Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
16. júl 2009

tu zatial iba fuci

dahra
16. júl 2009

Ahojte,
dnes som volala do Heliosu 24.8. ideme za koordinatorkou dohodnut dalsi postup ohladom IVF. Ziadost mam uz doma schvalenu. Vypisali sme 17.6. a doslo 13.7. Som v spolocnej ZP.

wolfskinka
autor
16. júl 2009

dahra no super drzim palce ... prides na stretko 17.00 v pondelok buduci tyzden na marianskom namesti ... ????

dahra
16. júl 2009

Wolfi,
zajtra idem na dva tyzdne domov na juh, ale najprv do KE. V pondelok ideme na imunologiu. Takze mi to nevyda, azda inokedy. Dik za pozvanie. 😉

wolfskinka
autor
16. júl 2009

dahra beriem ta za slovo inokedy tak si oddychni a potom hor sa na to

rosienka
16. júl 2009

caute baby, vyzera to tak, ze po poslednych peripetiach pôjdem do 3.IVF v septembri/oktobri a tesim sa, ze tu uz mam spolubojovnice 🙂 Vidim, ze ste tu podobne "tazke" pripady ako ja, tak sa nam lepsie bude podporovat.
wolfi, ja sice nerozmyslem nad nejakym sarlatanom 😉 , ale nejaky zazracny prirodny lekar by sa mi zisiel...ako si ten tvoj hovori? Ludovy liecitel?

afrika
16. júl 2009

ahojte, neviete ako je na tom poisťovňa dôvera pri schvaľovaní na IVF? či majú poradovník....

rosienka
16. júl 2009

afrika - co uz chces prejst z IUI na IVF? 🙂

afrika
16. júl 2009

áno, zajra máme pohovor v Heliose, tak sa neviem dočkať 😒 😒 😒 .
výsledok Z IUI ešte neviem, ale mali sme zlý spermo, tak určite nič z toho. koľko sa už snažíte? bola si už na IVF?

afrika
16. júl 2009

ja som mala teraz druhé IUI, pred 3 dňami by som porodila dieťa keby nebolo MA. Odvtedy sa mi vôbec, ale vôbec nedarí

rosienka
16. júl 2009

afri- ale na IUI vam to spg snad stacilo, tam môze byt aj zle, len nie pod urcitu hranicu, myslim 5mil./ml. ved este vyckaj casu, kym sa poberiete dalej, lebo takto mozno odputavas telo a mysel od terajsieho uspechu...
my sa snazime od zaciatku vysetreni 2.5 roka a bola som uz na 2 IVF-ICSI. Kedze s katastrofalnym vysledkom, pricom sa nam "urodilo" len jedno embrijko, tak sme presli na IUI s darcom. Zial, ani to nebolo zatial uspesne, tak ideme znovu do IVF, neviem ci aj ICSI a ked bude mat manzel rovnaky spg, tak zas s darcom...takze tak

wolfskinka
autor
17. júl 2009

dobre ranko

rosienka vitaj medzi septembrovkami, ten moj doktor je gynekolog a venuje sa cinskej medicine, akupunkture, akupresure, energetickym zonam organizmu a zameriava sa najma na liecbu neplodnosti, kedze je gynekolog ... uvidime ci pomoze

afrika drzim palce na pohovore daj vediet

zuuuzana7
17. júl 2009

dobre ranko baby, tak ako vidim teda citam wolfskinka je opat prva.
ja bezim do prace a je hrozne teplo ufufufufufufuf 😅

afrika
17. júl 2009

rosienka máš toho dosť za sebou 😒
určite vám dám vedieť ako som dnes dopadla. bojím sa, aby nebol problém s poisťovňou vzhľadom na vek-24,ale mám za sebou dva krát LPK, manžel operáciu varikokély, 1 krát MA a pri poslednej LPK mi našli malé ložisko endometriózy. snáď to na nich zapôsobí a schvália nám to 😝 . manžel ide ešte budúci piatok na spermo, lebo pri poslednej IUI ho mal výrazne zhoršený...
držkajte palce, dám vedieť či sme už podali žiadosť alebo čo

wolfskinka
autor
17. júl 2009

zuuzana no presne hnusne teplo ... lezie mi to na nervy a mam este kramy ... tecie zo mna ako s prasata ... v tom teple uplne idealne 😠

adapa
17. júl 2009

Ahojte.Chcem vás všetky povzbudiť do nového snažilkovania.Ja mám toho za sebou neúrekom.O dieťa sme sa pokúšali 10 rokov.Za tých 10rokov som prešla 5 centrami.Na Kramároch to lekár so mnou ukončil,že nikdy nebudem mať dieťa.Tak sme išli na Budovateľskú v BA,kde mi robili 7x IUI,ale neúspešne.Potom som skúsila Brno-IVF,no nevyšlo.Tak mi kamoška poradila Zochovú,kde som po 9 rokoch zostala po IUI tehotná,ale v 6.tt som mala MA.Poslali ma na vyšetronie štítnej žľazy a tu bol problém,nepracuje tak ako má.Takže užívam L-Thyroxin.Vzhľadom na vek mi doktorka odporúčala IVF.Tak sme to o pol roka skúsili -neúspešne a Zochova sa rušila.Tak som išla s doktorkou do Iscaru.Tu mi robila druhé IVF a ostala som tehotná.Dcérka má už 3 roky.V novembri 2008 som bola na 3 IVF.Mala som len jeden folikul,ktorý praskol ešte pred odberom.Tak mi spravili IUI.Zostala som tehotná,ale znova MA v 9 tt.Doktorka ma poslala na vyšetrenia a potvrdila sa mi inzulínová rezistencia a aj trombofília.Terz užívam Metforgammu,anopirín,kyselinu listovú a femobion.A v septembri sa pokúsime znovu o sestričku alebo bračeka.Dúfam,če hormony dobre zaberú a budeme úspešní.Len treba vydržať a veriť,že sa to určite podarí.Len keby nám tie roky tak rýchlo nepribúdali 🙂

wolfskinka
autor
17. júl 2009

adapa .... no mas toho dost za sebou .... my tiez ale to je na dlhe rozpisovanie .. tak ten september musi byt uspesny pre nas vsetky, teraz vela bab tehotnie tak snad aj my

rosienka
17. júl 2009

wolfi - aha, tak to potom nieznie az tak sarlatansky 😉 , podla mna je TCM super a tiez som nad nou rozmyslala, najmä nad akupunkturou, lebo som citala, ze to proti neplodnosti dost pomaha. Kedze mam teraz trochu casu pred dalsim IVF, tak sa na to asi dam, lebo tie 2-3 mesiace treba, kym to zacne ukazovat vysledky. Potom poviem, co a ako.

afri- no, ty toho na svoj vek mas tiez riadne za sebou, ja v tom veku som o dietati ani len nesnivala, to doslo az v 32-ke 🙂

wolfskinka
autor
17. júl 2009

rosienka ja v podstate pocas IVF to budem uzivat uz 3ti mesiac

marsula
17. júl 2009

ahojte baby
ja sa tiez chystam na 2 IVF cca september-zaciatok oktober.. Tiez mam endometriozu ako vas par tu. Mam endometriozu hadam vsade. Po prvom ivf som nastimulovala aj endo cystu. Hadam to nebude problem, ale dalsiu laparku mi neodporucaju. Mala som aj 2X IUI. Zial vsetko neuspesne zatial.
Drzim nam palce, aby to bola ta najuspesnejsia a najplodnejsia tema.
Inak tie co ste voli uz na IVF, nabehla vam mrcha normalne? Ja mam dnes 39 den. Tak neviem ci je to koli topmu alebo ci si mam kupit test.

dahra
17. júl 2009

Ahoj, Marsulka 🙂,
dlho som od teba nepocula...takze asi pojdeme spolu, lebo ja pojdem tiez tak najskor koncom septembra, mozno oktober.Ja este doberam injekcie, dnes som bola na piatu, tak mam navaly ako svet. V tejto horucave to nie je ziadna vyhra. Okrem toho beham este po vysetreniach, aby som predisla vsetkemu, co by mohlo mat nepriaznivy vplyv na IVF. Som optimistka, ze?

zuuuzana7
17. júl 2009

ahojte 🙂

rosienka ja som bola na akupunkture. mozem len dalej odporucit. dalo ma to psychicky do uplnej pohody. my sme teda po nej prirodzene neotehotneli, ale ta lekarka mi povedala, ze pripravuje zeny aj pred ivf.

adapa ani u mna stitna nepracuje ako ma vrrr. ja mam znizenu funkciu. ty asi zvysenu alebo sa myslim? ja beriem v kazdom pripade thyroxin 125.

wolfi a na buduci tyzden hlasia este vacsie teploty. aspon tu u nas rakusko.

afrika je na fore baba myslim, ze ma nick dicinka ona mala len 21 ked sli na prve ivf. cize myslim, ze problem s vekom tak nebude.

dahra, lusinkaj a marsula ahojte

🙂

vanesska
17. júl 2009

ahojte kocky,
tak asi sa pridam aj k vasej temicke... v auguste si ideme podavat ziadost o IVF a stimulku duuufam ze zacneme niekedy zaciatkom oktobra...
mne tiez diagnostikovali endo pred 3 rokmi a vcera mi potvrdili ze sa mi to vratilo mam jednu 4cm endo cystu na vajecniku... 😒 no ktovie ci to nie je rozlezene aj niekde inde... 🙄
aj sa bojim ci mi stimulka tu endo nezvacsi... alebo ci ma caka pred stimulkou este dalsia laparka... hm... 😕
preto ma zaujalo co si pisala marsula... ty si stimulovala uz s endo alebo az v dosledku stimulky sa ti vytvorila endo cysta?
a preco ti neodporucaju dalsiu laparku?
ja ich mam za sebou 2 a ak by mi chceli odstranovat aj tuto cystu tak uz by to bola 3 laparka 😖
no babule drzme si palce nech nam to dopadne co najlepsie... 😵

zuuuzana7
17. júl 2009

teda nas tu uz je 🙂 juhuuu hor sa do tehulkovania a babetkovania.

ahoj vanesska

vanesska
17. júl 2009

ahoj zuzana... 🙂
ja som tiez chodila na akupunkturu ako pripavu na IUI...
sice nam to tiez nepomohlo otehu prirodzene...ani IUI nevyslo ale snad to malo nieco do seba...
kazodpadne by som s tym chcela pokracovat teraz pred IVF mozno mi to nejako pomoze zastavit tu endo... a laparku nebude treba... 😨

afrika
17. júl 2009

ahojte, tak už som z pohovoru doma, so schválením ževraj naozaj problém nebude, zatiaľ budeme skúšať IUI a keď schvália tak IVF s predlženou kultiváciou. dosť ma prekvapilo, že pod narkózu pôjdem iba pri odbere vajíčok a potom to bude mať ževraj podobný priebeh ako IUI. šancu máme ževraj cca 80% 😝 😉 . len aby to vyšlo. na LPK nemusím ísť, ani žiadne iné vyšetrenia. hradiť si budeme cca 17000 starých SK. lieky som si vybrala radšej tie perá-nemusia sa rozrábať. vy budete mať aký priebeh IVF? ževraj je toho viac...

vanesska
17. júl 2009

ahoj afrika... tak to je krasne cislo ze 80% wow... 😅
a aky budete mat protokol dlhy alebo kratky??

afrika
17. júl 2009

predĺžený...myslím, že to znamená 5 deň vklad.alebo sa mýlim?moc sa v tom nevyznám 😒 . čo to vlastne znamená???

adapa
17. júl 2009

zuuuzana7 aj ja mám zníženú činnosť štítnej žľazy

afrika
17. júl 2009

vanesska ty ideš tiež na IUI alebo IVF? ja som teraz 5deň po IUI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre