Umelé oplodnenie - cena

ada1666
26. okt 2015

Dobrý večer . Mám 26 rokov a mám dosť veľký problém , keďže mám obidva vajcovody vybraté takže šanca otehotnieť normálnym spôsobom je nulová . S priateľom zvažujeme umelé oplodnenie už konečne , po tom ako som sa dozvedela že na Slovensku sa umelé oplodnenie preplaca V plnej výške do 38. Roku života ženy ale len tri krát . Tak sa pýtam či mi vie niekto povedať , alebo mal S tým osobne skúsenosti že akk to vlastne je . Či poisťovňa (všzp) preplaca celý zákrok aj plne pokrýva liečbu alebo nie. A ešte čo všetko si my musíme doplácať, čo už je mimo poisťovňu. Ďakujeme 🙂

liebling98
27. okt 2015

@ada1666 poisťovňa síce hradí zákrok, ale nahradí lieky v plnej výške (dosť drahé) a tiež nahradí doplnkové vyšetrenia a úkony. Takže si príprav cca 1000€ navyše. Absolvovala som IVF pred 7 rokmi, 15000Sk som doplacala len na injekcie na stimuláciu, ďalšie tisíce za ICSI A predĺženú kultivaciu.
Tie 3 cykly sa myslia kompletné IVF. Ak ti pri prvom IVF odoberú a oplodnia viac vajíčok, môžeš v prípade neúspechu absolvovať KET (aj niekoľkokrát) a stále to bude len prvý cyklus. Až ďalšie IVF sa považuje za ďalší cyklus. Pri KET nemusíš brať injekcie na stimuláciu, je to oveľa lacnejšie.

bubinko1506
27. okt 2015

poistovna preplaca len cast celej sumy, my sme to absolvovali 2x teraz v septembri. za lieky sme doplacali 400e, za napichnutie vajicka spermiou (metoda ICSI v pripade zleho spermiogramu, protilatok proti spermiam) 590e (bola dobra uroda 😀 ), predlzenu kultivaciu 190e. podla poctu embryi si mozes dat zvysne embrya zamrazit. poistovna to tiez nepreplaca, platili sme 250e.
ked je velmi zly spermiogram, odporuca sa niekolko odberov spermii, ktore sa daju zamrazit - to tiez platite v plnej vyske - 1. odber 80e, kazdy dalsi odber 50e.
v niektorych pripadoch je potrebne geneticke vysetrenie embryi este pred vkladom (PGD) - v zavislosti od poctu embryi to stoji 2000 - 3000e, poistovna to takisto nepreplaca.

macicka52
27. okt 2015

@ada1666 ahoj, ja som absolvovala IVF v auguste tohto roku a vyšlo nás to cca 2000 - 2500eur. Cena sa odvíja od výberu liekov, metódy oplodnenia a od počtu mrazených embryí,....

suzie.h
27. okt 2015

Poistovna bohuzial nehradi vsetko, len zakladne ukony. Doplaca sa za lieky na stimulaciu, ICSI (pokial je potrebne/chcene), predlzenu kultivaciu, mrazenie a uskladnenie embryi, takisto pri neuspesnom ET sa nasledne plati za kazdy KET, pokial su mrazacikovia... Nas to teraz v aprili/auguste vyslo cca 1500 eur, a to sme mali celkom dost vajicok odobratych a vsetky napichovane ICSI (10ks), mali sme PK a aj lieky sme mali drahsie, mrazili sme 6 embryi kazde zvlast. Zalezi aj od centra, ktore si vyberiete, ceny za tieto ukony sa lisia. Prajem vela stastia! 🙂

ada1666
autor
29. okt 2015

@liebling98 , @bubinko1506 , @macicka52 , @suzie.h , ďakujem za odpovede A chcem sa spýtať to financovanie je naraz alebo postupne ak postupne V akom časovom rozmedzí. Ďakujem

suzie.h
29. okt 2015

@ada1666 no je to postupne, ako idu jednotlive kroky... ale je to cca vramci jedneho mesiaca - zacinas liekmi, stimulujes podla typu protokolu, u mna kratky 14 dni, potom odber a pri nom sa platilo ICSI, o 5 dni predlzena kultivacia, vklad, mrazenie... ale neviem, ci sa da alebo neda dohodnut na nejakych splatkach postupne.

liebling98
29. okt 2015

@ada1666 presne ako píše @suzie.h je to síce postupne, ale viac menej všetko platíš v rozmedzí 1-2 mesiacov. O prípadných splátkach sa musíš informovať priamo v centre, ktoré si vyberieš.

bubinko1506
29. okt 2015

@ada1666 nie je to sice naraz, ale urcite v priebehu 1 - 2 mesiacov. najprv platis lieky, ktore budes uzivat. my sme platili zbytok sumy v den transferu.

ada1666
autor
29. okt 2015

Dik za info , ja by Som to nechcela na splátky ... dieťa na splátky 😂😂 . Ale len som chcela vedieť že V akom čase si mámE pripraviť financie ☺

lucia1605
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kovika25
5. dec 2018

Ahojte. neviem, či to sem môžem písať, ale mám na predaj Orgalutran injekcie 5 ks, a Meriofert 4ks. Ja ich už nepotrebujem. Prosím píšte mi správu, keď máte o ne záujem.

sagaa
18. aug 2019

@ada1666 ahoj.. môžem sa opýtať ako si dopadla z umelým oplodnenim?

sagaa
18. aug 2019

Ahojte.. Viete mi niektorá odporučiť dobrú kliniku na umelé oplodnenie? Ďakujem moc

lucia1605
20. aug 2019

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre