Boli ste darovať vajíčka?

zelenakobyla123
12. júl 2023

Ahojte, boli ste niektorá darovať vajíčka? Ako to prebiehalo? Ako často sa to dá? Dá sa to, aj keď užívam antikoncepciu? Vopred ďakujem za odpovede😊

klarissa25
12. júl 2023

Bola som asi tak 6 rokov dozadu,, najlpšie je informovať sa priamo na klinike 🙂

zelenakobyla123
autor
12. júl 2023

@klarissa25 chcela som sa informovať u žien, ktoré si tým prešli, nemám v pláne to riešiť najbližšiu dobu kvôli nejakým zdravotným problémom, skôr tak informatívne do budúcnosti😄

esteresterester
12. júl 2023

Aj ja by so sa chcela informovať k tom môžem ísť darovať vajíčka aj keď nemám strednú školu dokoncenu ako to predĺžim? ( nedokončila som koli tehotenstvu) už som 1 po pôrode

klarissa25
12. júl 2023

@zelenakobyla123 no ja som darovala, preto ťi aj píšem...

klarissa25
12. júl 2023

@esteresterester su tam celkom "vysoké" naroky na darkynu..... minimalne stredoškolske vzdelanie....

macekovam
12. júl 2023

@klarissa25 aspoň ze tak..

nelca0510
12. júl 2023

@esteresterester a myslíš,že by nejaká žena chcela vajíčka od ženy so základnou školou? Tam sú nejaké vzdelanostne nároky na ženu.

zelenakobyla123
autor
12. júl 2023

@klarissa25 pohode, strednú mám ukončenú maturitou a študujem aktuálne vysokú 🙂

simona20201309
12. júl 2023

Len taka otázka, nechcem aby to vyznelo ze rypem, ale to vám je fakt jedno, že raz môžu niekde behať vaše vlastné deti a nikdy nebudete vedieť ako sa majú a ci sú šťastné? Co vás k takému činu vedie?

simona20201309
12. júl 2023

Je to nejak financne ohodnotene ?

simona20201309
12. júl 2023

Vygooglila som si.... 1000e.

zelenakobyla123
autor
12. júl 2023

@simona20201309 ja deti mať nechcem nikdy, nechcem nikdy zažiť tehotenstvo, pôrod ani sa o ne starať, desí ma to. Ale ak je taká možnosť, tak prečo nepomôcť niekomu, kto po nich túži a nejde mu to?

zelenakobyla123
autor
12. júl 2023

@simona20201309 ako sa to len hovorí… podľa seba súdim teba?😉

lula313
12. júl 2023

@simona20201309 ja by som vajicka nedarovala, lebo to obnasa aj zdravotnú záťaž na darkynu, ale podľa mna je skvele, že existuje možnosť pre pary, ktoré by prirodzenou cestou nemohli mat dieťa (napr matka nemá dostatok vajicok, je nositeľkou nejakých dedičných chorob atd). To je ako otázka na nejakých pestunov/profi rodicov, či im nevadi, že ich dieťa, ktoré si vypiplali a starali sa oň, si potom niekto adoptuje. Podľa mna sú za to dieťa radi, že sa dostane do láskavých rúk a že mohli mu napomôcť k tomu, aby bolo milované

e1i
12. júl 2023

@zelenakobyla123
@esteresterester su tam podmienky ci vekove,aj vzdelanie a pod. Treba sa informovat v car.

simona20201309
12. júl 2023

@zelenakobyla123 podľa seba? Nie si normalna. Toto by som neurobila ani keby mi dali milión eur.
Ale ďakujem za tvoj pohľad. Pre mňa nepochopiteľné, a zvláštne.

zelenakobyla123
autor
12. júl 2023

@simona20201309 no vidíš, pre každého z nás je napochopiteľné a zvláštne niečo iné, 100 ľudí - 100 chutí 🙂

jarrys
12. júl 2023

@simona20201309 a naco sa zapajate do temy o ktorej neviete nic a nemate nic prospesne a uzitocne k teme. Prepacte ale prisli ste rypat. Tak si chodte rypat inam. A nemusite pisat ze ste si len vyjadrili nazor a to mozete. Niektore nazory by si clovek mal nechat pre seba a nevyjadrovat ich nahlas, hlavne ak k teme nema co povedat.

slavka1988
12. júl 2023

@jarrys a prečo by sa nemohla vyjadrit ? Na Slovensku je považovaná matka tá ktorá dieťa vynosí ale z môjho pohladu vynosi dieťa inej ženy aj keď bude rast v jej brušku a ženy ktoré vajíčko darovali si môžu take dieťa aj stretnúť a ani nebudú tušiť že je to dieťa z jej vajicka ktoré darovala ,stoja zato tie peniaze ?alebo si dajú ženy pichat injekcie a vyvolávať vajicka len pre pomoc druhému?

tessa04
12. júl 2023

@zelenakobyla123 nemam sice odpovede na vsetky tvoje otazky, ale treba si to dobre zvazit. Ak ta laka tych 1000€, pozri si, ake komplikacie mozu nastat. Mne odoberali vajicka z ineho dovodu, pichala som si injekcie, hormony..po odbere som mala brutalne bolesti, sama som ani na zachod nepresla..trvalo to par dni. komplikacie mozu byt, nemusia..ale za mna je odobratie vajicok nieco, co by som uz nepodstupila...

simona20201309
12. júl 2023

@slavka1988 ďakujem
@jarrys milujem takéto duchaplne komentáre. A ty robíš co? Zapajas sa lebo čím prispievas? Ja som sa pýtala, ty utocis, tak sa teraz postáv a chod rovno pred zrkadlo. A nemusíš mi vykat. Prečítaj si prvý mail po tvojej registrácii na MK.

rachel36a
12. júl 2023

@zelenakobyla123 ja som nedarovala, ale mame synceka z DV.. za mna som nesmierne vdacna, ze su take zeny, co su ochotne pomoct nam, ktore by sme inak deti nemali...❤️❤️❤️

nextik1
12. júl 2023

@zelenakobyla123 minusom je to, ze pre kliniku je to zarobkova cinnost a neoplati sa jej odber 1 vajicka. Preto sa napichavas sa hormonmi, aby sa ti stimulovala cinnost vajecnikov, aby oni mohli odobrat viac vajicok. O dalsom osude toho odberu nevies, ani kolko ti odobrali. Oni ich oplodnia, mozno napr. 10 vajicok, z toho niektore pouziju, ine zamrazia na neskor, niektore znicia lebo nebudu dost dobre. Mne by prekazalo, ze neviem, ze niekde beha po svete moje biologicke dieta. Mozno to je nejak osetrene, ale co ked raz by si predsa len mala dieta a to stretne svojho biologickeho umelo oplodneneho surodenca, zacnu spolu zit. Neviem ako je toto vlastne zabezpecene.

thoughtfulweirdo
12. júl 2023

@simona20201309 Ja sa darovať vajíčka chystám a nepovažujem svoj genetický materiál za svoje dieťa. Každý mesiac počas menštruácie vyplavím takéto vajíčko a ani náhodou nevyplavujem svoje dieťa 🙂

simona20201309
12. júl 2023

@nextik1 toto nie je nijak ošetrené a práve preto ma zaujala táto diskusia. Zistia to zrejme až potom keď sa im nedarí otehotnieť, alebo sa im narodilo postihnuté dieta. Preto si myslím, že je to proti prírode. https://www.noviny.sk/zaujimavosti/212303-manze...

simona20201309
12. júl 2023

@thoughtfulweirdo Ježiš Mária... ako môžeš porovnávať ovulaciu s tým, keď z tvojich vajíčok vytvoria embryo, vložia ho do ženy a ona porodí živé dieta. To dieta bude mať tvoje gény, je to vlastne tvoja dcera/syn. Niečo úplne iné.

thoughtfulweirdo
12. júl 2023

@simona20201309 Snažím sa tým zjednodušene povedať, že môj názor je, že samotná genetika nerobí dieťa a rodiča. Dieťa z môjho vajíčka nie je mojím dieťaťom. Je mi úplne jedno, že raz bude niekde chodiť dieťa vytvorené z môjho genetického materiálu. V mojom vnímaní je to rovnaké ako darovanie krvi, krvej plazmy, obličky a podobne. Pokiaľ už niečo nepotrebujem, nevidím dôvod nepomôcť niekomu, komu to môže zmeniť život k lepšiemu. Nemusíš so mnou súhlasiť, pýtala si sa, tak odpovedám 🙂

macekovam
13. júl 2023

@thoughtfulweirdo vyplavuje maximum svojej genetickej informácie... Ú niekoho je to viac.. Ú iného bohužiaľ menej.... Asi tomu úplne nerozumieš co vlastne,, vyplavujes,, ...

zelenakobyla123
autor
13. júl 2023

@nextik1 nie deti mať proste nebudem, takže nad tým keby čoby nemusíš premýšlať, a je mi to úprimne absolútne absolútne jedno, či niekde bude behať môj genetický materiál, nikdy to nebudem považovať za svoje dieťa😀

zelenakobyla123
autor
13. júl 2023

@simona20201309 prosím ťa, aký má súvis ten článok o manželoch dvojčatách s touto témou? Jaj, tak za to, že to ty považuješ proti prírode tu vypisuješ kraviny, už chápwm. Milujem začiatok tvojej úplne prvej vety v tejto diskusii “nechcem rýpať” a následne tu deň v kuse rýpeš😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre