Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

sanuska
29. jan 2009

Tak posouvání nám jde od ruky to jo.

Ale jinak se nikdo neukazuje to je hroznyyy.

Holkyyyyyyyyyyyyyyyyyy to tady budu bloumat po KETu jako jediná KEŤačka????????????!!!!!!!!!!! 🙄

nelynka
29. jan 2009

sanus my tu budeme s tebou neboj 🙂

macous
29. jan 2009

Ahoj holky,
se teda divím, se snad nikde nedělají KETíky nebo co 😀 .
Vařím roštěnky, ale chuť moc nemám, pořád mám žaludek jak na vodě, už to trvá zase týden... ale jíst normálně můžu, takže vlastně v klidu 🙂

sanuska
29. jan 2009

Maci to je borde cooooooooooo 😕 😅

Jinak teda nechutě by jsi měla mít už za senou ne...?

macous
29. jan 2009

To taky mám, nerada na ty doby kdy se mi vracela i čistá vodička vzpomínám, ti povím, jsem se vydala třeba do krámu a zpátky už jsem utíkala s dávením jak zběsilá 🙂 Teďka už je to jen taková jakoby nechuť, což je v pohodě a doufám, že i to brzy poleví, nekdy se to prý táhne až do páteho měsíce 😕

macous
29. jan 2009

tak já pádím na tu večeři a na večerníčka - Krakonoš - to je moje 😀 😀 😀

nelynka
29. jan 2009

posouvam 🙂

sanuska
29. jan 2009

Mac jeee Krakonoš, škoda že nejsem po KETu, bych koukala na večerníčky každej den. Kor Krakonoš. Někdy jsou ty večerníčky taková ptákovina, že se mi nad tím rozum zastavuje....

Holky uzavřem sázky. Kdo tipuje, že se ještě někdo ukážee do té doby než se dohrabu na KET... Samo myslím tím někoho kdo KET bude mít taky..... Určitě nejsem sama... Ale já tipuju, že se nikdo nepřihlásí 😀 ☹

nelynka
29. jan 2009

sanus ja myslim ze aspon 2holky urcite

m.aa.b
29. jan 2009

Ahojky asi to bude vypadat
divně ale hlásím jako jedna z "aspoň 2holky"
hlavně jsem se dchtěla zeptat jak probíhá při KETu. Mám po prvním ivf které bohužel skončilo spont.potratem.
No a teď čekám až dorazí mrška a pak si budu volat do pronatalu a objednávat se na utz. |Jinak hlavním problémem je anovulace a neprůchodný vejcovod (druhý mi sebrali při podezření na mimoděl. ze kterho byl nakonec jen zánět)
Tak mě zajímá jak nmi podpoří růst děl.sliznice, jestli zase injekcemi nebo jen léky. Děkuji a všem hodně štětíčka 🙂

nelynka
29. jan 2009

sanus tak vidis 🙂

ahoj maab..no, pokial potrebujes lieky na podporu rastu tak budes brat, ja konkretne neviem ake sa beru, ja som ich nepotrebovala..ale myslim ze su to len tabletky..
rano si budes volat (aspon u nas to tak je) ako sa vyvijaju zmrzlinky a oni ti povedia kedy mas prist, prides tam a uz to ide ako klasicky ET..prides na sal, lahne si, rozztiahnes nohy, strcia ti tam pipetku s mimiskami, chvilku poleziss a uz len cakat 😀 😀

m.aa.b
29. jan 2009

Tak ten konec jsem tak nějak odvodila od ivf, ale právě jsem byla zvědavá zda budu muset zas píchat injekce idkyž musim říct, že už mi injekce tolik nevadí jako před tím než jsme začli jezdit do pronatalu 😉 😉 a nevíš prosím Tě kolikátý den cyklu dělají transfer. cca.

macous
29. jan 2009

jéééé Sanus, to bys to rychle prohrála 😝

Vítám tě Maab 🙂 tak já ti přesně poradím, jak to je 😵 První den cyklu, jakmile začneš krvácet (špinění se nebere jako první den cyklu) se nasadí tabletky (Estrimax, Estrofem), které podporují růst děložní sliznice, dělá se to právě pokud máš anovulační cykly (jako třeba většinou já), tím pádem se nebude sledovat už folík ve vaječníku a bude se hlídat jen ta sliznice - to se jde 9-10 den cyklu na ultrazvuk a tam se juknou, kolik sliznice má, většinou se dělá KETík okolo 15-19 den cyklu, možná půjdeš na ten kontrolní ultrazvuk třeba i dvakrát a Dr. pak řekne, tak za dva dny KETík, zavolejte si ráno před výkonem jestli jsou embrijka ok a šup šup k mamce 😀

Tak holky, snad jsem to napsala dost jasně 😵

nelynka
30. jan 2009

tak macous to uz popsala 😀 😀

a posouvam 😎

nelynka
30. jan 2009

zase posouvam ☹

macous
30. jan 2009

ahojda - teda teda proč sem holky přestaly úplně chodit je mi fakt záhadou....

sanuska
30. jan 2009

Maci se mě asi lekly 😅

Maab já to mám přesně jak píše Mac. Já začala teď 5DC zobat Estrofem na sliznici, protože mám PCO tím pádem anovulace.... Na 11DC jdu na UTZ a uvidí se dál....
Jinak mě dr říkala, že někdy před KET zkusíme píchat Puregon - samo že v naprosto minimálních dávkách.... - tak uvidíme.
Ale já v hloubi nitra plánuju, že se teď KET podaří, tak to nějak neřeším - snažím se moc neřešit 😀 😉 Ale kecám, řeším to stejně 😀

Tak a jedu za kamrádkou, nahlásím se odpol.

Tak zatím pa a posouvám 😕

macous
30. jan 2009

Sanusko, to víš že jo, to je jasňačka, jakmile v tom procesu jsi, tak na to musíš myslet, jestli to vyjde nebo ne. Akorát jsi buď víc ve stresu nebo míň, já vždycky říkala, prostě do CARu budu lést tak dlouho dokud mě neotěhotní a hotovo, se mě jen tak nezbaví no a vidiš, na pátý transfer to klaplo 😀 😀 😀

aliiik
30. jan 2009

ahoj holky!

Tak jsem k vám dnes nakoukla, tak trochu hodně se mě vaše téma týká.
20.1. jsem absolvovala svůj 2 KET.
Mám na vás dotaz, třeba s tímto máte také nějaké zkušenosti. Beru Utrogestan a ethynilestradiol a chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že některý z těchto léků může způsobit velmi slabounkou sotva viditelnou drohou čárku na těhu testu?
Nevidržela jsem to a testovala jsem 7-9 den po KETu. a vždy se mi tam objevila velice slabounká čárečka většinou tak po 5 minutách. Jsem z toho zmatená a nevím, zda se můžu radovat nebo jen vidím ducha....

macous
30. jan 2009

Ahoj Aliik, tak Utrogestan to nedělá a ten druhý lék neznám.... ale zkus zase testnou třeba zítra na stejném typu testu a když čárečka zesílí, tak je to jasný, ale někomu roste HCG pomalu, tak ty slabé mohou taky znamenat úspěch 😵 Přeji hodně štěstíčka 😉

aliiik
30. jan 2009

macous díky za odpověď 😉 chystám se to vyzkoušet ráno a uvidíme, třeba bude silnější. Však ty pocity znáš na vlastní kůži.... blahopřeji ti k tvému rustoucímu štěstíčku. tfuj tfuj ať se nic nepokazí a je to jen dobré 🙂 🙂

saze
30. jan 2009

Alíku - tak to budeš těhu. máš nějaké příznaky?
Jinak já jsem ta druhá také Ketík dneska jsem 2 den po Ketíku - vsunuty 2 mimísci.

luly3
30. jan 2009

aliik ahoj 😉 pokial ju tam vidiš tak nezáleži
natom aka je, no mala by sa každym dnom zosilnovat
lebo hcg narasta každym dnom trojnásobne.
ja som tiež mala na 7 den slabulinku a potom silneli
no a v 4 tt som potratila ☹ a hcg začalo klesat

katuska23
30. jan 2009

ahoj holky nemohla bych se přidat? ☹

aliiik
30. jan 2009

saze, příznaky zatím nevnímám, prsa necítím, jen trošinku tlak v bříšku a z toho mi spíš straší ve věží, že se to schyluje na MS než na vytoužené těhotenství. Držte mi pěstičky ať to výjde.

Luly3 je mi líto, že jsi potratila, ale nejsi sama mě se to stalo po úspěšném IVF a to až v 16 tt, kdy potrat už nikdo nepřdpokládal. Pěkně mě to zlomilo. Včera jsem měla mít termín porodu, tak jsem z toho byla hodně špatná.

sanuska
30. jan 2009

Týjoooooooooooo tady vás je 😀 Jdu to dočíst 😉

nelynka
30. jan 2009

sanus dockala si sa 😀

sanuska
30. jan 2009

Taakže popoředě. Předně mám velkou radost, že se to tady - doufám - začíná rozjíždět 🙂

Maci taky to mám tak v plánu, budu tam chodit pořád dokud mi to psychika a fyzickej stav dovolí.... Jinak si myslím, že jsem relativně v klidu, samo že depka někdy dorazí, ale myslím si, že to zatím zvládám.....

Aliiiiiku Utrouš určo ne, ten druhej lék slyším poprvé (na co to je???), Pregnyl jestli ti píchali, tak nevím jak dlouho se krží v těle, aby způsobil falešnej poplach. No nic méně, ti straaaašně přeju, aby to byla ta čárka s velkým Č!!!!!! 🙂 Určitě podávej infošky!
A jestli tě bolí břicho to nic neznamená, právě to může způsobovat piškoťáček(čci) jak se zavrtává(aj) 😉 Takže podle toho nesuď.... Testuj, jak raděj holky...

Saze tak to taky mačkám pěsti, kolikátý KET to je???

Luly a máte mrazáčky, nebo si dáte pauzu????

Katuško to je jasný, že se můžeš přidat a co tak smutně????????????????? 😅

sanuska
30. jan 2009

Nelčo no fíha, já na to valila oči, jsem se koukala, jestli nejsem v jiném tématu 😀

Co záda už nebolej?

nelynka
30. jan 2009

sanus uz ne, uz je pohoda, manza pomasiroval vcera 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre