nebj zabehnete sa pomaly , najhorsich je vraj prvych 6 tyzdnov doma, tak sa spolieham na to, ze sa to zlepsi.

inac zacal mi jest kazde dve hodiny a uz mi nestiha mlieko, tak uz dokrmujem Bebou, co ma dost trapi, ale nic s tym neurobim, z 8 papani za den dostane 2x Bebu a to odsavam kazde dve hodiny, aby som vyzdimala co najviac mlieka.
Z tej Beby mi dost grcka, z mojho mlieka nie, tak neviem, zejtra sa spytam doktorky na poradni

alicao
29. júl 2010

@rosienka mi tu v ziline nemame rodinu jedna polka je na zapade slovenska a druha na juhu, takze bacujeme sami...uz sa ti to krati🙂 drzim palceky moc moc moc
@vanesska....krmim kedy ako, vacsinou jednu po druhej ale ked moc druha hulaka musim ich naraz, vtedy vyuzijem tie lehatka a sadnem medzi ne a ficim
@wolfi, nemaj vycitky...robis co mozes, ja som tiez jeden den musela dat nutrilon, teda len jedno krmenie ale musela, vtedy ked boli tie tepla..mne po nom srali do kazdej plienky a take fajne smradlave 😝 , ja som sa vcera pytala na poradni, a ze vraj je beba kvalitnejsia...treba asi len na dietatku odskusat, kazde reaguje inak...nastastie sa mi mlieko znova spustilo tak davam cisto materske, tiez neviem dokedy, ale hlavne sa tym netreba trapit lebo to bude este horsie...
idem dojit, drzkajte sa!

rosienka
30. júl 2010

@alicao joj tak to je dost zle, ze vam nema kto pomôct, to sa mate co obracat... ☹ ja to budem mat sice podobne...mama 1000km prec a so svokrou neratam, ale zas to bude len jedno mimi. dakujem, uz sa to veru krati a neviem sa dockat, lebo som fyzicky v koncoch. vyzeram ako hrosica, brucho meria 111cm a boli cely podvozok a nohy 😔 aaaach, kedy uz prides moja milovana??? 😵

vanesska
30. júl 2010

joj baby normalne sa bojim aby som nemala s tym mlieckom problemy aj ja... 😕
uz som si zacala aj co to citat na nete ako na to keby nahodou v nemocke mi nedali poriadne infosky... 😒

rosi... moja ja uz som na tom podobne mam pocit ze mala je uz uplne zasprajcovana niekde dole a ked sa tam hybe tak to riadne picha a boli... nohy ani nehovorim som si normalne musela kupit ortopedicke boty lebo v tych zabkach to bolo strasne o nicom som to mala urobit uz skorej... 🙄
ja ale este cez den celkom v pohode fungujem ani mi nikto netipuje ze za 2 t. mame termin len noci su dost blbe to sa mi nespi dobre uz ani na jednom ani na druhom boku lebo malej sa to nepaci takze najst si polohu ktora nam vyhovuje obom je fakt umenie...
no pravdu povediac uz sa aj ja hrozne tesim kedy tu malicka bude...
tak si drzme palce navzajom mi pojdeme tak priblizne narovnako... 😵
a mamicky vy sa tiez drzte... snad zachvilu zavitame aj my do mamaklubu... 😵

rosienka
31. júl 2010

@vanesska no mna sa zase pytaju, ci tam mam dve, ved kamoska vcera skonstatovala, ze si mala nespravila domcek, ale vilu, ak nie dokonca zamocek 😀 obvod mam tak 111cm 😀 vcera ale bola u nas kamoska, co mala tento tyzden termin, tak aspon ze jedna, co prenasa... mozno fakt pôjdeme spolu, to by bola sranda, uz aj v teme augustoviek ma polka predbehla 😕 ☹ , ja sa smejem, ze budem rodit so septembrovkami 😀 ...ale dufam, ze to bude fakt len sranda, lebo som total fertig 😀

vanesska
2. aug 2010

rosiiii... tak ako este stale 2v1??
41tt ty kokso... no veru ty to do septembra urcite nepotiahnes 😀
drzim palce a co najskor daj vediet...!

ja sa zatial drzim v poho... brusko tvrdne menej aj sa lepsie vyspim...
inak ten obvod cez najsirsiu cast bruska mam aj ja okolo 109... tak ze by aj moja mala stavala vilku miesto maleho domceka?? 😅 uvidime... aj my sa na nu uz velmi tesiiiiime....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre