Vklad mrazeného embrya

6. aug 2022

Ahojte. Nakolko nam prvy vklad cerstveho embrya nevysiel v 12/21 (biochemicke) mame este 2 mrazacikov.. Chceli sme skusat este prirodzene pretoze problem je v mojej imunite, ktora zabija muzove spermie - to sme sa dozvedeli pred tyzdnom... inak sme dopadli na vsetkych vysetreniach ok... a na dalsi vklad rozmyslam ci ist koncom augusta alebo septembra. V ktorom mesiaci by ste do toho isli?brali ste pri vklade aj odporucane kortikosteroidy? Vyslo to alebo ste skusili vklad aj bez ich uzivania? Dakujem 🙂

s_o_n_i_k_e
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_o_n_i_k_e
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
s_o_n_i_k_e
6. aug 2022

Ja by som šla august, mladšie už nebudeme. Prosim k comu sluzia tie kortikosteroidy? My ideme tiez na KET. Tiez som mala v 01/2022 vklad ET dve embryjka na 3deň vkladali, no žial vklad nevysiel. Máme tiež mraziačikov, tak ideme tiež do KET, chcela som to riešiť 10-11/2022, ale tiež ideme do toho už teraz, čo sa má stať, nech sa stane, nie je už na čo čakať .

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzzi18
7. aug 2022

Je jedno ktorý mesiac, hlavne nech je maternica dobre pripravená na vklad. Moja doktorka keď sa jej len čosi nezdalo vždy radšej vklad odložila. Vkladali sme len keď si bola istá že maternica je pekná trojvrstvova a dostatočne vysoká sliznica. Čo sa týka kortikoidov, brala som Medrol aj pri treťom pokuse ktorý nevyšiel aj pri piatok ktorý vyšiel. Nikdy sa už spätné nedá povedať, čo zabralo a kvôli čomu bol vklad úspešný. Treba skúsiť všetko.

dominikahr
7. aug 2022

Určiťe nasadiť kortikoidy a tak ísť na vklad. Pred vkladom mat chránený pohlavný styk. Keďže mas protilátky proti spermiam.

s_o_n_i_k_e
7. aug 2022

@dominikahr @zuzzi18 prosim k comu Vam mali pomoct tie kortikoidy? Mne o tom v CAR nikdy nehovorili. Dakujem

dominikahr
7. aug 2022

@s_o_n_i_k_e tak ak mas vysetrenie ako repridukcna imunológia a mas nejakú diagnózu tam zistenu. Dr predpisuje kortikoidy

zuzzi18
7. aug 2022

@s_o_n_i_k_e kortikoidmi sa rieši v podstate každý imunilogicky problém. Či už protilátky proti spermiam alebo trofoblastu. Ja som zase mala zvýšené embryotoxicke cytokiny aj na to dávajú kortikoidy. Ak máš neúspešne vklady treba sa na to v CAR pýtať na rozšírené vyšetrenie reprodukčnej imunológie. Tie parametre vie vyšetriť aj CAR alebo tá pošlú do imuno centra.

autor
7. aug 2022

@dominikahr
@zuzzi18 baby ja chodim do Brna a moja gyn tam ani pocut o kortikoidoch. A co som citala, tak tie vedlajsie negativne ucinky na telo... no ja neviem. Mna len ta stimulacia na ivf pripravila o zlcnik.. mesiac pred ivf som bola na sone brucha a nic, a o par mesiacov na to som chytala zlcnikove zachvaty a ze to ma suvislosti mi povedali 2 lekari. Nakolko nejem moc tuky odmala.. tak neviem co spravia kortikoidy

zuzzi18
7. aug 2022

Ja som nemala žiadne vedľajšie účinky z kortikoidov a brala som mega dávky. Veľa ženám až ich nasadenie pomohlo otehotnieť poznám také osobne. Čiže to je trošku egoisticke od doktorky si myslím že to takto zavrhne hneď na začiatku. Problémy s reprodukčnou imunologiou má strašne veľa párov, svedčia o tom čakacie doby v imuno centrách. Určite by som sa netvarila že to nie je problém.

dominikahr
7. aug 2022

Ja beriem kortikoidy uz 3 mesiac a žiadne nežiaduce účinky s neho nemam. 6 vklad sa nam s kortikoidmi konečne podaril no nedopadlo to dobre. No aspoň viem že to ide. Takže nebalanby som sa toho. Mas spravené vyšetrenia ako reprodukcna imunológia, genetika, hematologia.??

ivi222
8. aug 2022

No ked to teraz citam. Tak mi docvaklo,ze ja mavam bolesti zlcnika presne od obdobia,co som uzivala clostylbegyt. Hmm darmo,tazke hormony asi tiez urobili svoje.. len babo nie😔

cokoladacoko
15. sep 2022

Ahoj. Mne reprodukcnej imunologii vysli protilatky proti partnerovym spermiam… takze sme sa pri ivf rozhodli pre metodu icsi… ale 4 odobrate folikuly sme nechali oplodnit prirodzene a cuduj sa boli z toho 4 embrya… takze si myslim ze sa kvoli tym vysledkom z imunologie netreba zbytocne stresovat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre