Tvorba protilátok na partnerov spermie

olivia1212
21. jan 2020

Ahojte baby ma tu nejaká z vás problém s tvorbou protilátok a bola jej odporucena asistovaná reprodukcia? Potrebovala by som poradiť.

gabu_lienka
21. jan 2020

@olivia1212 skus pozriet do skupiny aj do diskusie reprodukčná imunológia

blunka
21. jan 2020

choď do skupiny alebo diskusie - reprodukčna imunologia
na toto sa odporuča v prvom rade liečba

deean
21. jan 2020

Ako sa pls vysetruju protilatky na spermie?

blunka
21. jan 2020

@deean v ambulancii reprodukčnej imunologie (BA, Nitra, KE ... možno ešte jedno mesto).
Tvoja krv + partnerove spermie.
To čo by ti vyšetrili v CAR (keby ti to núkali) to neber v uvahu tie ich "akože vyšetrenia na protilatky", to je zbytočné podľa mňa, to je len malé percento z toho čo vyšetrujú na reprodukčnej ambulancii.
Cena vyšetrenia sa pohybuje na 250 €.
Všetko lacnejšie, nebodaj zdarma, čo ti ponúkne CAR je škoda platiť a je to 5% z vyšetrení ktoré treba urobiť. CAR ti povie že to máš OK a ty berieš že imunologou máš OK.
Ale možno nemáš 🙂, už veľa báb sa na tom osralo, čo poplatilo umelé oplodnenia súkromným klinikám a až keď si neúspešne vyčerpali 3 pokusy ktoré čiastočne hradí poisťovňa (čiže zabitý čas, peniaze, energia), tak im oznámili, že by si mohli dať vyšetriť celú imonologiu v ambulancii RI za 250 €.
Skrátka biznis.

deean
21. jan 2020

@blunka no super, tak preco to v CAR neponukaju za uhradu, aby sa tomuto vsetkemu predislo? Cize mozno nam vyjde vsetko ok, ale chodte do IVF... lebo biznis :P
Ach nemam slov. A vies mi poradit aj ohladom kontroly vajcovodov - to som este nemala, riesia aj toto v CAR, co to mam riesit s mojim gyn? Mala som totiz 2 cykly Clostilu a nezabralo, tak buduci tyzden uvidim, co mi povedia v CAR :P

blunka
21. jan 2020

@deean "Cize mozno nam vyjde vsetko ok, ale chodte do IVF... lebo biznis :P" ano ta veta to vystihla.
Seriozne CAR by ťa malo poslať najskôr do ambulancie RI.
Ale NEPOŠLE 😀.
Pretože ak ti tam vyjdu zlé výsledky, tam ťa môžu vyliečiť a už CAR nebudeš potrebovať.
Znížia ti imunitnú reakciu na spermie (na plod, na placentu, na cudzie bundy, na plodové obaly ...) a už otehotnieš aj bez CAR.
A ak by ťa aj poslali z RI znovu do CAR (RI vždy usmerní, či treba alebo netreba CAR po ich liečbe) tak sa síce vrátiť, ale tak o rok najskôr, zväčša 1,5 roka (len čakacia doba na prvovyšetrenia do Nitry je skoro pol roka, čakanie na výsledky 2 mesiace, liečba niekoľko mesiacov, kontrolné výsledky, prípadné zvýšenie liečby, alebo zmena lieku ak nezabral, ďalšie kontrolné výsledky ... musí byť v RI všetko už OK aby si mohla pokračovať ďalej).
A do toho času si už môžeš vybrať aj iné CAR. Oni si nechcú pustiť tých klientov.

blunka
21. jan 2020

@deean to druhé ti neviem poradiť, mne RI po roku vyliečila protilátky proti spermiam a proti plodu (našťastie lieky zabrali na prvý šup neni to bežné úplne) a už čakám druhé dieťa aj bez CAR.

deean
21. jan 2020

@blunka uff, pol roka cakacia doba? Ja sa na to vsetko asi vykaslem... nsazime sa viac ako rok a pol, nechcem byt "stara mama" mojim detom, ja uz naozaj nemam cas :(

olivia1212
autor
22. jan 2020

Ja mam obavy ci mi vôbec správne gynekologicka diagnostikovala problém, nechcem bagatelizovat ale v podstate mam problém pálenia pri močení už od minulého roka od mája a už si neviem dať rady, nemám urologická ani gynekologických zápal, momentálne som skončila na imunologii a robia mi krvné testy do toho prišla gynekologicka s reakciou na spermie, možno je len ne vyriešená vec a pripisuje sa to už úplným absurditam, používala som canesten, multigyn, prurigyne od mája už žiadne atb lebo sa mi toto pálenie spustilo hlavne po atb... Už som úplne zúfalá... Nikdy predtým som nemala takéto problémy a zrazu.... Neostáva mi nič iné iba zisťovať a zisťovať

olivia1212
autor
22. jan 2020

Jedine co ma za celý ten čas skutočne potvrdili lekári je histaminova intolerancia ale ci to súvisí mi nikto nevie povedať

olivia1212
autor
22. jan 2020

Neostáva nič iné iba pátrať ďalej a skúšať všetky dostupné možnosti

deean
22. jan 2020

@olivia1212 cudne, nemoze to byt oblickoveho charakteru? nemusis mat zapal, ale piesok napr, a to pali a reze... skoc k nefrologovi pre istotu.

olivia1212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deean
22. jan 2020

@olivia1212 a ten imunolog je kde? Zaobera sa aj reprodukcnou imunologiou?

olivia1212
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
linda2110
29. jan 2020

@blunka presne aj nám povedali , že imunológiu máme ok ,netreba špeciálne vyšetrenia, že ivf sa to obíde bla bla , len aby sme stále skúšali ďalšie ivf a aj som otehotnela,ale len na krátko 😢 po vyšetrení v NR u Dzurilovej zistili , že vytváram protilátky na spermie a po nasadení medrolu bol ďaľší pokus úspešný máme 2,5 ročného chlapčeka 🙂 to , že sme nešli skôr na vyšetrenie nás stálo veľa sklamaní a času .. teraz som znovu na medrole , lebo by sme chceli súrodenca aj keď šance sú už malé kvôli veku

gabu_lienka
29. jan 2020

@blunka aj pri druhom si musela podstupit liecbu?

blunka
30. jan 2020

@gabu_lienka nie. Pri druhom som si po tehu teste hned samonasadila kortikoidy zo skrinkx co mi zostali po prvom.
Do mesiaca boli vysledky z imuno a uz boli v norme tak vysadit.
Cize zbytocne som uzivala mesiac kortikoidy a nebolo to treba vobec. Ale nik nemohol vediet.
Po prvom tehu sa mi to same opravilo.
Ale mam rozdiel medzi detmi len 12 mesiacov.

blunka
30. jan 2020

@linda2110 presne to som myslela.
Lenže laik im verí keď povedia že imuno je OK.
A ČAS je to najdolezitejsie co tym pary stracaju.
Kolko mas tych rokov ked sa ti zdaju sance male ?
Mne sa to po prvom same opravilo tak som neni uz na Medrole. Ale otehotnela som hned po porode to bude ten dovod.
Dzurillova povedala ze druhe tehu tazi z prveho.
Ak by som si dala pauzu niekolko rokov by som zas cez Medrol musela ist.
Drzim palce.

gabu_lienka
30. jan 2020

@blunka vdaka za info, tak po porode im budem hned pisat ako sa mam zariadit keby som sa predsa len rozhodla pre druhe.. inak v CAR vysledky na protilatky ok, a vysledky od dzurillovej cista katastrofa. Car vysetri iba protilatky a nie bunkovu imunitu.. ale ze by odporucili reproimuno to nie, my sme tym stratili rok. Aj to som si sama vygugli ze nieco take existuje, vobec som to napriklad nevedela

blunka
30. jan 2020

@gabu_lienka no tak si ďalšia ktorú by takto oserkali.
Mne sa to našťastie nestalo, lebo najskôr som čítala MK 😀, takže som išla najskôr na RI.
Ale z princípu ma to rozčuľuje, že toto tie CAR centrá robia - vyslovene sa zahrávajú z ľudským ČASOM, PENIAZMI, zbytočné SKLAMANIA ... len aby mali zisk.
To už čo je aby na MK boli lepšie informácie ako od lekárov v CAR.
By ma drblo keby som najskôr stratila čas zbytočnými umelými oplodneniami.

Imuno (už keď som mala potvrdené zlé výsledky od Dzurillovej) som konzultovala s CAR - Helios Martin. Ich vyjadrenie bolo v štýle že však to len také papieriky.
Ako nie doslovne, neviem presne citovať čo povedala tá doktorka na konzultácii, ale určite jej vyjadrenie bolo v štýle že IMUNO VÝSLEDKY = BLBOSŤ.

gabu_lienka
30. jan 2020

@blunka mne praveze dr v gynfiv na vysledky z imuno povedala ze to sa neda obist ani s IVF, cize sa zhodla na postupe s dzurillovou. Veru, clovek aby relevantne info nasiel na MK a nie u lekara 🤦‍♀️ Chvalabohu ze som si povedala ze ked je vsetko v poriadku tak by to malo ist prirodzene a ked nie tak je nejaky problem ktory sme zatial nezistili. Tak som hladala info dalej, nastastie lebo by sme zbytocne chodili na iui a ivf a nic z toho

deean
31. jan 2020

@gabu_lienka super, ze aspon vies kde je problem. A ako sa teda liecis? Skusate dalej prirodzene?

gabu_lienka
1. feb 2020

@deean podarilo sa nam zazrakom prirodzene - hned mi nasadili Dexamed a zabral, vcera sa malinky narodil. Povodny plan bol dat zmrazit embrya - liecba - vklad

deean
1. feb 2020

@gabu_lienka gratulujem 🍀🙏🏻🥂❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre