Tehuľky po kryoembryotransfére

bique
21. jan 2012

Ahojte tehulky 😉 neviem, ci je tu niekde takáto téma a neviem, či je nás veľa alebo málo, ale skúsme podiskutovať o tom, kolké z Vás otehotneli po ET alebo KET po prenose jedného embrijka....táto téma ma zaujíma a možno pomôže v rozhodnutí viacerým z nás....ide o to, že ja som otehotnela po prvom IVF na prvý krát po vložení 2 embrijí a čakala som dvojičky...v 25tt mi vsak bez príčiny, ktorú ani doteraz nikto nezistil, začala odtekat plodová voda a po týždni ležania som v nemocnici velmi predčasne a spontánne porodila 2 chlapčekov, ktorí nám však po 3 dňoch odleteli medzi anjelikov....lekár, ktorý mi robil revíziu maternice mi potom povedal, ze ak máme možnosť volby, neodporúča vkladať 2, pretože ak by sme zasa čakali dvojičky, bolo by to velmi rizikové a pravdepodobne zasa nie do termínu, lebo že moja maternica kapacitne nestačí na dva plody...takže sme sa rozhodli pre vklad jedného embrijka pri KET, keďže ideme zasa s nádejou do toho....sú tu nejaké kočky, ktoré otehotneli po vložení 1 embrijka alebo majú nejaké podobné skúsenosti?

ursula5
5. feb 2012

@michelitta
@bique
idem už od PC je veľa hodín, aby som zaspala lebo mám skúsenosti, že keď som dlho večer pri PC nezaspím v kľude, aj keď som si pospala poobede a teraz sa obávam, že nezaspím 🙂
ale včerajší ples ma zmoril, normálne svalovica a to som tancovala len slaďáky s manželom, no sa ani nedivím po 2 mesiacoch na gauči 😀 😀 😀
Tak dobrú noc a hlavne nehádžte flintu do žita predčasne!!!! Máte čas ešte smútiť a riešiť alebo sa vytešovať, trpezlivosť!!! 🙂

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 dobru nocku a krasne snicky 😀 po plese treba vela regenerovat 😉

ursula5
5. feb 2012

@bique
@michelitta
dobrú noc baby 🙂 pekné sny

bique
autor
7. feb 2012

@ursula5 ahoj...tak dnes 12 den od KET a na teste ani duch...takze uz len krvicka, ale pozitivne to nevidim...vsak uvidime 😒

ursula5
8. feb 2012

@bique tak sa drž, neboj raz to príde určite treba veriť 🙂 ale ešte nič stratené uvidíš až z krvy a potom sa rozhodneš čo ďalej

ingrid0105
26. jún 2014

@ursula5 ahoj chcem sa spytat, som teraz 10 den po KET ms nedorazila, ale uvidim co bude. ak bz sa nepotvrdilo tehotenstvo tak hned ked dostanem ms mozem planovat KET? alebo musim jeden cyklus pockat? kam si chodila? dakujem

ursula5
27. jún 2014

@ingrid0105 ja som išla hneď následujúci mesiac na KET nečakala som mesiac. ja som dostala MS a na ďalší cyklus som už brala lieky na KET, chodila som do Martina a náš drobčšk má už za chvíľu 2 roky 🙂
držím palce

petkazh
18. máj 2016

@ursula5 ahoj zaujal ma tvoj pribeh a hlavne dodal mi nadej a silu ze sa to moze podarit ...nam nevysiel et tak nas o tyzden caka prvy ket ...rozmyslam nad vkladom dvoch mrazacikov /dva nam ostali/ ...
prosim ta porad mi co si robila a papala aby sa ebryjko uchytilo ...dakujem za rady...

ursula5
18. máj 2016

@petkazh jej to bolo uz davno nase embryjko ma skoro 4 roky, co som robila hlavne som oddychovala viac som lezala, vobec som sa nenamahala po v klade, jedlo normalne ako vzdy, jedla som rakytnik na odburanie ziarenia z PC akurat inak nic specialne ;) drzim palce nech sa to podari

petkazh
19. máj 2016

@ursula5 dakujem krasne za odpoved ...takze si bola doma ja nemam sice namahavu robotu ale predsa su to stresy po et som ostala tyzden doma...tak asi aj teraz ostanem oddychovat ...dam ti potom vediet ako sme dopadli ...este raz dakujem za podporu...

ursula5
19. máj 2016

@petkazh ano bola som doma na dovolenke aj s vikendom asi 10 dni, po et som nebola nedalo sa a nevyslo to tak po ket som si povedala idem uplne do kludu ziadne nakupy, upratovanie proste uplne vypnutie... tak sa drz a urcite to vyjde pozitivne mysli ;)

kikus48
27. máj 2016

@petkazh ahoj. Ja som silou mocou chcela vlozit pri ket oboch mrazacikov. Bohuzial jedno sa uhniezdilo prilis nizko. 5 tyzdnov som krvacala. V 8tt mi povedali ze syndrom miznuceho dvojcata. Nastastie jedna babulka to zvladla, som 22tt. Ale tie stresy boli hrozne. Nehovoriac ze dvojicky su rizikove. Neviem co som si myslela. Aj tak by nevyzerali rovnako. Tak preco riskovat predcasny porod, nizku porodnu hmotnost atd. Mozes mat 2 deti za sebou. Aj po roku. Okrem toho keby sa jednemu babetku stalo nieco vo vyssom stadiu tehotenstva, ohrozi aj to druhe. My este mame 2 mrazacikov, ale uz pojdu len po jednom. To je len moj nazor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre