Všetko o KET. Ako prebieha? Koľko trvá?

alakova
18. máj 2007

ahojte,chcela by som vas poprosit,aby ste mi napisali nieco o KETe. Ako prebieha cela liečba,kolko dni,kedy je transfer,či je po tom potrebna PN.

kiara15
12. dec 2010

dakujem vsetkym ☹

eyael
16. dec 2010

@kiara15 - a jak se cítíš? co plánujete dál? po novém roce znovu nebo IVF?

kiara15
17. dec 2010

@eyael vobec neviem co bude dalej moj anzel to vzdal 😒 ale este aj tak cakame ako dopadnu vysledky genetiky 😉 keby bolo na mne a penazi dost bojujem az do vtedy kym sa to nepodary 😉

7bambulik9
17. dec 2010

No už mám po laparoskopii..ľavý aj pravý priechodný s tým, že na pravom folik. cysta cca 3cm. Nasledovala chromopertubácia. Všetko by už malo byť ok. No uvidíme či tá cysta mohla mať nejaký vplyv na otehotnenie. 😀

7bambulik9
17. dec 2010

@elana 7bambulik9 No už mám po laparoskopii..ľavý aj pravý priechodný s tým, že na pravom folik. cysta cca 3cm. Nasledovala chromopertubácia. Všetko by už malo byť ok. No uvidíme či tá cysta mohla mať nejaký vplyv na otehotnenie.

elana
17. dec 2010

@7bambulik9 no tak gratuluju a ať se zadaří 😉

pepek007
17. dec 2010

Ahojky holky mám dotaz - nevíte prosím po kolika se mrazí embria na Ket? Máme jich 5 ale vůbec nevím po kolika nám je zamrazili a pomalu ale jistě začínáme uvažovat o druhém prckovi a tak mě jen zajímalo, po kolika se to mrazí a pak rozmražuje - jako kolik možností mám pak Ketu když se podaří v pořádku všechny rozmrazit. Moc všem děkuji za info a omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla.

pampeliska36
17. dec 2010

@pepek007 ahoj 😉 no zalezi co ti ve tvem CARu nabidnou... ja jsem napriklad mela 4 embryjka na zamrazeni a zamrazili nam je po dvou do dvou pejetek 🙂
ted mam certstve po svem prvni (a doufam, ze poslednim) KETu a pri rozmrazovani jedne pejetky se rozmrazila obe dve embryjka a obe dve krasne vydrzela a poskocila jeste ve vyvoji a tak mi je obe dve dali 🙂

... mozna je dobry zamrazit dve a tri do dvou pejetek, ale taky zalezi v jakem stadiu ta embryjka jsou 😉

pepek007
17. dec 2010

@pampeliska36 pampeliško to mě moc potěšilo - je mi jasné, že každý CAR to má možná trošku jinak ale pokud by to bylo jak píšeš, tak bych byla hrozně šťastná! Já jsem se jen bála toho, aby mi nerozmrazovali 4 a 3 mi tam dali a zbytek vyhodili nebo co se s tím dělá :o/ logicky mmi přijde taky, že po dvou je to asi nejlepší a tak proto mi to nedalo a zkusila jsem na koníkovi najít téma a zeptat se na zkušenosti jiných tudíž Ti moc děkuji za odpoveď. My už jednoho prcká máme a tak jsem si říkala, zda je možné dát tam jednom jedno embrijko pak nebo zda se musí 2 a pak s tim související otázky a co se zbytkem nebo když se to jedno nepovede atd. :o/ se mi teď v hlavě nehoní nic jinýho a nedělám si iluze, že by nám to vyšlo přirozeně takže počítám opět s pomocí CARu.

pepek007
17. dec 2010

@pampeliska36 tak držim moooc palečky aby to vyšlo!! 😉

pampeliska36
17. dec 2010

@pepek007 jojo to chapu... to je vzdycky dilema jak blazen! 😖 tak drzim pesticky a dekuji i tobe!!!

martini
20. dec 2010

Aj ja sa hlásim. Dnes 6.ty deň od KETka...

pampeliska36
20. dec 2010

@martini ja hlasim, ze jsem 7 den od KETiku 😀

martini
20. dec 2010

@pepek007 Ahojky. už si síce dostala fundované odpovede 🙂, ale ešte naviac moja skúsenosť: chodím do Reprofitu v Brne a tam mrazia len kvalitné embryjká, o ktorých sú si istí, že zmrazenie a rozmrazenie prežijú (teda mali by). Ja som napr. mala 7 oplodnených, pričom na 5ty deň kultivácie 2 boli v štádiu morule, 1 ranná blastocysta, 1 blastocysta a 3 expandujúce blastocysty. Jednu expandujúci mi dali a dve zmrazili. Ostatné boli odoslané na výskumné účely na fakultu medicíny. Ked som sa pýtala prečo dalšie dve blastocysty nezmrazili, povedali, že nemali vhodnú morfológiu. A zmrazili mi ich po jednom. Teda do jednej pipetky len jedno embryo, ak by som sa rozhodla vložiť len jedna pri KETe. Bolo to podmienené aj ich kvalitou. Inač sa asi "balia" väčščinou po dvoch.

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 A kedy sa chystáš testovať, ak vôbec?

pampeliska36
20. dec 2010

@martini je 😉 ja chodim do unicy... ta je taky v brne 😀

pampeliska36
20. dec 2010

@martini no ja mam testovat az 30.12.... navic jsem vcera pichala jeste posledni pregnyl, takze tento tyden by to nemelo jeste vubec cenu. a kdy ty?

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 Viem. pozrela som si tvoj pas, či ako sa to volá. Takže jedna včasná a jedna hatchujúca od pondelka v brušku? Ja mam dve hatchujúce, tak to by nám malo vyjsť. určite si zaslúžime 🙂
Mne kazali testovať na 12ty deň doma a na 14ty deň krv. Ale pohrávam sa s myšlienkou, že testnem už na vianoce a ak dve koľajnice strčím manželovi pod stromček. 🙂)

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 Aha. Pregnyl? a ten sa prečo pichá?

pampeliska36
20. dec 2010

@martini to je hezke! 😉 tak pak napis, jake jsou ty dve // taky se na ne tesim a doufam, ze tam budou!!! 🙂
to mas super kvalitku... ja mam uplne stejne kvality jak pri svem ICSI... tak uvidime. ale pri KETu se citim daleko lip 🙂

pampeliska36
20. dec 2010

@martini ja nevim, mela jsem si ho pichnout v den KET, a pak ve ctvrtek a jeste v nedeli. taky jsem se ptala a je to kvuli zlutemu telisku nebo co... no ja tomu presne nerozumim. 😨

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 Jasné, dám vedieť aké sú, aby si vedela, aké uvidíš 30.12. ty. A čo by na tom teste malo byť ak nie dve čiarky? 🙂))) (pán doktor kázal byť optimistická a nakázal mi nepokaziť im štatistiku, keďže aj sliznica bola super)...tak mu verím (ešte). A čo si brala pred KETkom? Ja estrofem a prednison. a ako sa cítiš? Aj ja sa cítim podstastne lepšie ako po ET, lebo vtedy ma trápil mierny OHSS.

pampeliska36
20. dec 2010

@martini tak to jsme na tom byly stejne... ja mela take mirne stadium OHSS... ale stacilo mi to!!!
ja taky beru estrofem, prednison a kys. listovou.

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 Ja som dokonca ten OHSS mala pri soft protokole...tak ani nechcem prestaviť, čo by mi normalny dlhy protokol spôsobil. A si doma, či chodíš do práce?

martini
20. dec 2010

@pampeliska36 dočítala som sa, že ten pregnyl sa picha na podporu luteálnej fázy, síce neviem prečo a podľa čoho niekomu to dajú a inému nie...

pampeliska36
21. dec 2010

@martini ahoj 😉 minulej tyden jsem byla doma a ted uz chodim normalne do prace 🙂 a ty?
ohledne toho pichani pregnylu... tak to teda taky nevim, co to znamena 😖

pepek007
21. dec 2010

@martini děkuji moc Martini! Já v to plně doufám, že z těch 5ti se alespoň nějaký rozmrazí v pořádku ale hlavně bych si ráda nechala zavést jen jedno a bylo by mi líto, kdyby ty ostatní rozmražený - kdyby to bylo po vícero zamražený, tak aby se jen tak vyhodili :o/ kažodpádně se tam budu muset vidat a zjistit jak to mají tady u nás jestli např, jako u vás což by bylo moc super! Uvidime ..já hlavně ani nevím jaké jsou kvality těch 5 a vůbec ne po kolika je zamrazili takže na to mi asi odpoví jen oni 😒

luckap123
21. dec 2010

@martini moc ti držím palce,já taky chodím do reprofitu..a 9.12. mi dávaly v KER taky dvě hatchující blastocysty,bohužel ani jedna se nechytla ☹ tak sand u tebe měli reprofitáci štastnou ruku 😉

a všem ostatním taky at se zadaří 😵

martini
21. dec 2010

@pepek007 A ešte jedna info. Ak sa embryjko rozmrazí a nepoužije a ďalej sa pekne delí, dá sa opätovne zmraziť...aspoň tak to niekde robia.

martini
21. dec 2010

@luckap123 Hm, to mi je ľúto, že sa nechytili. Ja tým mojím fakt silno verím 🙂) A máte ešte mrazáčikov alebo stimulácia od znova?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre