Umelé oplodnenie od A po Z

l7067
23. okt 2007

Ajojte mala by som ísť na umelé oplodnenie,tuším sa to volá IUI-myslím.Mohli by ste napísať,tie čo to už máte za sebou ako sa to robí,čo všetko treba pred tým podstúpiť,a celkovo ako vyzerá zákrok a to po ňom.Počula som,že pred vložením opl.vajíčka musí byť plný moč.mechúr...Mám v tom zmätok a určite nie som sama...Díky

pipka
23. okt 2007

IUI je vnutromaternicove oplodnenie, to znamena, ze ti len nastimuluju liekmi vajicko a v den ovulacie ti vstreknu priamo do maternice precistene partnerove spermie. Ale vy pojdete asi na IVF to je oplodnenie mimo tela, kedy ti roznymi hormonmi vacsinou vo forme injekcii nastimuluju vajecniky, aby vyprodukovali viac jedno vajicko. Tie ti potom odoberu z vajecnikov (punkcia folikulov) a nasledne v skumavke oplodnia spermiami tvojho partneta. Ak sa oplodnia a zacnu pekne delit, tak zvacsa na 3 den nasleduje transfer, kedy ti zase hotove embrya do maternice vlozia. Tu treba mat poloplny mocovy mechur, aby bola maternica v idealnej polohe. Ale to mas este cas, to ti vsetko vysvetlia v GF postupne...

Je tu vela tem o umelom oplodneni a IVF, tak si precitaj 😉
drzim palce 😉

l7067
autor
23. okt 2007

Díky,aj som čítala,ale nikde som sa nedočítala či si pri tom uspaná alebo nie...aké to je...či to bolí...a tak...
A ano máš pravdu bude to IVF.

pipka
23. okt 2007

punkciu, cize odber vajicok robia v narkoze, ale kratuckej, cca 10 min. a bolestive to nie je vobec, a transfer sa uz potom robi klasicky ako kazde gyn. vysetrenie. 😉
Tebe uz vystavili protokol, ku komu chodis? Nic ti nevysvetlili? 😕

l7067
autor
23. okt 2007

Ja chodím k dr.Behúňovej do gynfivu.Zatiaľ sme sa o tom nerozprávali,len nedávno mi porobily všetky testy a mala by som ísť do Prahy,ale asi nepojdem,a posledná možnosť je IVF.Tak som chcela len vedieť čo mám od toho očakávať.

l7067
autor
23. okt 2007

...a musíš pred tým a potom zostať ležať v nemocnici?Nenávidím totiž nemocnice,preto sa pýtam.A robia to kde?Priamo v centre alebo v niektorej nemocnici?
Sorry,že otravujem ale chcem v tom mať konečne jasno... 😀

pipka
24. okt 2007

robia to priamo v centre a domov ides v ten den 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre