Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

lenkacar
18. júl 2010

janci a proč tady nemáš udělané to počitadlo? 😵 hned bych měla přehled v kolikátém tt už jsi ..já tomu nějak nerozumim ,vyšel ti 3Ket?

bublina_dd
18. júl 2010

@jancica74 - dakujem Ti moc. Gratulujem aj ja, že sa vám to po dlhej ceste podarilo 😉 . Zatiaľ sa mám v rámci možností dobre. Trocha ma pobolieva podbruško, tak uvidím ako to bude pokračovať. A ty si v ktorom týždni... a ako sa Ti darí... 🙂 🙂 🙂

derylka
18. júl 2010

ahojte babule.. chcem sa spýtať... mala ste niektorá také bolesti podbruška ako keby vám mala každú chvílku prísť mrcha?.... 😒 .. doteraz ma skôr tak pichalo.. ale od včera sa cítim ako keby každú chvílu mala prísť... ☹ ....či je to normálne... a zbytočne stresujem... alebo je to predpoveď toho zlého? najhoršieho? dnes som 5 deň po KET ak teda rátam deň ketu ako deň 0.

jancica74
19. júl 2010

@lenkacar ahoj Leni,jake počítadlo máš na mysli?ano vyšel mi až 3 Ket.první 2 jsem měla po prvním IVF,víš 😉
@bublina_dd podle všeho bych měla být 7-8 týden......
@derylka taky mě píchalo v bříšku a taky jsem měla neustále pocit,že to dostanu....

lenkacar
19. júl 2010

janci myslím to nastavení tt těhotenství,tak to jsi to měla jako já ..takže mě čeká ještě to druhé ivf a pak teda asi.. 😕 😵

berulenicka
20. júl 2010

gratuluji všem novým těhulkám, moc se sem nedostanu. Včera jsem byla na kontrole a mimča jsou stejně velká 7+3, takže už pomalu začínám počítat s dvojčátky 🙂

afrika
20. júl 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ahojte, chcem sa vás opýtať na Váš názor. mám za sebou 1 KET-neúspešne. pôvodne som na druhý-máme už len 1 embryo nechcela hneď ísť, ale premyslela som si to, začala som užívať lieky a KET vychádza na tento piatok-nedeľu. pri prvom KET som bola strašne pod stresom a preto ma napadlo, že by som na nejaký 5 deň po KET išla na dovolenku-lietadlom. čo si o tom myslíte? proste nechcem na to myslieť, nechcem sa stresovať, testovať, merať, čítať MK- nič. prosím vás o rady. ďakujem, pa

eyael
20. júl 2010

afrika, let letadlem se příliš nedoporučuje do konce 1.trimestru, může díky tlakům, které při létání jsou, dojít k samovolnému potratu. Ale jsou i holky, kterým se povedlo normálně otěhotnět a letěly, takzvaně si přivezli miminko z dovolené. Jenže to asi není náš případ, kdy máme s otěhotněním nějaký ten problémek 😉 Takže já bych to neriskovala. Zkus někam vyjet po zemi - výlety, dovolená v penzionku, do lesů apod.

berulenicka
20. júl 2010

No pokud vím tak třeba chrobacek, letěla na dovču, sice až po potvrzení, že je těhu, ale i tak 🙂 Já osobně bych ale zůstala tady v čr 🙂

afrika
21. júl 2010

ahojte, tak v piatok bude KET ak sa mrazáčik rozmrazí. s tou dovolenkou ešte neviem ako....

jancica74
21. júl 2010

@afrika ahoj tak už se ti to krátí 🙂 s tou dovčou ti asi moc neporadím,ale mě to naopak doporučovali,abych na to tolik nemyslela 🙂 tak uvidíš jak se budeš cítít 🙂

afrika
21. júl 2010

@jancica74 odporúčali ti ísť na dovolenku? ja mám v práci voľno a chceli by sme po vklade na nejaký 5 deň po KET odísť k moru

jancica74
21. júl 2010

@afrika ano,já dokonce po každem IVF letěla k moři 🙂 v gyncentru mi to schvalovali - jen se báli abych nedostala průjem - my byli v Egyptě,víš?říkal mi,že už jsem proto udělala vše a že ted je to jen chemie 🙂 jenže já byla opět v Egyptě měsíc před transférem,tak jsme tento Ket po vložení strávili doma,ale chodili jsme na zahrádku na pivko,večer jsem si i dala skleničku vína,byla jsem na kole - a vidíš zázrak se dostavil....dokonce i chrobáček tady psal,že se na to tolik neupínal a vidíš zázraky má hned 2 🙂 když jsem jim v gyncentru řekla co vše jsem dělala akorát se zasmáli a řekli,že je to správné,že je to všechno jen v mé hlavě.....moc jsem se na těhotenství upínala,moc jsem nad tím přemýšlela....zeptej se u sebe v Caru,co ti doporučí oni,já si jen musela píchat denně fraxiparin na ředění krve,ale ten si píchám do ted....

szkyka
21. júl 2010

baby,kedy ste dostali mrchu po neuspesnom ket ?

jancica74
21. júl 2010

@szkyka hned po vysazení utrogestanu,cca 2 den,ten utroš tomu nějak zabranoval....

szkyka
21. júl 2010

jani,dik...no lebo pri et som tiez brala utros a prisla uz na 9-ty den ....mozno aj estrofem?,lebo ten som vtedy nebrala

jancica74
21. júl 2010

@szkyka estrofem jsem nikdy neužívala,ale asi je to podobné né?a ty už máš po krevních testech?

szkyka
21. júl 2010

@jancica74 mala som ist dnes,no viem ze to nevyslo ☹ ...tehu test bielunky

jancica74
21. júl 2010

@szkyka to je mi líto ☹ ale na tu krev by jsi měla jít i tak.....at to máš podtvrzené....

afrika
21. júl 2010

@jancica74 ja by som mala ísť hneď na druhý deň na krstiny synovcovi. je to od nás len 30 km, tak snáď nevadí. ktoré dni po transfere si letela na dovolenky? aj si sa kúpala, opaľovala........

jancica74
21. júl 2010

@afrika to víš,že jsem se koupala a i opalovala,dokonce jsem se i rochnila v mrtvém moři 🙂 moře ti přece neublíží,jen pokud bereš prednison - sluníčko nedoporučují....na ty křtiny klidně jed,co by se ti mohlo stát?neboj...já měla pouze zakázaný sex - a ten mám zakázaný i ted....uvidím co mi řeknou zítra 😉

afrika
21. júl 2010

@jancica74 a cca koľko dní od ET a KET si letela? v centre sa dr netvárila moc nadčene keď som to spomýnala a môj doki má dovolenku 😠

afrika
21. júl 2010

možno to napíšem hlúpo, ale bojím sa aby som ho cestou v aute zo seba nevytriasla deň po KET 😔

jancica74
21. júl 2010

@afrika a letěla jsem 3 den poprvé a pátý den podruhé 🙂

jancica74
21. júl 2010

@afrika to je dobré,přece to nemůžeš vytřepat 🙂 ?domů po KET jsi jela jak?určítě né letecky,a taky jsi to určitě nevytřepala 😉 😉 😉 no nevím u nás v car to doporučují....já dokonce týden po KET jela na kole,sice dohromady asi 14km,ale jela 😉 a taky jhsem to nevytřepala....dělej vše nač se cítíš ty....

afrika
21. júl 2010

@jancica74 ďakujem. pa a držkaj sa

afrika
21. júl 2010

@jancica74 a to si šla na bicykli po tomto KET?
ja si nedám pokoj 😀

jancica74
21. júl 2010

@afrika ano,právě po tomto Ketu 🙂 a vyšlo to,nemyslela jsem na to tolik,viš?

derylka
21. júl 2010

ahojte .. chcem sa Vás opýtať na koľkí deň po KET ste si robili test... ja som dnes 7 deň a zatial iba jedna čiarka ☹ .. tak dúfam že dôvod je .. že som ho robila skôr... pôvodne som síce chcela robiť až v piatok 9 deň.. ibaže už asi 4-5 deň mám bolesti akoby som mala dostať mrchu.... niekedy je to až des... ☹

elana
21. júl 2010

7. den je hrozně brzo....to má // opravdu mizivá část a to ještě většinou čekají dvojčata🙂

taky záleží na tom, kolikadenní embrya KETovali, čtyřbuněčný jsou o dva dny mladší než blastocysty, to je hned pořádně znát, trvá jim, než zahnízdí a začnou produkovat hcg

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre