Vyšlo vám umelé oplodnenie na prvýkrát?

mima2013
26. nov 2016

ahojrte boli ste niektora na umelom oplodneni
dnes mi odobrali vajicka a chcela by som sa opytat ze ked vam robili vklad ci vam to vyslo na prvykrat
velmi tuzime po babatku a verime
odobrali mi 14 vajicok priatel ma spermie v poriakdu aj aj som zdrava
vdaka za rady a odpovede

dagaz
26. nov 2016

Mima2013 a ked ste obaja v poriadku ako pises preco bol dovod na umele? A ano vyslo na prvy klad..konkretne mne pred 9 rokmi.

lilyianka
26. nov 2016

Tiez by ma zaujimal dovod um.oplodnenia ak ste obaja zdravi
A odpoved na tvoju otázku.....nie nam sa zial na 1x nepodarilo otehotniet

tslobik
26. nov 2016

My sme tiež obaja zdraví a IVF vyšlo na prvýkrát. Aj mojej kamarátke a to hneď 2x. Takže dá sa🙂

matulka2314
26. nov 2016

Ahoj aj my obidvaja v poriadku teda nic nezistili a vyslo nam na 1.krat a kamoske tak isto

fitdeska
27. nov 2016

Podla mna to zalezi aj od centra, ktore navstevujete. Uz to, ze ste zdravi a odporucili vam umele oplodnenie je slusne povedane "nestandardne". Je to biznis. Nasledne vam urcite odporucia zamrazit vsetky embrijka, vsak co keby to nevyslo (plati sa od poctu zamrazenych). Ktore vyberies??? Nikto sa nebude pozerat na to, kolko krat potratis, nikto sa nebude pozerat na to, ako sa citis. Dolezita je iba tvoja penazenka!!! Preto dosledne vyberajte centrum aj podla toho, co a za akych podmienok vam ponukaju. A odpoved na tvoju otazku, ano nam to vyslo na prvy krat pred 7 rokmi. Po navsteve 4 centier, sme si vybrali to v zahranici. Manzel ma oligoastenoteratozoospermiu, ja som OK. Ale tiez nas jedno slovenske centrum "vyzmykalo" - zamrazenim spermii a nasledne nas agresivne vyzyvali na dalsiu splatku, ale to som uz bola tehotna inde.

fitdeska
27. nov 2016

preco ta stimulovali az na 14 vajicok??? Nestacili 2-3 ked ste zdravi??? sorry, ale mna toto strasne rozculuje☹

mima2013
autor
27. nov 2016

nooo mne to vysvetili tak ze ak je baba
stihla sa vytvori viac vajicok a ak silnejsia menej
neviem co je na tom pravdy
a ze ja som reagovala az nadmieru na hormony
noo tiez tomu nerozumiem preco 14 vajicok

mima2013
autor
27. nov 2016

zrejme asi naozaj zalezi aj od tela
zeny a ak to organizmus vsetko spracuje
v utorok ideme na kontorlu takze uvidiem podla vysledkov zo 14tich sa podarikli oplodnit 8 a mame sa rozhodnut kolko mi vlozia embrii neviem vraj vkladaju 1az 3

lilyianka
27. nov 2016

Mne na 1x odporucili vložiť len jedno....teraz pojdem 2x a mame sa rozhodnut ci jedno alebo dve

mima2013
autor
2. dec 2016

noo my si dame dve lebo vtedy je vacsia sanca na babatko jedno drzim vam palce

mima2013
autor
2. dec 2016

my chodime do Bratislavy na kliniku ISCARE

tana85
2. dec 2016

14??? kks, to je vela. ja som bola na velmi slabej stimulacii a mala som 2 pekne vajicka, jedno sa len po oplodneni vyvijalo, to vlozili a to som aj porodila - zdrave, sikovne. nemala som ziadne vedlajsie ucinky z hormonov, bolo ich tak malo. boli sme v reprofite v brne

mima2013
autor
4. dec 2016

noo hej 14 lekar vravel ze kazda zena reaguje inan na lieky ked telu davas nieco co dovtedy nepoznalo zvycajne to ma reakciu lebio sa telo s tým dako snazi zmerit! kedze nie som lekar tazko posudit. ale nieco asi na tom bude- ja soim z 12tich mala 8 opolodnených tri su zatial schopne a dost velke ostatne este sa musia dako znormalizovat 🙂 tak uvidime aqle v kazdom pripade urcite si dam vlozit dve ! aj ked ma budu prehovarat na jedno

babusik85
8. dec 2016

@fitdeska ahoj! ak nie je to tajne, mozes mi napisat, ze o ktory CAR sa jedna? ak tu nie, tak do IP. ci myslime na ten isty centrum? my sme dlhe roky velmi pekne sumy sme platili za mrazenie...

mima2013
autor
10. dec 2016

jasne my chodime na kliniku ISCARE v Bratislave mame uzasneho lekara sme spokojny 🙂

lilianna1988
15. dec 2016

@mima2013 ahoj,len ataka otazka ked ste v poriadku tak preco ste sli na umele oplodnenie?🙂 ja som ich mala 24ks a dostala som aj OHSS.(hyperstimulacny syndrom).ty si ho nemala?

mima2013
autor
17. dec 2016

nie nic take mi nepovedali
ide o to ze mam nepriechodne vajicka a neúpomohol ani prefuk a mam zrasty v brusnej dutine umele oplodnenie je jedina moznost ako mat babenko velmi po nom tuzime a verime ze lekar nam pomoze 🙂 v januari ideme na vklad

mima2013
autor
17. dec 2016

ako beriem su to velike peniaze za vsetko ale co by clovek neurobil pre babanko 🙂

zuzanka7834
17. dec 2016

Čo riešia tie ženy hore vyššie? Ak ste obaja zdraví a šli ste do CARu, tak to asi znamená, že napriek tomu, že ste zdraví, sa Vám už dlhšie nedarí počať dieťatko, čo koho do toho, nie? A ďalšia vec, prečo až 14 vajíčok... Ja som mala 18 vajíčok, až keď ich odobrali, videli, že iba 9 bolo zrelých na oplodnenie, z toho sa oplodnili iba 4, prvé nám vyšlo na prvýkrát pred takmer 5 rokmi, po súrodenca sme si šli po dvoch rokoch a otehotnela som až s posledným mrazáčikom, vďaka čomu máme dve krásne detičky, dva zázraky 🙂 Vždy sme vkladali iba jedno embryjko. Držím Ti veľké palce, aby Vám to v januári vyšlo 🙂

mima2013
autor
17. dec 2016

🙂 dakujem velmi normálne si ma dojala 🙂 abz sa mi pripravila sliznica mam brat v priebehU cyklu ESTRIMAX brala si to aj ty prosiím ?

zuzanka7834
18. dec 2016

@mima2013 nie, ja som nebrala estrimax, mala som proveru, gonal a medzitym som si este nieco pichala, ale fakt si nepamatam co. Ak chces, mozem sa pohrabat v papieroch a pohladat 🙂 Drzim Ti fakt velke paste 🙂

mima2013
autor
18. dec 2016

gonal som brala aj ja a centrotide to sa pichalo do bruska a potom tesne predtým ako ides na vklad beries lieky na pripravu sliznice na vklad embrii 🙂 velmi sa uz tesim na to ale zaroven mam strach aby sa to podasrilio na prvý sup 🙂 dakujem za podporu 🙂

fitdeska
20. dec 2016

@zuzanka7834 Ti, kotri sa tomu museli venovat viac ako 2x pochopili.
Cesta za dietatkom nieje vzdy taka jednoducha a chcela som vas len pripravit na to, ze to poznaci vas, manzela, vas vztah aj vase okolie. Myslite na seba a svoje zdravie aj do vzdialenejsej buducnosti ako 5rokov. Vase deti vas budu potrebovat zdravych. Preto s rozumom do toho.......
Samozrejme vam vsetkym prajem, nech vam to vyjde na prvy krat a majte zdravych deticiek kolko si prajete. Ale nie za cenu vlastneho zdravia. Viem o com hovorim.

mima2013
autor
23. dec 2016

drzim vam baby vsetkým palce aj sebe 🙂 nech mate krasne vytuzene dietatko 🙂 kazda z nas si to zasluzi 🙂

mima2013
autor
13. jan 2017

ahojte baby viete mi poradit ? idem na vklad embrii ale pred tým musim brat lieky ESTRIMAX aby sa sliuznica pripravila! chcem sa opýtat mozem v priebehu toho pit kavu ? pijem tie obycajne kapucinka sackove "! nie som si ista ci to mozem tak sa pýtam ci nahodou niektora neviete! vopred dakujem .....

fitdeska
13. jan 2017

V pohode, hlavne ziadne velke zmeny. Neexperimentuj a snaz sa svoj organizmus udrzat v pohodicke a dobrej nalade🙂 Odporucam dlhe prechadzky v prirode. Okrem cigariet, alkoholu a silnych liekov mozes vsetko tak, ako obvykle. Este na bylinky pozor. Drzim palce, nech to vyjde na prvy krat.

alexa933
13. jan 2017

@fitdeska ahoj ak sa smiem spytat kde na sk si bola v centre? Ja chodim do iscaru.Skusali sme 4/5 rokov a nedarilo sa nam normalne tak idem na ivf.Dosli sme do centra priatel mal zhorseny Sg ale povedali nam ze by to malo ist aj normalnou cestou.Tak ja uz som po tolkych rokoch nechcela skusat tak ideme do ivf ze mna tlaci vek koli tomu.😉

mima2013
autor
13. jan 2017

fitdeska ja pijem iba citronove cajiky ziadne bylinkove ked tak ovocne papam jogurty ale ked vravis ze kavu mozem tak oki 🙂

alexa933
13. jan 2017

@mima2013 prosim ta ku komu tam chodis? Pytam sa koli tomu ze ja som mala 1 stimulku a som ju stopla.Teraz pojdem do dalsej ale pred stimulkou som sa pytala ze keby mam dost vajok a chcem vlozit 2 tak mi povedali ze oni to neradi robia a ze to neodporucaju.Preto sa hlavne pytam ze som myslela ze ked das 2 vlozit ze je vysia sanca povedali mi ze nieje a snazili sa ma odpinkat .

babusik85
13. jan 2017

@fitdeska preco nemozme bylinky? ja pijem alchemilku. koncom februara by som chcela ist na stimulku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre