Úspešné mimotelové oplodnenie a potrat v 1. trimestri

desza17
17. okt 2016

Ahojte je tu niekto v podobnej situacii?otehotnela som na prvy raz po ivf..mala som ket.vsetko bolo v poriadku az do 8.tt..kedy som zacala krvacat a potratila som.volala som do centra ze aky je teraz postup..tak ze prve tri mesiace nemozem otehotniet.mam ist na konzultaciu po dvoch mesiacoch..tak som strasne zvedava ze co bude nasledovat.budem velmi rada ak sa podelite o vase skusenosti.

barbor_ka
17. okt 2016

@desza17 a môžem sa opýtať prečo IVF? Ja som práve dnes po revízii ale po IUI. Tiež bolo všetko ok a potom MA. My kvôli zlému spermiogramu. :(

lusesita1312
17. okt 2016

Ahojte..ja chodím do Heliose Mt a tiež MA v 8tt.cistenie 22.9.diagnoza anembryomola.bol to KET a dokopy už deviaty vklad,ktory konečne vyšiel.u nás dovod zlý spermiogram..kontrola v novembri.tak dufam,ze už budeme mať vsetky viac šťastia. 🙂

barbor_ka
17. okt 2016

@lusesita1312 a mali ste metódu PISCI, či klasické IVF? Nie je vtedy vyššia možnosť? Ja som totiž otehotnela už niekoľkokrát, ale vždy to skončí potratom. Tak zvažujeme PISCI ale neviem či to zvýši naše šance..

desza17
autor
17. okt 2016

@barbor_ka ahoj..mam pco..anovulacne cykly a plus inzulinovu rezistenciu.čerstvy vklad mi bol odlozeny kvoli ohss..takze v dalsom cykle som sla na ker.otehotnela som a v 8.tt potratila..pricinu neviem zial.mame este 6mrazacikov takze pojdem opät na vklad..len uvidim kedy budem moct.neviem sa dockat.

barbor_ka
17. okt 2016

@desza17 Úplne ťa chápem, po takýchto bolestiach by bola najlepšia tabletka ísť do toho opäť s úspešným koncom. Vy ste na IUI neboli?

desza17
autor
17. okt 2016

@lusesita1312 ahoj my tiez chodime do heliosu.30.8.som mala ket a 1.10. som zacala krvacat a hned ma aj cistili.na konzultaciu mi dr kazal prist po dvoch mesiacoch.tak v decembri pojdeme a uvidime.kedy si dostala prvu ms?

desza17
autor
17. okt 2016

@barbor_ka my sme na iui neboli...dr povedal ze to nema vyznam..ani na clostilbegyt som nereagovala..hned sme sli na ivf a na prvy raz sa podarilo.bol to kraaasny pocit..az kym neprisiel ten den a o nasho anjelika som prisla.prislo to tak necakane.vobec nic mi nebolo..vsetko bolo ok..tri dni predtym bola potvrdena akcia srdiecka a zrazu bum😢

lusesita1312
17. okt 2016

@barbor_ka mali sme PICSi a dokonca v 3.ivf už aj PGD..nič vyššie už asi nie je,axpon na Slovenskú..pri zlom spg. vám PICSi isto odporučia.a možno aj to PGD,ked si viac krát potratila..neboj,pri ivf sa isto podarí 🙂 u nás iný problém nie je..tak neviem,preco to nejde..nám sa vyšetrené zdravé emb.nechytilo a nevysetrene áno,len plod sa mevyvinul.

lusesita1312
17. okt 2016

@desza17 je mi to ľúto..u nás ani plod nebol,len gest.vak..takže to nebolo až take..no sklamanie veľké..my 14.8. KET a 22.9. revizia..ms som dostala po 18 dňoch,taku slabšiu,ale teraz som už úplne fit.. najradšej by som šla hneď na vklad.mame ešte jedno 🙂 neboj,urcite to zas vyjde po novom roku,ked to vyšlo hden prvýkrát 🙂

desza17
autor
17. okt 2016

@lusesita1312 a tiez si hned volala potom do heliosu?co ti povedali?

lusesita1312
17. okt 2016

Ja som tam šla na kontrolu 15.9.,kde mi Bornay povedal,ze to asi nie je ok,ze nevidí plod..ale ze mám dojst ešte o týždeň.no hneď na druhý deň mi volala koordinátorka,ze mám prísť hneď 20.9. v utorok,ze sa na to Krajkovic chce pozrieť.tak som došla a potvrdil to..vraj asi genetická vada a hcg 40435.tak sme sa dohodli,ze o 2mesiace kontrola a sa uvidí.to už budem po druhej ms.tebe čo povedali?silno si krvácala?ja vôbec nič..

desza17
autor
17. okt 2016

Ja som bola 27.9.na srdiecku..Krajkovic nam zagratuloval a objednali sme sa na 10.tt.1.10.ma znicoho nic zaliala krv..najprv som si myslela ze to progesteron mi vyteka ale bola to krv..lialo zo mna.rychlo sme sli do nemocnice kde mala sluzbu moja gyn...hned mi robila sono..plodik bol uz velmi nizko a akcia srdiecka ziadna..tri hodiny som pockala na narkozu a kym som sla na kyretaz..plodik bol uz v posve.vycistili ma a pustili domov.pondelok som hned volala do car.Krajkovic mi volal spät ze tri mesiace teraz nesmiem otehotniet..a ze sa mam objednat o dva mesiace na konzultaciu.len teraz som v pomykove...neviem ci do zaciatku decembra pride vobec prva ms nie to este druha...tak neviem ci sa objednat i tak alebo pockat na dve ms.dr mi povedal ze ms bude teraz nepravidelna.objednam sa predsa len na ten december..ved uvidim co mi povie.

lusesita1312
18. okt 2016

@desza17 určite chod v decembri ako ste sa dohodli..na ms nezaleží, len nech skontroluje, či je všetko ok..ja idem po druhej ms, lebo tajne dufam, že by sme ešte stihli vklad do konca roka..ale neviem, či dovolia po 2,5 mesiaci po potrate.

desza17
autor
18. okt 2016

@lusesita1312 potom mi prosim napises ako to prebiehalo?uz mas aj twrmin?

lusesita1312
18. okt 2016

checeme ist 17.11. ked je volno, lebo ideme na vikend do BA, tak to mame po ceste.my sme z východu. este som sa neobjednávala, takze ked sa nieco nepokazí alebo sa mi neposunie ms, tak vtedy.jasne, dam ti vediet 🙂 dufam, ze ma nebudu velmi odhovarat od vkladu i ked posluchnem, ked bude treba. ale citim sa fit uz teraz a do decemmbra dufam to bude uplne ok. ty sa citis zdravotne ako? ja si myslim, ze mi velmi pomohol alchemilkový čajík a rakitníkový olej.

desza17
autor
18. okt 2016

@lusesita1312 alchemilku aj ja pijem.ako casto a ako dlho si ju pila?a rakytnikovy olej ako si uzivala?ja som tiez zdravotne ok..aspon myslim.na kontrolu ku svojej gyn mam ist po prvej ms..a ta je v nedohladne..dufam len ze pride kedze ja mam pco a cyklus som mala kadejako bez uzivania duphastonu.

musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
musichetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
desza17
autor
18. okt 2016

@musichetta ďakujem za radu..mame este mrazačikov..takze pojdeme na vklad do nasho centra..druhykrat sa to podari...veriiiiiim💞💞💞.ale dakujem😉

lusesita1312
19. okt 2016

@desza17 alchemilku som pila odo dna zakroku az po ms.teraz som presla na zensky caj Dr. Max.a ten olej som si kupila v kvapkach a 2x denne 7 kvapiek. vyskusaj, mozno pomoze.ja som mala cyklus sice pravidelny, tak dufam, ze sa to teraz nezmení. to cakanie na ms je hrozne, to ti verim..clovek ju roky nechce dostat kvoli bábu a teraz po nej tuzime 🙂 dlho sa snazite? my 2,5 roka. prve 2 ivf v Kosiciach a 3. v MT, kde nam dufam pomozu 🙂

desza17
autor
19. okt 2016

@lusesita1312 a ten olej mam zacat tiez hned?kde si ho kupila?my sa snazime 7rokov..ale neriesili sme to.az pred rokom som to zacala riesit,zmenila som gynek ta mi hned stanovila pco zacala liecbu a po 6mesiacoch hned odporucila car..vybrali sme si helios.

lusesita1312
19. okt 2016

Ja myslím,ze ten olej môžeš hocikedy zacat.kupis ho v lekárni,bud ako kvapky alebo je asi aj v tabletkách. Ja mám kvapky pred jedlom a tuším aj zlepšuje trávenie.a na pco si neskúšala inofolic? Mal by dať cyklus doporiadku..neboj sa,po novom roku si tehulka 🙂 ja som nejaká optimisticka ,dúfam,ze mi to vydrží,kedze má čaká 10. Transfer 😒
@desza17

desza17
autor
19. okt 2016

@lusesita1312 musis byt optimisticka..uvidis,vyjde to...zasluzis si to!drzim palce.inofolic som brala este pred ivf ale dr mi povedal ze u mna je zbytocny a ze mi staci obycajna kyselina listova..tak odvtedy jem len tu.ja sa len bojim ze ked pojdem na konzultaciu ze nebudem mat este ani jednu ms...to neviem co by mi dr povedal...

lusesita1312
20. okt 2016

vsetky si zasluzime bábo, ved bojujeme ako levice 🙂 ja tiez myslim, ze to vyjde aj u teba hned, kedze na 1-krat nebol problem, len mozno bolo slabucke..aspon vieme, ze to ide..tak keby ti neprisla ms do 6 týždnov, tak asi skoc ku svomu dr.mozno ti da vyvolavacku a ta ťa nakopne.alebo pojdes do Heliosu a oni ti povedia, co s tym..len nech sa to nenatahuje zbytočne, aby si sa mohla cim skor tesit 🙂

desza17
autor
20. okt 2016

@lusesita1312 idem si kupit aj ten rakytnikovy olej..a nezaskodi aj pohar cerveneho vinka🍷😀.ty ides kedy volat do heliosu?

lusesita1312
20. okt 2016

Správne,nazdravičko 😀 zavolám niekedy začiatkom novembra a objednm sa na toho 17.ked budú robiť a keď mi do rd príde ms.no a uvidíme..ja by aj hneď šla,ved isto ten pocit poznáš 🙂 a veľ i drzim palce,nech ms čím skôr dorazí.

lenkamaxim
20. okt 2016

Zienky velmi velmi vam drzim palce a posielam vela pozitivnej energie!

desza17
autor
21. okt 2016

@lenkamaxim ďakujeme💞

desza17
autor
21. okt 2016

@lusesita1312 veľmi dobre poznam ten pocit😉.aj ja by som uz šla..len ja este ani prvu ms nemam😫.straaaasne som zvedava co bude nasledovat.

lusesita1312
21. okt 2016

@lenkamaxim dakujeme 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre