V ktorom centre v Bratislave môžem darovať vajíčka?

janis8
8. sep 2014

Ahojte, mala by som zaujem darovat svoje vajicka. Myslim si, ze splnam vsetky predpoklady. Mam 26r. a sama mam uz jedno dieta, ktore bolo pocate prirodzene. Viete mi prosim poradit, do ktoreho centra mam ist tu v BA? Iscare, Helios, Gyn-Fiv? Ferticent to vraj uz nerobi. Najlepsie osobne skusenosti, ako to prebiehala a ako je to cenovo. Dik 🙂

mirka135
15. sep 2014

Viem ze v gin fiv mozes

misaelka
15. sep 2014

@janis8 ja chodim do iscare preto odporucam iscare 😀 dostanes nejaku financnu kompenzaciu za cestu+ za nepohodlie. cca 700-800€

zuzka_puska
15. sep 2014

@janis8
@misaelka nie je to nebezpecne? citala som o tom, ze cca 10 tyzdnov pred odberom ti pichaju nejake dost silne hormony.... aby sa tie vajicka uvolnili v spravnom case. nema to potom vplyv na cyklus....pripadne ak budes chciet znova otehotniet.... stoji to za tych par eur? 🙂

misaelka
15. sep 2014

@zuzka_puska ak ti ide iba o peniaze, poviem ti rovno nestoji to za to-je to cca 1 mesacny plat. ale ak chces mat pocit,ze si pomohla niekomu k najstastnejsiemu okamihu jeho zivota tak ano. zavisi od uhla pohladu 🙂

misaelka
15. sep 2014

@zuzka_puska ja vajicka nedarujem ja som pacientka a som odkazana na darovane vajicka ja vlastne nemam :(

zuzka_puska
15. sep 2014

@misaelka ja som nad tym darovanim davnejsie rozmyslala. kedze moja teta, mamina super sestra, nemohla mat velmi dlhu dobu deti, tiez koli vajickam. preto teraz,ked sama mam vajicka v poriadku, som premyslala nad darovanim. len ma zajujimalo,ci to nie je nebezpecne po zdravotnej stranke,alebo bolestive.... nerada by som riskovala vlastne zdravie no 🙂 citala som o tom darovani par clankov, ale nikde som nenasla ake to ma negativa.

zuzka_puska
15. sep 2014

@misaelka a vlastne odhovoril ma od toho moj manzel, ktory ma vystrasil tym, ze to vlastne bude moje dieta,a co ked ma v dospelosti bude hladat, tak som sa zlakla a ustupila od toho 🙂

misaelka
15. sep 2014

@zuzka_puska dieta ta nemoze v 18 hladat to je osetrene zmluvou medzi parom a CAR - ze nebudu patrat po darkyni. vydanie informacii o darkyni je limitovane zakonom - myslim ze by to bolo mozne len v pripade nejakej dedicnej choroby alebo cohosi podobneho. co sa tyka zdravotnych problemov suvisiacich s darovanim vajicok kukni si v googli OHSS nie je to nic prijemne - rizika suvsia najma s tym, ze darkynu musia stimulovat vysokymi davkami hormonov, aby "vypestovali" co najviac vajiciek + rizika spojene s anestezou (odber vajicok sa robi v anesteze). to je vsetko o com viem ja. kazdy si musi zratat + a - co prevazi. aj ked ten pocit ze si pomohol niekomu kto nema ine vychodisko je na nezaplatenie 😉

zuzka_puska
15. sep 2014

@misaelka vsak ano. o tych hormonoch som citala... len som sa nedopatrala k tomu ci to ma vplyv na plodnost v dalsom zivote,alebo cyklus. ako darkyna by som bola v pohode, mam VŠ vzelanie, som celkom pekna, myslim ze v ramci normy aj normalna(hehe) a tak...mam 24 a jedno zdrave dieta,pocate prirodzene, rovnako aj porodene prirodzene. a choroby tak isto ziadne nemam, aspon teda o nich neviem. tak preto som uvazovala, ze vsak darujem, zo mna budu dobre deti, niekto kto deti chce a nemoze mat by sa urcite tesil... 🙂 hehe. no dost bolo srandy. musim si k tomu sadnut, a popremyslat. sla by som tusim aj hned,akurat jedno velke minus je to,ze som z popradu- kde taketo odbery vajicok nerobia,ani v blizkom okoli. najblizsie asi v BA,kosice, ceska republika. cize dochadzanie neprichadza do uvahy, a ubytovanie na tych niekolko dni by ma vyslo asi draho. no nic, poriadne to prehodnotim, a hadam sa uz odhodlam.

zuzka_puska
15. sep 2014

@misaelka potom tie vajicka vlozia do tela zienky ktora deti nemoze mat,a aka je sanca ze sa uchytia?

maznacik007
15. sep 2014

@zuzka_puska jednou z nevyhod silnej hormonálnej stimulacie pred odberom vajicok je to, ze u zien kde je dedicna predispozicia na rakovinu prsnika, to moze byt jej spustacom ...

ono sa o tom velmi nehovori ale to je jedna z prvých otázok onkologov ked je podozrenie na CA prsnika ci zena podstupila hormonalnu stimulaciu ....

zuzka_puska
15. sep 2014

@maznacik007 fuha naozaj...tak pokial viem,nik z nasej rodiny,teda ziadna zena z rodiny tento typ rakoviny nemala...takze mi to v tom pripade nehrozi? kedy sa este podstupuje ta hormonalna stimulacia? v akych pripadoch,nevies?

pepca28
15. sep 2014

A nie je tá hormonalna stimulácia taká istá ako pred umelým oplodnenim?lebo ak hej tak to trva cca 10 až12 dni .hormony sa pichaju ráno do bruška a do chrbta..je to nepríjemné ale vydržať sa to da.po odbere som 4 hodky ležala,ale ja som mala "pco".mala som aj bolesti,keďže som mala veľmi veľa vajíčok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre