Umelé oplodnenie jún/júl 2023

eveline88
29. jún 2023

Ahojte ktorá aktuálne riešite umelé oplodnenie tento/nasledujúci mesiac? Ja som začala môj prvý cyklus v UNICA Brno.

Vkladať budú čerstvé alebo mrazené? Môžeme si tu navzájom vymeniť skúsenosti...

ivett_ka
16. júl 2023

@zu_zik ja idem zajtra na ET.
Ides aj k Dr. s tým špinenim?
Prajem ti nech všetko dopadne dobre ,raz nám to musí vyjsť 🍀

zu_zik
16. júl 2023

@ivett_ka držím palce určite to vyjde 🙂 áno dnes som bola aj na pohotovosti ako mi kázala koordinátorka ale tam má vysmial doktor že na sone aj tak nič nebude vidieť. Zobral si poplatok 10 eur za pohotovosť a poslal pekne do prdele, preto idem zajtra do centra .

zu_zik
17. júl 2023

Dnes som bola na kontrole a zatiaľ to aj napriek krvácaniu vyzerá fajn. Gestačný vacok ma 15 km a vraj je to normálny nález v tento deň. Čudovala som že na pohotovosti nič nevidel ale ja sa veľmi ani nečudujem ten doktor bol debil. Akurát ma vystrašil a zdeptal.

ivett_ka
17. júl 2023

@zu_zik to je milý preklep ,že "15 km" 🙂 som rada ze si mala dobre výsledky. Ja prave čakám v CAR na transfer

zu_zik
17. júl 2023

@ivett_ka ano je to preklep :D to ten blbý mobil :D gestačný vačok má 15mm. 🙂 Ako sa cítiš po transfere ? Ako sa ti vyvíjali embryka?

ivett_ka
18. júl 2023

@zu_zik cítim sa v poriadku, mala som také pobolievanie po odbere cca 2-3 dni, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť. Z 9 odobratých vajíčok som mala 8 zrelých a oplodniť sa podarilo 5 vajíčok. Všetkých 5 embryí nám prežilo predĺženú 5 dňovú kultiváciu a včera mi 1 z nich vložili. 4 pôjdu na zmrazenie 🙂
Tiež sme si doplatili embryoglue aj AZT - asistovaný zonálny hatching
Teraz to čakanie, kým budem môcť začať testovať , ešte som len 1DPT 😅

ivett_ka
18. júl 2023

Tak nakoniec sú 3 embryjká na mrazenie. jedno ešte sledovali do ndešného dňa a prestalo sa deliť.

danielarn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivett_ka
19. júl 2023

@danielarn ahoj 🙂 ja osobne som vybrala všetky lieky naraz, lebo sa mi nechcelo stresovať s tým, že keď to budem potrebovať utekať rýchlo do lekárne alebo to nebudú mať. Nie v každej lekárni majú tieto lieky. Ja som použila všetky predpísané, resp. Pergoveris som si musela ešte dokupovať, lebo som slabšie reagovala na stimuláciu. Ostali mi jedine nejaké injekcie z lieku Diphereline, bolo o väčšie balenie a použila som len 2ks, ale tento liek nebol drahý. Teraz som pozerala v poisťovni a doplatok bol len 1,17eur. Na kontroly som chodila aj cez víkend a môže sa ti stať že v sobotu pôjdeš na kontrolu +krv a poobede ti zavolajú že zajtra si dajte taký a taký liek a ty nebudeš mať.
Držím ti palce a kľudne napíš keď sa budeš chcieť niečo spýtať. Práve som si tiež prešla 1. stimuláciou na IVF.

ninah1486
19. júl 2023

S manzelom sme sa dlho snazili o babätko ale nakoniec to slo len cez umele oplodnenie, my sme si vybrali kliniku repromeda v Ostrave hlavne preto, že kladie dôraz na prekoncepčné a preimplantačné genetické testovanie.

danielarn
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beahavala
21. júl 2023

ja som ich podstupila uz davnejsie, mame dve deticky a obe cez umele oplodnenie

benchy
26. júl 2023

Zdravím,brala niektorá Prolutex 25 mg?Prosím SS, ĎAKUJEM.

zu_zik
26. júl 2023

Ahojte dievčatá, tak moje vysnívané tehotenstvo sa skončilo znova neuspešne.

ivett_ka
26. júl 2023

@zu_zik je mi to ľúto 😢

ivett_ka
26. júl 2023

ja som 9 deň po ET a testy mám stále biele 😢

evelina122
28. júl 2023

@ivett_ka ahoj mozem pisat😊

evelina122
28. júl 2023

@zu_zik ahoj mozem sa pripojit

eveline88
autor
29. júl 2023

@zu_zik to ma velmi mrzi, tiez som tym presla. Kolky krat sa ti to stalo?

zu_zik
29. júl 2023

@eveline88 to ma mrzí máš aj nejaké deti ? Toto bol môj štvrtý potrat.

zu_zik
30. júl 2023

Ale keby nebolo lekárov v nemocnici mohlo to dopadnúť aj inak. Každé tehotenstvo sa mi spravil hematóm. Pri prvom tehotenstve sa pekne pomaly vyplavoval. Pokým robil taký starší pán doktor a riadila som sa jeho liečbou bolo všetko okej ale prišla doktorka a tá mi zmenila liečbu a behom 24 hodín sa rozbehol potrat. To isté bolo aj pri druhom tehotenstve. Pri treťom tiež žiadna liečba nechali ma krvácať s tým že je ten hematóm malý a keď som prišla do nemocnice s bolesťami a silným krvácaním ani mal len nepozreli a keby nebolo upratovačky, ktorá ma našla ráno celú od krvi vykrvácala by som v nemocnici ( na sestričky som zvonila minimálne 5 krát ani raz neprišla ). A teraz pri štvrtom tehotenstve v piatok ráno ma zobrali pre krvácanie ale doktor povedal že nič nevidí, že pôjde asi o mimomaternicové a nechali ma tak. Celý piatok som krvácala aj so zrazeninami, sobotu až večer, v nedeľu ráno som sa pýtala na sono a bolo mi len odvrknute že načo . Večer som začala krvácať so zrazeninami na to prišla len sestrička že musím vydržať . Okolo desiatej som sa už rozkrvacala silno aj asi s 25 cm zrazeninou a bolesťami že som nemohla prejsť ani ku posteli. To už na moje prosikanie spravil doktor sono ale už bolo neskoro. Srdiecko síce bilo ale okolo celého gestacneho vaku bol hematóm. Konečne nasadili liečbu. V pondelok som bola ráno na sone všetko bolo okej ale doktorka hovorila že ten hematóm utláča maličké a je len malinká šanca že to prežije. V utorok ráno spravili znova sono a už srdiečko nebilo a hematóm tri krát väčší .

zu_zik
31. júl 2023

@evelina122 ahoj, už si bola na krv ?

eveline88
autor
31. júl 2023

@zu_zik ahoj, ja este len cakam na vklad az okolo 20 augusta pojdem. Ale mam za sebou 1 potrat v 7tt z prirodzeneho otehotnenia. Teraz na mna caka 7 zmrazenych embryi v Brne

eveline88
autor
31. júl 2023

@ivett_ka ako? bola si na krv?

ivett_ka
31. júl 2023

@eveline88 bola som dnes, HCG 0

eveline88
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
benchy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1cukika1
30. aug 2023

Ahojte dievčata.Niekto zvyšny Menopur nahodou?

miruska1906
7. sep 2023

Baby kam ste si pichali ganirelix? Do brucha ci podla navodu do stehna? Mam daky stres z toho, ze do stehna to treba a trocha sa obavam.

noreska1
13. nov 2023

@eveline88 móžem sa opýtať podarilo sa vám bábätko pri prvom oplodení?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre